Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2014 08:02 jamajcan Re: Issa
Poslední Cherry jsem lovil ze sudů na zahradě,začátkem listopadu.Nejednalo se o úmysl.Do sudů leju vodu z výměn vody v nádržích.Takže tolerance k výkyvům teplot značná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 23:54 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Já teplotu neřeším, ani nemám teploměr v mém malém akva s krevetama a vše se množí a žije X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:01 amrtin Re: zervan
Tak dva stupně by velkej problém nebyl,já jsem totiž zvyklej do každýho akva nacpat topítko,protože v pokoji se mi pohybuje teplota od 17 do 21(podle toho jak větrám) a to už by problém byl.Ale obávám se,že dnešní generace ryb i korýšů už jsou tak "zdegenerovaný",že je pro ně lepší pokud možno stálá teplota,akorát na množení se mění cíleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2014 22:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Prečo by vlastne mala byť teplota stabilná? Je problém, ak je v noci o nejaké 2°C menej ako cez deň? Mne to pripadá prirodzenejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:38 Muž DrChila [243] Re: Issa
já mám stabilní teplotu 20°C(jedu bez topítek)(u crystalek mám 22°C na topítku protože jsou u okna a chladí je to) krom teda léta to měli i 28°C a byli bez újmy a množili se směle dál:) A čím jí mají vyšší tím rychleji žijou rostou umíraj.(zrychlený metabolismus) Akorád se to chce vyvarovat a nedávát k oknu ani k topení i když teda u okna je vždy topení tak nevim co to plácám.
aby na krevetárko nesvítilo sluníčko a ani se netopilo topení. Pak by jim tyhle výkyvy mohly vadit a mohly by se hůř rozmnožovat.
A kolísání teploty během roku je zcela normální i v přírodě. V zimě bývá zima a v létě teplo a to na jakýmkoliv místě na světě
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:29 amrtin Re: Issa
Já bych topítko pořídil a nastavil 24st(přeci jen teplota by měla bejt stabilní).Ale z léta mám taky strach,ve velkým akva to mám pořešený(chlazení),v krevetárku loni všechno přežilo v pohodě(vydržely i těch 28st,ale v mini co mám na stole budou jiný krevetky(všude jinde mám šeryny) a netušim,jak to budu chladit... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:21 Issa
Ahoj, prosím o radu, zda pořídit či nepořídit topítko do mého 20 l krevetkária (zatím je v záběhu).
V místnosti, kde je umístěné, je přes zimu 21,5- 22C. Teplota vody se ale drží na 19-20C. V atlasu se uvádí spodní hodnota 18C. Zajímalo by mě , jestli je tato teplota pro krevetky optimální?
Další věc je ta, že v létě je v našem bytě dost teplo, v největších vedrech tu bylo 27C. Bude krevetkám vadit takové kolísání teplot v průběhu roku?
Nebo mám zkrátka koupit topítko?
Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 22:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
U mě to vypadá uplně podobně, CPO spíš ustupuje před krevetkami než aby se po nich ohnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:06 - Re: DrChila
Odpoveď je jednoduchá.Konkurenčný boj o potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:43 Muž DrChila [243] Re: amrtin
No já to tak trošku nechápu taky na něm jezděj ale asi měl hlad:-D nebo se jen nudil tak jí cvaknul a sežral nohy :-D Jinak když tam dám nějaký žrádlo tak to žerou všichni společně krevetky pidi ancistrusi a ty ráčci. Ale je zajímaví jak maj dost potravy tak se mi slíkaj každej 2 den a rostou skoro před očima:) v tim malim byli jak záprdci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:03 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku Byla to fotka v rychlosti,tady je lepší ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:02 amrtin – Re: DrChila
Fotka k příspěvku coze :-D Tahle zase na tom mým jezdí jak na koni :-P Zato po beťákovi se ohnal že sem myslel,že mu urve ploutev,ale nic mu neudělal.A hned po vložení do akva se vrhnul na piskořku a sežral jí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 17:12 -
Fotka k příspěvku Moja pod ,,slniečkom,, na štetinke a niečom pripomínajúcom cladophoru. :-) Radi sa na tento kúsok Fissidens fontanus chodia pásť.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 18:22 Muž Michael281 [6] - Tetry – Voda pro krevetky
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká voda je pro Neocaridina Denticulata nejlepší?? Mohla by být voda z Olomouckého kohoutku??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: petben
U mě ten pruh mají taky jen některé starší samičky...takže bych řekl starší, ale né sratá (jako tak stará že by už byla v posledním tažení :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petben
Pruh se objevuje spíše u starších krevetek, především u samic. Starší samice mívají méně vajíček, ale na kvalitu mladých to nemá vliv. Později samice obvykle ještě více tmavnou a někdy dokonce i zčernají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:55 Muž DrChila [243] Re: petben
Některý to maj některý ne neznamená to že je stará. Já to taky na některejch mám. A některý jsou s pruhem a některý ne. Já to mám i na mladších některejch. Trošku degenerace asi:-D Jinak i ty s pruhama tolik nenosej vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2013 11:55 - Re: petben
Nie neznamená.Toto je bežné sfarbenie red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:00 petben
Fotka k příspěvku znamená tenhle pruh na zádech, že je krevetka už stará?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 23:09 - Re: DrChila
DrChila napsal: A budou trošku bělejší ze stresu pokud teda přežijou a pak postupem časem se vybarvěj ale neni to jak některý fotky tady jak jsou úplně rudý.

