Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Žádná další stránka   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 11:18 Muž wladys [291] - Cichlidy – sharon
...v tom máš samozřejmě pravdu,ale rod geophagus bych s kančíkama nesrovnával.Tyhle ryby potřebují své specifické podmínky,na které je třeba už při prodeji upozornit....což si myslím,že pan prodavač neudělal,ale třeba se pletu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2006 08:21 Žena sharon [126] – prodavač
to bych moc neřešila, v jedné akvaristice měli taky kančíky pruhoocasé a věděli o nich docela dost, až na to, že to byli červenoocí... už velké štěstí je, když upozorní na běžné projevy chování všech cichlid a nepošle je do akva k neonkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 23:59 Muž wladys [291] - Cichlidy – Klari
To by mě zajímalo co ti PAN prodavač o téhle rybě mohl poradit,když ti ji prodal pod jménem PERLOVEC.To už myslím hovoří za vše co se týče vědomostí o téhle rybě milého PANA prodavače.... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 22:12 Muž [] – perlovka
V akvárium doroste nanejvíš tak do 20cm.Spíše méně.Původ Jižní amerika.Dno potřebuje z jemného písku,neboť celej den prohrabuje substrát a hledá v tom nějakou baštu.Hrubší kamínky můžou zůstat mezi žábry a to je pak zle.Krmení je dobré mražené či živé,vesměs jako většina středně velkých cichlid.Po vytření a bere samička jikry do tlamky jako afričtí tlamovci a hlídá je.Po dobu,kdy má jikry v tlamce se neporučuje krmení,jinak to zbaští.Na chov stačí obyč voda z vodovodu teploty cca 24-26*C.Je možnost kombinace s jinými klidnými druhy ryb přiměřené velikosti a taktéž není problém chovat více jedinců tohoto druhu pohromadě.Aqa je třeba velikosti 200l a více.Silnější filtrace je nutností-stále ryjí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 18:34 Klari =o) – ...
me se libil a chlap v obchode mi o nem neco rekl ale ja bych se o nem chtela dozvedet jeste vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 14:57 Štěpán – .
Ale Horáci, ty to vidíš moc černě. ďouče třeba zjistí, že rybka potřebuje akvárko min. 500 litrů, extra měkkou vodu, tak prostě rozbije prasátko, koupí akvárko a osmózu a je to! Jak jednoduché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2006 14:13 Muž Horác [3942] – ?
Teda, já nechci prudit, ale přesně takhle by se to dělat nemělo. Nejdřív si přece musím zjistit všechny dostupné informace a teprve potom rozbiju prasátko a jdu si koupit rybičky. Ne naopak. Vždyť jsou to živí tvorové, ne hračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 12:21 Muž wladys [291] - Cichlidy – ????
Fotka k příspěvku ...co je perlovec...není to náhodou Geophagus steindachneri?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 10:04 Klari:o) – Perlovec cervenoprilby
Ahoj koupila sem si perlovce cervenoprilbeho a nikde sem o nem nic nenesla nechovate nekdo tyto krasneee ryby a neporadili by ste mi zkusenosti s chovem ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 11:34 pirát – cihlidka
kiki,až ted jsem si přečetl vše o tvé nádrži,nevypadá špatně máš to vkusně zařízené,ale prosímtě ,tak jako ostatní nekupuj zatím žádnou novou rybu,začni měnit aspon 25% vody každých 10dní a né 10% jak jsem si přečetl.Zkus si něco přečíst o pěstování ryb ,které tam máš a sama zjistíš co je potřeba proto,aby se jim dařilo a v případě nového nákupu kupuvala jen ty,které se podmínkami a chováním k sobě hodí,ted je to spíše mišmaš. Filtr nemusíš tak často čistit a doufám ,že ho pucuješ v odpuštené akvarijní vodě.Pokud je nemáš kup si testy na vodu a zmeř si základní parametry,at víš na čem jseš.Další už je potom na tobě,ale tedˇkromě ryb trpíme i my všichni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 10:27 langosh – -
Nezbývá mi, než souhlasit s ostatními - já být tebou, tak bych s přídáváním dalších rybek opravdu počkal - nejdříve si udělej pořádek u těch stávajících - mám pocit, že tam máš příliš mnoho druhů rybek a jejich zvláštní počty - vždy je lepší méně druhů o vícero jedincích. A jakékoliv cichlidky jsou citlivé na kvalitu vody a těch úmrtí u tebe bylo opravdu hodně...
Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 21:25 paja – krásné
Pterophyllum altum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 20:23 kiiki – Americká cichlidka
Jaká Americká cichlidka by se hodila do mé nádrže?????PS:Klikněte na moje jméno a můžete se na nádrž podívat :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 43 ...... [44]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=2151