Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:15 Žena Beilis [34] - Asie
Jo a ploštěnky si nedovedu představit jak by se mi tam dostaly-krmím suchým a mraž. patentkami. Každopádně díky za rekci a za tipy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:12 Žena Beilis [34] - Asie
No delši dobu je nemám, dřív jsem je chovala a nebyl žádný problém, teď mám poměrně nově založené akvárium-asi 3 měsíce, ze začátku vypadaly čile-asi týden, a pak jsem každý den našla jednu mrtvolku...překrmování určitě nehrozí, Briese nevedu, takže počkám, snad dostanou rozum a začnou zase spokojeně šmejdit po akvárku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 21:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Pokud je tak chováš delší dobu a nehynuly, tak to bude něčím jiným... může to být náhlé zvýšení dusičnanů třeba po překrmení nebo tak... nebo u citlivějších druhů třeba i použití nějakého toho smradu, já nevím, jak se to jmenuje, jak to lidi stříkají doma a tvrdí, že to voní... Briese a tak... ale pokud krevetky žily a properovaly a začaly umírat, tak pokud by to bylo chemií nebo něčím ve vodě, umřely by spíše najednou, pokud umírají postupně, může to ýt problém se svlíkáním a nebo ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 18:54 Žena Beilis [34] - Asie – mrtvé krevetky
Zdravím, já chovám krevetky při 26 až 27 stupních, vím, že to není úplně ideální, ale mám v pokoji hodně teplo, plus osvětlení taky něco přitopí, takže nižší teploty moc dosáhnout nemůžu. V poslední době mně 6 krevetk uhynulo, může to být tím? Vodu pravidelně měním a žádnou chemii nepřidávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 14:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: moskyt8
Vydrž času jako vegetarián čočky... malé budou. Ta teplota je pro krevetky dost vysoká, byly by vděčné za nižší. Pokud s nimi nemáš žádné rybky, klidně teplotu můžeš stáhnout na 22°C. Ale to není proto, že samička nosí, bude to lepší pro všechny kreveťule. Při nižší teplotě je ve vodě víc rozpuštěného kyslíku, a to kreveťule rády. Ale jak říkám, není to bezpodmínečně nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 14:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: moskyt8
nemůsíš dělat nic,žádnou extra péči nepotřebují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2013 14:07 jamajcan Re: moskyt8
Nechej vše tak,jak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:06 Muž moskyt8 [21] – Vajíčka
Dneska ráno jsem si všiml, že jedna ze samiček nosí vajíčka :) Takový malinký zelenožlutý spíš teda víc do žluta takový kuličky a pořád si je prohazuje mezi plovacíma nožkama. Tak, že bych se dočkal někdy v dohledné době malinkejch krevetčích sráčíků :-D ? Znamená to pro mě ted nějako změnu v péči teplotě apod. Když teď nosí ty vejce :-D Teplotu mám trvale mezi 24-25 °C ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Podle fotky bych řekl, že jsou ještě mladé. Jak poznat samičku jsem ti řekl. Budeš-li tam mít aspoň jednoho samečka, rozmnoží se. Když ne, tak ti až pojedu příště do Ostravy nějakého vezmu... a rozmnoží se :-) Jsou to spolu se zelenýma palmatama asi ty nejvděčnější a nejméně náročné krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:18 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
co se týká krmení těch mých mladých v odchovně tak je možné že mi občas ujede ruka, ale když se stane tak jak se malí nakrmí tak jsem to většinou odsála malou hadičkou. Teď jsem přidala 3x ancistrusy sp. a ti te´d spolehlivě zpracovávají zbytky co nesežerou, ancíci mají tak 2,5-3cm jsou to mladí z velkého akva.
