Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:29 Muž volvik [21]
Chci vymenit dno ale porad premyslim jestli tam nechat puvodni a jen na to nasypat novy (Environment Aquarium Soil) nebo vytahnout cele dno a vse zacit od zacatku??? Rostliny ktere tam mam tak chci nechat jen je asi jinak preskladam nebo to udelam cele jinak to jeste nevim.

Diky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:52 Brcko Re: romant
rozumím. Kdy tak můžem něco přidat? 14 dní? Při pravidelných výměnách? Nemůžu se dočkat...jsem horší než děcka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:48 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Tak potom jenom ty výměny, trpělivost a odolávat pokušení při krmení, přidávání dalších ryb apod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:42 Brcko Re: romant
Kuličky jsem dala, jak jsem to sadila. Mám přidat ještě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:33 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Krásná práce, za mě palec , když se bude měnit ta voda a bude se krmit jen velmi střídmě(teď 2-3 dny nikomu nic), tak to dají, jak ryby, tak rostliny, jimž by bylo dobrý přilepšit nějakou živinou a to třeba jílovejma kuličkama, nebo třeba hnojivo(taktéž kuličky) typu osmocote, obojí vpraveno do dna pod kořeny rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:27 Brcko Re: romant
Ahoj, tak jsem to dno vyměnila ve středu za flexi černou o zrnitosti 2 - 4 mm. Vypadá to pěkně a rybky to snad taky dají, vodu měním denně podle doporučení, na filtr nesahám. Rostlinky teda dostaly zabrat, snad se to zbráborá....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:17 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Tu vatu, až se zanese tam nedáš vůbec a pojedeš dál až se začne viditelně snižovat ten výkon a potom jak jsem psal, nebudeš měnit kus za kus, ale jenom to propláchneš, zatím máš čas. Ryby rozhodně další nedopupovat, ani omylem, ta výměny dna bude dost rána, akvo je čerstváček, rovnováha zatím křehká a tou výměnou to pěkně počichníš, ale když budeš měnit tu vodu, nemělo by dojík k nějakýmu masívnímu úhynu, čímž neříkám, že to někdo neodnese, to je život, oddělí se zno od plev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:10 Brcko Re: romant
aha, ptám se, protože mám juwel3,0 bioflow a podle návodu bych měla vatu měnit každy týden, biocarb každý mesic a zelanou hrubou houbu co 2 měsíce a modrou kazde 3. Je to opodstatnělé nebo jen z lidi tahaj peníze? Nebo to teda plati az u zajetého akvárka? To moje je 4 tt a od nedele mam prvních 10 neonek, když vymenim dno o vikendu s dalsima rybama bych mela počkat, že? V planu mam 25 neonek, 6 pancernicku a parek mozna dva nenáročných cichlid.
Nebudu na ne spechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:00 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Ne, na ten filtr nešahat vůbec, po dobu měsíce, dvou, on si řekně viditelně sníženým průtokem a teprve potom to propláchnutí části hmot(1/3 ideál) a další zase za týden, 14 dní a při této operaci neodkalovat dno. Ty výměny vody, budou ochraňovat již stávající rybí osádku před zvýšenýma N látkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 14:48 Brcko Re: Brcko
Ještě jeden dotaz. Pokud budu měnit vodu denně, tak na filtr asi nešahat, že? Jednou týdně přeprat hmoty ve vodě z akvárka? jednou měsíčně rozdělat čerpadlo? Díky za trpělivost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 13:00 R Muž romant [27987] Re: Brcko
Necháš vypnutej tam kde je a pokud operace proběhne za 2-3 hodin, nic se nebude dít a normálka po ukončení výměny zase zapneš a jedeš dál. Hlavně jak jsem již psal, po výměně nepodceňovat výměnu vody a činit tak klidně denně v objemu 1/3 po dobu týdne a skoro nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:56 Brcko – výměna dna
Ahoj, tak já se taky chystám vyměnit dno. Pročítám vlákno a problém bude v tom, že mám filtr napevno v akva, nepůjde mi vytáhnout a nechat ho jít než to vyměním. Co s tím?
Poraďte, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 09:41 Žena Jajik [0]
No vida, zrovna řeším stejný problém. Chystám se měnit dno a stále přemýšlím, jak to udělat, abych nemusela nahrazovat všechnu vodu za novou a taky abych si nechala nějaký ten "humus" ze starého dna...
