Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:21 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a ví někdo proč stojí polovinu? u taková ryby to nevěstí nic dobrého!! ale jinak teda 12E za ramku mě přijde nějak moc. jinak dva samci a dvě samice nejsou vůbec vhodný počet do tak malé nádrže. slabšího samce bude poměrně brzo odlovovat a vyhazovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
tak takovou jednu nepovedenou mam. ja bych rekla teda, ze to je samice? a jo budu je pozorovat a snad toho samce utrefim. navic je na ne sleva, stoji dvanact euro kus normalne a ted jen sest za par....
musim rict, ze tyto rybky jsou fakt jedny z nejnadhernejsich...ted jsem na ne koukala a uz normalne plavou...jeste teda zitra dokoupim toho samce a samici at jsou ctyri a vycistim jim akvarko...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jediné chovatelské využití takové obludky bych viděl jako vhodné krmivo pro dravé druhy
jinak osobně to vidím na samičku, má těch samičích znaků asi víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
Ono je to u te fotky i napsano, vim to, ale at si zije, nijak mi neprekazi.

EDIT: Ale jako hadanka mi zrovna tahle ryba prijde mene snadna :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Pokud jsou v prodejni nadrzi ryby v klidu a pohode, muzes nekdy videt jednu rybu, peknou velkou, jak si tam dela poradek, pripadne se jeste nektere ryby snazi ji napadat. A to je presne ten samec, ktereho vzit ;-) . Ovsem to spis az u dospelejsich rybek, vyraznejsi je takove chovani nekdy ke ctvrtemu mesici veku a dal.

Ale muzeme zkusit, jak samce a samici rozeznas i bez barvicek. Tak co je tohle:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Samec nebo samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.12.2013 17:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
fotka je jistota. těch podstatných znaků je několik a z fotek to budeš do minuty vědět ;)
ad Designer nademnou : osobně bych ani moc nepřemýšlel jestli je to F nebo M, protože ta ryba je naprosto k ničemu. Tam z Ramky zůstaly už jen základní znaky :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:08 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
dik za cennou radu ohledne toho krmeni, to jim teda koupim! zatim je nekrmim, necham to na zitra.


prave sem uvazovala, ze zitra vycistim filtr a dam cistou vodu ale neni to moc? filtr moc necistim, tak jednou za dva mesice....zatim to nedelalo problem...obrostly je ruduchou tak ho asi cisti ona....:)

tak to je zajimave jo koupim jeste jednoho samce a samici teda doufamm, ze se trefim konecne na prodejce se spolehat neda ale neska sem o tom cetla tak snad to poznam uz sama....

pry cerna tecka bez modrych skvrn je vetsi jistota nez to ruzove brisko a pak pry kole m neho kdyz se motaji jedinci tak to jsou samice a ti conejdal od neho jsou pak i ostatni samci....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Dej jim cas, ony se musi zorientovat. Poud dokoupis samce, jeden samec a dve samice neni zadny problem, klidne se bude trit i s obemi zaroven. Jen jak si pak starost o jikry usporadaji je ruzne. Mne jednou samec vyhnal samici od jiker, ta vyhnala druhou od jejich jiker a starala se o jeji. Prislo mi to minimalne zvlastni, nebo vlastne jsem spis valil bulvy, co se to deje :-D .

Citlivost Ramek spociva v tom, ze si musis dat pozor na to, aby Ti v akvariu neco nevyhnivalo, nebylo prilis organickeho odpadu, aby dobre fungoval filtr atp. Kdyz nic nepodcenis, muzes z nich mit radost.