Budu sledovat to jak jsou krevetky napapané a podle toho jim kdyžtak jednou týdně něco přidám :) a pokus se jednou rozmnoží budu ráda, toto stvoření mně začlo bavit :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Fakt jo? no tak já s tim neměl žadne problemy...:-D ted co mam problemy s akvarkem krmím jen trochu granulema....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 11:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Jestli se mohu vmísit do diskuse, tak ona ta mrkev není zase tak od věci. Obsahuje karoten, což ty krevetky hezky vybarví. Navíc je to přírodní vitamín, kterým se, na rozdíl od syntetických vitamínů, zvíře nemá šanci předávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 10:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Hihi, já kreveťule skoro nekrmím. Jen krystal red dostávají granulky pro krevetky pravidelně, jinak skoro všechny krevetky baští to, co zbyde po rybkách a co si najdou. A daří se jim, pěkně se množí. Samozřejmě pokud někdo chová vyloženě jen krevetky, krmí naprosto jinak a tam to přikrmování má svůj účel - ale tam se jedná o stovky krevetek v akvárku třeba 50 i méně litrů. Proto jsem i níže psal o střídmosti v přikrmování. Krevetky jsou velmi skromná stvoření a baštu si v běžně zařízeném akváriu vždycky najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: snehulda007
No vidíš, tak tam máš tlející listí, i když je ho jen kousek ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2013 10:52 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Ano, to je možný a tady se krásně ukazuje ta logika v tom upozornění kolegy Burika, když poukazuje na přirozenou potravu krevetek ve své domovině, mezi níž naše dusičnánkama dopovaná zeleninka nepatří. Inu kruh se nám hezky uzavírá. Já jsem dalek toho, abych vás zapálený kreveťáky kritizoval, že krmíte tím či oním, ale přišlo mě to v těch souvislostech vcelku poučný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 10:52 Muž snehulda007 [850] Re: malyLibor
Mrkev krátce povařím,aby byla mekčí a pro krevetky přístupnější. Dokud jsem měl krevetky u sumců tak se zeleninou jako okurka nebo salát přicházeli do styku běžně a nikdy se nic nestalo...Vtip je v tom vyndat nesežranou zeleninu dřív než začne kazit vodu ;-) Jinak u krevetek mám kousek listu mandlovníku,olšovou šištičku a nějaký kořen,což je myslim si víc než dostačující.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Jak už to tak v životě bývá, bude to kombinace obojího. Okurka plná dusičnanů se začne rozkládat, čímž uvolní spoustu dalších dusíkatých látek, a neštěstí je na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Jen si prosím uvědom, že i v akvaristice platí, že méně často znamená více. Pokud kreveťulím vytvoříš dobré prostředí, nebudeš je muset prakticky vůbec krmit. Seškrábou si řasu ze skla nebo listů rostlin, zakousnou si bakterie a plísně z listů na dně, jako zákuseček si dají zbytky krmiva od malých rybek, co máš v odchovničce (doufám, že jako zákuseček, že tam nepřekrmuješ - pořád je třeba myslet na ty dusičnany, největšího nepřítele krevetek v akváriu).
Edit: Abych tedy konkretizoval svou myšlenku: krevetek máš 6. V akvárku si najdou dostatek jídla, jak jsi zjistila podle jejich plných střívek. Pokud jim chceš přilepšit, tak teňoučký, skoro průhledný pláteček mrkve nebo spařený lístek kopřivy (malý, čerstvý lítek) jednou týdně je naprostý luxus. Až jich tam budeš mít 100, můžeš jim ty plátky dát i 3 a 3x týdně... stejně jako té kopřivy. Ale raději méně.
Kdesi jsem četl, že rybky v akváriu těžko umoříš hlady, ale snadno je zabiješ překrmením. U krevetek to platí stonásobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 10:39 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
malyLibor napsal:...Četl jsem na tlamoknize, jak si borec otrávil okurkou akva plné krevetek. Tady se nabízí otázka, zdali ta otrava byla způsobena zeleninou dusičnany obsahující a nebo jde o klasický hnilobný proces, jenž velmi rychle začne při pomalé konzumaci probíhat a když uvážíme, že krevetky jsou povětšinou chovány v akváriích menších objemů, tak bych se spíš přikláněl k té variantě "kazící se vody" po přidání většího množství zeleniny, která začně "pracovat". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: snehulda007
U tebe nemají krevetky přístup k tlejícímu listí? Není to škoda? Listí přidá do vody spoustu cenných látek pro kreveťule i pro rybičky, na listech se krevetkám tvoří spousta žrádla a postupně ho zcela zlikvidují - za pomoci šneků a máš-li i krunýřovců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
S okurkou bych byl docela opatrný.... i s tím čínským zelím... Krevetky jsou hodně citlivé na dusičnany a čínské zelí, salát a okurky obvykle obsahují hodně dusičnanů, tak na to bacha. Četl jsem na tlamoknize, jak si borec otrávil okurkou akva plné krevetek.
