Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Mislow napsal: Proto se to u kazdeho chovatele muze nekdy i znacne lysit.

Lysit se to tak moc výrazně nebude. Lišit asi ano. :-P V první řadě je to dané velikostí ryby v dospělosti, protože u té existuje téměř přímá úměra s věkem. A pak teprve přichází ta souhra dalších okolností jako je voda, její teplota a potrava. Pokud dotaz zněl k tomu v jakém věku se ryba považuje za dospělou, tak odpověď je - pokud je schopná rozmnožování, teda pohlavně dospělá. Z hlediska sociálního totiž může poměrně snadno naplnit heslo Milujte se a množte se celkem bez obav. V hejnu sleďů se kluci mezi sebou neptají, kolik je komu let a sejí a sejí. Jiné to mají sociálně složitější zvířata, tedy i lidé. ;-)
pro baletku...přidávat dospělé, ideálně již sehraný pár, který se bude držet u sebe....to za mne podle mých zkušeností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 02:09 Muž Mislow [304] Re: baletka
Vubec bych se tomu pulroku nedivil, sice sam male cichlidky nemam, ale takove skalary se mi poprve trely prave asi v pulroku, tlamovci pak pred rokem dosazeneho veku .... :-) Hodne zalezi na okolnostech roli hraje velikost akvaria, prostredi, druhove slozeni ryb, ale vliv mohou mit i parametry vody, krmeni apod. Proto se to u kazdeho chovatele muze nekdy i znacne lysit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:03 Žena baletka [624] Re: Kryštof
No já nevím, jestli je to taková hloupost. Pokud si pamatuji, mně se ty rybky poprvé vytřely, když jsem je měla doma dva měsíce a byly docela malé, takže toho půl roku mohly mít, možná o kousek více. Pak ale ještě rostly. Každopádně mně nejde o tření, ale o dobrou adaptaci na soužití se dvěma zabydlenými samičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: baletka
Kdy jsi jsem se na to tak ptal a bylo mi sděleno kolem roku. Ale jeden prodejce na burze mi říkal že už v půl roce jsou nachystané ke tření, dnes vím, že mi to s nejvědší pravděpodobností říkal, abych si je koupil, co nejdřív :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:55 R Muž romant [27987] Re: baletka
Pokud je to možný, řídil bych se spíš tím půlrokem, než tou velikostí, to už může bejt veterán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:53 Žena baletka [624] Re: romant
Můžu se ještě zeptat v jakém "věku" se vlastně tato ryba považuje za dospělou? Půlroční ryba OK? Nebo se lze do jisté míry řídit podle velikosti? edit: ještě otázka na přidání cichlidky jiného druhu do akva, které už je obsazeno dospělým párem - také raději dospělý pár nebo mlaďochy? Konkrétně mám v akváriu párek Ramirezek, dvě zmiňované samičky Borelli, ke kterým tedy pořídím dospělého samečka. Plus bych chtěla ještě poslední, třetí druh, asi kakaďáky nebo Agassizi. Intuitivně bych tam dala mládež, aby se mezi sebou případně dospělé ryby nervaly, ale možná se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 11:20 R Muž romant [27987] Re: baletka
Dospěláka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 11:13 Žena baletka [624]
