Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:29 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvku Koupila jsem krevetky jako bloody mary ale nejak se nemohu zbavit dojmu,ze jsou to red... tone

Jeste s jednou tehuli-to jsem zvedava co z ni vyleze za barvu X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:52 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Králík
Používám toto hnojivo v aq s krevetkami několik měsíců. Aplikuju poloviční dávky, krevetky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 18:26 Silviebaris Re: Králík
Je zde přímo téma na tohle hnojivo,tak kukni tam,ale v malém množství by vadit nemělo..Tetra - PlantaMin... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 18:17 Králík
Dobrý den,
četl jsem že jsou krevetky citlivé na různé chemie a jsou citlivé i na hnojivo v kapalné formě? Hnojivo mám Tetra PlantaMin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:35 Muž prog [45] Re: ZDRI
přesně tak, krmit střídmě, já bych řekl při 10-20ks skoro vůbec, po 3ch týdnech už tam biopovlak a řasy budou, krevetky se hlady umořit skoro nedají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:55 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Celsiq
Jestli má nádrž 3 týdny, tak bych tu výměnu vody už prováděl jen 1x týdně odstáté vody z vodovodu. To předčasné nasazení zkusit můžeš, ale "trpělivost růže přináší" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:41 Muž ZDRI [1415] Re: Celsiq
Já preferuji delší záběh, ale i takto to nejspíš půjde. Jen bych tam určitě nelil starou vodu z jiného akvárka (stačí dávka kalu pro naočkování na začátku). A hodně opatrně krmit, nic se se rychle rozkládá (garnule, atd.), max. kousek kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 16:25 Muž Celsiq [50] Re: prog
Díky za potvrzení. Vodu jsem měnil radši poctivěji, než následně řešit problém :) Oni levatky a okružáci udělají dost bordelu v takto malém akváriu! Sám jsem se až divil, kolik toho je po písku vidět :-D Radši jsem to tedy částečně pravidelně odsával, když jedu bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 16:16 Muž prog [45] Re: Celsiq
Já bych se toho nebál, pokud si dobře pamatuji grafy obsahu NO2/3 při zajíždění akva, tak špička je při 2 týdnech, pak se rozjedou bakterie a NO2 klesá, ty jsi navíc nové akva naočkoval a měnil pravidelně vodu (což bylo asi zbytečné). Důležité je, co naměříš. Budeš tam mít ze začátku pár krevetek tzn. minimum odpadních látek. Záleží na zdrojové vodě, jaké má parametry. Neocaridiny snesou relativně hodně (jen +3st venku ve vaničce s vytrhanými rostlinkami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 15:53 Muž Celsiq [50] – vypuštění
Zdravím, rád bych se zeptal kolegů se zkušenostmi s Neocaridinkama. Mám cca 3 týdny založenou nádrž. Již více než týden je NO2 na nule a ostatní parametry se drží +-10% stejně. Radši stále dělám výměnu vody 2-3x týdně. Využívám hodně vodu z většího a při založení i řádný bordýlek po odkalení většího. U rostlinek už jsou vidět přírůstky, někde rapidně, někde malé. Levatky se vesele množí.

Všude se doporučuje pro vložení dobře zaběhlá nádrž (min. 2 měsíce). Nicméně dle mého názoru je již tato nádrž solidní. Jedna krevetka z většího zde již "snad spokojeně" plave čtvrtým dnem. O víkend bych tedy zkusil přidat pár nových kousků (pokud budou testy vody stále stejné). Co si o tom myslíte? Může zdání klamat?
Díky za názory :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:08 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
No tak to tu teplotu nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 17:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
Toto akvárium má podobné teploty. Neříkám, že vypadá dokonale, ale z krevetek neuhynula ani jedna rybicky.net/nadrze/28194-akvarium-v-emigraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 17:03 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG
To je fakt, on s těmi krevetkami už něco zažil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 17:01 MikiG Re: Zetor
Omlouvám se, mi to tak přišlo. Pokud ti ta teplota pod 17°C nepůjde a Jirka ti potvrdil, že to dají, tak nemusíš přece topítko řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:52 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG, JirkaŠčobák
Tak celoročě ne, létě tak 23°C a v zimě 17°C. O velikost a rychlost růstu mi nejde, hlavně když se jim bude dařit. Ale pokud to bude nutné, tak jim mohu přitopit/topit. Jen jde o to, že bude esteticky a prostorově nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:39 MikiG Re: Zetor
Máš akva na sedmém schodě, že uvažuješ o celoroční stabilní teplotě 17°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
Nebude jim to vadit. Porostou pomaleji a budou trochu větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:32 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Jaká je ideální teplota vody pro red cherry? Vadilo by jim, kdyby měli stálou teplotu 17°C ? Vím, že by jim to dle atlasu vadit nemělo, ale jak tak o nich čtu, tak se názory liší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 18:48 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:30 Silviebaris Re: Vladimir
Ja mam krevetky asi od ledna,za tu dobu jsem je krmila tak 4krat a 2krat dostaly koprivu,ale ja mela sneky ale ty se samy ztratily,ted je zatim klidek-cisto.Taky mam krevetky samostatne a zvlast rybicky,je to tak lepsi jsou klidnejsi,ale nekdo to ma spolecne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:24 Vladimir – Hlístice
Díky moc. Mám tam pouze krevetky a nic jiného. A jak jsem psal - granulka týdně. Takže lepší je nechat brousit jen řasu jo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:07 Silviebaris Re: Vladimir
www.ifauna.cz/…

