Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 12:25 JagerMaister
to sa stalo aj mne v mojom chove sa vyskytla jedna taká podobá sa na rilii pozri rybicky.net/nadrze/13485
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 10:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: sikula
cervena barva nejni az tak stabilne geneticky zakodovana jak si myslis, pokud nijak nezasahujes do chovu tak se ti driv nebo pozdeji objevi barevne mutace ci navrat k prirodni forme.... pokud chces udrzet cervenou barvu, budes muset zacit se selekci a tzv. ozivovat krev (pridat jedince z jineho chovu, uzke pribuzenske krizeni zvysuje vyskyt ruznych mutaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 09:04 Žena petulinakk [2016] Re: sikula
Variabilita zbarvení? Mutace? :-)
Díky takovým případům mohly být vyšlechtěny různé barevné varianty krevetek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 08:32 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky – divná cherry
Fotka k příspěvku Uměl byste někdo vysvětlit, co se stalo, proč je Cherry takto barevná? V nádrži jsou red cherry samy, tedy teď nově s crystal red, ale tato je narozena dřív, než tam crystalky přišly, čili kříženec to není.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 09:01 JagerMaister Re: Sid
no 56 :-D tak asi 30 by mi stačilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 05:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
1) prepocti si ty objemy....
2) uvedom si ze se ti budou porad mnozit
3) co budes delat s prebytkem