Zdravím, poradí mi někdo? Mám akvárium s cichlidkami, před pár dny mi umřel sameček Borelli. Žádná očividná nemoc, prostě zhasnul. V akváriu jsou dvě dospělé samičky. Mám možnost koupit jiného dospělého samce nebo, samozřejmě, pořídit mlaďocha od chovatele. Co považujete za lepší? Je to fuk nebo samičky lépe přijmou staršího kolegu? Díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:38 R Muž romant [27987] Re: carpman
carpman napsal: www.aquapage.cz/…
je mozne kupit Jedneho modreho a dve samicky a jedneho zlteho a dve samicky?? znasali by sa tie ryby navzajom?
Proto jsem psal o těch cichlidkách a to co ukazuješ jsou cichlidy a to tlamovci a těch 200 litrů je spíš spodní hranice pro jejich chov, takže tudy cesta nevede, buď vybrat z těch cichlidek a nebo pořídit 300 litrový akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:34 Muž kofejn [963] Re: carpman
Ale u nich píšou akvárko od 200l. Když už cichlidky, tak cichlidku kakadu. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:30 carpman
www.aquapage.cz/…
je mozne kupit Jedneho modreho a dve samicky a jedneho zlteho a dve samicky?? znasali by sa tie ryby navzajom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:24 R Muž romant [27987] Re: carpman
Nevybírej podle barev, ale podle druhů a ta kombinace samečka s více samičkama vhodná je, neb dva kluci se v takto malém objemu budou s největší pravděpodobností dost hašteřit.
Edit: Tu žlutomodrou kombinaci by mohly splňovat tyto. rybicky.net/atlasryb/cichlidka_borelliho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:20 carpman
No mne sa pacia tie zakladne co sa daju kupit v akvaristikach bezne. Zlte alebo modre. keby to znieslo 5 ks, tak asi by som bral. JE potrebne na jedneho samceka cca 2 samicky??? Je dobre kombinovat?? ze na samceka modreho zlte? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:17 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: carpman
Za mě malé. Ale jakých cichlid ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:17 R Muž romant [27987] Re: carpman
Cichlidek, když už a na klasickou trojku v podobě jednoho kluka a dvou holek by to šlo. Trochu rozdělit dno, nějaký kořen, nechat zarůst rostlinama, jemnější substrát na dno a jenom si vybrat, možností je spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:14 carpman – 60 l akvarko
Je vhodhe aj mensie (cca 60l) akvarko na chovanie cca 6 ks cichlid? alebo je to velmi male??
dik ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 13:44 Žena meleri [12] - Amerika
jsou to naprosto uzasne ryby! koupila jsem dalsi dve samice, je to uzasne je pozorovat, samec uz si nasel jednu oblibenou...jedna ze samic, ta nejkrasnejsi, je ale dost agresivni, a samec aby si to u ni nerozhazel, protoze je trosku straspytel, tak se ji naoko dvori, ale jakmile ona odpluje, vraci se ke sve oblibene....oni si normalne davaji pusinky love toto jsem jeste u rybek nevidela, jsou normalne jak zamilovany par. jsou porad spolu, jak lidi. jsem zvedava jestli jim to vydrzi naporad.... :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2013 08:32 DREDRA Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: No množím :) Zatím bez úspěchu, ale jikry mám pravidelně. Jen ten samec by asi potřeboval ukázat co s tím má dělat. Potom se třeba něco urodí. Vodu míchám s osmózou a používám rašelinový výluh. Mám vodu s 18° tvrdosti a srážím ji až na 5-6°.

