Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Neocaridina davidi var. Red Cherry - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 12:16 BILAS – Barva red cheery
čus,pěstuju cherriny ,ale samičky nemají takovou sytou barvu a jsou místy "pruhledné",kde je chyba? světlo mám, teď přes léto akva cca 28.C hnojím... Známý je chová taky,má stejne podmínky a má je jak rajčata..dík za rady:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 08:57 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Semtex
Našel jsem to: www.planetinverts.com/…

Moc hezké stránky, díky!


Moucha: Máš pravdu, nevím proč tomu říkám porod :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 22:44 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Na tom není nic zajímavého, snad jen to pozorovat pod mikroskopem. Jinak to probíhá tak, že se prtě vylíhne a jak se tam rochní, tak krevetka zamává pleopody a uvolní prtě, které pak padá ke dnu a občas sebou trhne, po dopadu se postaví a už futruje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 22:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
ale jo, píšou, dokonce je to i zdokumentované

www.planetinverts.com

bohužel nemám čas to hledat, ale někde tu to je, myslím, že je třeba si projít pravej sloupek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:58 Žena Linduš [166] Re: ČichavecTom
jáááj, tome :-D
jak píše moucha...
ty vejce jednoduše nejsou někde nalepené, či roztroušené, nosí je sebou/opatruje na panožkách. a když se líhnou prcci, tak prostě jen opustí mamčin podprdelník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
to nejni porod, to je lihnuti.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:41 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Semtex
Díky to je to co mě zajímalo a nikde se to nedá dočíst, nebo jsem na to nenarazil. 5 hodin to je dlouhej porod... Asi jsem to chvíli pozoroval, ale ze špatnýho úhlu, takže jsem neviděl detail. Všiml jsem si ale že se vždycky po pár minutách objevil milimetrovej prcek vedle matky pak se někam zašil a za chvíli další atd...

Zkuste to někdo natočit! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 17:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
Já viděl líhnutí. Líhnou se postupně. Co já pozoroval, tak vše trvalo cca 5 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
maniakva.sweb.cz/…
odstavec rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:33 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Moucha
Ptal jsem se zda to někdo VIDĚL jak to probíhá narození mladých...
Zajímá mě třeba jak to trvá dlouho a jak to přesně probíhá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
samice nahlade pri svlekani vajicka a ty pak nekolik tydnu nosi pod zadeckem na nozickach, kdyz vse probehne dobre tak se pak vylihnou maly krevetky, mel by jsi si o nich neco precist aby jsi nepsal takovy "pohadky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:40 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: DrBolíto
já jsem neřekl ži ji mám na vstupu :o) V té popisované posloupnosti se mi ale víc líbila na vstupu :-D

Ale to už je OT tak zpět ke krevetkám.

Viděli jste někdo jak samice rodí mladé? Jednou jsem měl pocit že z ní vylejzaly ty maličký potvůrky, ale nebyla moc dobře vidět tak si nejsem jistý. Jak to probíhá, jsou vejcoživorodé předpokládám... ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 11:18 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Však jsem psal:
"krevetky které byly původně určené na zkrmení"
No evidentně jim tma nevadila a byly pěkně vyžrané.

To: ČichavecTom
Co ty to máš za filtr, že máš vrtulku na vstupu/sání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 00:04 Fugee
Já raději ke krevetkám používám pouze vnitřní filtry, a ještě otevřené, nerad bych viděl, jak mi krevetky létají ve filtru jak na tobogánu. :-)
TetraTec Ex 700 mám taky, doufám, že nenajdu žádné malé cichlidky ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:20 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: DrBolíto
Gratuluji! Nakonec se dobereme k tomu, že Red Cherrynám se daří nejlépe ve filtech TetraTec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2011 23:17 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MrHu
To víš, si to představ, najednou tě "něco vcucne", pak obrovskej tobogán, záhyb, vrtulka, spousta bublinek, průlet keramickym kroužkem a nakonec měkké přistání v molitanu ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Také hlásím, před týdnem jsem čistil TetraTec ex 700 a našel jsem tam krevetky které byly původně určené na zkrmení. Bydleli tam zhruba 3měsíce jsou pěkně macaté velké skoro jako Crystalky a pěkně zbarvené ale o trochu míň než normálně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2011 17:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MrHu
zalezi jaky mas filtr.... ja ve filtru odchovavam poter.... nemusim ho aspon rozkrmovat, jen jsem na cerpadlo dal kus molitanu, aby je to nevcuclo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 16:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
já nakonci skleněnýho filtru našla 4 malý tetřičky , divím se tak se dostaly přez ty tři obří molitany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 16:30 Muž MrHu [300] Re: ČichavecTom
Tak to je pěkný:-) Já si pamatuju, jak mi takhle filtr vcucával malý živorodky...než jsem to zjistil a převázal nasávací trubici látkou...ty byly vždycky takový polomtrvý...tak se divim, že jsou krevetky v pohodě:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 16:17 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MrHu
Ty co jsem našel v kýbli byly naprosto v pořádku, byl jsem překvapen, fakt minimálně 100 kusů mezi nimi i velké - ty musely žít a vyrůst ve filtru. Možná pár kousků to odneslo, to je jasný. Snad mě nikdo neudáte za týrání zvířat, za tohle bych šel bručet na doživotí. Ale už se to nestane, slibuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 12:56 Muž MrHu [300] Re: ČichavecTom
potlesk a jsou v pohodě, nestalo se jim nic, jak je nasál ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 11:02 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Jaká radost oběvit v externím filtru celou prosperující populaci těchto krevet. Po přelovení do svého původního prostředí celkem značný populační boost (cca 100 kousků). Nasávání jsem opatřil bioakvacitovou kostkou...