A ohledne krmeni, kup krmeni pro Tercovce, to jim vyhovuje. Ja je casto krmim (ale nejen) www.akvarista.cz/… , berou to s velkou chuti a podle toho jak me ryby vypadaji, jim to i prospiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:10 Žena meleri [12] - AmerikaRe: baletka
videla jsem je dnes v akvaristice, neodolala jsem. hmm ale mam za to ze jsou to dve samicky. ty male rybicky si ponecham. na radu male rybicky prelovit ospale jsem to zkusila, ale neni sance....okamzite se probraly a mazaly po celem akvarku. ramirezky budu krmit dafniemi. a snad mi male rybky nepozerou...
co me trapi, ze se vsude pise, ze jsou haklive. v prodejne je meli ve stejne vode jako ja, tedy ve tvrde. pozorovala jsem je delsi dobu. jen me trapi ze ty moje porad stoji na miste, parkrat uz se propluly. projistotu zitra vymenim vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:05 Žena baletka [624] Re: meleri
Hm... před pár dny jsi tvrdila, že rušíš své plány, protože se Ti nedaří odlovit nějaké ryby a teď už zkoumáš pohlaví nových cichlidek? Holka, holka...
edit: jinak splést se mohli. Nebo se taky mohlo stát, že kašlali na to, co Ti prodávají. Záleží u jak poctivého a znalého prodejce jsi koupila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:01 Žena meleri [12] - AmerikaRe: baletka
no spis naruzovele....ale asi se spletli a prodali mi dve samice.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:59 Žena baletka [624] Re: meleri
Otázka je čemu říkáš červené bříško...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:51 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Ičin
ok dekuji. mam jeste jeden dotaz, spravne maji mit samice cervene brisko. ale muze to byt samec, kdyz ma cervene brisko ale v te cerne skvrne na hrbete modre tecky nema, jen kolem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:45 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ano, ale do velikosti tak možná 5mm, čili pár dní, max týdnů starý potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:43 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj zajimalo by me co je na tom pravdy, ze cichlidka ramirezova muze sezrat mensi rybky? stava se to casto nebo je to spis vyjimka? dik... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 08:34 radim Re: Ladan01
má tam vůbec nějakou ránu?nějaké hojící se místo? jestli ne, tak bych to vůbvec neřešil...bude to jen kosmetická vada, která rybu nebude nijak zvlášť omezovat v životě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 22:45 Ladan01 – ploutev
No samec je ještě maly, a není to tak zretelne videt. No pokusim se o nějakou tu fotku ale asi to tak dobře nevyfotim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:22 - Re: Ladan01
Ak je len uškubnutá tak dorastie,ale ak chýba celá tak smola.Viac by povedala reálna fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:06 radim Re: Ladan01
je dost možné, že to tak má od jakživa a pokud ji nemá vůbec tak bohužel ;-) Podívej se na film Hledá se Nemo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 10:32 Ladan01 – ploutev
Fotka k příspěvku Ahoj,vcera jsem zakoupil Cichlidky kakadu a ted jsem zjistil pri podrobnejsim prohledani,ze samcovi uplne chybi brisni ploutev. asi po boji s jinymi samci v nadrzi v akvaristice.vim,ze pavim ockam ocasni ploutve dorustaji. ale nejsem si jist,jestli kakadu doroste,pokud tam nema vubec zadnou.Jeste pro info dodam ilustracni fotku,aby bylo poznat o jakou ploutev jde. Fotku jsem pouzil z mistniho atlasu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 05:42 Žena meleri [12] - AmerikaRe: radim
dik za radu! zkusim! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 07:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ideálně světlo jiné než je na nádrži. třeba lampičku vedle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 07:24 radim Re: meleri
zapni světlo až budou ryby spát a odlov je rozespalé...takto jde odlovit téměř vše i z velmi členité nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 07:08 Žena meleri [12] - AmerikaRe: baletka
tak co jsem si naplanovala jsem zase zrusila...z jednoho duvodu, proste se mi nedari prelovit boraras a tetry ohnive, jsou tak malicke a rychle ze jsem akorat vytrhala kytky ze dna. tak to necham tak prozatim, rybky dozijou ten rok dva a pak poridim cichlidky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 00:05 JoKa Re: dudak
Budou v pohodě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 23:55 Muž dudak [1885] – teplota vody pro cichlidky
Rozhodl jsem se do svého společenského rostlinného akvária pořídit 2 druhy malých cichlid, pár nebo trio apistogram (kakadu nebo agassizi - nějaké do červena) a pak pár akar zelených případně 1-2 páry zlatých nebo tečkovaných. Ve zdejším atlase má třeba A. agassizii uváděnu teplotu pro chov 22-26°C, ale jinde mají cichlidky uváděnu o dost vyšší. Mám v akváriu stabilně 24°C, bude jim to stačit? Dříve sem je choval, ale vždy v menších jednodruhových nádržích a s teplotou kolem 26° tak bych je nerad přivedl do něčeho co se jim nebude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:42 Žena baletka [624] Re: meleri
Ptala jsem se kvůli tetrám. Nevím, jestli úplně všechny, natolik nejsem sečtělá, ale mnoho z nich rádo plave. Ale myslím, že metr by měl být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:53 Žena meleri [12] - AmerikaRe: baletka
ma sto cm, proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:38 Žena baletka [624] Re: meleri
To Tvé stolitrové akva, jak dlouhou má nejdelší stěnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Z vlastni zkusenosti,pri Ph 6.00 a kH 5 Kakadu se chovaji normalne,Neonky cervene uz delaji piruety,Sekernatky skaci ven,Pancernicci vypadaj v pohode. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Ivoš
Ivoš napsal: Ono, když se to s CO2 "poněkud přežene", tak to nedělá dobře žádná rybě...
