Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 18:49 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ZDRI
Odpověď jsem asi klikl na špatný nick. :) (nemělo to být pro nikoho konkrétního). Pardon.

Jestli je Celsiq ten šikula co v jiném vlákně dělal tu velkou přestavbu (Profisoil s tajným rádcem akvaristou atd.), tak
tomu asi není rady a pomoci dokud se mu ty řasy nerozjedou.

Byla to informace pro další nadšence co budou mít hlavu otevřenou, aby nepodlehli mámení, že je to nutné používat (neřešil jsem jeho konkrétní guláš)

To nic nemění na tom co jsem napsal: DLE MĚ - K úspěšnému založení AQ nejsou tyto věci nutné stejně jako Aqsave, UV lampy a další blbosti. = jde to i bez a dle mě efektivněji. Aktivní uhlí považuji za opruz.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 17:34 Maq Re: bobik0cz
Co je na aktivním uhlí pěknej opruz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2018 14:36 Muž ZDRI [1415] Re: bobik0cz
Podívej, v jaké situaci je kolega Celsiq. Má úplně čerstvé akvárko, navíc se zásobním substrátem. Nemá čas nechat ho v klidu zaběhnout, naopak, ihned po založení tam musel dát hejno ryb. Má tam (na můj vkus) zatím příliš málo rychle rostoucích kytek, které by odčerpávaly živiny z vody. Zeptal se, co ještě může udělat - tož jsem doporučil něco, co se mě i kolegům opakovaně osvědčilo, co zcela jistě neuškodí a nebude to skoro nic stát.

