Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:29 Muž sportsmen [62]
Asi po 5 letech od založení akvária mi přestaly růst rostliny a začala bujet řasa, jasný ukazatel nedostatku živin pro vyšší rostliny. Proto se ptám, neměníte tu někdo dno akvária po několika letech z důvodu vyčerpání živin a značně sníženého růstu rostlin? Podotýkám, že rostliny ničím nehnojím a asi ani zatím nechci. Možná by pomohla výměna dna. Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 01:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maurik
Bude to i od něj, máš asi velmi kvalitní kořen, ale není to jen od něj... a jak píše romant, kvalitní akvarijní voda má takovou barvu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:51 Maurik Re: romant
Tak to má kořen výdrž, jestli to je od něho :-) Protože je ve vodě cca 6 let :-) Dnes když jsem ho řezal a vrtal a zhubnul snad u toho :-) tak jsem zjistil, ze to je nějaké dost tvrdé červené dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 20:37 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Voda z akva bývá do žluta, když je tzv. starší a je to normální, když měníš vodu, určitě jsi si toho všimnul. Kořen opláchni a šup s ním zpátky. Na tom zabarvení se může i spolupodílet ten kořen, který tzv. barví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:34 Maurik Re: romant
Já vim, říkal jsi mi to, ale to jsem netušil, ze bude voda taková jakoby do žluta, ale možná tomu přidává žárovka.

Ještě jedna věc, kořen můžu dat do akva tak, jak jsem ho vyhrál (venku na suchu a v teple byl od cca včerejšího rána), nebo ho musím nejdříve vydrhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.01.2013 16:05 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Půl na půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 16:03 Maurik – žlutá voda zpět?
Měním dno a původní vodu jsem odčerpal do vany, nyní mám dno vyměněné a chci tam dat vodu, proto se chci zeptat, mám tam vrátit část té žluté vody, nebo dat radši komplet novou? Nevím, zda ta voda je v pohodě. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 14:18 R Muž romant [27987] Re: Beastie
U nově založenýho akvária, který nemám nikdy bez živočichů(od prvního dne šneky piskořky, okružáky, levatky) měním denně 1/3 vody a to i po postupném příchodu rybí osádky, prostě měním do blba. :) Podle hesla špatný pryč, dobrý dovnitř, jako takovou protiřasovou prevenci, jsem tak naučenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 14:06 Žena Beastie [318] Re: romant
vy měníte vodu u nově založených nezarybněných nádrží denně? nebo u těch co jsou nově založené, nezabíhaly se a rovnou tam šly ryby? Já právě zabíhám teďka a vodu sem ještě neměnila, myslela jsem, že se má zaběhnout s tou "starou" vodou a vyměnit jí až potom co přijdou ryby...nebo předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2012 14:00 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Nedělal bych z toho zase takovou vědu. Až se rozhodneš co tam na dno dát(třeba Profi soil), tak rybky šoupni do kýblu s vodou z toho akva a tím filtrem co tam máš, aby byl co nejmíň mimo provoz a máš to 2v1. Akvo znovu založ, měj připravenej třeba Nitrivec(event. Toxivec), aplikuj dle návodu, dej zpátky filtr, polovinu vody z kýblu, půlku nový a ryby, no a jede se v novým. Uvidíš, jak se bude vyvíjet hladina NO2, když tak pohlídáš výměnou vody, tu ostatně u nově založených akvárií já dělám denně, po dobu měsíce, ale já jsem fanatik, tak intenzivně nemusíš, prostě aby N látky byly pod kontrolou. Tak dobrý rozhodnutí a hodně zdaru. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 13:51 Žena Beastie [318]
Další z mých dotazů (jsem produktivní): v 25tce mám jakýsi černý štěrk, hrubost tak 3mm na kámen a vrstva tak 1cm. Nevím proč jsem ho takhle pořizovala, ale nic mi v tom nekoření a velisnerie se sice snaží, ale nejde jí to. Teď je otázka, jestli - vylovit všechny razborky a raději než do té 360tky s filtrem co vytváří div ne vír je dát do 54ky v práci (tzn cesta busem, v zimě), vyměnit dno černé za písek do filtru - zbylo mi ze zařizování tanganiky ještě 25kg, nebo jestli dosehnat ten černý štěrk a radši dosypat.

