Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2024 20:26 Muž Freedlo [208] Re: Akvarista
Zdravim. Co je spatne je cele vase akvarium.. o rybi osadce ani nemluvim coze .. skalary a zavojnatky v 60litrech je prinejmensim spatna volba
Dale je v akvariu zalostne malo rostlin

O Egerii bych se moc nebal v tomto pripade. Zrejme spatne drzi v substratu(v kaminkach) a nektera z ryb o ni brnkne a je venku. Tato rostlinka roste dobre i mimo dno. Da se na ni neco pridelat, sby lepe drzela. Ja obcas pouzivam takove cihlove prstynky do kterych se kytka zasune.

Spis bych se asi priklanel k moznosti, ze jedna ze skalar ji vytahuje umyslne a chce se na ni obesit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2024 20:00 Muž Akvarista [2] – Vytrhané rostlinky
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den potřeboval bych poradit co s rostlinou kterou mi každou no něco vyrve že substrátu (je to jen tahle jedna) prosím o radu jestli někdo neví co by mohl být problém případně co dělám špatně. Děkuji za všechny rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2024 08:24 Muž skypi [248] Re: Rudyn
Bez prezentace smysluplně radit nelze (příliš mnoho proměnných).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2024 11:08 Muž vlka [3441] Re: Rudyn
Ta prezentace jde velice jednoduše založit, dole se musí vše ukládat. Píšu to proto, že je potom dost jednodušší správně poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2024 10:53 Muž Rudyn [0] Re: skypi
Tak tedy závěr zní, co udělat proto aby správně fungovalo. NPK dávám teprve 14 dní jestli se to vzpamatuje nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2024 07:49 Muž skypi [248] Re: Rudyn
Nebo moc... To akvárium "nefunguje" proto, že je přetížené organickými látkami a nežádoucími heterotrofními bakteriemi,na úkor těch potřebných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2024 20:20 Muž Rudyn [0] Re: Elekronikar
Proud je tam až co jsem přidal druhý filtr. Ale že se rozpadají rostliny a opadávají. Jako by bylo něčeho nedostatek. Hnojim NPK+Bioflor master.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2024 19:13 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Rudyn
Práveže čím je akvárium väčšie tým sa tam ľahšie nastaví rovnováha. Na ruduchu mi pomohlo znížiť prúd vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2024 19:08 Muž Rudyn [0] Re: Elekronikar
Jediný co mě ještě napadá začíná ruducha, vždycky se jí zbavím co2. Ale na příčinu nemůžu přijít. Možná světlo ale už jsem kombinoval nesvítit svítit mín nebo málo je to stejný. Akva má asi 110l tak se to tam špatně nastavuje nějaká rovnováha.
Edit: Ryb je tam 5 sekavců,5 sekavek ancistrusi 4 panceřníček skvrnitý 1.siamky5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2024 18:57 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Rudyn
Nemalo by sa pridávať Co2 naraz zo vzduchovaním, Co2 sa vysýti a nebude účinné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2024 18:46 Muž Rudyn [0] Re: Elekronikar
Zkoušel jsem založit a nepovedlo se obojí ano a hnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2024 18:30 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Rudyn
Pomohlo by založiť prezentáciu akvária. ;-)
Máš zapnuté vzduchovanie naraz z Co2? Hnojíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2024 18:27 Muž Rudyn [0] – rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,mám akvarium společenske osazene rostlinami ale nějak se jim nedař,červené rostlinky opadaly a ostatní na tom nejsou o moc líp,jsou tam 2 filtry eheim vnitřní vzduchování,co2,světlo trubice bílá a fialová a led kratke spektrum bílo modré.Můžete prosím poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2024 17:10 Muž Lojza007 [1180] Re: Freedlo
Pokud je to v tom krevetkáriu, tak tam v podstatě není nikdo, kdo by produkoval rozumné množství dusíku a zdrojová voda ho při výměně nemusí dodat dostatek. Já třeba do krevetkária dvakrát nebo třikrát týdně špricnu trošku obou Aquagrowerů, abych dodal mikro i makro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2024 16:11 Muž Freedlo [208] Re: jab63
Díky.;) Dneska kouknu na dusičnany - včera už jsem to nezvládl. Vzhledem k tomu, že ostatní rostlinky jsou v pohodě, včetně Alternathea reinecki, jsem po dusičnanech hned nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2024 15:36 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Freedlo
Mě to připadá jako nedostatek dusičnanů, Flourish obsahuje jen minimum makroprvků. Třeba dusíku je jen 0,07%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2024 11:01 Muž Freedlo [208] Re: Guppy
díky;) Tuto tabulku mám společně s tabulkou ze surpan.cz. Je pravda, že to vypadá na železo. To bělání mi bylo divné. Když jsem měl nedostatek železa u velkého, tak se listy rovnou rozpouštěly. Hádám, že každá rostlinka to má jinak ty fáze rozpadu..