A ještě pře časem kdy jsem toto netušil jsem si liboval jak se mi whezky množí :-DDD

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 15:30 Fugee Re: DrBolíto
Jo, tohle je opravdu přehnané. :-) 1kg za stovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 15:28 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: invalida
To si teda našla pěkně blbý místo kde není vůbec vidět... mám strach že až vyroste tak už se z té skuliny nedostane ven :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 14:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Fugee
flexi písek drahej? já koupil první černý písek od Donerle za 194kč 2kg coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 14:13 S Muž invalida [3881] Re: ČichavecTom
Filtrovka si najde místoa stráví tam většinu života...po svlečení se na chvíli skreje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 12:58 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Krevetky a Čichavci
Před časem jsem tu řešil soužití Red Cherryn a Japonik s Čichavci.
Tak po půl roce report jak to dopadlo :o)

1, Cherryny se začínají množit jak o život a jsou všude vylezlý. Čichavcům jsou ukradené a občas je jen se zájmem pozorují. Na začátku semtam nějakou zobli, ale asi jim nechutnaly ;o)
2, Japonicy ovládly akvárko a patří mezi to nejdrzejší co tam máme. Neváhají vstupovat do soubojů "tělo na tělo" o tabletky s pancéřníky a ancíky. Velká legrace je pozorovat.
3, Mám nově jednu moluckou filtrovku a ta se (překvapivě) nehne od výpusti filtru. Snad se časem umoudří, představoval jsem si ji krásně na tom listu jako je to na obrázkách :-D

Takže krevetky s čichavcema, platama, neonkma, pancéřníkama, ancíkama a jedním samcem Betty jsou za dobře. Snad to někomu pomůže až bude řešit podobné dilema jako já dříve...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 21:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Muffy
uklidnim te, mam cernej pisek od flexiobkladu, 12L krevetarko (nadrz trpaslik) je tam prekrevetkovano (neocaridiny - prirodni forma, takze v podstate to sami jako cherryny) +troska poteru od galaxek, 1/3 objemu tvori javskej mech a cladophora (rasoplacka)+ nejmensi bublifuk co se vyrabi....
vyhrela nam jedna faze na jistici, takze vic jak dva dny to cely bylo bez elektriky - takze vychcipal bublifuk a bylo priseri (pultikovy premosteni chranici akva pred poskozenim)

no veskere osazenstvo prezilo bez problemu!!!
dno pri odkalovani trosku bubla, ale nesmrdi, takze tam asi jede denitrifikace, je to moje nejstabilnejsi a nejmene problemove akvarium

