Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:21 JoKa Re: Bacoun
Dobrý den,
Vy jste tu nový?? Já jen, že to samé, co Vy, mi npsal Václav a odpověděl jsem mu...
Prosím, nejprve si to přečtěte, pak reagujte...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2016 00:18 Bacoun Re: Urtman
Jenom velmi zjednodušeně.Písek je většinou určován frakcí 0-2 mm.Nad tuto frakci se už bavíme většinou o tzv.štěrkopísku.Rozdíl je ovšem v tom,že se písek rozděluje na říční,který má zrna zaoblené a používá se např.do štuku apod.A pak je kopaný,který má ostřejší hrany a ten se používá do malt.Pro akvaristiku,jak jsem pochopil na tomto fóru je určitě vhodnější ten říční. X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:18 JoKa Re: TRULY
Hele asi takhle, 1-4mm je, vzhledem k tvým osadníkům, značka ideál... Když bude tmavši, tím lépe, ale zase bych to tomu nepodřizoval, barva je spíš o vkusu!! 4-8 může být, ale, pancíci budou radši za to jemnější...

¨Poradím Ti bonus, že jsi to Ty, zajdi do jakýchkoli stavebnin (pokud teda budeš chtít to jemnější) a chtěj "spárovací písek" pro zámkovou dlažbu. Dal jsem ho do odchovny Leopardům a nemůžou si vynachválit. I mně se to líbí, ale to je otázka vkusu.! Jenom ho budeš muset asi tak 2h propírat, ale stojí to za to!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:05 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak po viacerych logickych aoekoch na tejto stranke som zhodnotil ze strk ktory mam v akva je nevyhovujuci.
1. je biely
2. ma dost ostre hrany
3. frakcia 3-6
4. kraje samozrejme cierne zanesene

Rastlinkam sa dari v norme ale ide hlavne o to ze mam 9 clennu skupinku corydorasov a prisavnikov. A tie hrany a svetly podklad niesu ktovie co. Co sa tyka dizajnu je biela nenarocna ale velmi sa mi pacia tmave podklady. Nemusela by to byt uplne cierna ale kludne nieco hnede az cierne. Pri dobrom nasvieteni to da pekne vyniknut zelenym a cervenym rastlinam. Dalej sa to tak opticky nezanasa a menej to stresuje ryby + fuzy sa neodieraju.
Lenze kupit strk alebo piesok je dost nakladne.
Bud som nasiel dobru cenu ale ostre hrany a vyssia frakcia alebo vysoka cena a frakcia 1-3mm.
Ideal by bol 2-4 obly sa dobru cenu. Jedine nieco take som nasiel v CR a dobierka na slovensko 11€ cize cca 45€.
Na Slovensku vsetko oredrazene. 5kg/24€ proste blazni.
Isiel by som aj do mensej frakcie 1-3mm ake nemam skusenosti s pieskom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:10 JoKa Re: TRULY
tak na tu vymenu som nasiel strk ale bude to palka. 45€/30kg

Tak na to bych se z vysoka........

Jaké máš konkrétně požadavky, jak to má vypadat, nebo fungovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:07 JoKa Re: vaaclav
To už je ale tvůj problém. Já jen aby jsi měl představu jak se to přibližně rozděluje. Že to nechceš akceptovat a vymýšlíš svoji tabulku je jiná věc.

Nějak to v tom článku nerozdělují, ani neřeší...
Spíš mluvíte o voze a já o koze...

Respektive Váš odkaz neřeší rozdíl mezi šutrem a šutrem. Řeší akorát hrubost, ale......................,

Dost dobře jsem Vás Václave nepochopil... Škoda...

Já nemluvil o nějaké tabulce, ani viskozitě šutru... Jen jsem poukázal na to, že je rozdíl mezi štěrkem a pískem... Možná Vám to nějaký stavař objasní, lépe než já, já stavař skutečně nejsem... pivo

Edit: žádnou tabulku nevymýšlím, nemusím vymýšlet vymyšlené. Jen bych skutečně rád pochopil pochopené... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 22:44 Muž TRULY [164]
tak na tu vymenu som nasiel strk ale bude to palka. 45€/30kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 21:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
To už je ale tvůj problém. Já jen aby jsi měl představu jak se to přibližně rozděluje. Že to nechceš akceptovat a vymýšlíš svoji tabulku je jiná věc. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:50 JoKa Re: vaaclav
Tak jsem to přelouskal...