Pochopil jsem to správně, že mě také směřuješ k železu?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2024 10:09 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Freedlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2024 20:23 Muž Freedlo [208] Re: afc1886
Diky: ) Železo jsem vždy řešil při sklovatění listů, ale je možné, že to bude následovat. Zaměřím se na to, pohledám pana interneta, změřím hodnoty a popřípadě zkusím nasadit

Uvítám další nápady: palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2024 20:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Freedlo
Bělání listů by měl způsobovat nedostatek železa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2024 16:18 Muž Freedlo [208] – Bělání listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
Dokazali byste me nasmerovat na prvek, ktery by mohl zpusobovat tskovehle belani listu?

Rostlinka je v krevetarku - hnojim tydne flourishem

Zbytek rostlin jsou nenarocne az na Alternantheu Reinecki mini, ktere se ovsem dari celkem dobre..zatim (zasilam foto)

Sam zatim hledam pricinu a nez se pustim do nejake akce s merenim hodnot a nakupovanim doplnku, mozna by me nekdo nasmeroval spravnym smerem : )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 10:25 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Sputniik
Mně zdánlivě zabralo na "náhodný" rozpad když jich bylo více. Teď jsem redukoval počet, tak uvidím zda se zase začnou rozpadat sem tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2023 09:42 Muž Sputniik [1] Re: Silurian
Sumeček vypadá, že mu ty odumřelé listy docela chutnají, tak to třeba ani nebudu muset řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 00:57 Žena Silurian [80] Re: Sputniik
Pokud už jsou ty listy úplně na kaši, dobře se odsávají hadicí nebo odkalovačem, stonky naštěstí celkem brzo zas obrostou - taky se mi takhle kryptokoryny mstí za nečekané změny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2023 21:15 Muž Sputniik [1] Re: afc1886
Skvělé, díky moc, stejně teď budu na vánoce pryč, tak se snad trochu vzpamatujou než se vrátím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2023 20:18 R Muž afc1886 [14655] Re: Sputniik
Vyhledej si kryptokorynová nemoc. Nechej tu rostlinku tak a ona se zase vzpamatuje.
rybicky.net/forum/2468-cryptocoryny-problem
Ty nejhorší listy můžeš odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2023 19:46 Muž Sputniik [1] – Rostlina roztála za 10 hodin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