Chtělo by to asi víc štěrku, ale zase - opatrně s valisneriema, abych je nezasypala, pak hnijou. Když je vyndám tak jim poškodím kořeny a to zaručeně nepřežijou. S novým dnem bych ale byla schopna zasadit víc kytek, což by nádrži rozhodně prospělo...co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 11:03 ada Re: fido16
tak topotom jooo.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:58 Muž fido16 [631] Re: Tomas Enderson
Takže jak píše Tomas dno nemusíš měnit x let pokud dodržuješ pravidelnou údržbu. Někteří jedinci dno mění třeba co rok částečně do nich patřím i já jednou za rok předělám dno u 60L akva a to jen tak z nudy nebo už mě nebavý. Jinak v 250tce mám dno už rok a nijak nesmrdí když jej prohrábnu, takže to je v pohodě to než se bude měnit tak mi pokvetou hrábě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:39 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: ada
Každý týden je u většiny akvárek dostačující, ale neznám tvoje akvárko, tak nemohu posoudit, jestli je to i pro tebe dostačující. Nejlepší je udělat si registraci s prezentací. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:36 ada Re: Tomas Enderson
diky..ja odkaluju a menim vodu kazdy tyden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:34 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: ada
Záleží na údržbě. Většina uživatelů mění dno jen z toho důvodu, že jim nějak nevyhovuje. Když se pravidelně odkaluje a nezanedbává údržba tak dno je na roky a i desetiletí. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 10:30 ada
ahoj...chtel bych se zeptat...jak casto se meni cele dno...myslim z celeho akvaria?nebo vubec?....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 16:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SlavekB
protože mám vrstvu písku přes 10cm tak sotva odkaluji až na dno ;-) to bude možná tím. Když přidáš tu jemnou frakci tak to bude hned o něčem jiným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 15:54 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: katterinecka
když nezajedu aspoň trochu do písku, tak neodkaluji ani to co je mezi kamínky. Že bych měl špatnou techniku? :-) Na burzu se chystám, protože budu shánět i rostlinky. Ve čtvrtek jsem byl i na srazu, abych poznal nějaké akvaristy. Ve svém okolí neznám nikoho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 15:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SlavekB
není potřeba odkalovat do hloubky, zvlášť když máš tak jemné dno tak detrit nezapadává tak hluboko.
Jestli půjdeš na Brněnskou burzu, tak ti tam můžu piskořky přinést, ale určitě je tam bude i někdo prodávat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 15:47 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: katterinecka
:-) o málo rostlinách vím. Chyba byla, že jsem nechtěl přidávat dokud se mi stavajíí nechytí a přitom jsem si neuvědomil, že tam mam druhy na které bylo málo světla.
Jemnější písek sice klesá dolů, ale kdykoliv odkaluju a jdu do hloubky, tak pak mám písek nahoře. :-(
A šneků mám plno a tak mám trochu strach tam dávat ještě další aby se nepřemnožili. Ale je pravda, že mám zamořeno řasou a snad by piskořky pomohly. Jen nevím, jestli je někde seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 15:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SlavekB
jemnější písek mívá tendenci klesat dolů a větší kamínky se dostávají nahoru, tak bych se nebála, že by se ti všechny kamínky dostaly dolů. Už mám asi dva roky jemnější písek a na něm trochu říčního štěrku a ten se stále drží nahoře (je teda pravda že mám i piskořky).