A?!?

Přidaná hodnota = nula.

Už vím, jak roztřídit štěrk, dle velikostí... Nic nového...

Pořád ale trvám na svém... Písek, zrnitost 0 - 12 mm, hladké, opracované hrany, se u mě rovná písek...

0 - cokoli, když to má hrany ostré, neopracované, vhodné tak možná ke stavbě dálnic, a i to nám nejde (myslím čechy), = štěrk...

Sorry, můžu souhlasit/nesouhlasit kdekoli, ale je rozdíl mezi pískem, nebo štěrkem... Ten rozdíl rozhodně není v zrnitosti... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2016 19:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:37 Muž FotoPecen [1] Re: TRULY
Horác si pochvaloval toto:
akvariumkobolka.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:29 Muž TRULY [164] Re: Urtman
čo sa týka toho dna neuvažuješ zle, presne tak by som aj postupoval ak by som to 126 litrove akva hned nehccem predať. Ciže výmena akva v obývačke a stare akva smer inzercia. Ak ho chcem predať nejako rozumne tak bude potrebne aby som tam to stare dno nechal.
Ide o to že ak bude zariadene ako je a nafotim ho tak ho predam skor. Prazden to potrva...
Jedine že by som tam nasypal záložný štrk ale tak to by som vlastne pripravil časovanú bombu pre noveho majitela, ktorý by to asi neutiahol.
Další problem toho dna je ten že je biele, pri presadzani rastlin alebo pri hlbšom odkalovani by sa mohol predrať na vrch toho tmaveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 17:39 JoKa Re: TRULY
Uvažuješ velice správně... To dno, ze starého akva bych dal úplně na dno a zasypal něčím, co chceš, aby bylo vidět...
"Stará" voda z původního akva dolitá čerstvou sama o sobě nic nedokáže, ale určitě pomůže, zvláště v kombinaci s tím starým filtrem...
Určitě nech běžet oba, minimálně dva týdny, ideálně měsíc...

Ps.: Konečně pořádné akva, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 17:31 Muž TRULY [164]
TAK ASI ani iná možnosť nieje skutočne. Este zvažujem či nekupim len tu 901 ak nakoniec zvolim JBL 901.
CO sa týka dna určite chcem niečo tmave, nie uplne čierne aby to nevyzeralo neprirozdene ale niečo tmavo hnede až do čierna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 10:48 Žena petulinakk [2016] Re: TRULY
Popravdě, bude to v podstatě nově založené akvárko, a následná péče by měla být podle mého stejná.

To, že současně poběží i starý filtr je jen dobře a možná to urychlí osídlení nového filtru i dna, ale nic to nemění na tom, že nové dno se musí taky nejdřív osídlit nitrifikačními bakteriemi.
Rostliny budou sice už prosperující submerzní, takže by se měly rychle chytnout, ale i tak pro ně bude přesazení zásah a taky může chvíli trvat než najedou.

Takže stará voda, filtr a rostliny ti sice situaci usnadní, ale zas ne o tolik, aby ses nemusel bát problémů. Ale věřím, že s náležitou péčí to zvládnete ty i ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 08:16 Muž FrantisekP [54] Re: honcka
Kdyby jsi to precetl az do konce, tak bys zjistil ze Truly se chysta na akva cca 240 (120x40x50az60) a techniku do nej, ne do toho malyho... ;-)

To Truly: pocitej ze amoniak a dusitany muzou vyletet nahoru (a temer jiste se to stane), takze merit a byt pripraveny na castejsi vymeny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 23:50 Muž honcka [39] Re: TRULY
Nebude ta 1501 moc? V navode je, ze by se nemel skrtit pod polovinu vykonu, v ty 112 budes mit tak 80l vody, takze ti to za hodinu prefiltruje skoro 10x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 21:47 Muž TRULY [164]
Ahojte, nenašiel som vhodnejšiu temu tak píšem tu.