Ano cherry dokáže meniť sfarbenie.Mladé sú však svetlé hlavne preto,že rýchlejšie rastú a častejšie sa zvliekajú a nie zo stresu.Dospelé jedince i u red cherry dokážu byť(hlavne samice) krvavo červené.Tak často sa nezvliekajú - pancier dokáže lepšie vytvrdnúť a dozrieť.Záleží to však i na podmienkach a strave.Krvavo červené selektované sa predávajú ako sakura.Sám mám niekoľko krvavočervených red cherry - a neboli kupované ako sakura.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 22:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Celiny
Cca to tak vychází :-D Teď z posledních sledovaných krevetek (velveti) - nosící samičku jsem našla 10.11., mladý 6.12. a teplota 22-23°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2013 21:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: DrChila
No nasel jsem k tomu lihnuto toto: www.planetinverts.com/…
Ocicka asi pravdepodobne neuvidim, ty potvurky si nasly skulinky v Japan Stone a ja muzu byt rad aspon za to, ze jsem aspon videl tehule:)
A k tomu noseni jsem nasel vzorecek (brano s rezervou) 63-(1,6 x teplota vody v °C) jen tak ze zvedavosti, zkuste to nekdo prepocitat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:44 Muž DrChila [243] Re: Celiny
Jak tu psali nějaký extra vývoj nemaj. Při tý jejich velikosti to ani moc pozorovat nemůžeš. Jenoduše nosí vajíčka vajíčka přibývaj přestanou přibývat začnou se zvětšovat. Ke konci 3-5 dní jsou vidět očíčka pak to vypustí. vypuštění jsem neviděl jak to probíhá jen sem si všimnul že jich pár schodila pak zase a zase... je to podle teploty vody čím vyšší tím vývoj zárodku je rychlejší to samí platí u velkých krevet čím teplejší teplotu mají tím dřív umírají přirovnal bych to ke zrychlenému metabolismu který se dřív opotřebí. U mě red cherry cca 20 dní to nosí.
A až uvidíš tu kupu krevet co ti příjde to budeš koukat:-D A budou trošku bělejší ze stresu pokud teda přežijou a pak postupem časem se vybarvěj ale neni to jak některý fotky tady jak jsou úplně rudý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 21:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Celiny
Tak už se u Tebe rozkoukaly, frajerky :-) No hele, vajíčka jsou časem o fous větší, to si vysleduješ a poznáš samičku, která nosí chvilku a která už to má za pár. Nemá to asi smysl moc řešit, cherry i palmatky jsou zrovna krevetky, který se množí o 106 a co nevidět jich budeš mít tolik, že to nebudeš stíhat ani sledovat, která kdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:57 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: ivaha
No jedine co jsem zpozoroval, tak cherryna ma vajicka v odstinu vajecneho zloutku, ocka nevidim (muj odhad je, ze nosi 15-20 dni), ale kdyz vezmu v potaz, ze palmatka (od tebe:) ) nosi asi 4 dny, tak ma vajicka prinejmensim polovicni, nez zminena cherryna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 20:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Celiny
Ono se to pohybuje od parametrů vody..hlavně teploty,takže asi žádná přesná poučka jak dlouho jsou jednotlivé fáze vývoje asi není.