tedka napajeni akvarek tajne napichl na ups od jednoho serveru, takze podobny vypadek proudu je uz mene pravdepodobny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 17:34 Fugee
Nejvhodnější je písek od flexiobkladů, černý, Stojí sice hodně, ale je nejlepší na trhu. Je tmavý, propraný a má zaoblené hrany i dobrou zrnitost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Muffy
No, chtěla jste (kromě požadavku na poréznost) substrát, na kterém by krevetky vynikly, ne? :-)
Řekl bych, že černé dno takový požadavek splňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 12:53 Žena Muffy [55] Re: Sid
Takže mám koupit černý písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 12:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Muffy
Pokud dodržíte princip postupného zatěžování a správné údržby akva, určitě bude vše O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 12:16 Žena Muffy [55] Re: Sid
Já tam plánuju do budoucna ještě nějaké rybičky, do začátku určitě 3-4 Otíky, časem buď nějaké minirazborky nebo paví očka, zatím to jen studuji. Taky tam budou šneci Clea Helena, nyní jich mám cca 20 ks. Krevetek už teď mám docela stádečko, cca 30-40 ks. Akva bude mít čistých jen něco málo přes 20 litrů, takže proto řeším tu filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 12:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Muffy
Máte obavu, že by vrstva "obyčejného písku" (+ veškeré plochy dostupné kyslíku a živinám), nemusela jako médium pro usazení bakterií stačit? Plánujete krevetkárium tak silně "překrevetkováno"? :-)
Předpokládám, že ne. Provozuji krevetkárium s Red Cherry bez filtrace, jen se slabým vzduchováním. A to tam mám hlavně kvůli pohybu vody. (Distribuce živin, kyslíku...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:52 Žena Muffy [55] Re: Sid
Porézní substrát jsem chtěla kvůli tomu půdnímu filtru. Myslím si, že pokud dám na rošt filtru porézní neslehavý materiál, tak se tam usadí více nutrifikačních bakterií a tím pádem bude filtrování efektivnější. Pokud myslíte, že stejnou službu udělá obyčejný písek, tak bych asi vybrala ten černý flexi. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 11:39 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Muffy
Já taky zakládal krevetárko a pořídil jsem si od Rataje ProfiSoil a jsem maximálně spokojený, předtím jsem měl Aquaclay a na tom byly Chery krevetky opravdu nevyrazné. Profisoil je více do hněda a krevetky na něm vyniknou určitě lépe. Všeobecně u krevetek Red Cherry každopádně čím tmavší tím lepe vyniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Muffy
K čemu potřebujete, aby byl substrát porézní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:10 Žena Muffy [55] – substrát na dno
Zakládám 30l krevetárko, kde budou hlavně Red Cherry. Plánuji použít půdní filtr, na který bych ráda dala nějaký tmavý porézní substrát. Nabízí se asi jen Aquaclay od Rataje nebo JBL Manado. Oba tyto substráty mají barvu asi hnědo-červenou (podle obrázku a popisu, jinak to neznám) a tak se chci zeptat, jestli se na tom červené krevetky nebudou "ztrácet" (myslím tím, že pořádně nevyniknou). Nejlépe by vypadaly na černém písku, ale žádný porézní černý substrát není k dispozici (našla jsem jen Fujizunu, která teď není k dostání). Co mám vybrat? Mám jít nakonec do Flexi černého písku, přestože nesplní požadavek na poréznost? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:10 Muž bobik [15] Re: Fugee
a táák,tak to bohužel nepůjde,poněvadž filtr v setech juwel je přidělán napevno,respektive přisilikován,a dávat ho pryč to je tedy horor.viděl bych to spíše na sítku-např. jak je proti hmyzu do oken-tak kousek vystřihnout a dát před ty mřížky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 14:27 Fugee
Bohatě stačí koupit Molitanový filtr a bioavkacit, stojí to vše dohromady asi 150kč a je pro krevety nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:25 Muž bobik [15] Re: Miondir
myslíš dát ho dovniř filtru,aby zevnitř "ucpal"ty mřížky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:20 Miondir
nemam sice filtr juwel, ale to nasavani asi vim jak vypada. dospele krevetky by tomu mozna mohli utect kdyz uz se k tomu dostanou, ale urcite ne male, ty by to polykalo jak nic.
ja bych to resil asi nejakym kouskem bioakvacitu nebo podobny filtracni hmoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:03 Muž bobik [15] – nenasaje filtr krevetky?
ahoj,mám akvaset juwel rio 125 L a filtr juwel,který nasává nahoře vodu.jsou tam takové podlouhlé škvíry několik mm široké.prosím majitele filtrů juwel ,ale i ostatní o názor-zkušenosti ,jak je to s případným nasátím krevetek do filtru?.nebo se to musí nějak upravit?.např jemnou síťkou?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 07:19 Muž mmulcr [86] Re: Tom
Tome, když si odmyslíš nějakou tu dekoraci, štěrk na dně, to, že akvárko není až po vrch napupuštěno, tak ti zůstane cca 9-10l. Máme asi stejná akvárka a pokud to necháš hezky zarůst, počkáš, až se Ti rozmnoží krevetky, uvidíš, že rybky nejsou vůbec potřeba. ;-) ale je to jen můj názor, ALQuds má pravdu, že rybky do miniakva existují a jsou relativně i k sehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 00:19 Muž AlQuds [161] Re: Tom
Kombinace krevetek a rybek je mozna i v tak malem akvarku. Mely by to vsak byt klidne rybky vhodne do miniakvarii, viz napr. 3. cislo casopisu Akvarium na strankach akva.sk, ktere se tematikou miniakvarii pomerne podrobne zabyva. Mozne jsou napr. borarasky nebo nektere druhy halanciku. Pokud jsou ovsem uz v akvarku krome krevetek i mali pancernicci, myslim, ze by to melo stacit a dalsi rybky bych tam nedaval. Samozrejme, je tu moznost vymenit pancernicky za rybky (ale opravdu vhodne), ktere obyvaji stredni nebo horni cast vodniho sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2011 23:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Žádné ryby! 12l je dosti málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:03 Tom
Ahoj, chci se zeptat, mám 12l akvárko, s krevetkami, mám tam ještě malý pancerníčky a chtěl bych něco i do středu co za ryby by jste mi doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:55 Muž Oggy [17] Re: llang
aha takže by došlo k vyblednutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:54 Muž llang [5] Re: Oggy
skřížily by se

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 19

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7825-neocaridina-davidi-var-red-cherry-chov?od=601