Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 13:38 Muž DrChila [243] Re: predator3313
to já jich mám údajně 20 vidim maximálně 4 přes den :-D a kolem akvárka sušenky nejsou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 13:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Beilis
Máš jen 4 jo? :-D chudačci osamnělí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 13:33 Žena Beilis [34] - AsieRe: DrChila
Mně je jasné, že ty hromady černých řas nespořádaly 4 malé krevetky, spíš si myslím, že už se tam ustálila nějaká ta vhodná akvarijní rovnováha-akvárko mám asi 2měsíce. Strašně mě to těší! Ještě kdyby se chtěly krevetky množit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 13:21 Muž DrChila [243] Re: Beilis
stou řasou moc nepočítej jestli je krmíš dost v akvarium:-D já i v tom co je mám tak skoro nekrmim a nařasu se ani nepodívali... tak sem je začal krmit a ráno už tam čekaj na sváču když se probudim:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.02.2013 12:31 Žena Beilis [34] - AsieRe: malyLibor
Mám radost a nedá mi to nepodělit se- včera jsem přijela zase do Brna a krevetky všechny živé, čilé a spokojené! Pak jsem pátrala po ploštěnkách. Nic-takže snad tam žádné mršky nebudou hop Jinak i akvárko celkově vypadalo líp- zdá se, že mi konečně pomalu vymizívají řasy!! No prostě radost veliká potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.02.2013 11:04 Žena Verimmi [173] Re: ivaha
tak myslím, že krmení zatím mají dost, po potěru toho zbude i pro ně myslím tak akorát, patentky a cyklop a pak tam dávám kousek tabletky pro ty dva ancistrusy, takže o to že by byly hlady se nebojím, vypadá to že střívka mají plná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 10:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Mě se po pár dnech nekrmení začínají pouštět do rostlinek, hlavně plovoucí jim šmakují...ještě že jich mam tolik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 10:28 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Verimmi
Jak píše ivaha - v dobře zařízené nádrži si krevetky vždy něco ke slupnutí najdou, takže to, co jim dáš je většinou jakoby navíc. Já kolikrát nekrmím tři a více dní a žádná krevetka nezemřela hlady :-) Výbornými zdroji přirozené potravy jsou zde omílané dubové a mandlovníkové listy a olšové šištičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 10:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Verimmi
Já mám krevetky s potěrem Dánia a nekrmím je vůbec. Poberou si cyckop a podobnou havět, co se zachytí na rostlinkách a dokrmí se řasou, které tam je bohužel docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.02.2013 10:09 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Verimmi
Jestli máš nasušený kopřivy na čaj nebo v mrazáku špenát, tak jim trochu spař horkou vodou a uvidíš, jak na to půjdou. Ale v akvárku u potěru si najdou dost, to bych se nebála.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 10:05 Žena Verimmi [173] Re: danio
já se ještě nedostala do obchodu od té doby, takže jsem ještě krmivo pro krevetky nekoupila, ale zatím baštily mražené patentky, které krájím potěru co tak je s nimi a právě že se mi zdálo, že si daly i cosi z té tablety pro ancistrusy, které tam mám taky dva malinké
dneska bych měla zajít na poštu, tak se zkusím u nás ve zverimexu podívat jestli mají nějaké krmivo pro krevetky.
a s Liborem a Ivaha máš pravdu, jejich rady jsou k nezaplacení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 09:54 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Verimmi
To máš pravdu, tady se dá dozvědět opravdu hodně. A vlastní pozorování a chyby Tě také mnoho naučí. Já začala darovaným rakem, přešla jsem k rybkám a pak jsem zkusila i krevetky - a jsem chycena do pasti jejich kouzla stydim I když počáteční problémy byly kruté, teď už hlavně díky malyLibor a ivaha (děkuji oběma mnohokrát) vím, co a jak a dělají mi radost - aktuálně pozoruji svou první pořádnou nadílku drobků :-)

A tabletky pro ryby dna krevetky baští ochotně, jen je na zvážení, jestli jim hodit celou nebo třeba jen půlku - aby se tam tabletka dlouho neválela a nekazila vodu. Já krevetky krmím momentálně asi 6 druhy komerčních krmiv pro krevetky nebo ryby a občas dám kopřivu nebo špenát. A vlastně i mražená patentka jim jede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:42 Žena Verimmi [173] Re: danio
děkuji za pochopení, nikdy mně nenapadlo chovat krevetky, ale když už je tam mám, chci vědět co nejvíce, přečetla jsme si i na netu už nějaké informace, ale podle mně jsou nejlepší osobní zkušenosti chovatelů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:41 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
jo tak takovou jednu střeštěnou méně červenou tam mám, včera lítala (plavala) jak pošahaná nahoru a zase dolů po akva asi 6x pak si sedla na valisnerku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:40 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Verimmi
Já mám teda samečky téměř bezbarvé s červeným žilkováním. Až se Ti některá samička svlékne, bude v akva rušno, pokud tam máš samečka. ;-) Je fakt, že u těch mrňousů jsem si také nebyla dlouho jistá, takže Tě jako začátečník chápu :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:39 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
však já nemyslím hned, myslela jsme až na té burze :) tentokrát bych se tam měla dostat, tuto jsem prospala po plese :)
Budu je sledovat a snad to rozlousknu. jo sežraly by krevetky tablety pro ancistrusy se spirulinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 09:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Nic nekupuj, sleduj. Za 3 týdny je další burza. Pokud do té doby nebudeš mít jistotu, nějakého samečka ti přivezu ;-) Pozoruj je. Pokud ta štíhlejší krevetka je zároveň méně červená, když někam pospíchá, tak spíš než aby rychle utíkala raději plave, pak je to sameček. Ale to časem poznáš. Samečci jsou takoví jakoby "ztřeštění", samičky spíše důstojnější. Samičky jsou větší, více do červena a spíše všude chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:33 Žena Verimmi [173] Re: DrChila