Podle mě máš dobrou zrnitost, takhle to i vypadá přirozeně, jen máš docela nízkou vrstvu. Přidala bych tam ještě tu jemnou frakci aby ho bylo víc, rostlinky tak budou mít větší prostor pro kořenový systém a vyšší vrstva substrátu taky líp pomáhá udržovat stabilitu vody v akvárku (pokud teda nezahnívá). Proti zahnívání pomůžou ty piskořky a taky kořeny rostlin (které bys taky mohl ještě přidat) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2012 15:14 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Pokud máš strach že se ti větší kamínky takzvaně potopí do dna, tak si pořiď Piskořky ty ti kamínky vyhrabou opět na povrch. Protože se mě promíchaly vrstvy písku (filtrační a čedičová drť) po odkalení je dno světlé za pár dní je výrazně tmavší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 15:13 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: romant
asi jsem špatně studoval. Právě jsem měl obavy ze zahnívání, když pod pískem budou kamínky a bude tam ví volného prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2012 15:10 R Muž romant [27987] Re: SlavekB
Problém s mícháním bych neviděl, jedině snad estetickej. Pokud nemáš, tak dej do dna několik šneků piskořek, oni se namnoží a budou Ti to dno prohrabávat, čímž se bude provzdušňovat a tím k tzv. zahnívání nebude mít dno sklony.
Edit: To zahnívání se dějě spíše u dna který je tvořený jenom tou větší frakcí. Dno Tvého typu může mít snahu slehnout a tomu právě zabraňují ty dělníci dna v podobě piskořek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 14:59 Muž SlavekB [168] - Živorodky – písek a kamínky
Fotka k příspěvku Ahoj. mám v akva písek zrnitost asi 1 - 5 mm a na něm pak drobné kamínky a větší šutříky. Více lidí mi radí jemnější dno. Při odkalování pokud chci jít více do hloubky, tak se kamínky dostávají pod písek. Pokud se toho chci vyvarovat, tak zase moc neodkalím. Bude velký problém pro dno, když se kamínky dostanou na dno a teprve nad nima bude písek (zahnívání)? Nebo bude lepší tyto drobné kamínky vybrat a nechat jen písek a větší kameny? Přikládám i fotku dna
1 - písek
2 - drobné kamínky
3 - šutříky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 17:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Dlouhodobě je nemůžu sehnat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
To půjde. ano
Edit: Hoď tam nějaký dělníky dna, piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Výměna části dna
V pátek jsem vyměnil v akvárku část dna za klasický písek co jsem našel doma. Je mnohem jemnější než dno co je ve zbytku akvárka. Udělal jsem to proto abych zkusil jak se bude dařit lilovníčku a sagittarii. Jenom bych se chtěl zeptat, sice s křížkem po funuse jestli jsem neudělal blbost. Fotky jsou prezentaci. Co si myslíte o vhodnosti tohoto dna?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 23:15 Žena baletka [624] Re: romant
Ony neonky stejně výhledově poputují do velkého akva (pokud přežijí :-O ) Ale i tetry žhavé, které je nahradí, budou nad tou tmavou pěkně svítit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 20:23 R Muž romant [27987] Re: baletka
Na tom substrátu ty neonky pěkně vyniknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 20:19 Žena baletka [624] Re: romant
Řekla bych, že to tady právě dělám :-D Díky za názor, zatím se mi z toho rýsuje, že prostě použiju jeden substrát. Už jsem ho koupila a má pěknou barvu, tak asi Profi Soil, vrátit ho už asi nepůjde.. Ale to nevadí, příště budu chytřejší. Taky děkuji za názor. Pomalu si to dávám všechno dohromady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2012 18:54 R Muž romant [27987] Re: baletka
