Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: danio
O krevetkách ve dvacítce jsem uvažoval, ale jsem tam na koleji a vždycky v červnu to stěhuju domů a v září zase tam. Být tam celé studium tak tam jsou určitě. Na chuť je tam voda dobrá. Kámen se moc v konvici nedělá a do dvacítky bych si případně přivezl v pohodě i vodu z osmózy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:55 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: MichoCZ + Beilis
Podle analýzy byste tam měli mít dusičnany nízko ;-) www.smv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Beilis
Super, ve Zlíně jsem taky;) Ale o vodě tam zatím nic nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:24 Muž DrChila [243]
Docela mě to vytáčí měl sem 4 samičky s vajíčkama pod nožičkama ještě včera a dneska tam je jenom jedna s vajíčkama buď jim pošli a nebo tam někde běhaj těžko říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:04 Žena Beilis [34] - AsieRe: MichoCZ
Tato nádrž je vlastně dočasná, studuju poslední rok v Brně a bez akvárka se to nějak nedalo vydržet, tak jsem si pořídila třicetilitrovečku s tím, že v srpnu už čeká na napuštění krásná, darovaná 120litrovka. Snad budou mít ve Zlíně nízcedusičnanovou vodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.02.2013 21:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Beilis
Pokud to jsou opravdu dusičnany tak to chce dobře osázenou nádrž aby to mělo co spotřebovávat. Držím palce, aby se ti další krevetky dařily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:03 Žena Beilis [34] - Asie
Děkuju za chápavé reakce a podnětné připomínky! Je to povzbuzující;-) A co se dalších krevetek týče, doufám, že mě Chem nezavrhne a budu si od něho smět zase pár krevetek odkoupit;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.02.2013 19:56 Muž Chem [837] Re: Beilis a Danio
Beilis napsala: ...ale vodu opravdu poctivě měním! 2x týdně....

No, pokud ma zdrojova voda treba 50mg/l dusicnanu, coz se leckdy stava, tak menit vodu 2 krat tydne je v podstate velmi kontraproduktivni zalezitost.. Doporucuji jednou za cas zmerit nejen vodu v akvarku, ale i tu zdrojovou - ta se taky meni. Nekdy se stane, ze clovek menenim vody spise doplnuje dusicnany na neprijatelnou uroven, za tyden to kytky jakz takz vycerpaj a on to zas doplni...

Myslim, ze podobne pripady tady ci na jinych forech popisovalo uz dost lidi. Bez alespon ramcove znalosti parametru vstupni vody se leckdy ani s obyc. cherrynami nedari. Drzim pesti pri hledani "cesty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2013 19:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beilis
Ani nevíš, jak Tě chápu... mně taky umíraly (moje první) krevetky "bez příčiny" - dělala jsem si dokonce i mikroskopický rozbor mrtvolek a vody, jestli tam nemám nálevníky atd. Na nic jsem nepřišla... Až si nakonec ivaha všimla, že mám prostě pro krevetky málo zajetý akva. Přežily mi tři se dvěma prťatama a teď už se mi po akva prohání dost drobotiny a všechny tři samičky nosí... Otázka je, jestli třeba nemáš hodně dusičnanů už v té dodávané vodě, s tím měl problém pokud vím např. malyLibor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:17 Žena Beilis [34] - AsieRe: danio
Jako můžou....nemám testy...ale vodu opravdu poctivě měním! 2x týdně....Každopádně, vím že nejste jasnovidci, chtěla jsem si spíš tak postěžovat. Když jsem to vykládala přítelovi, tak říkal, že se u mě měly tak dobře, že určitě umřely blahem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:06 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beilis
Neznám historii, co se tu řešilo, ale nemůžou to být dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:05 Žena Beilis [34] - Asie
Pardon za tu hrubku...tipovali.... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:04 Žena Beilis [34] - Asie – umírající krevetky
