Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:55 Muž Lada22 [28] – C.Macmasterova samiceXsamec
Fotka k příspěvku Dnes mě došly ČD kuryrem dvě tyto cichlidy,požadoval jsem samce a samicku.Ale nějak se mě to nezdá,přikláním se k tomu že to jsou oba samci,byť je jeden menší asi o 1až 2cm....právě že ten menší mě přijde na samici moc barevný v oblasti skřelí,na ritní ploutvi má také vybarvení v podobě jiker,to že má trochu barvu do žluta na fotce,není v reálu nějak moc viditelné.Pokud se dostanou poblíž sebe,naparuji se jak dva samci a větší honí menšího.Porovnávám je dle A.agassizi,kde je rozdíl mezi pohlavími dost zřetelný.Díky za pomoc při určení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:15 funy – cichlidy
Fotka k příspěvku zdravim prosil bych o pomoc predem dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 11:34 Muž bobik [15] Re: rriki
ano,chápu,živé krmivo je rozhodně lepší.Ale jen podotýkám,že bych případně krmil LYOFILIZOVANÝM krmivem,což je sice suché,ale myslím,že to je sušené mrazem a udajně to zachovává spousty výživných látek.Nemyslel jsem samozřejmě vločky a granule,ale lyofilizované nitěnky,darnie ,krevetky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:57 Johník – Menší pomoc
Ahoj.
Mám doma dva Vrubozubce Paví (Astronotus Ocelattus) a potřebuji se zeptat.
Je lepší dát jako dno písek nebo štěrk?
Je dobré že mi neokusují a netrhají rostliny ? rotože mi je předtím okusovali a týden se jich ani nedotkli.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 19:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: bobik
trpasličí cichlidky jsou bohužel poměrně dost zamořené ruznými bakteriemi a je jen otázka co to spustí.Znam člověka ,ktrerý nikdy ničím nekrmil než živým a nikdy neměl problémy a těch chovatelů co krmí suchým a padá jim to je spousta.Ono pokud se k tomu živému a krmení přistupuje zodpovědně tak to riziko je malé .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:07 Muž bobik [15] Re: rriki
Nerozumím,ze suchého -lyofilizovaného přeci nehrozí zavlečení ruzných breberek,tak jaké riziko?Ano nebudou tak pěkně vybarvené,to souhlas.Živé je živé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 14:04 Muž bobik [15] Re: romant
ano,přiznávám,v tomto jsem pesimistický,jestli to je dobře nebo špatně,nevím,prostě je to tak coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 13:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: bobik
riziko u těhlé prcku je i ze suchého,ale co kráasy zbarvení se suché nemůže živému přiblížit ani náhodou.Moje heslo je buď mám ryby krásné ,nebo zdravé ale trpaslíci jsou nevyspitatelní když začnou padat tak padají po čemkoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 13:24 R Muž romant [27983] Re: bobik
Já krmím mraženým a živým už více jak 20 let a žádnej problém jsem nezaznamenal, ale to je vysoce subjektivní pohled, který může být ovlivněn spousty faktorů. Takže v tom jak krmíš bych problém neviděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 13:18 Muž bobik [15] Re: romant
Nemyslel jsem jen granule a vločky,ale především lyofilizované nitěnky,ráčky,dafnie a podobně.Tím v kombinaci s vločkami a granulemi běžně krmím i NEcichlidy,ale nerad bych krmil ani mraženým.Především z důvodu,že jak u živého ,tak i mraženého hrozí riziko zavlečení parazitů.O odchovu neuvažuji,takže jsi mi vlastně odpověděl,že lyofilizovanými různými druhy mohu v pohodě krmit tyto cichlidky,tedy jestli jsem to dobře pochopil :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 13:11 R Muž romant [27983] Re: bobik
Určitě to není nutný, je docela dobrý když se krmí sušeným(vločky, granule) jim to spestřit třeba mraženejma patentkama. To živý krmení je výborný při podpoře tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 12:49 Muž bobik [15] – nutno živé krmivo?