Jinak mrkev na tenké plátky proč ne? Osobně jsem taky spíš příznivcem syrové zeleniny než vařené, ale proč ji jednou za čas nespařit? Ale žádné dlouhé vaření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.02.2013 10:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Burik
:-) tak tobě možná stačí že ti to v akvarku žije, ale mi dělá radost o ně pečovat, proto sem s akvaristikou začal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2013 10:05 Muž snehulda007 [850] Re: Burik
Myslím si,že přilepšit krevetám kouskem mrkve neni nic proti ničemu...Já mám krevetky v akv. a ne v jezeru,takže k takovým věcem jako hnijící listí nebo mrtvá ryba nemají přístup. Jestli ty krmíš mrtvolkama ryb,je to tvoje věc ;-),já jim občas hodim kostičku mrkve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:45 Muž Burik [727] - Aquascaping
To už se mi zdá moc vařit krevetam mrkev :-D Žádná kreveta v přírodě se s mrkví nesetka :-) Žerou řasy a když mají štěstí, tak oždibují mrtvou rybu, nebo tlející listy.

Zase to lidi nepřehánějte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Verimmi
Já jim dávám i okurku, puvodně byla pro šneky ale ti ji nežerou a krevetkám chutná, i čínské zelí jí, ale to davam jen jak nic jineho doma neni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 09:32 Žena Verimmi [173] Re: predator3313
super tak já to odpoledne vyzkouším. Ještě nějakou zeleninu krevetky papají? už vím že kopřivy, špenát, mrkev... ještě něco. Když už jsem k nim přišla jako slepý k houslím tak už se jim chci pokusit co nejlepší podmínky pro život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 09:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Verimmi
Já dávám i syrovou, trochu dýl trvá než se s ní nacpou, ale at se taky trochu snaží... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 08:59 Muž snehulda007 [850] Re: Verimmi
Samozřejmě že nemusí být mražená... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 08:43 Žena Verimmi [173] Re: snehulda007
no a musí být nutně mražená? nebo mohu nakrájet na kostičky i klasickou nechat povařit a hodit do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 08:35 Muž snehulda007 [850] Re: Verimmi
Tak když seš u toho mraženýho sortimentu tak já pro krevetky vybírám z tý mražený zeleninový směsi do polívky kostičky mrkve.Chvilinku jí povařím ,aby lehounce změkla.Krevetky se po ní hezky vybarvujou. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 08:22 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
tak to nevím jestli se naučím, většinou ruce utřu a hotovo smich

jo byl tu zmíněný špenát... když koupím mražený, rozmrazím, spařím, dají si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 23:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
To je dobře... a je dobře umývat je i pokaždé poté, když sáhneš do akvária... říkávala maminka. Jestli já se to už po těch 40ti letech naučím... to nevím, to nevím, to nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2013 23:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linuška D.
A víš že jo? Ty moje oči jsou fakt už mizerné, když ani ten sex nevidím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 22:47 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: malyLibor
Já ti nevím, přijde mi že svlečka leží vedle a u krevetky je kreveťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: moskyt8
Takže samička nosí :-) Tak to je super, gratuluji ještě jednou šťastnému taťkovi i chovateli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:44 Muž moskyt8 [21] Re: malyLibor
byli samečci takoví čilejší ano a hlavně ten kterej je na tej fotce :-D tak ten tu samicku pořád otravoval až ji nakonec dostal. A i po té se oní zajímal a pořád za ní chodil a různě jí obcházel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linuška D.