Tak jsem už opravdu zoufalé, před nedávnem jsem psala, že se krevetkám moc nedaří-z 10 zbyly 4! Tipovaly jste ploštěnky, ty jsem nenašla. Po nějaké době se zdálo že se začíná dařit, krevetky vypadaly extrémně spokojeně, několikrát se vyslekly, byly intenzivně vybarvené. Ze 4 byly 3 samičky a 1 malinký sameček. Tak už jsem si říkala dobré je to, třeba se i rozmnoží. No a po dvou dnech najdu samečka mrtvého! Tak už opravdu nevím.....před rokem jsem krevetky chovala a absolutně žádný problém....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   19.02.2013 19:52 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Zmizí, krevetky a bakterie se o něj postarají, takže bude nutný dodat další potravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 19:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Ty listy krevetky i žerou nebo tam jen tlejí a uvolňují ty svoje speciály? Mám nově v akva list mandlovníku a zajímá mě jestli se musí nějak měnit nebo tam zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 19:16 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
ok, díky za radu, snad se mi chov bude dařit. Cherrynky mi naprosto učarovaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 19:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Můžeš, ale listů se neboj, uvolňují se z nich právě ty látky, které si jiní za drahé peníze kupují v ToruMinu nebo Torbenu. V přírodě jsou dna potoků pokryta vrstvou listí, někdy i silnou desítky centimetrů. Nejen pro krevetky, ale i pro rybky je to přirozené prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 19:09 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
díky, krevetek je jen 6 tak by jim pro začátek mohly stačit ty listy 3 ne? a akva má jen 54l tak třemi snad nic nezkazím :) za týden bych pak přidala další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 19:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Můžeš. Vezmi tak 5-6 listů a dej je do akva. Jakoby je zapíchni, ať sou mokré. Budou ti do zítřka plavat. Zítra klesnou, tak si je pak porovnej tak, aby se ti v akvárku líbily - tvoří zajímavou dekoraci, krevetky se pod nimi rády ukrývají, rády je také čistí od pro ně výživných dobrot a listy uvolňují třísloviny a další látky. A každý týden tam můžš list i dva přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:56 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
nedosáhla jsem nikde na strom a na zemi bylo odklizené a když tam nějaké bylo, bylo celé od bahna. To co mám doma jsme sbírali na podzim suché, měli jsme to na zvířátka a dubínky ( žaludy) pro zvířátka do zoo.

Takže můžu jim ho dát, jestli to dobře chápu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Naopak. Sušené listí se dává. Do vody přece nepadá čerstvé listí, ale teprve až uschne. A tys u tchýně nenasbírala o víkendu to bukové? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:48 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
právě jsem si vzpoměla, že jsme s dětmi na podzim sbírali žaludy(dubínky podle dětí) a i nějaké listy, takže bych nějaký mohla hodit krevetkám, i když není teď čerstvě utrhnutý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Tak to je skvělá zpráva. Týden to zvládnou jak nic asi všechny rybky a krevetky, ale ten potěr bude asi dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2013 18:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Pokud jsou to dánia pruhovaná, ve třech týdnech už by měla bez problémů konzumovat Sera mokron nebo SAK 00 a podobné krmivo pro potěr, ale ty bych asi týden bez krmení nenechával. Nasypal bych na kraj krycího skla 3 hromádky a poprosil dědu, ať tam obden jednu tu hromádku shodí. To by měly zvládnout v pohodě. Ony by možná vydržely i ten týden, ale neriskoval bych zbytečně. Ale toto už je trošku do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
MichoCZ napsal: Když se tu zmiňuješ o tom umoření hlady. Do jakých extrémů máš zkušnost? Vydrží krevetky a případně i rybky týden, dva nebo snad tři bez krmení? Je fakt, že jako malý jsem měl snad dva měsíce jednoho rájovce bez krmení, ale měl 90l akva jen pro sebe.