Osobně bych ti nemíchal, ve finále po několika odkaleních to bude každej pes jiná ves a jak trošku problém bych viděl jinou objemovou hmotnost zamýšlených materiálů. Rozhodl bych se buď pro jedno, nebo druhý, nebo klidně úplně něco jinýho, informací a inspirací je tady myslím dost. Já sám za sebe bych šel tou nenásilnější cestou, že bych použil klasickej betonářskej písek a pod rostliny bych dal jílový kuličky, jako zásobní startovací hnojivo, než se postarají rybky a substrát vyhnojí. Samozřejmě, je to jenom můj názor, možností je opravdu hodně, chce to číst, dívat se, ptát se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 16:16 Žena baletka [624] Re: katterinecka
Jasně, díky! Promyslím to a najdu nějaké řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 15:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
Profi soil jsem neměla, ani staré dno, ale takhle bych to udělala já. Třeba se ozve ještě někdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 15:18 Žena baletka [624] Re: katterinecka
Aha... ano, to může být příčina. Každý týden změna tvrdosti o nějakých 7 stupňů nebo více... Prostě to budu muset vyměnit, nedá se nic dělat. Ryby to rozdýchají nebo ne, protože takhle stejně zajdou :-( Takže mi radíš Profi Soil (když už ho mám), bez Starého dna, ale se zaběhnutým filtrem a částí staré vody. Pochopila jsem dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2012 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
ty zásobní hnojiva pomůžou nejvíc nazačátku, ale když budeš často měnit vodu tak budou mít rostliny dostatek živin i bez toho. S tím hnojivem se může kytkám dařit líp, ale jestli teď nechceš riskovat florapol, klidně můžeš časem píchnout jílové kuličky přímo k rostlinám, ty můžeš použít už u běžícího akvária.
Podle mě je větším problémem pro ryby náhlá změna parametrů vody která u tebe probíhá při každé výměně vody. U nás je taky tvrdá voda a neonky v ní žijí v pohodě, ale ty parametry se jen tak nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 15:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: baletka
a co jíl, to je v podstatě taky florapol, jen si ho obohať sama
EDIt: případně s hlínou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 15:12 Žena baletka [624] Re: katterinecka
OK, díky. To je dobrá rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2012 15:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
tak mě napadá, ten profi soil bude taky lepší předem namočit, abys to pak nezjistila až budeš mít akvárko vybargrované a ryby venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 15:09 Žena baletka [624] Re: katterinecka
Výměnám vody se vyhnout nechci. Jen si myslím, že v případě, že mám na dně štěrk, který začne v octě silně šumět, není výměna vody trvalým řešením. Problémy by se vrátily, i kdyby se ryby dočasně vyléčily. Filtr je zaběhnutý, běžet v kýblu ho nechám, ale ryby pár dní v kýblu... to se mi nelíbí. Měly by tam moc málo prostoru. Prostě, pokud se rozhodnu to dno vyměnit, udržím filtr běžící, dám tam starou vodu a někdo tu psal, že Florapol je geniální pro rostliny, ale nevím, jestli to zas není tahání zbytečných peněz. Což se hodně objevuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 15:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: baletka
zrovna v sobotu jsem si toho dovezl přes 35l, jen to musím nechat namočené, za 14 dní předělám 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 15:05 Žena baletka [624] Re: matlala
Jojo, už jsem to taky zjistila... bohužel pozdě. ale naštěstí mám jen malé akva, do chystaného velkého už budu chytřejší. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
výměnám vody se nevyhneš.
Buď tam můdeš dát i to staré dno, ale je možné že se živiny z něj dostanou do vody a tím si přiotráviš rybky mnohem víc. Pokud se staré dno promíchá hned je to problém, musí na něm být dostatečná vrstva právě proto aby se nedostalo příliš živin do vody (to je určitě i v návodu). Ty bakterie co tam píšou až tak nápomocné nebudou, když už máš zaběhlý filtr tak to pomůže určitě víc.