To je předehra - svlékání smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:22 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: moskyt8
Takhle vypadá krevetší sexování? To jsem ještě neviděla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:22 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
ze svých rukou? tak to mně zajímá... ruce si teda pokaždé umeju než jdu něco dělat s akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2013 22:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: moskyt8
No tak to je paráda :-) A co se dělo potom? Neběhali samečci po akvárku jako šílení? To by znamenalo, že se svlékla dospělá samička a vypustila feromony, aby samečky přilákala k páření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Můžeš. Ale větší pravděpodobnost je, že tam něco zaneseš ze svých rukou nebo z krmení, případně při otevřeném okně ti může něco donést vítr. Zcela tomu zabránit nelze, ale u těch listů je to velmi nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:18 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
nemůžu si s těmi listy do akva něco dotáhnout? běží už 1,5 roku bez problému tak bych ráda, kdyby to tak zůstalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 22:14 Muž moskyt8 [21] – :-P
Fotka k příspěvku Jo včera večer se v akvárku krevetky hezky činily potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:06 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
jo prosím tě a co co takový proflor... byl tam přidám před 14 dny dávám ho na rostlinky ve 300l to funguje a rostlinky jsou mi připadá hezčí a rychleji rostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 22:05 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
aha předpokládám že voda dostane trochu jiný nádech než teď :) zkusím tam zítra mrknout shodou okolností tam jedeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 22:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
No, žerou a nežerou :-) Na těch listech už si do akva přineseš různé bakterie a plísně. Nelekej se, je to velmi prospěšné. Pro krevetky je to vynikající potrava, ale i pro plůdek ryb. Jakmile se listy namočí, začnou uvolňovat do vody huminidy a třísloviny - opět velmi prospěšné látky pro rybky i pro krevetky. Na povrchu listů budou růst řasy, bakterie, plísně a další věci, které krevetky "oškrabují" těmi svými "kartáčky" co mají na předních nožkách... oškrabují je i s povrchovou vrstvičkou listu... až postupně list začíná být průsvitný, pak je jen žilnatina, stopka a pak ani ta ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:56 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
no já si říkala že jak vylezly z té koule tak to tmavé uvnitř neměly a teď mají, jsem se lekla že jim něco je, uf tak jsou jen napapané :)

Díky za všechny rady,je to pro mně pomoc, nerada bych jim ublížila. Léky asi do odchovny potřebovat nebudu, prakticky za 6let co mám doma nějaké to akvárium jsem zažila jen jednou krupičku jinak nic. Občas mně trápila černá řasa, ale o tu už se stará šnek a Labea.

Jo a ty listy mám možnost sehnat z buku u tchýně za barákem je les, bukový... to žerou taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 21:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Verimmi
Třeba špenát, ten jim jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 21:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Je to jávský mech a vydrž hodinku a uvidíš :-) Tyhle mechy krevetky milují. Za a) tam najdou prckové úkryt a za b) se tam drží jejich přirozená potrava - různé bakterie, plísně, mikrobi a tak... Jo, ještě jednu věc krevetky milují - suché listy. A ty se dají natrhat i teď v zimě - listy dubu nebo bulu drž i teď v zimě na stormě, tak ho můžeš natrhat a ze pět listů (jedno jestli buk nebo dub) dát do akva. Nespařovat, neumývat, tak, jak to natrháš (předpokládám, že to nebudeš trhat nikde u hlavní silnice, ale spíš v parku nebo lese). Chvíli budou plavat po hladině, do 24 hodin klesnou na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2013 21:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Neřeš to, spaříš jim kopřivu, až začnou růst. Někdo krmí i plátkem okurky, ale to bych se trochu bál kvůli dusičnanům... jediné, na co jsou tyhle malé potvůrky opravdu citlivé jsou dusičnany a měď. Pokud měníš týdně 1/3 vody, nemusíš se dusičnanů bát, ale na měď opravdu majzla, ta je zabíjí spolehlivě i v nejmenším množství. Takže tam, kde jsou krevetky, nesmí přijít prakticky žádné léky... Jo, a patentku si klidně taky dají, sežerou všechny zbytky po rybách.
A samičku od samečka poznáš snadno - smaička je větší a buď nosí vajíčka, nebo se jí dělají ve vaječnících v tzv sedle. Dobře je to vidět na této fotce: rybicky.net/obr/plzi/max/93.jpg Vzadu nosnice s vajíčky, vepředu samička s vajíčy - je to to žluté hned za krásně do tmava napraným žaludkem.
Jo, a teď jsem si uvědomil - spokojenost krevetek poznáš podle toho, že mají zcela plné střevo - celým tělem od žaludku až na konec těla ved střívko. Je to vidět u té přední samičky na fotce - je to to tenké tmavé. Krevetka by ho stále měla mít plné, max s mírnými mezerami. To svědčí o tom, že se má dobře... Jo, a dají se přikrmovat spirulinovýma tabletkama. Nejlepší jsou spirulinové tabletky pro lidi, pokud možno 100% spirulina. Vím, e je to dražší záležitost, ale vzhledem k tomu, že jim hodíš 1 tabletku jednou za 3 dny, tak to až tak draho nevyjde.... a kreveťule se ti za to odmění šťastným hemžením a množením. Uvidíš, že brzy si budeš zařizovat akvárko jen pro ně a rybky k nim dáš maximálně jen jako doplněk nějaké sličenky nebo maculátky :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=451