No, já extrémy rád nemám. Mám zkušenost, že dobře živené rybky ve zdravém dlouhodobě zaběhlém akváriu vydrží bez krmení bez jakýchkoliv problémů 3 týdny. Mám krevetárko, které má 15 litrů, je zcela zarostlé C.affinis, je dobře nasvcené, takže tam docela rostou řasy, a je v něm +-60 krevetek Red cherry. To množství se dlouhodobě udržuje celé dva roky fungování. Krmím tam tak 1 za 14 dní trochou krmení Dennerle crusta gran, Dajana nano nebo Hikari Shrimp cuisine. Vedle je 12 litrové krevetárko, které jsem používal jako karanténu. Je v něm Microsorum pteropus a ´Windelow´ a jávský mech. Měl jsem tam krevetky Babaulti green, ale nějak se mi sešli jen samí samci. Postupně zcela zmizeli, takže rok jsem do toho akva nedal ani granulku, vodu měnil 2 litry za 2-3 měsíce kvůli šnekům, jinak jen doléval odpařenou. Po více než roce do toho akvárka jednou čučím a běhají tam malé krevetky. Tak jsem si ho prohlédl a jsou v něm zelené babaulti. Tak už je zase krmím jednou za 2 týdny a měním 2 litry vody týdně. Přežily rok bez krmení. Nedoporučuji následovat, tohle je extrém, kdy jsem nevěděl, že v akvárku je něco jiného kromě rostlin a okružáků. Akva je ale opět velmi dobře nasvícené a jsou v něm dubové listy a olšové šišky. Přidávám je kvůli snižování pH pro microsorum a jávský mech.
Tož asi tak extrémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: danio
No mám jak mikrozell tak naprosto prachovou spirulinu, ale to už není potřeba. Asi budu bude spíš lepší ten Dajana Baby, který doma mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 16:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Superjemná a výživná je třeba Spirulina od Dajany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Verimmi
To Juwel krmítko doma mám. Ale krmím převážně mražené. Ten potěr mi zatím granulky ani vločky nevezme. Jestli tam na ten týden zkusit Dajana Baby cosi? Krevetky si dají cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:53 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
No právě, odměřit množství a není problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2013 14:49 Žena Verimmi [173] Re: MichoCZ
nebo existují i nějaká automatická krmítka, tam nasypeš to čím krmíš, nastavíš dávku a ono každý den v nějakou Tebou nastavenou dobu nasype určenou dávku do akvária, má to známý a je moc spokojen, má to myslím od firmy Juwel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:47 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor, Ivaha
I mých krevetek a můj vám patří dík, pomohli jste mi pochopit pár věcí a jsem za to vděčná. Někteří umí jen kritizovat, ale neporadí. Ale těch co umí poradit od těch člověk pak lépe snáší třeba i kritiku. Ale takových je málo.

Tudíž opravdu díky, krevetky budu sledovat a snad se mi podaří je i rozmnožit :)
Byla bych ráda.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 14:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: MichoCZ
Moje polovička to doma vyřešila tak, že má udělané balíčky s krmivem, a tatka ji každy den jeden rozbalí s sypne do akva...takže nepřekrmí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: danio
No nechci riskovat průšvih, ale asi zkusím dědu jestli by jim tak dvakrát za týden něco nedal. Snad se nic zlého nestane a mladé to zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:33 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Tak on se neptal na konkrétní akvarko ale na zkušenosti... ja mam takové.. a víc jak 14 dni bych ale akva bez dozoru asi nenechal, to bych měl strach :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 14:31 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Tak leda si rozdávkovat krmení do nějakých maličkých nádobek a někoho poprosit, aby přesně tu dávku v určitý den nasypal do akva ;-)

Já takhle plánuji do budoucna krmit sličenky v době nepřítomnosti, ale uvidím. Pokud se to osvědčí, namíchám do Eppendorfek směs pro malé a velké sličenky a případně do každé dávky přidám pár granulek pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: danio
Mám je v 50 čistého objemu. Ale mám tam asi dvacet mladých dánií:-D Mají tuším třetí týden. Těm se asi týden bez krmení tolik líbit nebude. Ve druhém akva mám asi milion jedno paví oko, šest dospělých dánii, čtyří pancíky a tři ancíky. Ale ti to snad týden dají. Příští týden bude ostrý test. Jedu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 14:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Já myslím, že je to dost individuální v každé nádrži. Jinak se v 10 litrech bude papání hledat deseti krevetkám a jinak padesáti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: MichoCZ
Krevetky bez problémů 10 dní...to je asi moje max...ale fakt s tím že většina kytek utrpěla aspon malou ujmu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Když se tu zmiňuješ o tom umoření hlady. Do jakých extrémů máš zkušnost? Vydrží krevetky a případně i rybky týden, dva nebo snad tři bez krmení? Je fakt, že jako malý jsem měl snad dva měsíce jednoho rájovce bez krmení, ale měl 90l akva jen pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:05 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
čekám přes měsíc možná 2 a nic se neděje:-D Poprví sem koupil krevetky 10ks ty pak chodili s vajíčkama asi 3 a pak nic pak sem koupil dalších 10 protože nebyli vidět pořád zalezlí tak teď už tam je veselo:-D včera sem jim tam přihodil 60 pestřenců malejch zlatožlutejch je tam asi tak 60 ancistrusů malejch... plodnej měsíc minulej byl a dalo by se říct že to dno je celý živí:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 14:05 Žena danio [587] - Miniakvária – Re: malyLibor
Tak v tom případě tu blábolím taky. A moje krevetky i rybky Ti zcela jednoznačně děkují ano Troufnu si říct, že už se mají dobře :-) A jakou z toho mám radost já, to jistě netřeba vysvětlovat, po všech těch problémech a bádání.