ale zajímavé čtení je třeba tady:
www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 20:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Celiny
To sice nemám, ale když jsou pak skrz vajíčka vidět očka prcků, tak už je to otázka několika dní. U světlých (žlutých nebo třeba béžových vajíček) je to vidět dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:44 Muž Celiny [293] - Rostliny
ahoj pratele, prosm nemate nekde zdokumentovano/odkaz na netu vyvoj nosici samice? myslim tim samice s vajicky po tydny, dvou...tesne pred ,,shozenim,, Mam par cherry a palmat green, ktere mi nosi, ale absolutne nemam poneti jak dlouho. Chci to vedet z toho duvodu, abych aspon castecne pochopil proces noseni vajicek, ziskal odhad ve kterem je stadiu, priucil se apod. Dekuji vam:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 14:20 amrtin Re: predator3313
Fotka k příspěvku Mě ten kýbl stačí,já tak často neodkaluju takže jich zas tolik nevysávám a stejně po výměně vody nechávám vodu v kýblu stát pár dní a kontroluji i poté.Během té doby s ní zalévám pokojové kytky.Můj "rekord" je cca 10ks,bylo to první odkalení kdy byly v akva krevetky a na dně marsilka-všechny prťata v ní byly schovaný :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 13:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
Lepší než kýbel je lavor, aspon takovou mám zkušenost jelikož přes menší sloupec vody se lépe hledá/loví :-D když jsem měl krevetky v největším boomu, tak jsem po vyčištění akvarka pustil nějáký známý film jako kulisu a klidně i přes hodinu jsem lovil :-D myslím že muj rekord je nějak 30 zachráněných prcků za jedno čištění :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 13:01 amrtin Re: Bella
:-D Tak to bylo dost dobrý :-D
Já používám bílý kýbl od primalexu.Když se mi podaří odsát krevetku,tak si pak připadám jako vášnivý rybář - do kýblu peru světlo 9w led a se skl.fajfkou se jí snažim odlovit.Kontroluju to pokaždý a myslim si,že jsem ještě žádnou do záchoda nevylil(ani tu nejmenší).A když je na dně ten kal,to do kýblu civim i desítky minut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 09:24 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
"Odkaluju...přes kýbl,takže odsátá mrňata lovím"
Taky odkaluju pres kybl, ale tohle jsem proste nedala. Byly titerny, a byly videt kdyz se pohly, takze mi komihalo dno kyblu. Slila jsem co jsem si troufla, s tim, ze jsem doufala, ze se budou drzet u dna, a chrstla jsem to zpatky do akvaria.
Ovsem nejvetsi spek bylo chytat krevety v kalu co jsem slila z filtru, kdyz jsem ho cistila - viz denik, akvarijni datum 4.11 (prezentaci mam jinde, tady mam jen odkaz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 08:50 amrtin Re: Bella
Taky moc hezký :) palec .Já začínal ve velkým akva s cca 20ti kousky různé velikosti.Zpočátku to vypadalo že je po nich - beťák na ně pořádal nájezdy.Pak se tu a tam nějaká objevila a najednou se jich vyrojilo bůhvíodkud mraky :-D .Dneska si klidně plavou po celém akva,ryby si jich nevšímaj(ani beťák) a v marsilce jich je mraky mladejch.Odkaluju minimálně(1x za cca 3 měsíce),přes kýbl,takže odsátá mrňata lovím a dávám do jiného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 08:45 amrtin Re: DrChila
Red sakury maj červený i samečky - v tom je jedinej rozdíl a je fakt,že tyhle jsou rudý,až si to člověk může splést(bejt to red sakury,tak mám doma zlatej důl :-D ).