Mám momentalne 126 litrove akva.
Dokončil som dnes stolik pod akva o rozmeroch dna 120x40.
Mám v pláne objednať nove akvarium a život premiestniť.

Chcel by som premiestniť komplet ryby + rastliny.
Strk by mal byť nový a tak isto aj nový externý filter čo vidim ako základný problem.
Do noveho akva by som dal zatial starý filter EHEIM PICKUP 160 aby tam niečo bežalo a súčastne spojazdnil aj JBL CRSP 1501.
Uvažujem správne žeby som premiestnil komplet vodu zo stareho akva t.j. cca 85l do noveho akva, dolial novu vodu a zapol stary aj nový filter a dufal že nebude problem?

Nove akva by malo mať rozmer 120x40x50 alebo 120x40x55/60 Len sa neviem rozhodnuť, neviem či tých 60 už nieje velmi velka výška ak mate skusenosť, bude na stoliku o výške 82cm.
+ tak isto zvažujem ak by bola výška len 50 či tam nedam len JBL 901dničku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2016 16:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Trochu zaroluj dolů je to x krát popsané. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2016 15:35 Muž Yirka [9118] Re: Semir89
Klidně ti bude stačit nechat 150-200 litrů, aby ti v nich tvé rybky mohly těch pár hodin vegetovat. Nemusíš to ani pouštět přes filtr. Stačí hadicí a pak filtr přendej do vody aby jel. Jakmile vyměníš dno, napustíš vodu, nechal bych cca hodinku odstát a dohřát s občasným promícháním a pak dolil původní a hned nasadil i rybky.
Tak jsem alespoň postupoval já a nebyl žádný problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 13:42 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Výměna štěrku za Písek
Čau lidi potřeboval bych rychle poradit chtěl bych vyměnit u mého akvárka asi 540 litrů celé no Proto že je štrk moc hrubý Jak mám postupovat nemám takovou nádrž kam bych přielil 400 l vody uvažují že to naleju do vany přes filtr hodím tam pak i rybičky a až ho budu mít vyměněné tak bych všechno vrátil zpátky budu dávat kremicity písek frakce 0,8 až 1,2 mm cca 80kg :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:48 R Muž romant [27981] Re: Bacoun
Na ty N látky bacha, jsou to mrchy kamuflovaný. ;-) Mám na mysli to, že třeba ráno to vyletí, ty jseš v rachotě, odpolko to změříš, hodnoty v normě, jseš uchlácholen, leč ryby to načne a příště už se vezou. :-) Takže bych měnil denně a nekrmil týden vůbec nikoho ničím. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 16:03 Bacoun Re: Jarry
Jj.Jak už napsal vaaclav.Vezmu to z gruntu.Nevím co to udělá s N - látkami.Předpokládám,že se trochu zhorší.Tak budu raději provádět častější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 13:42 Muž Jarry [1433] Re: Bacoun
Delal jsem to u malyho akvarka nedavno a postupoval jsem v podstate odobne, nechal jsem odstat vodu v plastovym boxu, precerpal tam jeste asi polovinu vody z akvarka, pak jsem tam prendal bezici filtr, ryby, vytrhany rostliny. V puvodnim akvarku jsem vyhodil cely dno, dal tam pisek, nasazel rostliny, precerpal zpatky vodu z boxu, premistil ryby a filtr, vsechno prezilo bez uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.09.2016 12:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bacoun
Pokud to má pár litrů tak odlej vodu a celé to vyhoď. Začal bych znova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 10:57 Bacoun – Výměna části dna
Zdravím,
Již delší dobu uvažují o výměně části dna .Zatím jsem takovou operaci ještě neprováděl,proto bych případně uvítal rady nebo poupravení mého plánu výměny.

Stávající dno:
Substrát 2,5 l (jíl,rašeliník a jiné živiny)- zůstane
Štěrk červený 3-5 mm 2 Kg - pryč
Písek křemičitý 0,8 mm 0,5 Kg - pryč

Štěrk červený + písek křemičitý nahrazen pískem akvarijním přírodním 2-4 mm viz odkaz.

www.profiplants.cz/…

Plán výměny:
Odsát 1/2 stávající vody do kbelíku cca 7,5 l.
Přemístit do něj filtr,který bude v provozu.
Přemístit do betária beťáka.(vodu použiji z AQ)
Přemístit rostliny do kbelíku.
Vybrat část starého dna,vložit propraný nový písek.
Zasadit rostliny
Vrátit filtr a 1/2 vody z AQ.
Doplnit 1/2 odstáté vody.
Vrátit Beťáka

Další dva dny měnit 1/3 vody,popřípadě i déle.