ahoj,pro cichlidky např.thomasova ,papouščí je nutné opravdu jen živé krmivo nebo ho je možno nahradit různými druhy lyofilizovanými krmivy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 13:33 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Lukin
V 260ti litrech bych se toho opravdu nebál. Ani jedna z ryb není vyloženě agresivní na jiné druhy, Kakadu je má agresivitu vnitrodruhovou to ano, ale divím se že v tak velkém akva napadaly ramirézky. Ono ale také záleží, jak to akva vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 12:55 RAP Re: Lukin
Klidně je tam dej, neměly by být problémy. Záleží v jaké velikosti tam budeš A.hnědé přidávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 09:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lukin
Akara hnědá je relativně velká a klidná ryba, mám ji společně s dalšími Cichlidami a Čichavci ve 112 l akva. Konflikty nevyhledává, ale rozhodně si nenechá od ostatních nic líbit, útoky dokáže vracet i s úroky - této kombinace (navíc v 240 l) bych se určitě nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 09:13 Muž Lukin [0]
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda se snesou v 260 l akváriu ( viz. má prezentace ) Cihlidka Kakadu s Akarou Hnědou? Společně s Kakaďáki jsem měl dvě Ramirézky, které byly utlačovány a zemřeli nedávno. Nebude tady též problém s těma Akarama, zda kakadu nebude na ně útočit? Má někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: sefca
Nech to na přírodě, pokud jsou to skutečně samice tak to vadit nemusí. Problém jsou 2 samci v menším akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 19:00 Muž sefca [3] – Pestřenci
Mám takovej dotaz.Prodavačka mi prodala místo párečku Pestřenců červených dvě samice.Dneska jsem přikoupil samce.Nebude to dělat problémy?Co s tou samičkou kterou si samec nevybere.Mám 300 l akvo a kupovat ještě jednoho samce je asi nesmysl i když místo by tam ještě bylo.Mám skalku i kořen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 15:45 ..
ano ano, tam určitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 14:11 R Muž romant [27983] Re: ..
U těch Kakadu je důležitý tam mít jenom jednoho samečka, protože pokud by jich tam mělo bejt více, tak to by nedělalo dobrotu, budou se velmi často do sebe pouštět a může to mít až fatální následky, ale velikost akvária je jedním z nejdůležitějších parametrů. Jinak na Mělníku předpokládám, že je to Vivárium a pokud je tomu tak, jistě to bude vše s řádným odborým výkladem. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 14:09 RAP Re: ..
No alespoň za jednoho z nich se zaručuji rybicky.net/profil/2265
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 14:03 ..
Prodavačky sem se ptala akorat na kakadu a o tech mi řekla že maj bejt sami,tady na foru sem pak našla něco o thomaskách a dost se mi zalíbili, jenom teď dofám že je na mělníku budou mít musim se poptat až pojedu pro filtr:) tam budou snad i zkušenější prodavači než tady u nas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:41 R Muž romant [27983] Re: ..
Není cichlida(ka) jako cichlida(ka). Vybíráš temperamentnější Kakadu a poklidnější Thomasky a akvárium je velikostně akceptovatelné a když tam bude ta možnost si utvořit a obhajovat svá teritoria, tak Ti budou dělat radost. X-) Bohužel znalosti prodavačů(ček) v akvaristikách a zverimexech jsou velmi často mizerný, ale s tím toho moc neuděláme. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:35 ..
Tak moc děkuju za rady ;) cichlidky se mi strašně líbí takže mě prodavačka docela vyděsila že je nebudu moct mít..ještě jednou děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:25 R Muž romant [27983] Re: ..
Dobrá, to jsi na správný cestě. X-) Až budeš ten filtr měnit, tak je po dobu toho měsíce nech běžet v nádrži oba a teprve potom ten původní dej pryč, aby ten novej byl již dobře osídlen nitrifikčníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:21 ..
Nádrž už běží něco přes měsíc a asi dva týdny tam mám otíky kvůli řase která se začala dělat na listech, ale hned první den ji zlikvidovali :). S tim že musím počkat počítam už i kvuli té víměně filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:14 R Muž romant [27983] Re: ..
Tu nádrž před tím, než je tam dáš nech pořádně zaběhnout a nedávej tam všechny rybky najednou, pěkně postupně, co týden jeden druh a v průběhu zajíždění akvária častěji měnit vodu. Osobně bych tam tyto rybky nedával dříve než po dvou měsících, samozřejmě, že tzv. zajížděcí rybky je dobrý tam dát dříve, tak po měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 13:04 ..
