Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:32 R Muž romant [27982] Re: Pepyyczek
Zkusil bych začít přidávat rašelinový výluh, jinak to co pozoruješ je normální chování tohoto druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:05 Muž Pepyyczek [17] – Cichlidka Kakadu
Zdravím všechny.Prosím o radu mám třetím dnem v akva(138L) 2 samce Cichlidky Kakadu a 6 samic jedná se o jeden páreček (1+1) double red a 1+4 orange. Samec double red si hned po rozkoukání začal dělat nároky na celé akva a samec orange se už dva dny snaží schovávat,pod kameny,pod kytky a prostě všude,ale je pokaždé nalezen a vyhnán opět jinam.Bojím se jestli to zvládne.Všude kde jsem studoval píší že pokud je nádrž větší tak že by neměl být problém mít dva samce,ale v mém případě i když je akva 115cm dlouhé to asi neplatí.Co mám dělat? Jo a double red se mi přes noc stihli ještě vytřít a samec teď nadbíhá nabízejícím se samicím orange,není i to špatně???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No sůl...jasně může to být, ale nemusí, solí se běžně...potrava...také. Ale zrovna tak to může být vývojová vada u jedince, nebo celého výtěru...Protože už to měli rodiče, nebo jen jeden z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:22 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Co osolená voda? Solila jsem kvůli výskytu pár bílých teček a nechtěla jsem tam hned prát Eshu. Sůl a ledviny... nevím, jak u ryb, u lidí špatná kombinace. Metabolická porucha... ale jak vznikla? Jakože ta ryba byla narušená od počátku? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale hledala jsem informace na netu a nic moc jsem nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 14:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Inu stejně jako u lidí...metabolická porucha. Obávám se, že u ryb se ledviny asi neléčí...aby bylo možno diagnostikovat co to je, bylo by třeba nějakého nefrologického vyšetření...a to asi velký smysl nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 10:13 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Vím, že ryby také močí. Ovšem tmavou moč jsem neregistrovala. Jakými způsobem mohou onemocnět ledviny, prosím? A lze to nějak léčit? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Pro mnohé překvapivé...ryby také močí... ;-) smich ...a podobně jako i u lidí, například při onemocnění třeba ledvin (ale nejen) není moč běžně světlá, ale tmavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 23:05 Žena baletka [624]
Prosím, znamená něco tmavá tekutina vycházející z ryby? Jeden cichliďák se poslední dobou trochu zašívá v jedné rostlině (vždy na tom stejném místě) a dnes jsem vypozorovala, že vypouští jakousi divnou načernalou tekutinu z míst, kde odchází výkaly. Ostatní ryby (ryby stejného druhu, jak samci tak samice) ho v tu chvíli jakoby očichávaly, v každém případě jevily zájem, poté odplavaly. Existuje něco jako "značkování" u ryb? Nebo je to projev nemoci? Ryba vypadá OK, jen je trochu plnější v břiše. Tak mě napadá, že buďto se chystá ke tření (ony ty ryby poslední dny kolem sebe krouží, kroutí se a trochu bitkaří) anebo má nějaké vnitřní parazity. Co vy na to? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
V poho, mozna jsem byl moc drsny, uz tady sly vyrazne horsi dotazy a i kdyz leckdy ledacos vypada jasne, muze to byt taky jinak ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:22 Tomáš55 – Re: romant a Designer
Chápem, dík. Mohlo by ma to napadnúť. Len ma trocha motalo, že skalár a discus je s tej istej čeledi, dík. :-) :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:18 R Muž romant [27982] Re: Tomáš55
Ano, patří do čeledi vrubozubcovitých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
K tomu Ti stacil jeden rychly pohled:
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
a vidis tam napsano:
Čeleď: Cichlidae (Vrubozubcovití)
(pokud uz to nedal rozum rovnou sam :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:16 Tomáš55
Zdravím, chcem sa Vás opýtať, či cichlidky sú alebo patria k cichlidám, díky. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 11:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: Nevim teda co kolega myslel těma normama a ctěnim, ale to že samec prožene samici, která není ochotná se třít je bezne chovani. Pokud se ti udela pár tak zbylou samici odlov. Ve 112 by zazila peknou sikanu.

Psal jste o normálním chování...jazykově mi z toho vyšlo chování podle norem... ;-) Nemyslím si, že by má poznámka byla tak nejasná, pokud umíte číst. :-P Cichlidy normy nectí, chovají se v každé nádrži zcela jinak. Už je to srozumitelné? ;-) Ale jinak váš závěr v této poznámce je také správný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 08:01 radim Re: miloš
Nevim teda co kolega myslel těma normama a ctěnim, ale to že samec prožene samici, která není ochotná se třít je bezne chovani. Pokud se ti udela pár tak zbylou samici odlov. Ve 112 by zazila peknou sikanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 06:46 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: radim
112L.ale sou maly okolo 5cm.az povyrostou mam v planu 200L.no s jednou uz si zacina trochu rozumět a obcas se sni proplave po akvarku.mam pak kdyztak tu druhou samici dat pryc kdyby si s jednou padnul do oka? :)skoro v kazde literature sem se docet ze je dobry je chovat v paru nebo samec a dvě samicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: V jakém akváriu je máš? Jinak to je teda normální chování...

