Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:20 Bibi0206 Re: Anďaska
Každý den čtu o cichlidach. Snažím se jim vytvořit dobré akvarko, a zatím je asi zabijím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:16 Anďaska Re: Bibi0206
Chce to také vědět více informací o rybách, které chceš chovat, na to také nezapomeň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:11 Bibi0206 Re: Anďaska
Všechno předělám a všechno se budu snažit pročíst, na internetu. Nechci aby mi umíraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 11:05 Anďaska Re: NHKG
Tuholisté rostliny, dobře kořenící nebo přivázané na dekorací může. I podle atlasu. Nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 10:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Anďaska
To jsou Africké cichlidy, s nimi kytky pěstovat nemůže.
Bibi: Nějaké parametry najdeš i na stránkách vodáren. Preventivně hned výměn část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:47 Anďaska Re: Bibi0206
Vyplň základ tzn. jakou máš filtraci, osvětlení, dno, jak děláš údržbu, jak často, čím ryby krmíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:45 Bibi0206 Re: Anďaska
Jak ji mám vyplnit, když neznám hodnoty vody, což je asi nejvíc důležité? Ale určitě koupím testy a prezentaci udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2019 10:41 Anďaska Re: Bibi0206
Tak začni s vyházením všech plastových dekorací a přidáním rychle rostoucích nenáročných rostlin (co nejvíc rostlin). Vyplň tu prezentaci o akváriu, bude se ti tak moc i lépe poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:36 Bibi0206 Re: Anďaska
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto je moje akvárium normálně. Určitě přečtu a předělám. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:32 Anďaska Re: Bibi0206
Ja myslím, že rybka už je odepsaná. Podle fotek bude to tvé akvárium nutné celé předělat, pokud chceš,aby ryby netrpěly, byly zdravé a měly spokojený život. Takhle jak to máš teď to není vůbec dobře no . Založ si prezentaci,čti a začni s tím něco dělat, nejlépe hned ;-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:19 Bibi0206 Re: Maq
Ano neznalost. Je mi ji líto. Nevím, jak mám pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2019 10:14 Maq Re: Bibi0206
Evidentně otřesné podmínky, neznalost základů akvaristiky, nevkus => takhle určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:04 Bibi0206 Re: Bibi0206
Fotka k příspěvku Leží břichem obráceně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:01 Bibi0206 Re: Icestar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám cichlidy 4 měsíce. Všee bylo v pořádku. Je to 5 dnů co přestali zrát dvě rybky. Akvario 112l jsem založila pro ty dvě, co nechou žrát. Akvárium mám jako začátečníci, takže bohužel hodnoty vody nevím. Box s testy a serem pro vodu musím koupit. Filtr, kyslík, topitko mají v provozu stále. V akvárium mám agua a sun světlo. Nevím, co víc napsat, aby pomohlo pro rady. Nechci aby mi umřely. Hledala jsem všude na internetu ale nevím si rady. Jsem opravdu nezkušená. Ta velká cichlida se snaží tu malou sežrat. Velká je samec a malá by měla být samice.
Edit: Velká plave normálně ale nežere. Malá ztrácí rovnováhu a pretáči se a už je i dokousaná.
Edit 2: Jiné ryby nemám. Jen jeden druh alunocara a plaziče 3. Ale ty jsou ve velkém akváriu. Všechny mám 4 měsíce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:48 Žena Icestar [595] Re: Bibi0206
Založ si prezentaci akvária. Ideálně když tam připíšeš i podrobnosti, typu kdy rybky přibyly, jaké jsou hodnoty vody, co dalšího za ryby tam je... takhle od stolu se těžko radí.