no já spíš, že kdyby nebyl tak bych jim nějakého koupila, když už je tam mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 09:20 Muž DrChila [243] Re: Verimmi
tak nehledej a ono to nějak dopadne:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:57 Žena Verimmi [173] Re: ivaha
jj dvě vypadají, že tam vajíčka mají, spíše hledám zda je mezi nimi sameček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Verimmi
U těchto jsou vaječníky vidět dobře, to určitě nepřehlídneš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:48 Žena Verimmi [173] Re: ivaha
aha tak ty moje už mají kolem 1,5-2cm jen se v tom nevyznám, tak se budu muset lépe kouknout, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Verimmi
Přibližně 1,5 cm krevetky už jdou spolehlivě rozeznat, možná i menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:34 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
kdy samičky dospívají? nebo jak poznám dospělou samičku? dneska jsem se s dcerkou dívaly a počítaly, jestli jsou krevetky všechny a dvě určitě vypadají, jako by nosily v sedle vajíčka, další je taková štíhlejší a v sedle nic nemá,a další tři jsou zalezlé v jávském mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.02.2013 23:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: MichoCZ
To případně poznáš na první pohled. Počkej, až uvidíš Liborem zmíněné samečky lítat po akva, já se tím vždycky náramně bavím, jak plavou hlava nehlava, vráží do sebe a slepě hledají svlečenou samičku. Ta se jim nejdřív směje a utíká před nimi a pak si dá říct. :o)) Nakonec zaleze a oplodní si vajíčka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
No večer dvě krevetky řadili po akva tam a zpátky a pak zalezli do kokosu. Možná mám těch samiček víc. Našel jsem u jedné to sedlo zabarvené tak možná něco bylo. Ale všechny jsou víceméně stejně a blbě se počítá, kterou jsem počítal už.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.02.2013 22:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
To poznáš. Až se ti svlékne dospělá samička, uvidíš to hned. Samci jezdí po akvárku jako motorové myši. A jinak jak napsala danio, ta má se svlékáním krevetek své zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 20:10 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Pokud se nenosící krevetky bez problémů svlékají, je to jen a jen dobře ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Díky za info. Oni se nehlásí kdo se právě převlekl. Mám jich šest a určitě dvě jsou samičky. Ale zatím se blbě hledají. Až se namnoží tak to bude lepší. Ale pokud se krevetky svlékají tak to je asi dobře ne? Rostou a daří se jim. Nebo je to snad špatně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Samička se obvykle nesvléká, dokud nosí. Pokud se svlékne, bylo něco špatně. Pak většinou vajíčka zahynou. I když už jsem na netu viděl, jak nosící samičku zabila ploštěnka a majitelka dala vajíčka do jemného sítka pod vývod bublifuku a tam se malé krevetky vylíhly. Ale to je spíš taková raritka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 14:50 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Dneska jsem našel svlečku, ale samička pořád nosí. K převlečení je stimulovala výměna vody. 20% vody přišlo nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 09:43 Žena Verimmi [173] Re: danio
Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.02.2013 09:39 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Verimmi
Ve vaječnících jsou tak dlouho, dokud se nesvlékne a nenajde si ji sameček :-) Pak sedlo na nějakou dobu zmizí a naopak je nadílka právě pod ocáskem. Nošení trvá zhruba 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 09:33 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
Jedna moje krevetka vypadá skoro jako ta na tom obrázku dole ... rybicky.net/obr/plzi/max/93.jpg , znamená to, že má v "sedle" vajíčka. Tudíž jsem asi našla aspoň jednu samičku... jak dlouho jsou ta vajíčka v těch vaječnících a jak dlouho je pak nosí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 00:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Podle velikosti vajíček a že jsou ještě zcela žlutá bych tipl tak 10 dnů před vykulením :-) Ale záleží na teplotě vody a dalších hodnotách, které neznám. Takže řekněme 1-2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
K té nosicí samičce - jak pokročilé stádium před porodem to je? Mám samičku v podobném stádiu a zajímá mě kdy čekat potomstvo aby to v akva bylo ještě veselejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 00:11 Žena Verimmi [173] Re: malyLibor
JJ psal i posílal obrázek, to vím, děkuji, ale teď jsi mi sdělil ještě další informaci, pro mně užitečnou :)
a to že samečci jsou menší, štíhlejsí a že více plavou :) děkuji Ti
a taky že poznám až dospělou samičku...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.02.2013 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Verimmi
Už jsem ti to psal a posílal i tento obrázek: rybicky.net/obr/plzi/max/93.jpg
Na obrázku jsou dvě samičky. Ta vzadu nosí, přední má v "sedle" viditelná žlutá vajíčka ve vaječnících. Dospělé samičky mají stále vajíčka - buď je nosí pod zadečkem jako ta zadní, nebo je mají ještě v sobě jako ta přední. Vzhledem k tomu, že Red Cherry jsou poloprůhledné, tak jsou vaječníky vidět snadno a snadno poznáš samičku. Dospělou. Nedospělé nepoznáš, vypadají všechny jako samečci. Samečci jsou menší, štíhlejší a více plavou, samičky spíše chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 23:50 Žena Verimmi [173] – svlečka
Dneska jsem našla svlečku krevetky,jeden kolega tady mi sdělil, že by to mohlo znamenat, že se krevetkám u mně daří a jsou v pohodě.