Kořeny tam mám dva a dvě jeskyňky z kamenu (každou v jinym rohu). Filtr sem ted objednavala vnější protože k setu byl nějaký prapodivný :-D, tak myslim že filtrace bude dobrá. Nebyla sem si jista, protože když sem se ptala ve zverimexu na cichlidky tak paní tvrdila že mužou bejt jenom ony v akva a nic vic, ale na druhou stranu my zas do 120l radila parmičku žraločí nebo kančíka zlatýho, tak nevim jak moc tomu rozumí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:31 R Muž romant [27983] Re: ..
Když se nádrž rozčlení kameny a kořeny, tak aby si oba druhy mohli obhájit svoje teritorium, tak bych to viděl jako funkční. Těch Kakadu bych dal 1 samečka a 2 samičky a těch Thomasek párek. Dobrou filtraci, nešetřit rostlinama a pravidelně měnit vodu a rybky budou spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:22 .. – cichlidky
Dobrý den, prosím o radu, snese se ve 120ti litrovém akvárku pár Cichlidek Kakadu s párem Cichlidek Thomasových? (dále s 3 otíky a nějakým menším hejnem - zatím nevím jaké)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 11:34 Muž ativsm [20] Re: jan
Musím souhlasit s ostatními.To tvoje AQ je malé.Jsou to teritorální rybky. Potřebovali by mít prostornější akvárium. Já přesto, že mám AQ 240l mám také špatné zkušenosti - a to, že Cichlidky ramirezové vytlačovali "kakaďáky". V akvariu jsem měl 8 kusů "ramirézáku" pak jsem dokoupil 3 kusy "kakaďáků" - byli moc pěkně zbarveni. A výsledek - Cichlidky kakadu do dvou měsíců ani kus!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:48 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: jan
muzes tam tu samicku skusit koupit, ale stejne jako romant si myslim, ze casem to fungovat prestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:27 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: romant
no jo ale když byly v páru tak to fungovalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.07.2011 22:12 R Muž romant [27983] Re: jan
Nevymejšlel nych žádný zdi a dal bych toho samečka Ramirézáka pryč. To akvárko je tak akorát na obhájení teritoria pro ty Kakadu a tohle složení nebude do budoucna dělat dobrotu, což by se později ukázalo i kdyby tam ty Ramirézky byly v páru. Přeci jenom to jsou teritoriální chichlidky a v nádrží Tvé velikosti si jen těžko budou obhajovat svoje revíry, aniž by nedocházelo k nějakým větším potyčkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 21:33 Muž jan [132] - Živorodky – Ramirézák
Můj sameček ramirezky potom co mu umřela samička je dost utlačován párem kakadu moc se nedostává k potravě a má drobné kousance na ploutvích nevíte jak tomu zabránit jinam ho přendat nemůžu nějaké zábrany ? Napadlo mě rozdělit nádrž bambusovými tyčkami :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 23:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: OP80
když už chceš chovat jen tyhle rybky tak jim přizpůsob akvárko. Vápencové kameny a mramorové dno není zrovna ideální, mají rády měkkou vodu. Chtělo by to kořeny na rozčlenění nádrže a víc rostlin. Výluhy z kořenů jim budou dělat dobře nebo můžeš přilít výluh z rašeliny nebo přidat olšové šišky nebo suché listí. Takovej bílej kamenolom pro ně není nic příjemného.