Nikde nepíšu, že to musí být jedině Růžkatec - klidně jakákoliv jiná, rychle rostoucí kytka, která roste i na hladině (do dna teď není rozumné sahat) a po zajetí se snadno vyhodí. Mmch, co je na aktivním uhlí za opruz? Nasypat do sítky, pořádně propláchnout, pověsit do akvárka, po stabilizaci nádrže vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 14:18 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ZDRI
Prosím tě, to uhlí a růžkatec nejsou NEZBYTNĚ NUTNÉ k úspěšnému založení AQ. Funguje to i bez toho. (zrovna to uhlí je pěknej opruz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 11:19 Muž Celsiq [50] Re: ZDRI
Bohužel Mělník, takže k Vám to mám z ruky :-D díky za tipy, zkusím poptat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2018 11:14 Muž ZDRI [1415] Re: Celsiq
- výměny vody viz níže - OK
- uhlí do síťky - také, nejlépe pověsit někam blízkou rampy, kde je největší proudění
- rostliny - škoda kupovat, nevím odkud jsi, napřed koukni do sekce Darování (třeba já v Českých Budějovicích teď vyhazuji plný kbelík)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 10:59 Muž Celsiq [50] Re: ZDRI
Beru si k sdrci :) Po práci skočím do vivárka pro nějakou plovoucí, rychle rostoucí rostlinku. Uhlí se mi již bohužel do filtru nevejde, nicméně pokud je možné vložení do akvária v síťce, tak s tím nemám problém. Krmení tedy zastavuji! :)
A jak s tou vodou? Mohu-li se ještě zeptat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 10:43 Muž ZDRI [1415] Re: Celsiq
Ano, můžeš.
- přidej na hladinu hodně nějakých nenáročných, rychle rostoucích rostlin (např. Růžkatec)
- do filtru nebo přímo do akvárka (v nějaké síťce) přidej větší množství aktivního uhlí (zde bych dal min. 3-4 dcl uhlí)
- zatím ryby vůbec nekrm, hlady za týden určitě neumřou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 10:02 Muž Celsiq [50] Re: Maq
Je mi jasné, že stále nemám vyhráno a ještě nějaký čas mít nebudu. Mohu udělat něco více, než jenom častější výměna vody? Jak často bych nyní měl měnit? Založeno čtvrtek 1.11., v neděli 4.11 první výměna vody 1/3 (druhý den po navrácení ryb do akva). Mám stále držet obden? Případně jak dlouho, nebo čím se řídit? :) díky hoši hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2018 09:41 Maq Re: Celsiq
Ještě nejásej.
Amonium se začne tvořit právě tak okolo toho pátého dne, současně s ním organické znečištění, a dusitany se objeví ještě později.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2018 08:31 Muž Celsiq [50] Re: Anthrax
Tak dnes je to pátý den od znovuzaložení, třetí den po přidání rybiček a zatím se vše zdá dobré :) děkuji ještě jednou za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 15:21 R Muž Anthrax [4786] Re: Celsiq
Celsiq napsal: pořádně nakrmím
To bych nedělal. Ony výdrží ;-)
Jinak v tvém komentáři postrádám info o zaběhnutí toho vnitřního filtru. Ale to je stejně jedno jestli čidly budeš vracet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 15:16 Muž Celsiq [50] Re: Anthrax
Viz. můj komentář pod tímto. Rybky mám parmičky, molly, tetry neonové atd. :) takže snad ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 15:14 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
po změně dna jsem použil 50% původní vody a 50% nové, tak snad to bude dobré :) děkuji za radu. Až přijdu domů, tak je ještě pořádně nakrmím a počkám pár hodin, pak je vrátím do jejich království, ať můžu pár dní vynechat krmení a začít zvolna (mám celkem prasátka rybičky) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 15:14 R Muž Anthrax [4786] Re: Celsiq
A ten vnitřní filtr je zaběhlý? Pokud ano, tak je ten box stejně čerstvě založen jako to akvárko. Pokud není zaběhlý, tak je to podle mě už úplně o ničem. V obou případech bych ryby po pár hodinách nasadil. Nevidím žádný přínos v tom dát je do jednoho zabíhajícího prostředí abys je ochránil před druhým zabíhajícím se prostředím. V tom větším se ti alespoň škodliviny naředí.
Když je dáš do akvárka pár hodin nebo den po předělávce ušetříš rybičkám dvojí zvykání na nové prostředí.
Sice nemáš v prezentaci seznam ryb ale podle obrázku tam nemáš ryby které by to neměly dát.
Toť ale jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2018 15:01 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Je lepší dát ryby do většího než je trápit v boxu. Když si schováš část vody a zasadíš rostliny tak pak stačí tak 14 dní měnit častěji vodu. Ze začátku 1/3 obden a pak interval prodlužovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:57 Muž Celsiq [50] Re: Anthrax
Tomu rozumím, v mém případě (včera jsem měnil dno z křemičitého písku 2-4mm na substrát platinum oil a cca zdvojnásobil počer rostlin) jsem zvolil 20L kýbl, který mám k akvárku a použil vodu z akvária před výměnou a dal jim sem vnitřní filtr i topítko. Bral jsem to tak, že na pár dní jim tu bude lépe. Aspoň do doby, než mi voda v novém akva aspoň trochu dovolí je po částech vrátit - asi jsem se tedy spletl? Díky za objasnění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:53 R Muž Anthrax [4786] Re: Celsiq
A jaká výhoda je mít několik dní v nezaběhlém boxu? To už je lepší ušetřit si práci a nasadit ty ryby do akvárka. Ten filtr to zvládne ale o papírovém průtoku to není ;-) Ale je jasné, že člověk musí vyměnit častěji vodu, méně krmit a sledovat jestli se neděje něco nekalého. Ale to bys musel i v tom boxu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:46 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Dovolím se vložit - zeptat. Chápu tedy správně, že i při výměně dna doporučujete druhý den vrátit rybičky do akvária (místo ponechání pár dní v boxu s filtrem i topítkem)? Zvládne vnější filtr (zaběhlý) upravit dostatečně vodu za 24 hod pro cca 90L čistého objemu vody s průtokem 1000l/hod (Sunsun702a). Děkuji Vám za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 13:12 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Ajsty
Mám ho doma ještě tak půl pytle, jelikož jsem byla zvyklá na jemný lehký písek dennerle a pak pálený jíl, tak tohle mi přišlo úplně nevhodné, strašně rychle to slehávalo, i když kytky v tom rostli docela v pohodě viz mé aqua Živá příčka. Samozřejmě co člověk to jiný názor, je tady hodně lidí co používá písky, kamínky, flexiobklady a je spokojeno. Jinak pokud jsi někde z okolí Prahy tak se zbytků klidně zbavím, já ho již určitě potřebovat nebudu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 10:27 Muž Ajsty [1] – ..
Názor na tenhle písek www.hornbach.cz/… diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 20:49 Muž Ajsty [1] Re: romant
Oukej takže jen ten jíl tam dam
EDIT- Joo asi máte pravdu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 20:45 R Muž romant [27987] Re: Ajsty
Naprosto nesmyslná kombinace. Použil bych buď jedno a nebo druhý a nemíchal to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 20:44 R Muž ctibum [6921] Re: Ajsty
Funkčně ne, řekl bych. Esteticky, až se to promíchá, to záleží už jen na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 20:42 Muž Ajsty [1] Re: ctibum
Jo paleny :)
Můj názor je ze by s tím neměl bejt problém aspoň si to myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2018 20:35 R Muž ctibum [6921] Re: Ajsty
Takže pálený... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 20:33 Muž Ajsty [1] – ..
Fotka k příspěvku Myslím přímo tohle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 17:51 R Muž ctibum [6921] Re: nekdo
To psal. Ale soudě podle fotek v prezentaci hádám, že to bude něco jako Aquaclay...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 17:01 Muž nekdo [355] Re: Ajsty
otazkou je, jestli se bavite oba o stejne veci -vy popisujete paleny jil... tazatel nepaleny...
takze bahno ;)