Podle "hadovitého" popisu jde nejspíš o nějakou běžnou vodní hlístici, jaké žijí prakticky v každém akváriu. Jsou naprosto neškodné, živí se organickým odpadem někde ve dnu. Proto proti nim nijak "bojovat" nemusíte. Kdybyste jich pozoroval čím dál víc, může to být příznak toho, že své ryby překrmujete ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 16:47 Vladimir – Hlístice
Fotka k příspěvku Snad není.. Lepší fotku té potvory udělat nejde:-D, tato má jeden cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 13:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Vladimir
Pokud ty tvoje hlístice vypadají podobně jako rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni

tak je to trochu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 11:39 Vladimir – Hlístice
Pomoc :-D ... Mám v krevetkáriu ve dně asi tisíc hlístic (1-2cm dlouhý hnědý červík nitkovitého tvaru hubený, jako jehla), vadí to něčemu?
Včera mi uhynula krevetka/dospělá samička (to se stane pokaždé, když týdně měním 1/4 - 1/3 vody, ale od chlóru ji odležet nechávám) a dnes už z ní zbyl jenom ždibec, ti červi ze dna se seběhli a sežrali to.
To by mi nevadilo, ale nevím, zda-li škodí živým krevetám, třeba těm mini sotva narozeným?
Akvárium staré čtyři měsíce, 40x40x50v dno 5cm 1-2mm černý písek, plno zeleně, světlo akorát, u hladiny silnější pohyb vody, teplota trvale 25°C, asi jednou týdne jsem jim házel tabletku Tetra Wafer. Krevetek asi dvacet původních, ale množí se to jenom po málu, spíše zůstává počet 20, proto už to řeším.. Hlavně ti červi se mi tam fakt nelíbí, ještě jsem se s tím nesetkal..... Pokud někdo potřebuje foto, dodám hned, jak obdržím nový phone.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 22:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
Zkus méně rozebírat své ego a víc se zaměř na to, abys do budoucna podobnou chybu už neudělal. Ono je doopravdy hloupé udělat "vědomě" chybu a pak se vyjadřovat ve smyslu: "Já mám krevetky velmi rád."
Trochu pokory člověče. Neřeš zasloužené komentáře na tvoji adresu. Řeš, aby jsi už podobné chyby nedělal. Poslouchej, co říkají lidé, kterým krevetky nehynou. Kašli na to, jak komunikují (nikdo na tvoji adresu navíc sprostá slova nepoužil). Uč se od nich. Opakuji: S pokorou.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2018 18:43 R Muž Anthrax [4739] Re: firerescue
Otík a krevetky se nedají moc srovnávat. Pro každého z nich může být smrtelné úplně něco jiného. Precijen srovnávat rybu a korýše asi nemá příliš smysl. Navíc otíci jsou importy, které za sebou mívají dlouhou cestu po které často umírají a proto mají pověst citlivějších ryb, jinak to zas tak citlivá ryba podle mě není. ;-)

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 18:19 Muž firerescue [6] Re: JirkaŠčobák
Můžeme si to myslel, ale je dost nevhodné to napsat o někom koho vůbec neznám. Na ulici asi těžko takhle oslovíš cizího člověka...beru to podle sebe.
Teď už vím že to byla chyba je tam pustit, myslel jsem že když často budu měnit vodu 1x 3dny a před vypuštěním udělám testy vody, tak to bude OK. Asi nebylo, ale jestli mám správné info tak Otík je citlivější a ti jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:47 Muž nekdo [353] Re: firerescue
no fotografie v nadrzi to rozhodne neukazuje
dalsi vec je ta, ze pokud nemate rasy, tak nemaji krevetky co zrat...
takze zacit normalne krmit
v prezentaci nemate zadny konkretni udaj o hladinach chemii, ktere tam maji byt
dale vam chybi udaj o osvetleni - to muze mit take vliv (ve spojitosti s co2)
kazdopadne zaklad je doplnit prezentaci a pak se ptat, protoze jinak je to akorat vesteni z kristalove koule a ne rady, ktere maji pomoci...