www.vak-hod.cz/…

V takové vodě se bez úpravy dají množit snad jen paví oka.


V pohodě se mi množí kakaďáci ve vodě 20st. tvrdé...upravuji jen výluhem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 06:25 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
no ja jsem spokojena, protoze i pri te tvrde vode se mi podarilo rostlinky hezky udrzovat, spis bych rada jednou posilila osvetleni, ale zatim se na zadne zmeny nechystam..mi se taky libi ta tmavsi voda, ale pak se mi zacla z toho delat slepa hladina, tak jsem to radsi vyhodila..ale zas pridam, ale min.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2013 23:07 JoKa Re: MichoCZ
Mimochodem ta poznámka co jsem tu šlyšel tom, že ryb je přibližně dvakrát tolik co vidím, je asi pravda.

To není "asi" pravda, to je holý fakt. Teď mi shnilo o 2/3 vajíček skaláry víc, než obvykle, tím, že vajíčka byli od dvou samic a samec je nezvládl oplodnit (viz vlákno odchov skalár, kde jsem to řešil). Tak jsem počítal a na holém dně, ve vytíračce, kde nic nepřekáží výhledu jsem napočítal 26-28 mrskajících se ocásků s očičkama... Dnes se rozplavali a je jich 50 určitě... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 22:54 Žena baletka [624] Re: meleri
Mě osobně tedy překvapilo, že strkáš krevetky k cichlidkám. Zatím každý, s kým jsem mluvila, tvrdil, že cichlidky a krevetky nejdou dohromady, že cichlidky začnou dříve či později krevetky trhat a žrát. A pokud můžu doporučit, filtr per jen tehdy, když se Ti výrazně zpomalí průtok. Protože vypráním filtru zničíš část bakterií a ohrozíš akvárko zvýšením NO2. Pokud to navíc uděláš zároveň s odkalením, může se přihodit leccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 16:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Nejlevnější varianta osmózy se dá pořídit někde kolem 1500Kč, což není zas tak nedostupné. Třeba k tomu časem dospěješ. Krmím vším možným mraženým, ale občas jim cyklop dám. Spíš mám úspěchy po černém komárovi a to hlavně u teter. Hnědá voda po šištičkách vůbec nevadí. Rybky to akceptují a je jim v tom dobře. Spíš než ve sterilní průzračné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:36 Žena meleri [12] - Amerika
je fakt ze to musi byt super, oproti zivorodkam ktere mlade porodi a casto i sezerou.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:36 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
to jo, rada bych neco takoveho pozorovala. zazila jsem to s temi betami, prekvapilo nas to, jak se samecek staral o t rybicky, ale to je mimo tema :) rada neco takoveho uvidim, ale radsi budu kdyz se nic nevylihne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
No mnozit je cilene nemusis, ale jak budou mit Ramky dobre podminky, nad jikrami je uvidis mockrat. A i kdyz z toho treba nic neni, nechas to svemu osudu, je fajn je pozorovat. Jen pak je cele akvarko o neco mensi pro ostatni ryby, urcity prostor vyhlasi za sve uzemi a zacnou z nej vyhanet i to, ceho si normalne moc nevsimaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:24 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
aha, tak jedine vymenit samce :-D nebo jeste pockat. vcera jsem neco cetla, ze pry kdyz je chceme mnozit, mame je krmit dafniemi. psal to nejaky pan co je chova.
tak to mas hodne mekkou vodu. osmozu jsem chtela, ale bohuzel financne mi to nevyslo.
ja jsem tam dala cerstve sesbirane olsove vetvicky i s siskami a musela jsem je vytahnout jak mi zhnedla voda.

mne se podarilo rozmnozit betty, a samozrejme ty pavi ocka, ale uz nechci nic mnozit, protoze nemam kam to dat, krome krevetek teda, ty se mnozit muzou jak chteji kdyz jsou tak malinke....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
No množím :) Zatím bez úspěchu, ale jikry mám pravidelně. Jen ten samec by asi potřeboval ukázat co s tím má dělat. Potom se třeba něco urodí. Vodu míchám s osmózou a používám rašelinový výluh. Mám vodu s 18° tvrdosti a srážím ji až na 5-6°.

www.vak-hod.cz/…

V takové vodě se bez úpravy dají množit snad jen paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:08 Žena meleri [12] - AmerikaRe: MichoCZ
no myslela jsem, ze zrat nebude vubec, kdyz mu to nebude chutnat, ale chutna mu snad vse.
jo tak on se mi tak jevi, proste takovy typ mouchy snezte si me....ale mozna je to tim, ze je v novem.

ty mnozis cichlidky? to musi byt super.
ja si na nic takoveho netroufam, protoze by to asi ve tvrde vode neslo a i kdyby tak by to tady nikdo v akvaristice nevzal...

zrovna jsem vymenila tretinu vody a proprala filtr, tak doufam, ze jim to nebude nejak vadit, ale uz jsem to musela udelat. filtr ani nebyl spinavy, jen je totalne oblezly ruduchou tak nevim, jestli ho vubec k cemu v tom akvariu mam..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ze Ti nebasti krevetky, to muze byt i jen docasne. Takova poradna Ramka, ktera se citi v pohode, zblajzne, nebo aspon ochutna, co muze.

Videl jsem Ramirezaka jen odklizet Okruzaka, ne zrovna maleho, a nechtel ho ani sezrat, smeroval Ramirezkam k jikram. Nechtel bych byt v jeho ulite :) . A ze Te Ramka dobne do ruky kdyz ma jirky, to uz neni nic zvlastniho, dobri rodice se u Cichlid jen tak neceho neleknou.

Jinak jsou Ramky takove premyslive (ovsem to Cichlidy byvaji normalne), nedelaji spousty zbytecnych pohybu, proste si neco prohlednou a kdyz to posoudi jako vhodne, zkusi to sezrat. A krevetky, pokud se to da videt Ramirezima ocima, by mi dost vhodne prisly :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 13:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
K tomu žrát co jim dáš je donutí většinou půst. Jinak tím že samec je moula, jsi mě pobavila, ale souhlasím s tím označením. Mám takového moulu kakadu. Blbec už třikrát neoplodnil jikry. Samička je krásná, dává jiker na horní hranici podle atlasu. Vidím 50-70, takže jich bude 100-150, ale všechny mléčné.