jinam do 10 litru se klidne vejde 30-40 tehle krevetek (je to odhad, mrsky se furt hejbaj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2011 22:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: bluemonster
66x2=112? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:52 JagerMaister
ahojte založil som nové 112l akvárium a predelené napoly teda polka má 66l a mňa zaujíma koľko kusov red cherry by tam stačilo mám doma vyše 80 kúskov ... koľko mi tak stačí ? do tej 66 nechcem to mať preplnené rozmýšľal som nad 20 samicami a 10 samcami stačí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:06 Žena Eliška [38]
Tak jsem pročetla část fóra, nakapala 37 kapek ESHA 2000 (mám 198l čistý obejm, takže cca 150l vody) a uvidíme, co to udělá. Jestli uhyne jedna, je mi to celkem fuk, ale nechtěla bych přijít i o zbytek. Možnost karantény je u mě mizivá (elementka bez filtru). Vypadá to, že vajíčka nebyla oplodněná a samice je neshodila :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:18 JagerMaister
s tým som sa ešte nestretol je škoda ju utratiť daj ju niekde osobitne od iných ona ich časom pustí ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:49 Žena Eliška [38] Re: bluemonster
žluté až zelené jsou v pořádku, ale na těchhle je skutečně plíseň. A já se ptám, co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:28 JagerMaister
prečo plesnivé, samička ich sama zhodí ked sú zlé nemetie ta ich farba u sakur môže byť farba vajíčok aj zelená aj žltá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:10 Žena Eliška [38]
Hoj, nemám teda red cherry, ale sakury, ale to je vlastně fuk... Pár z nich nosí cca 2 - 3 týdny, ale teďka jsem si u jedné všimla, že vajíčka jsou plesnivá. Mám krevetu odlovit a utratit, nebo jen shodí a bude si vesele žít dál? Poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 15:13 kreveťáčci
ahoj mám krevetky red cherry měla jsem 4 samice těhotné a 2 ještě mám tak jsem je v těhotenství přelovila do jiného akvárka kde nejsou ryby aby mi ty malé nesežraly a když porodily tak už nejsou červené ale zelené oni prostě zezelenaly.poradí mi někdo proč jsou ted zelené místo červené?už jsou zase zpátky ve velkém akvárku a jsou furt zelené prosím o radu.děkuji předem :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 12:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
asi by jsi mel docela dost veci o krevetkach nastudovat cece... mel jsi nejdriv nastudovat a pak kupovat.... :-(
a snad te nemusime ucit pouzivat stricka googleho ci souseda seznama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2011 11:24 S Muž invalida [3881] Re: dair
Číst umíš tak si o tom něco přečti... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 11:08 Muž dair [29] - AsieRe: Moucha
? ja mel za to ze vajicka maji pod plovoucima nozickama. oni je maji nejdrive v te hlavohrudi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2011 07:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
ten stit jsou vajicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 07:44 Muž dair [29] - AsieRe: ČichavecTom
to kdyz sem je kupoval tak byli v pohode. pak se jim udelal takovy byli stit pod krunyrem a ted ho maji praskli. uvidim co se bude dit dale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 23:42 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: dair
já mám takhle "prasklou" jednu Japonicu. Měla to snad od té doby co jsem ji přinesl a pořád to vypadá stejně i po vslékání. Má se čile k světu :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Mám je samostatně v této nádrži rybicky.net/nadrze/13157 možná až vyrostou pokud vyrostou, tak je dám do společné nádrže. Teď mají necelý centimetr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:14 R Muž romant [27981] Re: Zoidik
Patentky je dobrý před tím než se do akvárka dávají, nechat rozmrazit a potom řádně proprat pod tekoucí vodou, čímž se z nich odpalví ten bordýlek, který může podporovat výskyt některých druhů řas, zvláštěpak kamarádky ruduchy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:06 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Pokud je máš s něčím tak je nekrm..najdou si ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 21:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Trochu odbočím otázkou. Mám teď nově tři red cherry. Dle altasu papjí řasy rostliny, živočišné zbytky, uhynulé živočichy, umělá krmiva pro ryby. Čili pokud jim přihodím ptentky tak jak rozmrznou, tak to sežerou, nebo jim je musím zmenšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
uvidis, dej tomu cas.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:58 Muž dair [29] - AsieRe: Moucha
jojo je to cerstve akvarko. praskly krunyre maji. ty mensi krevetky ho nejaji praskli.co s tim?vim ze se to tu resilo ale netusim ted kde.zatim zerou v pohode. jen japoniky mi ted zacali plavat silene po akvarku. to je normalni jev?japonky se svlekaji uplne v pohode. maji problem jen scherriny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 18:08 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: dair
invalida napsal: Tuším že šlo o genetickou vadu....sakra pohledej...moucha si bude pamatovat kde se to řešilo ano Pamätám sa že takéto "praskliny" sa tu riešili, ale na detailnejšej fotke bolo vidno že tam len chýba zafarbenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
tohle jsou samice, pozans to podle vajicek a ty bejvaj tmavsi a vetsi nez samecci, opravdu to vypada jako praskly krunyr.... typuju ze mas cerstve zalozeny akvarko co? to nejni moc dobra vec pro krevetky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:30 Muž dair [29] - AsieRe: invalida
ale mam jednu cherrynku malou. ta neni cervena ale spise cernoprusvitna a ta nema na sobe nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:29 Muž dair [29] - AsieRe: Moucha
Fotka k příspěvku menim vodu kazdy den pac mam zvysene no2 ale uz se pomalu dava do nemeritelnosti. na fotce nevim jestli to bude dobre videt ale ta velika ma uprostred prasklinu. je mozne ze jim rozhazuju hormon tema vymenama ale jeste chvilku a bude to ok.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
menil jsi nejak vyrazne vodu? na to reaguji svlekanim, jinak to muze byt i parazit,fotka a vic infa by pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:17 S Muž invalida [3881] Re: dair
Tuším že šlo o genetickou vadu....sakra pohledej...moucha si bude pamatovat kde se to řešilo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:03 Muž dair [29] - Asie
mam takovy problem akvaristi. dnes sem nasel polorozezranou krevetku cherry a koukam dalsi maji takovou bilou prasklinu na hlavohrudi. co to muze byt? nedostatek potravy? casta vymena vody? ten bile flek pozoruji tak tri dny zpatky. ostatni ziocichove jsou v pohode. jen redka maji vsechny ty bile praskliny. nekde sem otom uz cetl ale zaboha si nemuzu vzpomenout kde. krmim stridme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 10:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
ja mam prirodni formu a po roce chovu (zaklad tvorilo cca 10 kusu od jednoho chovatele) dochazi ke spontanimu vzniku jedincu u nichz se barva nemeni... jinak bezne jsou krevetky schopny menit barvu i behem dne.... mam tmave (hnede az cerne), cervene, zlutozelene, temer bile.... s pruhy i bez pruhu...., chov nijak neselektuji, mam je jako uklidovou cetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 09:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
Fotka k příspěvku tak pridam jeste jednu "uchylku", dneska pri krmeni ve 12litrovce jsem vzadu u steny za listem catappy nachytal tuhle krasavici - samice Babaulti Green sp. Orange Eye smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:35 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Semtex
Jinak tebou zmiňované odchylky chápu jako mutace (čili introdukci nových vlastností které se nevyskytli u žádného z předků) a k těm skutečně nedokáží příliš často. Ovšem na co jsem se ptal je návrat k původním znakům (přírodní nebarevná forma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:31 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Semtex napsal: C) už jsi někde četl, že C. Propinqua někdo rozmnožil?
B) jak velká je pravděpodobnost výskytu stejné odchylky u vícero jedinců stejného druhu?
Co tím chci řict; můj názor je, že všechny RCh ale i jiné barevné mutace jiných krevet, mají společného předka. Tudíž jsou všichni příbuzní.


