Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:33 Muž DrChila [243] Re: rastrot
Kvalitní písky jsou všude.. jen ve zverimexu získáš písek za 39kč 2kg a ve stavebninách a tak za stejný peníz získáš 10násobek:-D A vymejvat musíš ten písek i když ho koupíš ve stavebninách tak i když ho koupíš ve zveráku.
Jemný je jak na co. Například takové tlamovci by si ho určitě zamilovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:28 rastrot Re: radim
díky a není ten písek moc jemný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 09:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Proč se ptáte, co máte dělat, když jste stejně k radám nahluchlá a uděláte si to po svém?! :-D
Pěkný koníček je i filatelie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:38 radim Re: rastrot
stavebniny, písek na zasypávání zámkové dlažby, 50kg cca 120,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:21 rastrot – kdo poradi
Ahoj kluci můžete mi někdo poradit kde bych sehnal levny a hlavne dobrý pisek podle vypoctu 39litru nechci nic uspěchat ani se dnem a v akvaristikách podle toho co jsem cetl moc kvalitni pisky nejsou.Budu rád za radu dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 07:35 radim Re: meleri
pošli adresu ti je pošlu, jestli tento vzkaz vidíš a budem komunikovat jen o akvaristice :-D lehce se považuji za piskořkového krále smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 06:21 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
je to fakt podivna situace. ctyri krabice krmiva tleji ve dne. tenhle vikend vymenim dno za nove, budu casto menit vodu, obden, a taky tam dam puvodni vodu z akvaria, mam par demizonu, muzu si nechat tak 60l. snad to bude ok.
dno koupim manado a k tomu asi ten substrat pro manadoo, i kdyz nevim.

kdyby se nasel nekdo ochotny kdo by chtel aspon za pohled nebo za plakat s akvarijnim tematem poslat piskorky tak budu moc vdecna..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
...ten plyn co se uvolnuje ze dna, tak by ten filtr cistil...
Nečistil. Ten plyn musíte ze dna dostat vy. Nejlépe tím, co tu už druhý den probíráme - důkladným odkalením dna!
Třeba i opakovaným po několik dní za sebou, pokud se vám to nepodaří najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:29 Žena meleri [12] - AmerikaRe: michalt
ok, dik! filtr necham zabehnout s tim starym....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.02.2014 15:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: meleri
Při výměně dna podrží biologickou rovnováhu pořádně zaběhnutý filtr. Při výměně filtru ji podrží dobře pracující dno. Proto by se tyto dvě věci neměli měnit v časovém rozestupu menším než několik měsíců, aby to byla co nejmenší zátěž pro všechny zúčastněné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:09 Žena meleri [12] - Amerika
tak jsem to odsala, a smrdi to o neco min, ale ze dna jde spousta malych bublinek.

tak nevim, jestli by pomohlo aspon to kazdy den prohrabnout rukou (snad mi ruka neuhnije - to byl vtip)? a doufat ze se to casem spravi? smrad je trosku mensi, ale ty kytky nevim no....

a nebo se mam na to vycpat a vymenit nove dno? nikdy jsem takhle dno nemenila tak nevim, muze to uskodit treba rovnovaze v akvariu? do toho brzo budu mit novy filtr....to je skoro jak fungl nove akvarium?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
to asi ne, ale ten plyn co se uvolnuje ze dna, tak by ten filtr cistil.

Romant mi psal ze tomu mam dat cas, tak nevim. dneska to budu zrovna cistit a odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Čemu by pomohl vnější filtr? Vyčistit dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:38 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
ano bylo to fajn, bublala jsem jim co2 a rostly jako z vody...echinodorus, bacopa, ludwigie, cryptocorynum se moc nedarilo, nevim proc, ale zbytek rostl, i pogostemon. mam v akva min svetla proto to rostlo tak normalne, ale problem zacal s tim dnem az ted. objednala jsem ex. filtr bohuzel ted resim reklamaci, dosel polamany.filtr by asi pomohl ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 07:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Svůj problém popisujete jako (zřejmě) hnijící dno. Ptáte se, jestli máte vyměnit část dna, která zapáchá. IMO je lepší řádně dno odkalit, třeba i vícekrát (několik dní) za sebou, než ho měnit. A to, pokud možno, co nejdřív.
Nerozhodnu ale za vás, jestli je lepší váhat, až budete mít vodu ze studánky, nebo reagovat rychle za použití vaší vlastní vody.
BTW: V hrubých rysech vím o vašich problémech. Vím, jaká bude vaše reakce na můj dotaz, přesto ho položím: když máte tak "špatnou" vodu - nechcete přeci jen zainvestovat do reverzní osmózy?