Stávající AQ si myslím je v dobré kondici.Ryba plave(zatím bez nemocí-ťuky-ťuk).Rostliny rostou.Řasy jsou minimálně.N látky v pořádku.Ten červený štěrk je fakt hrozný,ale zase si říkám.Jestli s tím nepočkat až Beťák odpluje.Když AQ funguje.

Předem díky za vaše názory.





Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 20:10 Muž ercan [38] Re: romant
Jj mám na to doma bednu z masokombinátu co používají na maso. Tak to tak zitra udělám.
Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 19:56 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Marcel G
Na tryskání se používá kde co, od slupek vlašských ořechů,přes suchý led, různé písky, skleněné perly,korundy až po ocelové broky.

V tom USA, nepoužívají náhodou už právě použitý písek či korund? Ono se to totiž opakovaným použitím tupí až je to bez hran. Takový písek je pak sice plný různého bordelu, ale ten se snad dá odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 19:51 R Muž romant [27981] Re: ercan
Ano jde to a hodina nevadí. Jenom bych to rozprostřel do co největší plochy, žádný půlmetrový belíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 19:42 Muž ercan [38]
Ahojte!
Mám dotaz. Budu převážet již založené akvo cca rok staré. A chci se zeptat,jestli je možné nějak udržet to zaběhnuté dno když ho vytahnu z akva a nazpět ho budu dávat až na druhý den?
Myslel jsem dat ho třeba do nejaké bedny s vodou a pustit tam třeba vzduchování abych zachránil ty bakterky. A bude vadit když bude to dno třeba hodinu na vzduchu než ho dám do vody?
Snad jsem to napsal dost srozumitelně.
Za vaše reakce předem děkuji ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 18:20 Marcel G Re: NHKG
NHKG napsal: Není to přírodní materiál. Buď je to drť (ostrá) nebo barvený písek...Jen doplním, že v USA se v akváriích celkem běžně používá tzv. tryskaný písek. U nás se (pokud vím) v akvaristice moc nepoužívá. Dá se tady ale sehnat i jako "hnědý korund" v různých zrnitostech (např. zde: www.pkit.cz/… ). Je ale ostrohranný, což je ta nevýhoda. Další možnost, o které vím, je černý (či hnědý) písek Dennerle Nano Garnelenkies (angl. Nano Shrimps Gravel Bed), který má hezky oblá zrna, ale prodává se pouze v jemné zrnitosti 0,7-1,2 mm (netuším ale, jestli je to nějak obroušená drť nebo barvený písek). Sám ho používám při svých experimentech a dost často ho propírám v Savu a za více než rok intenzivního používání na něm zatím nevidím žádné známky "odbarvení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:27 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
V pohodě,já jsem se jenom zeptal ze zvědavosti,protože mě zajímaly ty mínusy.Cenu neberu jako nevýhodu,když vidím,jaké cifry někteří dokážou vyhodit za ADU a jiné.Já mám černý křemičitý písek z flexiobkladu a zatím jsem spokojený,což ale netvrdím,že nemůže po nějaké době ztrácet barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 15:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
1. Není to přírodní materiál. Buď je to drť (ostrá) nebo barvený písek, u kterého se barva často časem ošoupe a nevypadá pak pěkně.
2. Cena