Ještě, že jsem chvilku pátrala, v jednoduchosti je vždycky krása... Vymýšlela jsem akorát složitosti a jednoduše nechat tam tu vodu je rozhodně nejlepší. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 22:13 Muž georg [112] - AfrikaRe: MonterMonty
Jo, jasně, že není nutno mít všechnu starou vodu z aq.bokem, že stačí tak jak píšeš. A co se těch bakterek týká, samo že lepší pro ně je nechat běžet filtr jinde, ale za ty dvě hoďky když ho necháš otevřený tak se nic nestane, pokud se bojíš, tak tam pro sichr pustit vzduchování. Variant je dost a každý si zvolí tu svoji, která se mu zrovna hodí.A každý bude mít svoji zkušenost s tou výměnou dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2014 21:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: georg
O vodu zas až tak nejde , postačí nechat třetinu staré a tu pak doplnit cca stejně temperovanou novou , jde spíš o to aby filtr nechcíp(bakterie v něm)takže ho nechat běžet spolu se vzduchováním třeba v kýbli , já ryby vylovil do kýble , kytky do lavoru , v akva jsem nechal cca 1cm starého dna ve kterém taky probíhají biologické procesy , překryl jsem to novým substrátem , nechal sednout kal , nasázel kytky , a večer jsem vpustil ryby zpět , deset dní jsem pak měnil vodu obden a krmil střídmě , pak už klasika jednou týdně , nezaznamenal jsem žádnej problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 17:19 Muž georg [112] - AfrikaRe: amrtin
Tak on tam nepíše,že by chtěl aq. zároveň přestěhovat do jiného pokoje, jen vyměnit nevnodné dno za písek. Vyměnit dno ve 2.stovce je možno provést během 2hodin, tak, že vodu odeberu do připr.nádob,popř.opláchnuté vany nebo čehokoli čistého, odlovím ryby, vyměním dno, naliju zpět vodu, dám ryby zpátky a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2014 10:58 amrtin Re: Vancik
Tak jede to udělat oběma způsoby a fakt je,že při tom ponechání ryb je to pro ně menší stres,ale zase si nemůžeš dělat s akvárkem co chceš...Já teda postupoval metodou všechno pryč,ryby do kýble a akva vydrhnout...Filtr jsem nechal běžet v kýblu s vodou z akva,té jsem celkově ponechal asi třetinu.Druhý den šly ryby postupně zpátky(podmínky v kýbli měly slušné-jemné vzduchování,rostlinky jako úkryty,šero a samo že bez krmení...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.07.2014 20:17 Muž georg [112] - AfrikaRe: Vancik
Nech v té nádrži ty ryby, vem hrubší hadici a odsaj 1/3 starého dna a nahraď novým. Nech asi 2 nebo 3 dny tak a postup zopakuj ještě 2x, a budeš mít dno vyměněno. Kdysi jsem to taky tak dělal a bylo to vpoho. Ryby nestresovali a byli celou tu dobu "doma"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 22:54 Muž Vancik [0] - Jezero Malawi (Cyrtocara moorii) – Výměna dna
Hezký večer
U mého 112l akvária jsem před týdnem vyměňoval dno. Udělal jsem to tak jak jsem musel a ryby jsem tam dal asi 5h po výměně dna. Ani jedna neumřela a všem se daří. Dno bych rád vyměnil i mým tlamovcům, ale víte co .. jsou to úplně jiné ryby než ty maličké. I když jsem o nich četl hodně zas tak o nich nevím. Mám to taky tak udělat ? Připravit si nějakou nádrž se vzduchováním a pak je tam přendat a vyndat to staré ošklivé dno, které jsem svou blbostí tam dal ? Nahradil bych ho pískem asi křemičitým zrnitost 1mm, nebo mám použít jinou ? Vlastně nic moc o tom nevím .. nechcete mi někdo poradit ? Dík ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:27 Muž Tomiino [43] Re: georg
skvele receno :-) prikoupim k tomu co mam nevim jaka zrnitost je to ta stredni..nejsou to velke sutry ani upne pisecek...proste prikoupim malou zrnitost,par pytlicku abych dno v akva zjemnil a prdim na to...flexi by mi vyslo na cca 1300 kc...a na to mrd.m :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:16 Muž georg [112] - AfrikaRe: Tomiino
Já taky používám říční písek, dříve hrubší frakci. Nikdy jsem nic jiného neměl a není nad přírodní produkty. Navíc, to vlastně nic nestojí, teda trošku času spojeného s procházkou k řece nebo štěrkovně a i ta peněženka tě bude mít ráda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:00 Muž Tomiino [43] Re: georg
nerozumim tomu,mel jsem vzdycky ricni pisek...tak nevim jaky je rozdil mezi temito vyrobky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:59 Muž Tomiino [43] Re: Turbínka
to jo hornbach...uz jsem na to koukal ...bych mel pekny pruvan v penezence...tam bych nechal skoro 1500 kc to by me manzelka zabila...doma male deti,uz to slysim ...radeji si mel koupit plenky :) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:59 Muž patamatix [408] Re: Tomiino
Já bych volil Flexi obklady,hnědé nebo černé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:57 Muž georg [112] - AfrikaRe: Tomiino
nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:56 Muž Tomiino [43] Re: georg
nene nejsem blazen :-) to bych mohl rybky rovnou odtehovat na mars...chtel jsem cerne dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:56 Muž patamatix [408] Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:54 Muž Tomiino [43]
myslite ze jsou to stejne vyrobky??