No normální... :-( Normální to chování není, protože cichlidy málokdy normy ctí. Je to prostě blbý rozhoz. Kluk teda začíná...už řešil soužití meek s tlamovci :) Prostě cichlidy by se měly párovat z větší skupiny a nebo holt to risknout a natvrdo nechat jen pár. Buď to vyjde, nebo samici zabije. Pokud je ten samec sociálně deprivovaný, pak bude mít stejně problém s třením...Míval jsem samce, který se běžně třel se dvěma samicemi skoro naráz a pak musel pryč. Holky si to odvodily bezkonfliktně samotné... smich Jinak by je pobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 21:01 radim Re: miloš
V jakém akváriu je máš? Jinak to je teda normální chování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 18:37 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – kančík červenohrdlý
zdravim.mam 3 kančíky v akvarku(1 samec,2 samice)samec mi pořád nahání samičky po akvárku a ty se pořád skrz nej schovavají.nažrat je nechá.mám tento problém nějak řešit nebo je po čase nechá být.mám je týden.samec se začne dvořit a jak samice couvne tak ji začne honit.velikost ryb 5-6cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2013 09:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ajllyn
Začněte mu vyhorožovat kočkou a když to nepomůže, dejte ho pryč... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 09:50 Žena Amy01 [39]
Vedel by mi niekto poradit čo so samcom Aulonocary, ktorý terorizuje zvyšok akva? zaberie si polku akva a ostatné ryby sú staticky na mieste, akva je 170x50x40cm. Je tam 11 Pseudotropheusov acei a 9ks AOB. Tretí druh by som tam už rvat nechcela a vyberanie šutrov aby tam bolo menej schoviek asi tiež nepomože pretoze on si obsadi raz jednu stranu akva a raz druhu.

Thanx.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2013 09:23 R Muž romant [27982] Re: MichoCZ
Dva páry těchto jmenovaných naprosto v pohodě, rozčlenit dno, kořen určitě ano a bude to v pohodě. U cichlid(ek) je důležitá plocha dna, takže rozměr 80x35 je daný a když přihlédnu k osvětlení, tak bych šel klidně jenom do těch 35cm výšky. Dna Tebou vybraný, budou realizovatelný obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 08:59 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Možná se zeptám na něco, co už se tu řešilo. Chci si pořídit cichlidky. Buď borelky nebo ramirézky, ty se mi líbí víc. Mám pro ně na výběr 80x35x35 nebo 80x35x40cm nádrž. Na výběr je jako dno liapor nebo černý písek z flexiobkladů. Filtrace bude řešena externě homemade filtrem o objemu 20 nebo 22 litrů podle výšky akva. Kořen by být taky mohl, nějakou naplaveninu jsem sehnal. Roslinky mám ze svojeho pěstování limnophilu sessilifloru, egerii najas, echinodorus osiris, e. aschersonianus, e. schluteri, sagittaria platyphylla, sagittaria subulata. Nevím, zda dát na dno nějakou břidlici jako čistou plochu. Osvětlení bude LED, takže regulovatelné podle potřeby.

Takže shrnutí:
1) jakou výšku akva?
2) jaké dno?