B, pokud si pozorně přečteš můj dotaz tak tam není nic o odchylkách. Pokud zajdeme do extrému tak všechny živé organismy mají společného předka. Řekněme že pro naše chovatelské účely je nejdůležitější ta část genetické informace, která určuje zabarvení a viditelné znaky krevet. Tato část se evidentně mění velice rychle když dochází k mezigeneračním změnám v zabarvení a nevhodně vybarvení jedinci se musí odstraňovat z chovu. Nejsem expert na krevety ale to málo co o nich vím z pozorování u mě doma mi říká, že mají tendence se navracet zpět k přírodní formě. Proto se ptám, zda pokud vezmu krevety stejného druhu od jiného chovatele (tedy z jiné populace), zda dojde ke zlepšení vybarvení kříženců mojí populace a této přidané. Snad je můj dotaz nyní srozumitelnější :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 08:23 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: seic
Ale vůbec nevypadají špatně. Pokud si jejich potomci udrží stejné znaky tak bys je měl začít nabízet :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
byla by docela zajimava geneticka mapa, nami chovanych populaci
ale rikal jsem ze nevim jak to je presne s genetikou krevetek......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: seic
já měla palmaty green a red cherry spolu asi rok a žádní takoví samečci se mi tam neobjevili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:29 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – ad krizeni
Fotka k příspěvku - zminoval jsem to tu nedavno
- v AQ mam Rch + Palmaty Green, vsude pisi, no problem - nekrizi se
- po par mesicich se mi v AQ objevili tito samecci, mohlo by jit o netradicni vybledlou formu Rch, co me ale mate jsou ty cerne prouzky, tak typicke po zelene samecky Palmaty :-)
- tak at ted babo rad ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2011 19:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
C) už jsi někde četl, že C. Propinqua někdo rozmnožil?
B) jak velká je pravděpodobnost výskytu stejné odchylky u vícero jedinců stejného druhu?
Co tím chci řict; můj názor je, že všechny RCh ale i jiné barevné mutace jiných krevet, mají společného předka. Tudíž jsou všichni příbuzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 17:01 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
1, Nezhorší se zabarvení potomků po přikřížení přírodní (nebarevné?) formy?
2, Napadlo mě občas (cca 1x měsíčně) přihodit do koktejlu pár Red Cherry krevet zakoupených pokaždé od jiného chovatele. Myslíš že to bude mít nějaký vliv na oživení genofondu mojí populace? (Otázka je zda všechny naše chovy nepocházejí ze stejných předků?)
3, Lze křížit RC s Caridina propinqua?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 11:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
je to bezna slechtitelska technika (u psu, koni i rostlin), treba by jsi mohl prikrizit prirodni formu, nebo sakuru

protoze tim jak vyrazujes z chovu "nevhodne" jedince dochazi k zuzovani genetickeho matrose, a tim muze dochazet k vetsi nachylnosti, vetsimu vyskytu nejruznejsich mutaci, k zvyseni umrtnosti a buhvi cemu i kdyz u krevet to asi nebude tak zle, ale udava se ze prirodni forma je odolnejsi nez barevne variety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 00:06 Fugee
Palmaty mám ozkoušené, že se s Cherrynami nekříží. Nejspíš se nekříží s žádným druhem krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 23:49 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Moucha napsal: obcas se zamerne prikrizuji i jine variety pro "oziveni",

Můžeš prosím napsat více o tomto? Zajímalo by mě co mohu přikřížit a jaký bude výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dair
Mýlíš se. N palmata je jeden druh a Cherry je jiný druh N. heteropoda.

Takže klidně si je tam dát můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:52 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko akvaristi. mam v 54l akvarku 5cherrinek 2 japoniky a 2 filtracky. chtel bych pridat 10ks palmata sp. green. budou se vsechny snaset? mel by to byt stejny druh jak cervene nemylim li se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2011 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: BILAS
1) krevetky se chovaji, jsou to zivocisi ne rostliny
2) jde o vyslechtenou barevnou varietu, takze zbarveni je vec podminek a genetiky

obcas se zamerne prikrizuji i jine variety pro "oziveni", pokud mas malo krevetek tak uzkym pribuzenskym krizenim muze dochazet k castejsim mutacim.... pokud chces udrzet barvu tak by jsi mel z chovu odstranovat nevhodne zbarvene jedince

je bezne ze se prodavaji prave takto vyrazeni jedinci z chovu....

osobne jiz par let chovam prirodni formu a postupne se mi objevuji ruzne brevne mutace, popripade pozoruji i zmeny zbarveni behem dne....

pro lepsi zabarveni se doporucuje tmave dno a dostatek karotenoidu v potrave, vetsinou staci pestra strava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 13:40 Fugee
28st. je na ně strašně moc, bohatě stačí 24, já sám mám 23.
Záleží na hodně faktorech, chyba může být ve složení vody - např. vysoká hladina NO3, těžké kovy, nízká/vysoká hodnota pH a gH, atp.
Taky je důležité, od koho krevetky pocházejí, jestli jsou s něčím křížené, můžou mít sytější barvu (např s krevetkou sakura), nebo naopak méně výraznou.
Dále záleží na obyvatelích, rostlinách, písku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=551