Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2016 13:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-zajed do staviv, kde prodávaj volně ložené písky, tam nakoupíš za levno, proseješ si to sítem na co potřebuješ.
-Avie říčního stojí cca 800-1200kč podle naložení cca 3t
-to samé u bílého křemičitého, vem zásypový na zámkovou dlažbu, přesej sítem
-Brandejs to by neměl být problem, navíc tam prý otvíraj novou Akvaristiku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 11:56 Muž honcka [39] Re: Bacoun
To je úplně stejnej, jak do těch filtrů, akorát s akvarijní přirážkou
img0.ogroup.cz/…
Myslel jsem tmavší něco jako
www.akva-tera.cz/…
akorát s menší frakcí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 11:42 Bacoun Re: honcka
Frakce 1-2 mm by byla moc?viz odkaz

www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 11:35 Muž honcka [39] Re: Mislow
Jestli to taky není tim, že většina lidí používá písek do bazénových filtrů, kterej je levnej, případně coralit, kterej zase příznivě upravuje vodu, budu po vánocích zařizovat malawi a pravděpodně taky volba padne na bílej písek, líbil by se mi i přírodní, ale normální říční jsem našel akorát frakci 2 a nevím, jestli už zrnka nejsou pro tlamovce velký, případně barvenej, ale do toho se mi jít nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 00:24 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
No, ja taky kdysi davno bile dno zkusil, hlavni, co se me na tom nelibilo, ze tam bylo vsechno hned videt. :-D Pak jsem se o to zacal vic zajimat, treba zajimava vec, kolik lidi si porizuje bile dno do Malawi, pritom tam zadna bila v prirozenych podminkach neni co se tyce dna ... Jde ciste jen o efekt, coz zas chapu, vypada to pekne, ale udrzba horsi. Nicmene, ja jsem odpurcem bileho pisku z nize popsanych duvodu, ale ne zas tak zaryty, abych to automaticky odsuzoval, prijde na vec ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2016 00:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Trochu mě vadí to slovo bílé. Mám písek do filtrací více jak 10 let a rozhodně není bílý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 23:32 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Nejde o to, jestli je to pisek, kameny ci snih, jde jen o barvu a odraz svetla. :-) Jedna se o adaptace zivocichu k prostredi, duvody, proc se bile dno casto nedoporucuje jsou opodstatnene, ovsem to neznamena, ze to musi byt problem u vsech ryb a take mira problemu je u ruznych druhu odlisna, proto jsem zminil se zamyslet nad osazenstvem. Nektere rybe to bude suma fuk, nektere rybe to bude proste vadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 23:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Srovnávat "bílé" dno ze sněhem je už trochu přes čáru to se na mě nezlob. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 22:34 Muž Mislow [304] Re: TRULY
Ahoj, bila barva ma vysoke albedo (odraz svetla), to nekterym rybam dost nevyhovjuje, napr. z jineho soudku, proc plemeno psa sibirsky husky ma vetsinou modre oci ... adaptace k podminkam, kdy vysoky odraz svetla snehu je naraz na oci a svetle modre oci vic odrazeji nez pohlcuji jako treba hnede ... brani se tak oslepnuti ... u ryb to neni o ocich ale urcita linie tam je, proste tmave dno je v prirode beznejsi nez svetle, coz tedy nemusi zakonite znamenat, ze ryby budou hynout nebo budou vic nemocne. Bile dno ma vic akvaristu, nicmene bych zohlednil i chovane druhy ryb, treba mit mrenky a bile dno bych nedoporucoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 22:09 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
:-D no prehodnotim to cez nedelu, V piatok pride akva, tak aby som to do piatku objednal. Možno zájdem niekam a kupim strk do filtracie a hotovo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 22:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Vkuse čítam že to metie ryby a že to dobre nieje. To zase někdo vypustil pěknou blbost a všichni to opakují. To potom 30 let stresuji ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:38 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
ani nie, ja mam teraz biely spodok a celkom sa mi to páči, len trošku nevyhoda,
Vkuse čítam že to metie ryby a že to dobre nieje. Prírodný štrk mi príde v pohode ale opticky mi to nepride to naj.
Nejak niesom zaťažený na čiernu, aj tmavohnedy až čokoládový sa mi celkom pači.
Ono ide mi o to že tie rastlinky pekne v silnom svetle vyniknu na tom štrku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Je to čedičová drť, taky už si podlehl módě černé dno, černou tapetu, černé nevím co ještě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:25 Muž TRULY [164]