A obložit akva polystyrenem je dobrá věc,hlavně v létě.A nejdůležitější je to zespodu(což se u většího akva za pochodu dělá blbě hmm ),já mám rozdíl mezi pískem a vodou těsně pod hladinou 0,7st.(teda,jestli ty teploměry nekecaj). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2013 08:42 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Fotka k příspěvku Jsou to obyc Cherryny, ale starsi samice jsou krasne cervene. Nekrmim nic specialniho pro krevetky. Jsou strasne zvedavy, jak tam strcim ruku uz po me chodi (a kdyz odplavou tak me na rozloucenou "kopnou" jak se odpichnou). Jsou legracni, vozi se na sumcich.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.12.2013 08:41 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
Fotka k příspěvku Zacatek (skoro presne pred rokem): 7 krevet - dve cerveny samice, zbytek bledi samci. 300litru huste zarostlych, s cichavci, mollynama a mecovkama. Teplota 24-25C, ale v lete se to potento a cca tyden - 10 dni bylo 30C. Prezily lecbu krupicky (v jednu chvili vypadalo, ze uplne zmizely! po ukonceni lecby a vymene vody jich bylo stejne jak predtim). Kvuli malym krevetcatum neodkaluju, s vymenou vody to taky neni nijak valne stydim Ztraty - dvema se povedlo vyskocit na kryci sklo a uz se jim nepovedlo skocit zpet. Jinak jich tam mam presne nespocitane. Pote co jsem behem jednoho tydne rozdala 80 kousku nebyl znatelny zadny ubytek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 07:19 Muž DrChila [243] Re: amrtin
Stejná zkušenost víc jak 24°C jim nesedělo:)
Jinak topítko nemaj tady je 22°C cca pořád tak topítko je zbytečný spíš musim oblepit polystirénem akvarium ze zádu jsou u topení tak aby na ně nešlo teplo
Ale ty turbo červený jsou sukura red ne? Nebo já si to tak myslel že ty víc vybarvený jsou vždy sukury. Já obyč red cherry nikdy takhle temně vybarvenou neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 01:38 amrtin Re: JosefVavra
Neni 28 st moc?Ideál je 24.Ale je možný,že jsou už navyklé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 01:21 JosefVavra Re: amrtin
nekrmím je vůbec a žerou jen zbytky u potěru čichavců + odrbávaj kytky , dno je holé a teplota stálá 28c ,barva samiček je totožná a mladejch je mraky , od asi 30ks na začátku jich je tak 100ks a samičky nosej další , potěr neotravuje je a oni si nevšímají potěru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2013 00:42 amrtin Re: DrChila
Fotka k příspěvku A co bys řikal takhle vybarveným?Je to jinej chov,než na předchozí fotce. A takhle zbarvený jsou všechny samičky! X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 22:54 amrtin Re: DrChila
To chce udržovat stabilní teplotu,to nemaj topítko?Ale mě se rodily nový i v létě,když tam měly skoro třicítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:35 Muž DrChila [243] Re: predator3313
No viz kousek vejš. byl si rychlejší než já... A máš můj obdiv protože máš je přeskrásně vybarvený ty krevetky! Já je teda asi mít takhle turbo rudý nebudu mít :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:29 Muž DrChila [243] Re: amrtin
Jo jo to je taky podobný:-D u mě by to bylo taky lepší ale 4 nebo 5 dní zpět jsem dával do zveráku přes 60ks krevetek takže počet se zmenšil o trošku.
A mrchy red crystal se mi nechtěj množit. Když sem je přendal z malýho 24 do 91L akvaria tak se po 2 nebo 3 tejdnech aklimatizovali všechny měli vajíčka. A pak nastali ty zimi začli sme topit a jak jsou u topení tak dostali asi teplotní prdu a všechny to schodili teď už nosej asi 3. A nebo druhá varianta že jsou ty malý zahrabaný v tom křoví co tam mám ale silně pochybuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
No to jich tam teda nějak moc nemáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:25 amrtin Re: DrChila
Fotka k příspěvku A nebo takhle :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:14 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Jak zjistit kolik krevetek máme v plně zarostlém akvariu? jenoduše... jeden 2 dny nekrmit ničim a pak tam nasypat dostatek jídla... vypadá to pak takhle
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 19:22 Muž . : Hunter : . [17] Re: romant
nie, dám tomu čas, nezohnal som ani testy, takže budem musieť počkať ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: . : Hunter : .
Jestli máš Nitrivec, tak ho můžeš použít, dle návodu. Případný vyšší N látky(hlavně NO2) si budeš eliminovat, čímž nenabádám k neopatrnosti, jenom směruji, konečné rozhodnutí je na Tobě, to že to bude kapánek rizikovější je jasný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:48 Muž . : Hunter : . [17] Re: ivaha
jasné, len nemôžu žiť v miske, inak ich nemám kam dať, sú veľmi malé ešte, tak 1 cm možno .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.11.2013 18:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: . : Hunter : .
Ona ta krevetka nemusí umřít hned, můžou začít padat až po čase, prostě budou načnutý a dostane je to... OK, máš tam teda starý dno i filtr (což rozhodně z Tvých předchozích příspěvký a ani z daný prezentace, na kterou ses ptal, vyčíst nešlo ;-) ). Tak prostě pár dní počkej a změř si dusíky. Když to bude OK, tak to můžeš zkusit, ALE s tím, že tam budeš denně měnit nějakou dobu část vody. Pamatuj, že spěch se nevyplácí, zvlášť u krevetek ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=201