Ajsty napsal: Caute šlo by smíchat nepalenej jíl s černým křemičitým pískem o zrnitosti 2-4 mm nemáte to tak někdo udelany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2018 16:16 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Ajsty
Samozřejmě, že ho namočíš, ale jíl neztěžkne na úroveň kamínků ani za roky natož za týden nebo měsíc ;-). Prostě jíl se chová v akváriu trochu jinak než kamínky/písek nijak neslehává ani po letech použití zůstává pořád jakoby kyprý. Ale kombinace by to mohla být pěkná, chtělo by to vyzkoušet alespoň v té skleničce ať to pak nechceš měnit hned znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 14:51 Muž Jarry [1437] Re: Ajsty
Spíš asi půjde o vzhled, abys viděl, jak to bude promíchané vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 14:51 R Muž ctibum [6921] Re: Ajsty
Tak třeba by se ti to mohlo nelíbit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 14:50 Muž Ajsty [1] Re: ctibum
Joo dík dobrej nápad já si myslím že by to nic dělat nemělo nebo myslíš že jo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2018 13:49 R Muž ctibum [6921] Re: Ajsty
Zkus si nejdřív ve skleněné míse promíchat hnědý jíl a černý písek, ať víš, do čeho jdeš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 13:43 Muž Ajsty [1] Re: Xlienka
Před tím než bych to dělal bych ho namočil mám tak 15 kg písku a toho jílu jsou 2 pytle pac už v akváriu něco mám.. Jen teď tam mám hnusnej štěrk.. Takže ho vydám a doplním pískem a tím jílem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 12:54 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Ajsty
myslím, že časem (po pár odkaleních) bude písek více dole a jíl více nahoře, ale to by snad ničemu nevadilo a předejdeš tím problémům ze sázením (vyplavávaním) do čerstvě položeného jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 12:49 Muž Ajsty [1] – Dno
Caute šlo by smíchat nepalenej jíl s černým křemičitým pískem o zrnitosti 2-4 mm nemáte to tak někdo udelany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 14:42 Muž MichalV [327] Re: Leah483
kup si hrubu hadicu aby si s nou mohla odsavat priamo strk a stiahni najskor vrchnu vrstvu do jedneho vedra.
ale:
1. asi to neodsajes na jeden krat
2. aj tak budes musiet strk pretriedit ak to chces na 100%
3. ak buduci susbstrat pre rastliny bude obsahovat ziviny (co je logicke), prekryl by som ho pieskom a nie strkom, aby sa mi do stlpca nedostavali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 14:38 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Leah483
Musela by jsi substrát opatrně odsát hadicí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2018 14:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Leah483
Protože se ti to prostě smíchá, ať děláš co chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 14:34 Žena Leah483 [0] - AmerikaRe: Yirka
Neriesitelne? Prečo?Yirka napsal: Je to neřešitelné i kdybys povolala Popelčiny holoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.08.2018 14:17 Muž Yirka [9126] Re: Leah483
Je to neřešitelné i kdybys povolala Popelčiny holoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 14:12 Žena Leah483 [0] - Amerika – Vymena dna
ahojte chcela by som vymenit na kompletku dno akvaria mam tam dve vrstvy prva je bielo cervena a vrchna čierna a chcela by som dat na nove dno substrát pre rastliny a cierny štrk a otazka znie ako najúčinnejšie vybrať čierny štrk tak,aby sa mi nedomiesal z bielim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 15:16 Muž Ajsty [1] – Dno
A nebo www.sklorex-akvarium.cz/… a www.sklorex-akvarium.cz/… ale to je asi to samé jen od jinyho výrobce a prodejce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 15:12 Muž Ajsty [1] Re: Strakááč
Budu muset asi vyndat ten pálenej jíl což mi sere práce zas navíc... Filtr nechat někde běžet.. Ryby předat desny smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 15:10 Muž Ajsty [1] Re: Strakááč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2018 14:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ajsty
Říční štěrk. Přírodní klasika, nekouká se to, kvítka v tom rostou a vyjde to nejlaciněji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 13:54 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Ajsty
Nasyp tam písek a hotovo.. sežeň si nějakej černej, já mám hnědej - dělaji i černej - od profiplants a je supr. test octem byl a nešumí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 12:34 Muž Ajsty [1] Re: nekdo
Tak nevím co s tom Teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 05:47 Muž nekdo [355] Re: Ajsty
Jestli je dole pálený jíl a nasypes na to jemný Písek, tak časem se to promíchá a za delší dobu bude pálený jíl nahoře
Takže podle toho, co se ti líbí :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=201