...rostlinky ktere jsem dneska zkracovala tak nemaji skoro korinky a ty co maji tak taky smrdi stejne...
Před tou nepříjemností s krmivem, když jste dříve upravovala rostliny, (předpokládám, že stonkové), byly jejich rostlin zdravé, dobře vyvinuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 06:44 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
prominte, spatne jsem si to precetla. takze kazdy den mam odsavat, a casem se to spravi? akva ma 100l cca.
Mela jsem v planu menit vodu za vodu ze studanky, a tu muzu mit jen jednou tydne, jinak voda co mame doma neni dobra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 05:28 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
a jak casto asi bych to mela cistit teda? da se toho vubec nejak zbavit? podle me nehnije cele dno ale ta vrstva tesne pod povrchem, kde se mi vytvorila nejaka sinice. tam se asi dostalo to krmivo.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:29 matus13
co mam robit?skusal som test s octom na strku a niektore kamienky trochu sumia ale len niektore neni ich vela musim aj tak vymenit dno?alebo netreba rastliny sa drzia ako ktore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
...Odkaluju kazdy tyden ted protoze se v tom nechci vrtat porad aby se nenarusila rovnovaha v akvariu...
K porušení rovnováhy povede spíš "nicnedělání", než každodenní snaha o vyčištění "zahnípaného" dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:39 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, nemate nekdo zkusenost se (zrejme) hnijicim dnem?
pred tremi tydny mi syn nasypal velke mnozstvi krmiva a asi tyden mi trvalo nez se voda zase spravila ale problem mam doted a to ze kdyz odsavam ze dna, tak to strasne smrdi, asi jako hnijici nitenky, je to hrozny smrad. a pod vrchni vrstvou pisku se mi vytvorila takova seda vrstva, asi sinice nebo co. Odkaluju kazdy tyden ted protoze se v tom nechci vrtat porad aby se nenarusila rovnovaha v akvariu. rybky jsou v pohode, ale rostlinky ktere jsem dneska zkracovala tak nemaji skoro korinky a ty co maji tak taky smrdi stejne.
tak nevim, chci tomu podle jedne rady dat cas ale nadruhou stranu nevim, zda nevymenit treba cast dna, tu co hnije za novou? jenze nedokazu moc rozpoznat jestli hnije jen ta vrstva s tou sinici nebo uplne cele dno. rostlinky tak nejak prezivaji ale neni to zadna slava....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 19:33 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Designer
To je ono zadarmo mi nikdo nic nedá maximálně za výměnu ;-) Pokud jsi něco získal tak gratuluji potlesk Mám ale ten samý názor pořádě zasázet čím víc rostlin tím lepší celková kondice akvaria
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: volhpe1
Tak ja to beru podle sebe, zasypat poradne plevelem a az to vsechno jde, tak teprve zacit neco nejak organizovat. Tim padem mi to zatim roste jak se cemu kde dari, maximalne neco prepichnu, kdyz se to octne ve tme :-) . Na setkani v Praze pred dvema mesici jsem dostal poradnou porci rostlin, a na poslednim uz jsem kbelicek donesl, sice plevele, ale hlavne ze to roste a drzi to akvarko tam, kde ho chci mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 17:33 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Designer
Ta nádrž má sice 6 měsíců ale po 4 měsících sem ji musel vyčistit z důvodu cizopasníků které jsem si zanesl s poslednímy rybami do akva a opravdu mám těch rostlin méně mám radši když vidím ryby ale rostliny rostou pěkně ;-) Když vidím nějakou zajímavou rostlinku na burze tak ji koupím ale hromadně nekupuji
p.s. ta poslední fotka je tady rybicky.net/fotogalerie.php… a vidíš že po levé straně jich přibylo a ještě střed a ta pravá strana dosázet ale to časem