v mém malém akváriu mi dneska během cca 10 hodin roztály rostliny, viz. obrázky. Bohužel nevím jméno této rostliny. Trochu kontextu, včera jsem dělal údržbu svého velkého akvária a při této příležitosti jsem posunul HC Cuba do malého (ve velkém se jim nedařilo) a zasadil jsem do malého akvária stonky Limnophila Sessiliflora, které jsem ve velkém akváriu zastřihnul. Dnes ráno při krmení byly rostliny v pořádku. Hned co jsem to viděl jsem změřil vodu (no3 (0), no2(0), ph (7.5) a cl(0)) a vše je v normálu. Nemá někdo prosím tušení co by to mohlo tak rychle způsobit a jestli se těch rostlin mám zbavit nebo jak s nimi naložit. Díky moc. (Na poslední fotce je ta rostlina vyfocená zdravá)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2023 20:35 Muž Tomaas [36] Re: Sid
Díky ještě jednou. Ten draslík to bude ono - minimálně příznaky odpovídají. Zatím jsem začal přidávát K Plus od Profiplants a K2SO4 mám na cestě. Dám vědět za pár týdnů, jestli pomohlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2023 06:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tomaas
...KNO3 mám a přidával jsem na jaře 1 ml/den, přes léto jsem přestal...
Fajn, to docela koresponduje s mým tipem, co kytkám chybí.
Co se týče obav z navýšení NO3, je dobré vědět, že přidáním 1 g KNO3 do 100 l vody zvýšíte koncentraci K o ~ 4 mg/l a NO3 o ~ 6 mg/l. (Přepočet na vaše akvárium je pouhá trojčlenka.) Z toho vyplývá, že chcete-li zvýšit koncentraci K např. o 15 mg/l, musíte počítat se současným zvýšením koncentrace NO3 o ~ 23 mg/l.
Řešením je použití K2SO4 - 1 g/100 l zvýší koncentraci K o ~ 4,5 mg/l, sírany neřešte. Železo podle návodu výrobce, případně "kapátkem" (po kapkách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 22:20 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Tomaas
Výsledky testů mi připadají v rozporu se stavem rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 21:16 Muž Tomaas [36] Re: Rovano
Díky, moc si vašich rad vážím. KNO3 mám a přidával jsem na jaře 1ml/den, přes léto jsem přestal, protože rostly dobře i bez. A nebude vadit přidávat KNO3, když jsem změřil hodnotu NO3 a pohybuje se okolo 25-30 mg/l? Mám i Fe Plus od Profiplants, ale zatím jsem nepoužil, zkusím tedy také 1 ml/týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 20:19 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Tomaas
Čoveče teď se dívám, že ty Ludwigie neopadali ani na stinnějších místech, kde mají zelené lístky.
Tak potom se přikláním k Sidovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.11.2023 12:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tomaas
...co si myslíte, že chybí rostlinkám...
S ohledem na obsádku a symptomy deficitu živin jim nejspíš chybí draslík, asi i dusík a možná trochu železa. (Bez rozboru rostlinných tkání nelze dělat striktní závěry.) Zkusil bych nejprve zlehka přidávat KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2023 23:29 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Tomaas
Na Ludwigii mi patrně pomohlo víc světla. Prostě jsem ji dal prostor, aby k ní šlo světlo a najednou už neopadávala a nedírkovatěla.
Zítra to ještě zkontroluju a pokud bych došel k jiné domněnce, napíšu.

O Hydrophylle je tu na fóru vlákno, kde se dlouze řešilo, proč dírkovatí a už si ani nepamatuju, jestli se to vyřešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2023 23:14 Muž Freedlo [208] Re: Tomaas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fosfor mi vzdy pomohl na GSA rasu a ne na rostlinky, ale to je jen moje zkusenost. Ja mam osobne velice pozitivni zkusenost s aquagrower hnojivem.(chtelo to ale cas a trpelivost videt progress). Sypu to tam dle davkovani a kytky mi krasne rostou: )(ťuk.ťuk na drevo). k tomu je mam v japanese soil substratu..
Ludwigia repens mi roste moc pekne - normalni a i verze ‘rubin’ : ). Nicmene ze me mluvi pouze moje pulrocni akvarijni zkusenost. Urcite tu jsou zkusenejsi akvaristi a daji podstatne lepsi rady

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2023 22:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomaas
Akvárium máš 10 měsíců a to spadá do doby kdy se ti může stát že se dostaví větší nebo menší útlum v růstu rostlin. Řešením bývá trochu více vyvětrat neboli odkalit pořádně dno a párkrát vyměnit větší množství vody a začít znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 22:15 Muž Tomaas [36] Re: Freedlo
Fotky rostlin z dneška - a jsou to fotky za současného trvání problému. Ludwigia repens rubin opadaná odspoda a tečky na listech - podezřívám na nedostatek fosforu (testy bohužel nemám, asi budu muset zakoupit) - dnes jsem poprvé použil P od Profiplants. Hygrophily corymbosa - ztráta zelené barvy u nových listů... Ale možná to moc řeším...:-) Zkusím ten P a uvidím... + koupím si nějaký test na P, Fe a asi i Mg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 21:07 Muž Freedlo [208] Re: Tomaas
Ukazujes rostliny PRED nebo PO problemu?: D. . . Ja na nich nevidim nic spatneho..spis bych se ptal : cim hnojis, ze ti jdou tak hezky?: )