Mimochodem ta poznámka co jsem tu šlyšel tom, že ryb je přibližně dvakrát tolik co vidím, je asi pravda. Myslel jsem, že mám tak 20 mladých dánií a když jsem je přelovoval, tak jich bylo 38. Může to platit o opačně u hejnovek. Přestože je to hejno početné, tak se subjektivně jeví jako menší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 12:52 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
ahoj a dik, ze jsi mi to pekne vysvetlil. nikdy jsem cichlidky nechovala proto se radsi ptam...no, skoda, ze moje akva neni nakonec jeste o neco vetsi :) ale dokoupim teda zitra ty samice a samec bude jen jeden; jen mi prijde ze je to takovy "moula" ale mozna je to tim, ze je jeste mlady. kupodivu je vybarvenejsi samicka. ale jsou to moc sympaticke rybicky a byla by skoda kdyby byly jen dve. jak mam volnou chvilku tak na ne koukam, nezerou mi zatim ani krevetky ani ty mensi ryby takze jsem fakt spokojena. cekala jsem ze budou narocne ve strave, ale zerou vsechno, mrazene i granulky, ted zrovna basti granulky pro pancerniky. to mam spis problem s bettou, ktera mi zere opravdu jen susene pro betty.jeste jednou dik.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 09:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Mam dva samce, kteri jsou stejne silni a stridaji se v sefovani (a mam jeste jednoho, ten si zije mimo, spis skryte, obcas ho prozenou, ale moc to neresi, neni hrozbou). Boje vypadaji nekdy docela drsne, ale v ramci toho co jine Cichlidy umi, je to celkem v pohode. Ted nedavno mel jeden zraneni na tlamce, chytli se vic, ale za dva dny je zase O.K. To je ve 200l akvariu, s dost rostlinami, kameny, par koreny, zkratka s ukryty. Ono by to slo i ve 100l, slo to i v mensim, ale opravdu to chce hodne clenite akvarium a jestli se chces moznym problemum vyhnout, samce radeji jen jednoho. Kdyz bude jeden vyrazne slabsi, moc si ho neuzijes, a kdyz stejne silny, pak o rvacky nebude nouze. Ani z toho drobneho zraneni ze rvacky dvou samcu jsem dobry pocit nemel. Ted to maji vyreseno, momentalne slabsi si dava pozor, ale cekam, ze to neni na stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 09:49 Žena baletka [624] Re: meleri
Jak píše Romant, radši více samiček, u Ramek to máš vcelku fuk, protože obě pohlaví jsou překrásně zbarvená. Někdy, zejména při tření, se mi holky líbí i více, než kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 07:35 R Muž romant [27987] Re: meleri
Při dobrém rozčlenění akvária by to i šlo, ale nedělal bych to a volil klasickou kombinaci kluk a k němu více holek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 06:51 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, mam jeste dotaz, muzou byt v stolitrovem akva dva samci a dve samice? dva samci jsou vuci sobe agresivni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Nebyt moralnich hodnot, ktere clovek od cloveka v ruzne mire a ruzne posunute od nekud nekam ctime, mozna bychom se dost divili, jak malo se nektere chovani i hodne odlisnych zivocichu lisi od nas :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 12:21 R Muž romant [27987] Re: Designer
Holt svoboda volby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 12:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
A samice a par? Ty se s tim nemazou vubec. Jak se zmeni nejvyssi sef v akvarku, hned mu samice jde ukazovat vhodny kamen takovym tim typickym natrasanim se nad nim, a ze jeste vcera tohle delala pred druhym samcem, no co, je treba brat toho aktualne nejvhodnejsiho :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 12:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
U Ramek to mas desne ruzne, ony jsou ve vzajemnych vztazich dost "variabilni". Mel jsem v jednu dobu 3 samice a samce. Samicim se to uplne nelibilo, takze dve se nemely moc rady a ze treti udelaly lesni pani, kdyz vecne plavala mezi Kryptokorynami, aby ji ty dve dracice nevidely. Jenze jak ma takova ryba potrebu se trit, stane se z ni pokusitelka, necha se zahnat a za chvili se vrati a to stale dokola. Ramky ktere ted mam, jsou jeji potomstvo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 09:57 Žena baletka [624] Re: Ičin