tiež mam ten pocit či to nahodou nieje čadičová drž, ja ten hladký čierny štrk asi nenajdem omg. TO bude pálka omg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:24 Bacoun Re: TRULY
To je štěrková drť.Ta bude mít vždycky ostré hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:18 R Muž afc1886 [14682] Re: TRULY
Takhle z fotky těžko říct,ale vypadá to,že to má dost ostré hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 21:13 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku moc ostre?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 16:29 Muž TRULY [164] Re: Jája
oka zistim a dam vediet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 13:20 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TRULY
No, přijde mi tak od pohledu. Písek je zaoblený. Zkus ho prohnat octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 22:09 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dno vyměněno za jemnější štěrk. Postupoval jsem podle zde uvedených rad a vypadá to, že vše přežilo. Zatím je tam trochu zákal, ale to se do zítra usadí. Kdyby chtěl někdo štěrk 2mm - 1cm, tak mi ho minimálně na jedno akvárko zbylo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 23:22 Muž TRULY [164] Re: Wanderer
tak ko pise romant. Navyse panciernickovia budu narusovanim vrchnej vrstvy prispievat k tomu ze sa trenim piesok orepadne nizsie a vacsie kamene sa tak budu stake vysuvat hore. Piesok casom bude na spodku a kamene zase hore na nom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 23:20 Muž TRULY [164] Re: Jája
ten moj biely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 23:20 Muž TRULY [164] Re: romant
tak ja to neriesim alenajst 2,3,4mm aby bol okruhly alebo hladky je nemozne. Vsetky su take ak mam teraz v akva vid. foto dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2016 21:47 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Doplnění nic neřeší, ta menší frakce ti propadne ke dnu a budeš to mít stále to samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zajímal by mě názor zkušenějších. Uvažuji o úpravě dna a to zejména kvůli malým panceřníčkům. Současné dno je hrubý štěrk (bez ostrých hran), už jsem to tak přivezl s akváriem. Chce to doporučovaný písek 2 - 5mm. Tak řeším, zda dno kompletně vybagrovat, překatrovat, ten jemnější šterk vrátit a doplnit novým. A nebo to nechat, jak to je a pouze dosypat pískem s tím, že mezery ve šterku se časem vyplní. Důvod jsou hlavně ti pancéřníčci, co vlezou všude. Rostlinám se, až na vyjímku daří. Bližší info mám v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2016 20:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TRULY
Skoro bych řekla, že to je vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2016 19:45 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Mezi frakcí 2-4mm a 3-4mm pozná rozdíl opravdu jenom velmi trénovanej borec, neřešil bych ten milimetr tak do nekonečna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 19:24 Muž TRULY [164] Re: romant
Fotka k příspěvku jaaj tak viem ze minule si mi pisal 2-4 ale tak toto neviem nikde najst no :) 3-4 mi pride nejak moc. Ono da sa kupit taky ale ma ani nie tak ostre hrany ale ostrejsie oproti 1-2 co som nasiel okruhly. Na foto moje monentalne dno.
2-9mm miesane s troskou piesku 1mm
(prevaha 2-4mm)
Rasltinky rastu v pohode ale neviem ako ti hrany. A najst 2-4mm bez hran je tazke
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 19:02 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Co máš proti jedné z nejoptimálnějších frakcí(3-4mm)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 18:42 Muž TRULY [164] Re: lacewings
:-D :-D no tak to ti dakujem hh
Jaja pozeral som ale cierna 1-3mm nieje. Bud je 0.5mm alebo kamene 3-4mm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 17:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
-podle toho co chceš ,,matne čierne, alebo tmavohnede až čierne,, navíc to má být levné, no, vychází mi to na uhlí, ale to pro tebe asi nebude to pravé ořechové.
- rybicky.net/forum/16708
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2016 16:25 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TRULY
Podívej se po písku od Hagenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 13:59 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
tak to asi slušne povedane naštve ehm. Tak uvidíme no. nechcem už biely štrk a prírodný ma nejak neťahá. Nechcel by som ani niečo ako leskle. Proste matne čierne, alebo tmavohnede až čierne. Lepšie to ukaže zelene rastlinky pri dobrom svetle. Už si len vybrať no. Tie ceny su brutalne. 45e za ten štrk je riadna cifra. ale tak asi na výber mať nebudem žiaľ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 13:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Pouštělo to barvu a to hodně. cituji : Tak dnes jsem opět vybagroval dno