I kdybys tam nepřidal rostliny (kterých v jejich biotopu moc není) tak aspoň to ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 20:26 R Muž romant [27983] Re: OP80
Pokud jsou v tom akvárku co je v prezentaci, tak je to na dva páry cichlidek malý. To akvárko je prakticky bez rostlin, což taktéž nepřispívá k pohodě Tvých rybek. Rozhodl bych se pouze ro jeden druh těch cichlidek a měl je tam ve složení 1 sameček a 2 samičky. Oba dva páry si na ten prostor činí nároky a nemůžou si jednoznačně vytvořit svoje teritorium a celý akvárko považují za svůj revír a z toho posléze mohou pramenit ty problémy s utlačováním, jak o nich píšeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 20:15 OP80
Zdravím mám v akvárku jeden pá kakadaku orange a jeden pár ramirezek,ale problém je v tom že mi neustále umírájí samičky kakadaku za poslední 2 měsíce už je to třetí,vždycky se schová pod filtr a tam vydrží tak 5-6dnů a pak ji najdu mrtvou.ostatní rybky jsou v pohode mám už asi víc než půl roku.prosím poradte co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – divam se divam
neregistrovany user se "zajimavym" jmenem se pta, jak zaridit CHOVNE nadrze ?! :-)

troll ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 08:04 pavelopa
bohužel prostor-asi jsem to špatně odhadl,mám všechno plné a teprve čekám na další nádrže od sklenáře-mě spíš zajímá jak je možné že se tak rychle zaplnila,podle literatury by to mělo trvat měsíc-pal to čert že z toho tentokrát nic není,nedělám to kvůli penězům,ale těch čtrnáct dnů mi vrtá hlavou a dost hodně je zajímavé,že zatím zplesnivělo jen 5 jiker a zbytek žije-uvidíme zítra-i tak dím za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:49 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: pavelopa
tak je dej k sobě a budou mladé, nevím co řešíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:47 R Muž romant [27983] Re: Václav Rybníček
Asi bude dobrý když si něco nastuduješ, co třeba tady.
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:45 Václav Rybníček
a přidává se do nádrží krapet soli a sody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:41 R Muž romant [27983] Re: Václav Rybníček
Kvalitní filtrace je u Afriky velmi vhodná, tak bych se přikláněl za jiné řešení než bublifukem, ale naprosto nic proti němu nemám, jenom je vhodnější do jiných tipů nádrží. Pro tebe si myslím že bude dobrý se poohlídnout po nějakým vnějším filtru se slušnou kapacitou filtračních hmot. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:38 Václav Rybníček
Zdravím, prosím o radu..zařizuji chovné nádrže pro cichlidy z malawi,tanganika a nevím zda mam koupit filtry a čerpadla a nebo mi bude stačit jen obyčejnej větší bublifuk do každýho akva? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 17:44 pavelopa
zdar-hele lidi,ona se zase vykladla,ted je cca 100 jiker-je to normální s takovým malým časovým odstupem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:45 R Muž Silent [5949] Re: pavelopa
Pokud měla samička vizuální kontakt se samcem tak je to stimul v nakladení jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:21 Muž kortezhugo [983]
pavelopa napsal-mohla se vyklást když samce jen viděla?

-obcas sa to stava aj ked ho ani neuvidi
u mna tako cakala samica Ostriežika purpuroveho a samca som ani nemal

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 07:26 pavelopa – nakladení jiker bez páření
zdravím všechny-včera kolem poledne samička nanacara anomala nakladla cca 70 jiker bez páření-mám ji oddělenou cca tři týdny,samce má za sklem ve vedlejší nádrži-krmím denně živou patentkou,nitěnkou,koretrou-voda pH 6,8-tvrdost kolem 4-5 stupnů,teplota 25 stupnů,světlo 12 hodin-v sobotu jsem po údržbě nádrže dolil třetinu vody,což je zhruba 5litrů z celkových 15 litrů nádrže-jak víme,zdržují se cichlidky dole a nad ní jezdilo cca 35 gupek(cca 15mm délky)
nádrž je jen odchovná pro gupky,takže bez dna,jen echindorus v plastovém květináčku a ta akoarka nakladla jikry na stěnu květináčku ze strany od vedlejší nádrže kde je samec-mohla se vyklást když samce jen viděla?mohla jí vyprovokovat výměna vody(jen odstátá,teplota cca 22)?
potřeboval bych se v tom trošku zorientovat at pochopím co a jak se stalo a hlavně proč se to stalo-dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 17:06 Falcon – pohlaví
Dobrý den,nemáte někdo radu,jak bezpečně poznat pohlaví u Cichlidky Ramirezi var.Gold?Chtel bych si ji koupit,ale nejsem si zcela jist...a borci v obchode to nepoznají ani u normalních! :-( Jsou to mladé rybky,takze podle hřbetních ploutví nic moc... :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1601