www.sandsystem.cz/…

www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2014 22:54 Muž georg [112] - AfrikaRe: Tomiino
No, zavítal jsem zde čistě náhodou si přečetl tu výměnu dna. Pokud chceš změnu, a dát do aq. tu barevnou frakci co je v tom odkazu, tak to změna jistě bude. Jistě ne ale k lepšímu. ČERVENÉ ani MODRÉ dno zcela jistě změnu k lepšímu nezajistí. To radši nechej co tam je a jen tu nádrž přemísti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:54 Žena Turbínka [2558] Re: Tomiino
Flexi prodávají v černé barvě a zrnitosti 1-2 mm v Hornbachu, ale připrav se na pořádné provětrání peněženky :-O Když to objednáš dneska do pátku to přijde, je to cesta menšího zla :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:53 Muž patamatix [408] Re: Tomiino
Na já si myslím,že výměnou dna,téměř zakládáš akva znova. Tak určitě se to zvládnout,pokud zachováš zaběhlí filtr. Kolik tam mám písku už nevím,ale někde na na netu je stránka se vzorečky pro výpočet objemu,ale teď nevím kde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:47 Muž Tomiino [43]
ale sere me i to nechat poslat postou...skoda ze neni neco v Plzni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:47 Muž Tomiino [43] Re: patamatix
no rikal jsem si tak 50 kg ? :-) nedokazu si predstait kolik toho muze byt...kolik mas ty v akva...hlavne nevim zda je to dobry napad kdyz jsou rostliny zvykle na ten co maji..akva se bude stehovat,mam pripravene popelnice z tatovi odchovny tak abych zachranil polovinu vody,dno kdyz ho nevymenim moc propirat nechci...jen nevim jaka to bude zmena pro celkove akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2014 22:43 Muž patamatix [408] Re: Tomiino
Tak to bude pořádná operace,pokud by jsi bral Flexi obklady,nebo něco malého jako mám já (1-2mm),tak se neboj toho vzít víc,jelikož při každém odkalování ti něco málo uplave a pak budeš muset stejně dokoupit jako já. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:40 Muž Tomiino [43] Re: Aforte
to ne no...dno musim vyndat...jinak je po akva no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:39 Muž Tomiino [43]
no ja prave nevim...s cernym dnem je to mozna hezci,ale prave mam strach nejakych nasledku...a stejne nevim kolik by byla potreba kg na dno 120x50. No pisou u techto pisku stejne veci jako u flexiobkladu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: patamatix
Tak 300l akva bude muset stejně vypustit. Dno bude muset oddělat. S tím to nepřenese na jiné místo. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:36 Muž patamatix [408]
Otázka je jestli dno měnit,akva máš pěkné,aby jsi si to zbytečně nerozházel,což se při výměně dna určitě stane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:30 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tomiino
Tento křemičitý písek neznám. Osobně bych se spíše podíval na flexiobklady, které mají zaoblená zrnka, o která se tedy nepoškodí rybky.