Původně dno byl křemičitý písek, ale ten byl moc hrubý a světlý. Tak jsem koupil barvený černý písek od Sand System s.r.o. Osudová chyba! Ačkoli mi říkali, že jej v akváriu mají a i tady na fóru je uvedeno, že Sand System s.r.o. má dobré písky, není tomu tak. Z barveného písku se vyluhují nějaké ropné sračky, které mi plavaly na hladině!!! Tohle už nikdy!!! Takže jsem to dnes vybagroval podruhé...
rybicky.net/nadrze/21411 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:22 gigre1983 Re: Bacoun
Super diky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:10 Bacoun Re: gigre1983
Já osobně bych dal min.1 ks ke každé stonkovce a k tomu echinodoru možná i 2 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 11:43 gigre1983 Re: Bacoun
Super tak tech 15 kg vezmu a mam to teda resit tema kulicka do dna ke kazde rostline?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 11:32 Bacoun Re: gigre1983
Je to akorát.Mně do 54 l padlo cca.14 kg.A to cca.1 kg navíc si myslím,je tak akorát do budoucna na dosypávání.Při odkalování se mě vždycky podaří něco nasát.A jsem dost línej na to,abych to pak z kýble vybíral a vracel zpět. :-)

Edit:Substrát bych tam nedával.Já ho v předchozím dnu měl.A tím,jak jsem zkoušel různé rostliny a přesazoval je.Tak to nebylo dobré.Uvolňovalo se z něho hodně živin a pak se mě z toho začaly dělat řasy.Řeším to hnojivem do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 11:07 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
no tak či je z polska ja nemam šancu vedieť ale tak hadam oficiálny dovozca sera nevlači bordel z PL. Prečo sa popálili ako na čom? nesedela hrubka, alebo bol tam bordel abo ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 11:03 gigre1983 – Rada s vymenou dna
Ahoj okolnosti me donutili k vymene dna,vybral jsem si flexiobklady cerny zrnitost 1-2 mm, muj prvni dotaz smeruje k mnozstvi vim ze je na to nejaky vzorec ale spis bych ocenil radu nekoho z vas zatim mam zamluveno 15kg v zoo branik tak nevim jestli to nebude zbytecne moc nebo malo. Druha vec je jestli mam dat na dno nejaky substrat pro rostlinky diky moc vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 10:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Určitě tam ten starý nesyp skončil by nahoře. Jinak na ten černý si dej hodně pozor, už se pár lidí hodně spálilo a pokud bude z Polska tak to neber. Odkazy aby fungovaly musí mít mezeru před i za. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 09:17 Muž TRULY [164]
tak dneska som selektoval štrky na webu a dospel som k týmto variantam:


1. zvierata.bazos.sk/…
2. www.serashop.sk/…
3. www.rajkrmiv.sk/…#
4. www.rajkrmiv.sk/…#
5. www.akvaria.sk/…


1. 14.5kg 2-3mm 16e s poštovným
2. 10.0kg 1-2mm 21e s poštovným
3. 15.0kg 3-4mm 10e s poštovným
4. 10.0kg ???mm 8e s poštovným
5. 20.0kg 1-2mm 36e s poštovným