Diru v listu bych asi svedl na rybky, ale za me moc problemu nevidim: ) …
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 20:31 Muž Tomaas [36] – Co jim chybí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jdu o radu, co si myslíte, že chybí rostlinkám. Začaly se horšit po vyčištění filtru před cca 2-3 týdny, nicméně jsem čistil takto důkladně úplně poprvé (už skoro nejel ani na nejvyšší stupeň) - rozebral, vyčistil vnitřek, hřídelku a molitan vypral v odkalené vodě. No a tím jsem podle mne přiškrtil přísun nějakých živin. Ludwigii repens rubin se začaly dělat tečky na spodních listech, ztráta barvy a následný opad (od založení poprvé, jinak jela zatím perfektně, naopak jsem musel redukovat), hygrophila corymbosa zpomalila růst a nové listy nemají sytě zelenou barvu. Růžkatec také trochu zpomalil (což mi ale vůbec nevadí:-). 2x jsem přidal 1 ml/týdně Seachem Flourish, ale tento týden jsem vynechal. Jedna z mála, které se evidentně začalo dařit je hygrophila polysperma Rosanervig, která začala růst výrazně lépe, ale listy také nemají sytě zelenou barvu... Jo a oba anubiasy jsou v pohodě. Valisnerky odešly úplně, sagitarie živoří, kryptokoryny nic moc, ale něco moje brousí - že by okružáci nebo otíci? Podrobné testy na mikroprvky nemám, tak uvítám názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2023 23:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Asi bych to odkalil nebo jinak odstranil a nevím jak si na tom s výměnou vody ale 1/3 až 1/2 týdně bych doporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2023 18:43 Muž Richo [11] Re: vaclav
Aha, no těm rostlinám co mám se moc nedaří. Od založení tam byla sinice, pak řasy, měl jsem předraslíkováno, ale už se to pomalu dává do kupy. Vzadu dokonce vyráží jeden výhon Rotaly. Eleocharis pusillu jsem prozatím ostříhal. To by ji taky mělo podpořit v růstu. Jinak než zlepšit růst rostlin se s tou plísní asi nic dělat nedá, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2023 23:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Bude to plíseň na odcházejících listech ten porost nevypadá moc dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2023 18:48 Muž Richo [11] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na Eleocharis pusille se mi objevilo takové bílé ojínění. Nemá s tím někdo zkušenost? Nevíte co to je? Plíseň? Co s tím? Předem dík za snahu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2023 10:49 Žena Bessie12 [0] Re: Starka
Co sa tyka tej hnedej riasy, tak otiky ju znicili. Co ma velmi tesi. Este sa musim zbavit tej divnej riasy na machu a bude vsetko OK. Teda aspon dufam, ze dlho ziaden problem nebude :-D

Mala som problemy aj so slimakmi. Konkretne s levatkami. Kupila som Helenky, ale ich nejako ignorovali. Mozno zopar ks zozrali. Nakoniec pomohlo caste vyberanie slimakov. Este obcas sa nejaky objavi, ale je to nebo a zem, ako sa hovori, oproti tomu co bolo predtym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2023 07:10 Žena Starka [207] Re: Bessie12
Navíc kdo ví, jestli by Ti to zabralo na tu danou řasu. Když jsem např. koupila kouzelnou vodicku na likvidaci šneků, tak to vylikvidovalo jen jeden druh, zbytek nic. Takže definitivně už takovým přípravkům nevěřím.

Momentálně bych opravdu vydržela. U čerstvě založené nádrže řasa bývá. Pokud by ovšem nemizela, začala bych hledat příčinu, proč se tvoří. Což může dělat např. silné světlo. Ale jak píšu, momentálně vydrž, páč tady je zatím jasná příčina - nová nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 11:15 Žena Bessie12 [0] Re: Starka
opacny efekt ?? Tak to asi radsej ani kupovat nebudem. To bude asi posledna moznost. Predsa to tiez stoji nemale peniaze. Tak sa to pokusim pomaly kusok po kusku vyberat. Snad sa mi podari vyhrat nad tym :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 11:04 Žena Starka [207] Re: Bessie12
Chce to trpělivost a poctivě vybírat. Od přípravku si moc neslibuj. U mě to mělo opačný efekt, a to ten, ze řase se dařilo jete víc. Když jsem tomu dala čas a poctivě to vybirala,tak to nejvíc pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 10:29 Žena Bessie12 [0] Re: vaclav
vdaka za tip. Budem musiet to urobit. Rozmyslala som aj nad pripravkami z akvaristiky proti riasam, ale nebude to zly vplyv na machy a riasogule ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2023 11:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bessie12
Při taková hloubce je špejle dost krátká přidělal jsem řasenku na tyčku co je u orchidejí ta je podstatně delší a nemusíš se tolik namáčet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 09:55 Žena Bessie12 [0] Re: vaclav
Vdaka za tip. Toto by ma nikdy nenapadlo palec :-D Vyskusam pri najblizsej vymene vody.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161516x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369