Ono to pak nedělá dobře žádnému živému tvoru ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:45 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Ivoš
dekuji vsem. uz jsem se rozhodla pro cichlidky kakadu :) s co2 si dam bacha.:) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 11:57 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vája
Ono, když se to s CO2 "poněkud přežene", tak to nedělá dobře žádná rybě. Ale kakaďáci jsou řečeno odbornou vojenskou terminologií podstatně blbuvzdornější než ramirézky, takže toho snesou daleko více v mnoha faktorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:33 Vája
No, nevím, jak kakadkám, ale, jak známo, cichlidky obecně změnu parametrů nemusí. A u ramirezek jsem už s CO2 narazil, když jsem to poněkud přehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 09:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: meleri
CO2 jim nevadí více než jiným rybám.
dekuji za radu, premyslela jsem o tom, a zkratka akvarko bez teter a neonek si predstavit nedokazu. ale jeste to zvazim. vim, ze "mene je vice". ja mam fakt dobre zkusenosti s ancitrusem ale pancernicci se mi taky libi..
jeste by me zajimalo jestli tem cichlidam vadi co2? bublam z kvasnic. vadi to i tem cichlidkam kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 23:41 Žena baletka [624] Re: meleri
Stolitrové akva je už docela dobrý objem. Nic na extra vyskakování, ale dá se to udělat fakt hezky. Dala bych, být Tebou, na Romanta. Taky jsem zprvu kombinovala různá hejna, chtěla jsem tam mít všechno možné, ale nakonec se vracím k jedinému hejnu, je to pak fakt podívaná. Pancíci se možná jeví jako prasátka, protože ten kal u dna víří, ale pravda je, že ancík špiní daleko více. A hejnko pandíků třeba (pancéřníček panda), to je paráda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:13 RAP Re: meleri
rekl jsi mi, ze jsem blbec,
To jsi na omylu, pokud bych ti to chtěl říci, tak napřímo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:52 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Ičin
dik! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:51 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
no prekombinovat to nechci! proste chci aby to bylo pekne....a zaroven nas bavilo se na akva divat..jo neonky jsou krasne kdyz je jich hodne, bohuzel, mam akva jenom stolitrove....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:14 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
zkus chvilku hledat takhle složené nádrže. je to tak častá kombinace, že najdeš pár tuctových nádrží, ale určitě najdeš i nějakou super. Osvětčená a fungující kombinace
jinak tím, že víří kal na dně ho čistí a vybírají tam zbytky potravy a ten zbytek se může dostat do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: meleri
Všechno postupně, až z toho bude gulášek, to je blbá idea. Nudo to nebude, ani omylem, spíš bude každej kdo to udiví mít ještě chvilku pootevřenou pusu, protože síla neonek je v hejnu, je to na Tobě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:02 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
no zas jen neonky a ty cichlidky ,to bude trosku nuda ne? neonky jsou krasa ale bohuzel moc klidne, proto v kombinaci s tema tetrama treba tema diamantovyma, ktere jsou zivejsi, by to bylo krasne....
nebo se vyprdnout na neonky i kdyz bez tech si to nedokazu predstavit, a mit tam treba dvacet tech diamantek a ty cichlidky ....kazdopadne ne najednou vsechno postupne....:=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:59 R Muž romant [27987] Re: meleri
Bez živorodek, bez ancáků s hejnem pancéřníčků a jedním hejnem teter společně s těma kakadu to bude tak akorát. Tetry bych nekombinoval, nemáš na to litry, bude se to tlouct, nevyniknou ani jedny a to je škoda, místo toho 30 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:58 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Ičin
fakt? ja ho mela kdysi s neonkama a sice fakt videt nebyl, ale binec teda nedelal. za to ti pancernicci, jsou sice sympataci ale strasne porad virili to dno, hlavne kdyz jsem je krmila....ale jsou to uzasne rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: meleri
meleri napsala:... mozna ancitruse, pancernicky nechci, delaji bordel...
jeden ancík nadělá mnohem větší bordel jak hejno pancíků a ještě věčně není ani vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:52 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
chtela bych tam deset neonek, ty ramirezky nebo kakadu, deset teter diamantovych nebo cisarskych nebo cernych. a na ty zivorodky se asi vyprdnu, tak to bude dvacet tri rybek na sto litru, to staci..casem mozna ancitruse, pancernicky nechci, delaji bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:50 Žena meleri [12] - AmerikaRe: romant
jo, ty minirybky pujdou k jednomu akvaristovi, uz to mam domluvene. krevetky taky co se mi povede prelovit prelovim. uz se moc tesim. krevetarko bylo fajn ale neonky a spol jsou nejlepsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 19:31 R Muž romant [27987] Re: meleri
Už tam nepořizuj žádný další živorodky a zamysli se nad těma minihejníčkama a rozhodni se pro jedno a to náležitě posil na trojnásobek(tetry ohnivý, boraras), ty cichlidky pořiď v tom poměru kluk a více holek ty kakadu a když se o akvo budeš starat, jak uvádíš, budou dělat radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:16 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Designer
dekuji!

ja to precejen zkusim, a rybky zakoupim, a uvidim. akvarium uz ma trictvrte roku, a voda v nem je uz snad vporadku, menim ji kazdy tyden. puvodne jsem chtela krevetarko, ale styska se mi po neonkach, tetrach atd...

tak ta barva je mozna i vekem, schvalne se zeptam, jak jsou stare v obchode. kazdopadne dekuju za zkusenosti, asnad se jim u me bude darit...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1051