X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: volhpe1
No ja nechci byt zly, ale kdyz se divam na fotky, ktere mas v prezentaci, na nejaky extra rust to moc nevypada, soude podle poslednich fotek:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Ale mozna je to jen tim, ze tam mas tech rostlin mene a tak to nevypada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:59 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Designer
No profi dno to bych neřekl ;-) Ale růstu rostlin JBL Aqua basis plus 200 pomůže lépe než nejaké kuličky s hnojivem ano Já osobně ničím nehnojím mám jen tohle dno a roste to dobře X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mark78
No jestli chces jit az do takhle profi dna, tak nic proti, to je jasne :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mark78
Dno mas spravne, nech ho byt. Ono cerstve propranemu pisku trva asi tak pul roku, nez se rozumne zanese a zacne fungovat, na rozdil od ruznych poreznich materialu, ktere funguji velmi rychle. Ted se Ti zda, ze to moc neroste, ale za pul roku to toho pichnes motyku a budes motyky za par dni prodavat :) .

Jestli jeste nemas, pod korenici rostliny dej tohle:
www.akvarista.cz/…
V Hornbachu jsem je kupoval kolem 100Kc, na burzach obcas narazis na jilove kulicky s PMDD, taky dobre. Specialne ted na zacatku to korenicim rostlinam dost pomuze.

No a za jak dlouho se to dno zajede, to zalezi na tom kolik je tam ryb a taky co tam vsechno stihne uhnit z rostlin.

No a posledni vec, pokud je malo rybicek, je potreba rostliny prihnojit umele. Jde to i jen vymenami vody, ale jak vidis ta nadherna zarostla akvaria, spise mene rybek a spousta rostlin, bez hnojeni tohle nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2013 16:42 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: volhpe1
Super. Hned objednám a o víkendu mám o zábavu postaráno :) Takže na dno JBL a na to stávající štěrk... Cena není tak hrozná a pokud mi odměnou bude krásné akvárko, zdravé rostlinky a rybičky, tak je zanedbatelná!!! Navíc se bude hodit i barevně! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:33 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Re: mark78
Není to nic levného, ale co zase je v akvaristice ;-) Já to nakupuji tady www.levnaakvaristika.cz/…
palec
p.s. po založení dna pomalu nalévat vodu aby se nezvířil ten substrát pod štěrkem
Hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:25 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: volhpe1
Díky moc :-) Hlavně za radu. Zkusím ještě promyslet a určitě něco pořídím. Když vidím ta zarostlá akvárka ostatních, tak ty moje rostlinky jsou chudáci. Akorát mě čeká tedy čeká ta výměna dna... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:03 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: mark78
No já osobně preferuji pod štěrk na dno dát substrát pro akvarijní rostliny: JBL Aqua basis plus 200 jinak k smíchu není co moc pěkné akvarium potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:57 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: Dejmon
Fotka k příspěvku Tak posílám fotku nově založeného akva (červenec 2013), prosím nesmějte se, nikdy jsem akvárko neměla, takže začínám úplně od nuly!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:47 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: sasula
pH je v normě, vzhledem k nově založenému akva měřím pravidelně. Jediná hodnota, která je zvýšená, je celková tvrdost, ale s tou bohužel moc nezabojuji, voda i po odstátí 4 týdny stále tvrdá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:45 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: Dejmon
Jasně, nechám si poradit, jen že světlo už jsem konzultovala :-) a to by mělo být ok... Něco nafotím, jsem fakt začátečník, takže hledám, zkouším, je to pro mě nová zkušenost, taková domácí laboratoř :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:42 Muž Dejmon [64] Re: mark78
Dej sem prezentaci, nafoť to tvé AQ a pak teprve můžeme poradit. A ještě když ti někdo radí, že to bude asi světlem, a ty na to odpovíš že ne, tak to se blbě radí...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:40 Muž sasula [274] Re: mark78
zkus zmerit vodu. muze to byt spatnymi parametry... ale toho svetla muzes mit fakt malo... 0,25w/l a to ani nevim zda a jake mas reflektory...