a trosku OT: chcete poradit, tak by to chtelo trosku pokory (ve smyslu "neco chci, tak se dle toho chovam" ((a ne lezt nekomu do (_!_) )), pak se to tu zvrhne v osocovani a spoustu zbytecnich emocnich vystriku mimu tema
nejsem zadny zastance JirkyScobaka, ale pokud si tu alespon trochu poctete temata, tak zjistite, ze o tom asi neco vi - nesouhlasim s jeho nekterymi nazory (coz je uplne mimo tema), ale to preci neznamena, ze se k nemu nebudu chovat slusne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:37 Muž firerescue [6] Re: nekdo
Řassa tam moc není, něco na začátku, ale o to se postarali Otíci a šneci. Ale krevetky pořád něco ozobávají, hlavně ten kořen.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:34 Muž firerescue [6] Re: martmart
Nee opravdu jak jsem psal, rostlinky se rozrostli tak že jsem musel protrhat protože ty spodní nemají světlo. Přes rostlinky nebyla vidět ani zadní stěna. Fotka je tak 3 týdny stará. Řasa tam není což značí že by to mohlo být s rostlinkama OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:32 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: nekdo
JJ musel jsem fakt něco udělat, bylo jich tolik že okolí je už nechtělo a likvidovat po měsíci 100 kusů najednou bylo fakt hnus. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:27 Muž nekdo [353] Re: Xpe
no a ted jsou v nadrzi skalary, takze se to muze (ale nemusi) vyresi samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:27 Muž nekdo [353] Re: firerescue
mozna zasadni otazka - jsou tam vubec rasy ?
alias "maji ty krevetky co zrat" krome tech mrtvol a te trochy krmeni za tyden ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 16:11 Muž martmart [106] Re: firerescue
Neni to tak dlouho, co si zadal o rady.. akva vypada porad stejne, ted se resi proc jdou do kopru krevetky, na tuhle situaci si byl upozornovan..
Kurnik, proc tolik lidi porad dokola zada rady kterymi se neridi, a porad dokola..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 15:57 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: firerescue
Pozor na tu výměnu vody to je taky průšvih u nich ne tak často. Klidně ji měň po 14 dnech, to stačí, tak to dělám já a mám jich tolik že se ze mně stal masový vrah, jak se jich musel zbavovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 15:53 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: firerescue
pH 6-7,5 je důležité na svléknutí krunýře, někdy je to podceňováno. Svlečky nechávat v akvárku neodstraňovat, oni je zbaští jako zdroj vápníku, někdo i doporučuje dát do akvária, kousek sépiové kosti. Jak tu zaznělo je dobré rozumně hnojit to taky nemusí snést tak i silné CO2. A naposled, možná jsi měl i staré krevetky, moc dlouho totiž nežijí a mrtvolky tam taky nech oni se o ně postarají, nebaští jen řasy nebo odumřelé listy a tak dále, oni mají rádi skoro vše. ;-) Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 15:53 Muž firerescue [6] – RE
Jsem si vědom, že jsem je tam pustil brzo. Někde jsem zase četl, po měsíci aby se vrhnuli na případnou řasu. Pro jsem udělal maximum abych jim to ulehčil. Vysadil kolonie bakterií a každý třetí den mění 1/3 vody. Ale že teda chcípnou až teď když už by mělo být akva zaběhlé a větší a silnější jedinci...
PH mám 7
CO2 kontrolováno dropcheckrem - udržováno spíše na slabší úroveň, právě s ohledem na obyvatele.
A rostlinek tam bylo asi 2x tolik, ale fotil jsem po prostříhání kde jich tak cca 1/3 ubyla...přes plnou hladinu kytek nešlo dolů žádné světlo.
Takže když to shrnu, když teď koupím ještě 10ks, mělo by to být OK?
Ještě upřesním hnojení: 1x za 3 dny 4ml PMDD a 1x za tři dny 4ml draslík.
Jinak díky za pomoc, nerad trápím tak pěkné tvorečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 15:28 Muž nekdo [353] Re: firerescue
kolik je PH?
jinak je tam (dle meho) malo kytek, nejakou plovoucku tam pridej
problem muze byt i to CO2 i to hnojeni - ve smyslu davkovani na ten pocet kytek..
jinak red cherry jsou jedny z "odolnejsich" takze problem bude nespise v nezabehnutem akva, pripadne chemii/co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2018 14:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: firerescue
Akvárium jsi založil 19. 3. 2018, krevetky máš měsíc. Nedivím se, že hynou (viníkem je nezaběhnuté a nestabilizované akvárium). Neřeknu ti proč konkrétně, ale těch možností je tolik, že by bylo naopak překvapivé, kdyby ti nehynuly.