Mně každopádně pomohl tenhle seznam nemocí akvarijních ryb ( www.akvarijni.cz/… ), léčím právě cichlidky ramirezovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 09:41 Bibi0206 – Cichlida alunocara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Prosím o radu. Mám cichlidy alunocara. Mám jich 7 v akváriu 200l. Dvě mi přestali zrát, tak jsem je přeložila do akvária 112l. Už 5. den nežerou a malá ryba plave hlavou dolu a nebo ji to táhne do boku. Nevím jak jim pomoc. Prosím o radu. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 17:35 Zdenék70 – Akvárium sladkovodní
Fotka k příspěvku Cichlidy jsem pěstoval různé tento krát mám cichlidy Marlierova kterou jsem viděl před třemi léty na burze. Koupil sem je to krásná ryba a dobře se množí jenom potřebuje svůj ukryt.Když jsou mladé těžko se rozeznají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 01:14 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Fid0
Jenže to tvoje hejno danií je jak půl jedný cichlidky... bejt tebou vymenim ramirezky za akarky zelený nebo za kakaďáky oboje v páru, případně dvě samice na jednoho samce a tak to nechám.. ramirezky jsou náchylné a dle mě bude stačit jeden průser, a máš po nich.. kdežto akarky zelený jsou o dost jinde co se týče obtížnosti... a navíc se ri budou rozmnožovat kazdpu chvíli ať máš vodu skoro jakoukoliv, bude ro určitě hodně zajímavý sledovat.. sám to pořád pozoruju, jak to jsou chytrý ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 00:25 Muž Fid0 [2] Re: Maq
Neboj, teraz sli Danio 10ks preč a pojdu dalsie ... len tie cichlidky sa mi viac pacia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 17:32 Maq Re: Fid0
Proboha ne!
Už tak máš přerybněno a akvárium na pokraji průseru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 12:19 Muž Fid0 [2] – znasanlivost
Ahojte, uvazujem ze do mojho spolocenskeho akva pridam Cichlidku cacadu + Ramirezku el.blue, už tam mám Cichlidku Ramirezovu (1 samec a 2 samice)... nemáte skúsenosť ako sa navzájom Cichlidky znášajú ??? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2018 20:51 RAP Re: Andaska
Andaska napsala: ......Co ted? Náhradní nádrž nemám. ...... Musím to zkusit odchovat primo v akváriu. Ale jak?
Nic, nech to na rybách. Stejně z toho asi nic nebude, pokud je to jejich první. Proč bys musela? Můžeš část nádrže oddělit přepážkou a tam nechat jen samičku s úkrytem. Ale jak jsem již psal, nechal bych to osudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 19:44 Andaska – Jikry
Agassky se vytrely a mám jikry. Co ted? Náhradní nádrž nemám. Musím to zkusit odchovat primo v akváriu. Ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 19:17 Andaska – Cichlidka agassi
Ahoj, chci se zeptat. Jedna cichlidka holka si vlezla z cichlidakem do malého kvetinacku. Žádné jikry tam nevidím, ale chrani si to tam pořádné. Pustí tam jen cichlidaka, jinak je tam porad schovaná. Proč to dělá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:42 Andaska Re: dudak
Moc dekuji za podporu. Zkusim jeste odkalit a vymenu vody, treba to tedy zabere. Zatim basti obe, tak uvidime. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2018 21:30 Muž dudak [1885] Re: Andaska
já bych to nevzdával, několikrát už se mi povedlo takovéto oko u cichlidek vyléčit, respektive, poté co se to objevilo, to po výměně vody zmizelo. Vždy mi to přišlo jako reakce ryby na špatné podmínky, zejména dusičnany, popřípadě velké množství organického odpadu ve dně což bývá často spojeno. Takže bych zkusil odkalit dno a vyměnit větší část vody, pokud možno za hodně měkkou vodu bez dusičnanů. A trochu jim zvýšit teplotu, ramky to maj rády, aspoň na 28°C dokud se jim to neztratí. Párkrát se mi to povedlo, ale je pravda, že většinou už to končí špatně. Ale pokud stále žerou, tak bych se nevzdával. Ohledně velikosti nádrže: je pravda, že to je pro ně malé, ale znám akvaristy, kteří mají cichlidky ještě v menších nádržích a úspěšně je rozmnožují. Jsou to samozřejmě vytíračky, ale ty ryby z nich prakticky nevyjdou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:06 Andaska Re: romant
To neokecam no, takze je nevylecim, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:05 Andaska Re: Anthrax
Do te 100l premistim i pancernicky, ale ted se bojim abych k nim vybrala spravne rybky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:02 Andaska Re: Anthrax
Tu 100 litrovku uz zabiham, tak snad tam uz neudelam zadnou velkou chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 20:59 R Muž Anthrax [4787] Re: Andaska
Na pancéřníčky možná, ale pro ramky nestačí změřit pár údajů o vodě a dát je do jakékoli nádrže. Chce to prostě vybrat zdravé ryby a dát je do vyhovující nádrže. Což 15 litrů z principu není.