3) mohou být v takovém akva pár borelek a pár ramirézek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:31 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
ok a prezentaci zalozim behem tohoto tydne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.02.2013 22:01 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Případně ještě ve volných chvílích založit prezentaci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:58 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: takze menit dokud se to nesrovna ano?Ano, klidně ještě přicmrndnout ten Nitrivec, nekrmit, na filtr nesahat a měnit, toť má rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:55 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
takze menit dokud se to nesrovna ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:39 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: mel jsem tam hruby ricni sterk tak 1-3cm a spousta krmiva zustala mezi tim, tak jsem tomu chtel zabranit.Ano udělal jsi to dobře, tu výměnu, ale je nutný to podpořit nejen tím nitrivecem a jistě je zřejmý z mých nejen těchto reakcí, co ti doporučím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:37 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
mel jsem tam hruby ricni sterk tak 1-3cm a spousta krmiva zustala mezi tim, tak jsem tomu chtel zabranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:32 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A taky srovnáním prostředí, zvláště nitrifikace :) Ono to šťourání do dna je někdy víc na škodu než k užitku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 21:29 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
Nitrivec je dobrej, ale výměny vody jsou ještě lepší, bez toho to nepůjde, jenom pomocnejma(byť skvělejma) vodičkama to nezachráníš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:27 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
ale dychaly tak i pred vymenou sterku a to jsem daval nitrivec pred par dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:15 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
A to zase já si myslím, že by to mohlo bejt tím dusíkem, zvláštěpak, je-li akvo "umytý", jak píšeš. Takže bych měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 21:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DeNNI85
V tom dně je (častokrát)víc nitrifikačních bakterií jak ve filtru. Jeho výměnou o ně přijdeš. Takže je to opět onen dusík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 21:09 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – tak nic
zase se vratilo to rychle dychani. v sobotu vecer jsem menil hruby sterk za jemny pisek. vymenil jsem vsechnu vodu, pac byla dost spinava kdyz jsem vybagroval stary pisek. propral jsem ten novy jemny, den pockal a pridal do vody sera nitrivec. a dneska zase rychle dychaji. i nez jsem vymenil ten pisek, tak se to vratilo. pridal jsem tam jeste jednu rostlinu a ubral 4 ryby. muze to byt treba nejake onemocneni zaber? nemyslim si, ze by to bylo dusikem, kdyz je akvarium dva dny total umyte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 08:35 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – nitrivec
Tak jsem tam nalil ten nitrivec a vypadá to, že ok, tak snad to tak zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:51 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ta informace o 24 hodinách platí u akvárií bez ryb,aby se stihla rozjet nitrifikace. V tomto případě je to nepodstatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DeNNI85
DeNNI85 napsal: zkusím tam něco dolít a uvidíme co se stane.
rozhodně ale měň tu vodu, po přestěhování a proprání písku je akvárko skoro jak nově založené, navíc když tam těch ryb máš hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2013 15:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DeNNI85
co jsem vyčetla tak máš akvárko s velkými cichlidami a téměř bez rostlin?
Chce to zjistit kolik máš dusičnanů ve vstupní vodě, pokud ne moc, tak častěji měnit vodu, nebo ubrat ryby. Další možností je externí filtr/květináč do kterého se zasadí nějaká kytka co bude odčerpávat živiny.
Taky by nebylo od věci pořídit si nějaký dobrý test a změřit dusičnany v akvarijní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:00 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: DeNNI85
k tomuto produktu se píše, že se ryby mají dát do nádrže po 24h nebo to tam můžu nalít rovnou? Víte někdo jak se to dávkuje, to jsem se nedočetl, abych věděl, jak velké balení mám koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 14:40 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: katterinecka
jasný tomu rozumím, ale co jsem měl dělat, když jsem měnil jen část vody, tak to nepomohlo, ani po odkalení a potřeboval jsem to odstěhovat, takže jsem to musel vypustit celé :-) ok, zkusím tam něco dolít a uvidíme co se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2013 13:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DeNNI85
ve dně a ve filtru probíhá nitrifikace, to znamená že se pomocí bakterií mění nebezpečný amoniak na dusitany a ty na méně nebezpecně dusičnany. Sice tam dohromady těch dusíkatých látek není tolik ale amoniak a dusitany jsou nebezpečné v mnohem menších koncentracích.
Rozhodně teď bude dobré často měnit část vody, klidně i každý den, a může pomoct i přidání nějakého přípravku s bakteriemi, třeba sera nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 13:40 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Ičin
tak myslel jsem, že když ho zbavím bordelu, díky kterému se tam zřejmě hromadil dusík už dříve, tak už ho nebude mít co tolik produkovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2013 13:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Samozřejmě. To je to proprané dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:45 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – je to zpět
tak před 3 dny jsem musel přestěhovat akvárium, takže jsem jej celé vypustil, pro jistotu i propral štěrk a napustil, tak 3 dny vše ok a te´d některé ryby začínají rychle dýchat opět. je možné aby se ve 450l nádrži za 3 dny zvýšila hladina dusíku? cca 15 ryb, většina do 8cm, 3 kusy kolem 12cm a jeden gibiceps 30cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:19 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
Čím hrubší, tím větším možnost, že začne ten bordýlek zlobit. Jemnější písek(štěrk) bude vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:16 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: romant
ne, mam tam tak 3cm cca. mam takovy ten hruby ricni sterk. ale premyslel jsem o jemnem bilem pisku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:10 R Muž romant [27982] Re: DeNNI85
Nevím jak velkou vrstvu štěrku na dně máš, ale jestli je to více jak 5cm, tak bych ubral, bude se to lépe udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:54 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
zkusim si koupit nejaky test no a zkontroluji vodu v akva i z kohoutku a uvidim. diky za rady, pripadne poridim jeste par anubiasu, ty nezmasakrovali. jinak jsem z prahy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Případně přihodit sáček "Nitrate remover" na odčerpání dusičnanů. Taky dočasně pomůže. Ve vstupní vodě klidně může být 30-40mg/l NO3 a to pak moc neklesá. Zkus opravdu na hladinu hodit nějaké kytky, třeba to přežijí. Pokud jsem někde z okolí Brna, klidně dodám (každý víkend půl kýble vyhazuju)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1301