Samozřejmě záleží i na tom, co se více líbí tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:28 Muž Tomiino [43]
dobry vecer vsem.o vikendu budu stehovat akvarium z jednohu rohu obyvaku do druheho...rikal jsem si ze bych udelal nejakou zmenu.napdal me zmena dna...chci se zeptat jestli je to dobry napad a nejake navrhy od vas..v akva mam dno jako na foto v prezentaci takze ricni pisek premyslel jsem ze bych vymenil dno za barevny kremicity pisek www.sandsystem.cz

je to dobry napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 21:06 R Muž romant [27987] Re: Amras
Zaběhnutej filtr pomůže, ale zachráníš to ty, že budeš měnit vodu a to klidně denně po dobu týdne a za další týden obden, s krmením žádný bláznění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 21:03 Muž Amras [34] Re: romant
Já právě kalkulačku počítal a myslím si že to bude tak akorát těch 5cm (doufám :-D ). A jak je to se záběhem? Akvárko začíná od začátku, nebo to filtr ,,zachrání"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 21:00 R Muž romant [27987] Re: Amras
Osobně, když měnit, tak komplet a těch 5cm to je pro mě v pohodě, ovšem i v vyšší výškou bych problém neměl. www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 20:56 Muž Amras [34] – Staré dno
Budu objednávat z flexiobkladů černý písek zrnitosti 2-4mm
( www.flexiobklady.cz/… ).
Myslíte, že bych jim měl už i nahradit Staré dno? Po přečtení fóra, jsem na vážkách jestli ho raději nevyndat. Někdo si ho chválí, ale někdo říká že je to jenom marketingový tah.

A případně kdyby mi někdo poradil i kolik ho objednat, myslíte, že hloubka 5cm bude stačit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 19:42 Muž Samper [3] Re: Sid
Prave ze z boku to vypada desne, zvrchu je sterk zluty a z boku spinavy cca do 2-3 cm a potom bily.. Proste jsem se sekl na tom cernem a na ADA Amazonia jsem necetl slovo proti. Vytvareni svahu, vzhled, ziviny, porovitost..
S rostlinkami si vyhraju i tak ;-)
Mit vsak vetsi akva a ne takto male, do ADA nejdu. Uz takhle si rikam, ze 1500 Kc za dno do 40 l akva je ulet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 16:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Samper
...Rostlinky rostou (bublam z kvasnic + Tetra CO2 Optimat, k tomu denne malinko PMDD a tekuteho uhliku). Ac jsou v obycejnem kremicitem pisku, dari se jim. Ve svetlem pisku. Coz je duvod, proc jsem se rozhodl zmenit dno a pri te prilezitosti zalozit ze stavajicich prosperujicich i dvou novych rostlin novy promyslenejsi layout, ktery bude nejen odpovidat memu vkusu, ale take se bude lepe udrzovat...
A co si místo výměny dna trochu víc pohrát s rostlinkami, aby za nějaký čas toto nebylo shora vůbec vidět? :-)
(On pak ani boční pohled nevypadá vůbec špatně. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 01:06 amrtin Re: Samper
Tak světlo by určitě přidat šlo,ale tak dávkovat hnojiva menší dávky,ale né o moc-aby to k něčemu bylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 00:07 Muž Samper [3] Re: 3CK
No prave ze mam na krycim skle aatman teleso s 15W zarivkou 46 cm a musim ho mit nakrivo, protoze kdyz je rovne, tak presahuje.. To vis ze by se mi libilo mit nejakou dvouzarivkovou rampu (nejlepe s T5), ale vyrobit si sam nic netroufnu, jen to ctu a je to pro me spanelska vesnice (patice, predradniky atd.). A kdyz uz jsem nejake hotove teleso nasel, chteli za nej 5000 Kc (myslim ze Blau)..
Silnejsi zarivku v tomto rozmeru bych dal, ale myslel jsem, ze se nevyrabi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:58 Muž 3CK [49] – Re: Samper
Samper napsal: na 50 cm dlouhe akva se asi zadne dvouzarivkove teleso neprodava :-(.
Je to trochu OT, ale tak nic ti nebrání umístit dvě rampy vedle sebe/dát silnější zářivku/vyrobit si vlastní... (ikdyž je podle mně zbytečné, 15 W je docela ok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:45 Muž Samper [3] Re: amrtin
Super, diky! S tim co2 mi to zni spravne, ale PMDD se bojim - preci jen uz ten substrat bude dost vyzivny a kdyz pridam jeste hnojivo do vodniho sloupce, tak mam obavy, aby to ty kytky stihaly vsechno pobrat a nenechat nic rasam. Svitit vic nez temi 15W zatim nemohu (na 50 cm dlouhe akva se asi zadne dvouzarivkove teleso neprodava :-( ).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=451