Já dal krevetky bez úhynu do akvária až po skoro sedmi týdnech od založení rybicky.net/nadrze/28194-akvarium-v-emigraci Mnohem rustikálnější styl (bez CO2, bez filtrace, výměna vody do té doby 2x!), pro krevetky fajn.

Tvé CO2 taky může hrát roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 14:22 Muž firerescue [6] – problém
Zdravím, mám Red Cherry už měsíc. po vpuštění do akvárka 10ks 14 dní OK. Pak 2ks největších úhynuly. Pak 14 dní OK a zase 2ks větších úhyn. Nevím čím to je.
- vodu měním teď co 10 dnů 1/3 24h odstátá + Seachem Prime
- jinak sem tam dávám PMDD 1x za 3 dny + draslík
- krmím jen velmi málo 1x za týden pár granulek, aby se živili spíš řasou.
Jinak v akvárku jsou jen otíci 5ks ti jsou bez problémů
- voda podle testů OK

Nemůžou mít problém se svlékáním krunýře? Zatím jsem našel jen jeden a teď když jedna zdechla tak se mi zdá jako by měla na sobě bílé proužky v červeném tělíčku. Jedna už i nosila vajíčka, ale asi z toho nic nebude :-( Jak jim pomoct?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:49 Muž prog [45] Re: Anthrax
přesně tak, bral jsem je jako relativně užitečné tvory v likvidaci toho, co prošlo krevetkama, ale teď se nějak pomnožily
jinak mám tam i okružáky, jejich populaci drží na uzdě zase CPO

o víkendu odsaju dentrit a zmenším krmení, poslední dobou jsem nějaké krevetky prodal, ale mám tak velkou skupinu, že to není poznat resp. rychlost zpracování krmení je stejná, naordinuji jim větší prodlevy mezi krmením :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2018 11:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: prog
-pro redukci bych použil potěr některého druhu ryb
-omezil bych to v řádu několika jedinců a dnů ,k obsahu pomnožení /blech/ v akva
-omezíte tím případně možnou predaci krevetetek ,ale na druhou stranu jedná se pouze o dočasné řešení s nutností zátěže odlovu vysazeného poěru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:34 R Muž Anthrax [4739] Re: RE5PEKT
Kdepak, budou klidně koexistivat spolu se šnekama. ;-) Teda alespoň u mě to tak je.

To prog: to je se ti tak strašně přemnožily nebo co? Že je chceš likvidovat? Ničemu to tam nevadí :-) Mě se nijak nepřemnožují, ale je pravda, že krmím méně než ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:28 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: prog
Nasadil bych šneky (piskořky, levatky), třeba budou v boji o potravu efektivnější, než tyto breberky a vytlačí je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:16 Muž prog [45] Re: Amatértom
to jsem čekal :-), krmím dlouhodobě stejně, dávku kopřivy spasou za cca 2 dny, 1 den (někdy i 2) pak nekrmím, aby dočistily zbytky a řasu ze skla
Ptal jsem se, jestli není ještě nějaká jiná alternativa než rybky, co by se vypořádalo s blechama. Vždycky bude nějaký dentrit, krevetky jsou průtokáče, jak žerou, druhou stranou to jde ven :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2018 10:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prog
Méně krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 10:27 Muž prog [45]
Patrně s mraženýma patentkama (jinak si to nedokážu vysvětlit) jsem si ke krevetkám zanesl nitěnky a nějaké vodní blechy (neumím je blíže určit, pohybují se převážně po skle blízko potravy, občas volně trhavým pohybem, velikost cca 1mm, oválný tvar půlvajíčka). S nitěnkama není problém, myslel jsem si, že je zredukují ráčci, což se nestalo. Ale vodní blechy se nyní výrazně pomnožily, dřív jsem o nich veděl, jen když jsem jednou začas odsál dentrit u krevetek, nechal sedlinu v kýblíku a odchytával zpět nasáté krevetky (většinou mimina).
Máte nějakou zkušenost, jak je zredukovat? Zničit je celkově nepůjde, nabízí se použít mladé rybky, ty si ale můžou smlsnout i na malých krevetkách.
Měním 1/3 vody každých 7-10dní, dentrit tak 1x za 1-2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 13:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Mejla82
A kam zmizelo těch 30 krevetek, co máš v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 12:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Pro start stačí 10 kousků, ale ideálně vem 20.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=51