Edit: Jsem pomalej :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2018 20:56 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Andaska napsala: Ale voda je v pohode, dusitany, ph i amoniak a tvrdost vody, vse je v normalu.15 litrů čistý vody kde jsou moc neokecáš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:56 Andaska Re: NHKG
Ach jo, no doufam, ze az budu po dvou mesicich osazovat to 100l akva, tak takove problemy nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2018 20:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Testy můžou ukazovat dobré hodnoty, ale ta voda prostě není dost dobrá pro ramirezky. Voda má mnohem více parametrů než jsme schopni změřit a navíc ty hodnoty dost kolísají a ramirezky zabije i krátkodobé vybočení z normálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:52 Andaska Re: Anthrax
Ale voda je v pohode, dusitany, ph i amoniak a tvrdost vody, vse je v normalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2018 20:50 R Muž Anthrax [4787] Re: Andaska
Jinými slovy, tyhle citlivé ryby prodělají další dardu při dalším přesunu. :-( Pokud se ho tedy dožijí, coz si nemyslím. To je pěkné blbá strategie kupovat napřed ryby a až potom jim vytvářet podmínky. hmm

Edit: Ramka není pancéřníček, je to daleko choulostivější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:49 Andaska Re: romant
Takze je nezachranim? Pancernicky jsem zachranila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.07.2018 20:45 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Klasika, jak jsem psal, bohužel se to ve všem shoduje. :-O
Edit: Chce to ty správný podmníky a nebude se dít to co pozoruješ, tyhle ryby se těch 100 litrů nedožijí a až budeš do těch 100 litrů pořizovat další, tak je tam nedávej dříve jak za dva měsíce od skutečnýho záběhu, tedy klidně po třech měsících od založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:44 Andaska Re: Andaska
Fotka k příspěvku Andaska napsala: Mam je tu jen pro zatim, pak pujdou do 100l akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:40 Andaska Re: Andaska
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:39 Andaska Re: NHKG
Mam je tu jen pro zatim, pak pujdou do 100l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 20:37 R Muž Anthrax [4787] Re: Andaska
Ramky bývají dost často ve špatném stavu už v obchodě. Pokud jsou u tebe pouze tři dny, tak si myslím že už byly načaté, když sis je přinesla. Já ramky mraženýma patentkama nekrmím, preventivně. Jinak to chce ty informace (prezentaci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2018 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Vyfoť nádrž. Ale ramirezky jsou mnohem náročnější na kvalitu vody než běžné ryby. Takže vůbec nesuď podle stavu ostatních ryb. A pokud jsou v těch 20 litrech, tak se s nimi rozluč a nové nekupuj, protože tam je neudržíš delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:30 Andaska Re: Andaska
Muze to byt temi patentkami? Byli mrazene. Pamatuji si, ze jsem je jednou dala i pancernickum a ten den se jim ocicko vypoulilo taky, ale pak to zmizelo, kdyz jsem pridavala preventin a medical huben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:26 Andaska Re: Anthrax
Cichlidka ramirezova, v nadrzi je treti den. Ostatni rybky jsou v poho. Vcera jsem je poprve nakrmila patentkami a ted ty oci noo. Nemuzu je vyfotit mam zarostle akva a ted se nekde schovavaji. Normalne zerou az na to oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2018 20:18 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Jak jdou už ven oči, může se jednat už o nadlimitně namnožený bakterie uvnitř ryby, obvykle to lze dávat do souvislostí s prostředím, ale to jsou jenom úvahy, chce to ty informace, pokud možno co nejvíc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 19:46 R Muž Anthrax [4787] Re: Andaska
Určitě by pomohlo zmínit druh cichlidky. A fotka rybky + nějaké info, jako kde a jak dlouho se nachází, strava, atd., by se taky hodili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 19:31 Andaska – cichlidka nemoc
Prosim prosim o radu mam parecek cichlidek a dnes koukam , ze maji obe vypoulene jedno ocicko. Vymenila jsem tretinu vody a pridala pd hubenu multimedical mineral salt. Co mam delat dal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 19:43 Žena Pedro7 [1] Re: Naďa
To zní nadějně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 14:06 Žena Naďa [33]
Cichlidky Thomasovy nejsou tak choulostivé jako ostatní. Mám jich 10 taky ve 400 litrech a ve čtvrtek k n přibudou vysokoploutvé. Po konzultaci s jejich chovateli by neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 21:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
A v tomto případě na věštbu ani není potřeba tu pověstnou křišťálovou kouli. Na tohle by se asi dalo i vsadit :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=51