zkus zda PH atd je v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:33 Žena mark78 [1] - AmerikaRe: Kaira
No nevím. Světlo by mělo být dostačující, mám tam 2x20 W (1x Sun Glow a 1x Flora). Dokonce mi jeden kamarád řekl, že je to až moc. Původně mělo být 2x18W. Spíš se mi zdá, že v tom hrubém písku rostlinky prostě nekoření. Co jsem četla, tak je hodně lidí spokojeno s JBL Manado.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: mark78
Já mám taky jen říční písek a kytky rostou dobře. Nebude to spíš nedostatkem světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 14:59 Žena mark78 [1] - Amerika – Dosypání dna substrátem
Ahoj, můžete mi někdo poradit? Mám akvárium (80x40x50 - 160l) třetí měsíc, takže jsem začátečník, vše funguje, rybičky žijí a daří se jim. Akorát rostlinky moc nerostou, spíš chřadnou. Mám samé nenáročné, pro začátečníky, ale i tak se jim nedaří. Světlo mám 2x20W, občas přihnojím. Do CO2 se mi nechce, na to moje akvárko asi zbytečné. Myslím, že je to špatným dnem, mám jen obyčejný říční písek, frakce ca. 3-8mm a rostlinky v něm moc nekoření. Uvažuji o dosypání dna substrátem, např. Rataj Profi Soil nebo něco podobného, jemnějšího. Akorát nevím, jak to dosypat či smíchat nebo vyměnit, aniž by to byl velký zásah do akvárka a pro rybky. Dá se ten substrát nasypat na ten stávající písek nebo naopak? Klesne hned nebo ho mám předem namáčet? Každopádně asi budu muset z akvárka vyndat rybky, vyčerpat vodu, vyndat dekorace, pak dosypat a pak vše zpět. Ale lepší, než zakládat znovu celé akvárko... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2013 14:32 R Muž romant [27983] Re: JackDaniel
Měnil bych jednou tolik po dobu týdne a další týden obden a potom už normálně jednou za týden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:27 JackDaniel
jak často a kolik vody bych měl měnit vodu ve 120L akva po výměně dna?bude stačit 15L deně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 21:12 JackDaniel Re: Kaplan007
Dobrá.Dám to cirkulovat přes kýbl a nechám to trošku provzduchovávat.Doufám,že budu mít dno hotové za odpoledne.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:13 Muž Kaplan007 [51] Re: JackDaniel
Déle než půl hodiny bych ho nenechával. Dej vodu z akva do kýble a nech filtrovat vodu v kýbli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.03.2013 19:39 R Muž romant [27983] Re: JackDaniel
Tento dobrej článek je dobrý si přečíst, tak ho trochu oprášíme. :) rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 19:36 JackDaniel
Ahoj.tak nastal čas na výměnu dna.liapor už se víc jak týden válí převařený v kýblu a tudíž ho při nejbližsím volném odpoledni chci naroubovat do akva.Jak dlouho může zůstat vypnutý externí filtr aniž by přišel k nějaké újmě?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:52 R Muž romant [27983] Re: LANOUR
Tak, je to zásah do akva a je dobrý to pohlídat častější výměnou vody, před dosypáním určitě neodkalovat, ani nečistit filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:50 Muž LANOUR [55] Re: romant
Ok diky,ale jinak by to nemelo mit zadny vyznam pro bakterie,rovnovahu akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:46 R Muž romant [27983] Re: LANOUR
Obvykle to dopadne, že se ony vrstvy časem promíchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:43 Muž LANOUR [55] – Presypani puvodniho pisku
Ahoj mam takovy dotaz chtel jsem ztmavit dno v aqua,vadilo by kdybych na puvodni svetlej pisek,hodil vrstvu 4-5cm cerneho???Nebude to mit zadny vliv ??Diky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 13:50 hanzys Re: romant
Dík za rady ty nikdy nezklameš ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=551