Pokud chceš měnit dno jen abys pomohla rybám tak bych se na nějaké staré dno vykašlala (může to znít blbě). Ryby teď potřebují hlavně čistou vodu. Tak se snaž jim udržet dobré prostředí, jestli budeš měnit to dno tak se snaž udržet funkční filtr (vyplý jen pár hodin nebo nechat běžet v kýblu s vodou), můžeš taky do nového akvárka nalít část staré vody. A pak často měnit vodu, klidně každý den (jak určitě radil romant) třetinu až polovinu. Pořídit hodně rostlin, hlavně nenáročné rychleroustoucí (třeba i plovoucí) a časem se akvárko pořádně zaběhne. Taky se rozmyslet nad rybí osádkou, aby jich nebylo moc.
V době přestavby můžeš taky pár dní nechat ryby v kýblu nebo jiné nádobě s filtrem nebo vzduchováním a častými výměnami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: baletka
a víš, co je přesně profi soil? Detailní info vzkazem, ale tady jen napíši, že to je vlastně keramzit a jde sehnat mnohem levněji, jen ne v takovém líbivém balení :-D
Můžeš ty ušetřený penízky raději vrazit do světla, kytek nebo krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:48 Žena baletka [624] Re: katterinecka
PS: Ještě je možnost tam dát prostě jen Profi Soil, bez Starého dna, takhle jsi to myslela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:43 Žena baletka [624] Re: katterinecka
Děkuju za komentář. Můj dotaz zněl jinak. Já nemůžu počkat s rybičkami. Rybičky mají problém vycházející zřejmě mj. ze špatného štěrku. Proto ho chci vyměnit. A rybičky musí zpátky hned, protože druhé akva není. Dotaz zněl: vyměnit dno nebo ne právě proto, že ryby půjdou hned zpět. A dotaz taky zněl, jestli mi Staré dno pomůže rychleji nastolit rovnováhu nebo ne. V případě, že měnit budu, šlo by dolů Staré dno, nahoru Profi Soil. Že by se to promíchalo by mi nevadilo, kamínky ve Starém dně se mi líbí. Profi Soil je ale právě ten svrchní substrát, aspoň tak jsem to pochopila dle návodů na stránkách Rataje. Neptám se jaké dno použít, ptám se zda ho vyměnit. Jeden kolega tady mi radil, ať ho neměním, ať napřed zkusím vodoléčit. Což taky udělám. Ale obávám se, že to nepomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 13:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: baletka
staré dno je něco jako písek ze zaběhlého akvária (tady máš jak se vyrábí www.rataj-spk.cz/…# ) pořád je v něm písek/štěrk, který je ale jiný než ten profi soil který tam chceš dát. Třeba ten JBL Florapol je jen jíl se živinami, takže neobsahuje "kamínky navíc". Když si kupuji dno co se mi líbí tak se chci dívat na něj a ne aby se mi to časem promíchalo s něčím jiným.
Ale jelikož je Profi Soil lehčí je dost možné, že nové dno zůstane dole a jen tak se to nepromíchá. Když už ho máš koupené. Zkus pročíst tohle téma, jestli tam nebude něco zajímavého rybicky.net/forum/16659
Když ho pužiješ, musíš na něj dát dostatečnou vrstvu dalšího čistého substrátu, raději často měnit vodu a počkat rybkami, nebo vodu kontrolovat testy jestli nestoupají dusíkaté látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 13:34 Muž Walker [66] - CichlidyRe: baletka
Katerinecka to spis myslela tak, ze pouzijete stare dno od rataje, coz je obohaceny kremicity pisek s nejakou frakci, a k tomu zcela odlisne specialni dno (na jine bazi), takze se muze stat, ze se vam to promicha a bude to vypadat blbe.

Jinak stare dno jsem pouzil na zakladani a v pohode, dela to presne to, co jsem od toho dna ocekaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 13:20 Žena baletka [624] Re: katterinecka
Promiň, nerozumím tomu "obyčejnému štěrku". Co máš na mysli? Koupila jsem Staré dno a na to chci dát Profi Soil. To není obyč. štěrk.. Možná jsme se špatně pochopily? Ten starý štěrk chci vyhodit. A s neonkama to bude určitě kombinace několika věcí. Jen nemůžu přijít na to jakých :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=651