Tak ja neviem čo vybrať a ako nakombinovať. Počítam že mi treba cca 30-35kg štrku čo víde na riadne prachy.
Este som zvažoval dať tam na 2-3cm starý štrk ktorý mam v rezerve na balkone naspodok.
Budem tam mať ochrannu lištu cca 4cm takže vlastne bude vidieť pri hrubka dna 5cm len vrchný 1cm štrku. Lenže neviem či pri presadzani rastlin sa nebude svetly štrky predierať cez ten vrch toho čierneho a nebuedem s tým mať viac roboty ako užitku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 14:31 Muž TRULY [164]
preto sa pýtam, lebo tiež si nemyslim že tam môže byť nejaký extra rozidl. Ziviny a macrolatky predsa plavu vo vode a ta je aj v dne. Jedine žeby ich cirkulacia pri korenoch bola horšia. Našiel som tak neviem. Zase hrubšie dno, viac výkalov medzi štrkom. Ale zas jemnešie dno a viac výkalov na vrchu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 14:26 Bacoun Re: TRULY
Já mám oba dva druhy 1-2 mm v 54 l a 2-4 mm ve 20 l.Je pravda,že do 2-4 zapadá víc výkalů a dostanou se hlouběji.Mám v obou AQ stejné rostliny a nějaký zasádní rozdíl v růstu nevidím.I když drobné odchylky tam jsou zj.u šípatkovce odnožujícího.To,ale nebude jen dnem(osvětlení,voda atd.).Jediný rozdíl,ale to je možná jen můj osobní.Je,že se mně rostliny lépe zasazují do 1-2(prostě lépe mě tam při sázení drží). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 14:14 Muž TRULY [164]
bol by velky problem ak by som zvolil 1-2mm? je tam nejaky extrem rozdiel oproti 2-4?
Teda je lepsi jemne hrubši aby sa tam dostal bordel a vytvoril podmienky pre rastliny? alebo si rastliny svoje vycucnu z vody aj z 1-2 mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 09:08 JoKa Re: vaaclav
Cituji stavaře:

Podle definice Wikipedia (a nikoli stavební literatury) je PÍSEK směsí drobných kamínků různého původu.

Uvedené členění je základní, rozlišují se i jiná rozmezí zrnitosti drtí, například 11 až 22 mm, nebo štěrk 32 až 63 mm. Známe ale například i takzvanou štěrkodrť

Štěrk je dle Wikipedie nepevný zrnitý materiál přírodního původu, který vznikl rozrušením, následným opracováním a transportem pevné horniny

Aby se určitý sediment mohl nazvat štěrkem, musí celkový objem sedimentů obsahovat více než 30% částic (úlomků) štěrkové velikosti.

Protože výskyt štěrků na zemském povrchu není tak častý jako výskyt písků, označuje se tímto názvem právě i komerční drť, vyráběná z horniny v kamenolomech, s průměrem zrn 2 až 15 mm.

Více zde: www.ceskestavby.cz/…

Jinak wikipedie není zrovna fundovaný zdroj informací... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 08:54 JoKa Re: vaaclav
V tom případě ještě, že nezakládáme barák, ale akvo... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 08:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Ve stavebnictví se pohybuji celý živit. Písek je do 2mm štěrk je od 2 mm a není to žádná drť. Já jsem se kdysi těmto názvům taky trochu bránil, ale je to tak, tedy aspoň v tom stavebnictví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:53 JoKa – Re: Bacoun
Díky za objasněnění, něco podobného jsem čekal :-P :-D :-P ... Mě totiž před barákem nevysadil dědeček automobil....



Nícméně z akvaristova pohledu, je to štěrk s ostrýma hranama...!!



Ukaz mi jednu rybu, která potřebuje ostré hrany... Naopak ti jich z patra dám deset....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:40 Bacoun Re: Urtman
Já to četl,ale reagoval zj.na tuto větu.

Jen jsem poukázal na to, že je rozdíl mezi štěrkem a pískem... Možná Vám to nějaký stavař objasní, lépe než já, já stavař skutečně nejsem...

Rozdíl mezi pískem a štěrkem je ve velikosti frakce.Ne v tom,jak zrno vypadá.To závisí na místě odkud jsou vytěženy(řeka nebo vykopaný ze zeminy)

Toť vše.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=301