Už mi bylo řečeno že se svlékají, když je jim "kůže malá" a teď byste mi udělali radost, když byste mi poradili jak poznám samečka od samičky, abych mohla zkusit zjistit co to tam vlastně leze :)
Podle atlasu tady bych tam nějakého toho samečka mít mohla, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost :)
díky klidně mi i do vzkazů pošlete fotku třeba vašeho samečka krevetky, nebo samičky, díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 15:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
V akvárku s rybama obvykle nedojde k jejich přemnožení, obzvlášť pokud se krmí s rozumem. Ryby je uvítají jako potravu, obzvláště ti tvoji žrouti. Ale v krevetárku kde nemají nepřítele je to hotová metla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:27 Žena Jupí [125] - Asie
Jsou to vážně mrchy . Ale cherryny nevypadaj nějak neštastně , ploštěnky držim na uzdě občas na skle po vypnutí světel vidím 1- 3 někdy žádnou tak nevím .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 15:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Ne po vypnutí světla. Normálně večer, tak dvě hodiny po zhasnutí, akvárko zase rozsviť a prohlédni si skla, jestli to po nich neleze. rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 14:28 Muž Burik [727] - Aquascaping
Také jsem měl nezmary..pomohlo častěji měnit vodu a po pár týdnech už tam není ani jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 13:47 Žena Beilis [34] - Asie
Tak to jsou teda pěkné potvůrky ty ploštěnky no po vypnutí světla v akvárku teda budu intenzivně pozorovat. Díky, mějte se a akvaristice zdar hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: danio
Nezmary člověk obvykle přinese se živým planktonem. A nemusíte ani chodit na rybník. Stačí koupit živé krmení na burze a máte doma Hydru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2013 11:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Nezmar je oproti ploštěnce jen příjemná raritka. Sice dokáže ulovit malou krevetku, ale to je spíš výjimečné. Loví spíše miniaturní plankton. Ovšem ploštěnka, to je jiná. Její výměšky jsou údajně pro krevetky velmi nepříjemné, dotyk s nimi je pro ně jako štípnutí komára. Když tě štípne jeden komár, nic se neděje, ale pokud tě stále štípe spousta komárů, vystresuje tě to. Navíc ploštěnky krevetky přímo napadají, sají z nich tělesné tekutiny a dokáží je tak zabít. Tím, že žijí ve dně a na lov vylézají jen v noci si jich člověk ani nevšimne a pozná jejich přítomnost teprve když jsou přemnožené a začnou zabíjet krevetky jednu za druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 07:52 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Beilis
Nejen ploštěnky Tě mohou navštívit, já třeba měla v akvárku nezmary a taky netuším, kde se vzali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 01:11 Žena Beilis [34] - Asie
Tak to se teda mrknu ano jako ploštěnky znám-biologie byla můj oblíbený předmět :-)....ale považovala jsem ji spíš za něco raritního, co se vyskytuje jenom v nějakých extrémně čistých říčkách a potocích, ale že by se mi mohla dostat do akvária v Brně coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.02.2013 23:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Ploštěnky se ti tam dostanou... a netušíš jak. Spíš si to akvárko zkontroluj. Večer, dvě tři hodiny po zhasnutí, akvárko rozsviť a prohlídni skla. Ploštěnka je asi 0,5-1cm dlohý "červ" plazící se po skle, je snadno rozpoznatelná díky jakoby trojúhelníkové hllavě. Barva je od bílé přes béžovou až do šeda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=401