Můžeš tedy mrknout na mou prezentaci Zátoka cichlidek a říct mi svůj názor ohledně přidání ještě jedné samičky Ramky? On tu holku docela prohání, ona se odbarvuje, zdrhá... když dodám ještě jednu - v té sestavě, co tam je - co myslíš? S tím, že Agassizimu má přijít také samička. Akvárko je dost stabilizované, Borellky tam pravidelně vodí mladé (dokud je ostatní osazenstvo nesežere...), ale ten počet ryb se mi zdá už hraniční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 09:14 jamajcan – Apistogramma hongsloi
Zdravím všechny!
Nemá někdo osobní zkušenosti s rozmnožováním téhle krásné cihlidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 08:53 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ramky to zvládají i ve více samičkách. Teda sameček to zvládá, samičky z toho tak nadšené nejsou :) ale budou tam fungovat i ve třech v té stovce, pokud bude rozumně rozdělená, aby na sebe samičky vyloženě neviděly, tak bude klid a sameček si vybere tu, která zrovna bude připravená na tření a bude je střídat, takže budou odpočatější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 08:50 Žena baletka [624] Re: meleri
Já nevím. Ať Ti na tohle odpoví zkušenější cichlidkáři, ale pokud vím, Ramky žijí v párech. Pokud mu dáš více samiček, stejně si vybere jednu a ty další odstrčí. Možná je bude nahánět i samička, budou věčně někde utíkat nebo se schovávat. Některé ryby žijí harémově, ale pokud se nemýlím, Ramky to nejsou. Ale třeba se pletu. Do sta litrů záleží, co tam dalšího budeš mít. Jestli Ti tam plave stále to, co Ti tam plavalo před týdnem, tak jeden pár a nic víc.
edit: tak jsem Ti koukala do prezentace. Ohnivky bych zvýšila tak na 15ks a Ramek jednu dvojici. Víc ne. Můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 06:33 Žena meleri [12] - AmerikaRe: baletka
dobre rano, jo mas pravdu pockam. zitra vymenim ymenim vodu a zajdu tam ve ctvrtek. chtela bych koupit jeste dve. kolik jich muzu mit ve sto litrech. dneska uz se vybarvila i ta druha rybka a mam za to ze je to sameceK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2013 22:42 Žena baletka [624] Re: meleri
Prosím Tě, měj trpělivost a nic zatím nekupuj. A už vůbec nekombinuj dva samce a dvě samice. Nechej ty ryby pár dní rozkoukat, rozplavat, vybarvit se a nekupuj další jen proto, že je mají levně, a že jsou boží. To jsou impulsivní rozhodnutí, která se později těžko řeší. Já měla taky pocit, že mi prodali dvě holky. Za čtrnáct dní se vytřely. Musíš jim dát chvilku oraz, aby se hodily do pohody a samy Ti ukázaly, co jsou zač ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:13 Muž sasula [274] Re: meleri
Kdyz vidim ceny, tak by se ti vyplatilo koupit tu pres nekoho vetsi mnozstvi ryb a poslat. Nechat si jen co chces a zbytek strejlit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:36 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
fakt?
no teda...
ta moje je myslim samice, ale ona neni zas tak bleda jako ta na te fotce, ona ma trosku tu cernou skvrnu a v ni jsou ty modre tecky, podle toho si myslim ze je to samice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Byl jsem v Zoo Weltu v Rakousku a neonku za 1,3€, dánio pruhované za 1,4€. Tam bych chtěl ryby dodávat. Terči začínali na 60€, ale byly tam kusy za 190€.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Tak uz to napisu, ta ryba z fotky je samec.

Ja vim ze je to extrem, ale nekdy to poznat az tak uplne snadne byt nemusi (a z takove fotky jiste jeste hur), specialne pokud nejde o klasicky zbarvene Ramky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:27 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Ičin
ja myslim, ze za tim nic nevezi...tady jsou ryby drahe cely rok..gupka stoji min tri eura, atd atd...i to podelane morce ze to tak reknu stoji padesat eur, a tolik i andulka a ostatni papousci jsou kolem stovek eur..pes, treba srnci pinc ve zverimexu 600 euro a to ani nepisou jestli s papiry takze tak...
ale kolem vanoc jsou prave hodne ve zverimexech slevy, oni to vedi, ze pak lidi chodi kolem vanoc a kupujou detem akvarka a tak se snazi to asi slevnit....
i neonky meli misto za dve eura kus tak za 30 centu to je strasne levne na tady.
drazi jsou tu i pancernicci, sest az osm euro za pandy, proto je nemam. ale ancitrust stoji taky dvanact nebo devet a ti vetsi i devatenact euro..
pak prijedu do ceska a slintam v hornbachu .... ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1001