Pokud znáš něco, co splňuje první podmínku, sem s tím. Já jsem ještě na tmavé do mojeho akvária použitelné dno nenarazil.
Ale pálené jíly neberu. Nejsou úplně tmavé a jsou moc lehké.
Navíc mi osobně se tmavé dno nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 15:05 Muž janesik1xjakep [63] Re: afc1886
Pokud vím, tak u některých rybek, krevetek se udává, že na světlém podkladě jsou plašší a tolik se nevybarvi, ale osobně používám světlý písek z pískové filtrace a nevšiml jsem si, že by s tím rybky měly nějaký problém. Akorát u krevetek pozoruji, že jsou světlejší, ale to bude asi i tim, že nejspíše nejsou čistá linie,.ale vidím v potomcích nejen Red cherry, ale také variantu roli, a možná ještě nějaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 14:57 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
Jaké jsou nevýhody tmavého dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kačes
Pro pandy je bily pisek naprosto idealni.
Na videich z jejich domoviny koneckoncu takovy pisek byva videt taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2016 10:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačes
Písek do bazénových filtrací je nejlepší možné dno do 90% akvárí. Je světlý, ale jinak má samé klady.
Tmavé dna mají spoustu jiných mínusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:27 Kačes Re: Wendy2
Já už mám bílý :-( vadi to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 09:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kačes
písek do bazénových filtrací je bílý, většina ryb má raději tmavé dno, nejsou tím stresované a lépe se zbarvují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 09:04 Kačes Re: DavFM
Podívám se, děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 07:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kačes
V Mountfieldu ted maji pisek do bazenovych filtraci v akci,daval jsem za nej cca 160 kc za 25kg.Takova normalni trochu lepsi cena,ale Mountfield je snad vsude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 23:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kačes
Jemný písek je pro ně ideální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 21:43 Kačes – Písek
Ahoj, mám pancéřníčky a chtěla bych vyměnit dno z kamínků na písek. Je to vhodne pro pancíky? Děkuji stydim :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:46 R Muž romant [27981] Re: ender
Jasně, lopataření ovšem není nic pro mě a jako rejpavou bych si neodpoustil, že ani tím to nemusíš mít pokrytý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 20:38 Muž ender [3] Re: romant
dík za odpovědˇ...
přihnojování samozřejmě plánuju v podobě hnojení EI...
TAK UVIDÍM :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 18:00 R Muž romant [27981] Re: ender
CO2 bych přidával hned a světla ze začátku ubral apostupně po týdnech jeho intenzitu navyšoval, samozřejmě že při této výsledný světelný palbě to bude chtít uživit i jinak než jenom s CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 07:24 Muž ender [3]
ahoj,
chystám se na větší zásah do života akvária, které "běží" nějaké 4 roky...
Plánuju vyměnit dno a zachovat tak 20% rostlin. Nový štěrk z Flexiobkladů 1-2 mm, chci "položit" na cca 1-1,5 cm dna stávajícího. Do filtru zasahovat (čistit) samozřejmě nehodlám. Vysazení rostlin a napuštění části staré (30%) a nové vody odhaduju, že bych mohl stihnout do 3 hodin.
Moje otázka zní - s ohledem na tak razantní zásah do podmínek v akváriu, jestli je vhodné hned od začátku pouštět CO2, anebo "pár" dní počkat... Jestli svítit 0,4W/l, anebo 0,8W/l...
Layout akvária by mělo "trošku" připomínat Iwagumi styl, takže "trošku" světla pro "kobercové" rostliny bych potřeboval...

Předem díky za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 20:10 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Nemohu souhlasit, že jde akvárium po výměně dna se zaběhnutým filtrem považovat za zaběhnuté, byla vyměněna polovina filtračního a v některých případech i více jak polovina, materiálu. Všechno je to o souhře náhod a to co zafungovalo u tebe, nemusí zafungovat v jiný nádrži. Stará vydejchaná voda není taky žádná spása, ba právě naopak, podržet to čerstvou vodou je lepší řešení. Prostě jsem považoval ti trošku zaoponovat a lehce narušit tu pohodičku, protože to ne vždy je právě taková selanka jak píšeš. ;-) A vůbec si nedělej nic z toho, že jsem se do toho vmísil, protože si myslím, že je dobrý lidem připomínat, aby neusínaly na vavřínech a nemysleli si, že když to jednomu prošlo, projde to i jim. :) Nemám naprosto nic proti tobě, jenom jsem toho prostě využil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 20:10 Muž teakmon55 [6]
Aha tak.A dava sa pod manado nejaky vyzivny substrat pre rastlinky?Ci to len pod strk?Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 19:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teakmon55
Protože v mojem případě to bylo akvárium s minimem rostlin. A ryby ten kal rychle vytvoří znova.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=351