Nelze se zavděčit všem, nevšímej si toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 14:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Chce to trpělivost. Pokud budeš mít v akvárku stabilní prostředí a alespoň trochu vhodné podmínky, bude trpělivodst odměněna. Neocaridiny jsou velmi vděčné a většina jejich druhů a barevných variant jsou opravdu vděční chovanci. U ostatních krevetek to může být poněkud těžší a některé druhy (např. Kardinálky ze Sulawes) nedokáží zatím udržet ani ti nejzkušenější krevetkáři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 13:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi + danio
Moc děkuji za chválu stydim Pokud jsem svými bláboly, jak jsou mé příspěvky na tomto webu někdy označovány, přispěl ke spokojenosti několika krevetek, rybiček, lidičků či jiných tvorečků, jsem moc rád a poctěn stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 13:54 Muž DrChila [243]
já chci aby dosili a donosili! ale třeba už to teď konečně výjde jsou tam 2 s vajíčkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.02.2013 13:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Důležité je, že mají střívka plná. Už jsem to psal mockrát a ještě mockrát to psát budu - v akváriu se jen velmi těžko dá umořit rybky hlady, krevetky pak prakticky vůbec. Ale velmi snadno se vše živé v akvárku dá zabít překrmováním. To je velmi důležité si zapamatovat. Myslím, že každý akvarista potvrdí, že když občas zapomene nakrmit, tak se nikdy nic nestane, ale snad každý zažil, že překrmil a měl z toho problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 13:51 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beilis
Trpělivost ;-) Mně po nehodě zbyly 3 samičky a 2 mrňata, z nichž se naštěstí vyklubali samečci. Teď asi po 2 měsících mi po akva lítá už asi 30 kreveťátek a jedna samička zase nosí pořádný náklad hop V nejhorším doplníš 1 - 2 samečky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.02.2013 13:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Dobrá rovnováha v akváriu je ten nejlepší recept jak proti řasám, tak pro chov krevetek. Krevetky, a obzvláště ty z rodu Neocaridina, jsou hodně přizpůsobivé a tolerantní k různým parametrům vody, ale problémem pro ně jsou výkyvy v kvalitě vody. Proto je třeba u krevetek lepší měnit méně vody a častěji. Např u rybek bych v 50. litrovém akvárku měnil 10 litrů každý týden, u krevetek 5 litrů 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 13:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: MichoCZ
Jojo to je fajn na tom když jich máš fakt pár, tak to upe sleduješ a víš co se tam děje a tak, jak jich tam máš stovku tak nemáš šanci sledovat kolik je těhotných a kdy budou mladé a tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 13:44 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Já jich mám šest a když mám štěstí tak je napočítám, ale pak jsou chvíli kdy jsem rád, že vidím dvě. Ale už dvě samičky mi nosí tak snad jich bude víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 13:41 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
No jak jsem začínal měl jsem 25 kousků ale i na krmení se jich nikdy nesešlo víc jak 10 :-D ale za chvilku jich přibývalo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=351