Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
VojtěchK napsal: Pořádě to promyslím abych věděl no jestli mají stejnou stravu apod abych jedněm nedával do těla a druhejm neubližoval, ještě to pořádně rozmyslím a uvidím chci mít tohle akvárium podle svým nej představ. Takže uvidím. A myslíte tedy tak 3 páry maximálně? Když dám třeba pár citroný pár těch Salvinů a pár třeba černoopasých nebo Fenester? To už je asi tak nějak na mě která ryba se mi libí nejvíc a z toho vybrat tři ale každý v páru. No a to bude taky něco když koupim rybky a ony se mi nezpárují. tone

Za mne je to už tak strašně křivolaké, že já bych do toho takto teda nešel! 650 litrů není zase tak moc velké akvárko na takhle šílené experimenty...Vraťme se na začátek. Pokud z té nádrže chcete udělat bramboračku, dejte tam jen samce, a třeba od deseti druhů. Jsou vybarvení, nemají samice, nemají se o co rvát, a prostor si vyřeší celkem nekonfliktně.
Pokud se chcete věnovat párovému chovu velkých cichlid, s tím, že předpokládáte i mláďata, pak si udělejte hezké akvárium, a dejte tam jeden pár. Ony ty ryby, které vybíráte mají i přes dvacet cm, tak toho zaberou dost. Když uděláte nějakou pěknou kořenovou dekoraci, dva, tři šutráky, tak už vám to akvárium bude menší. Já měl v šestistovce jeden pár žlutých herosů a několik kamenů - styl japonská zahrada - jeden květináč s echinodorem, a když i ženská schválila toto jako bytovou dekoraci, tak to muselo asi vypadat docela dobře. :-P
Protože jak začínáte meditovat, co uděláte s rybami, které nezpárují, tak už cítím, že máte jen to jedno akvárium a zaděláváte si na průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: ...touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn
No, jestli si vybíral podle fotek na netu, tak budeš asi zklamán. Na fotkách jsou většinou ryby na naše v hodnotě nad tisíc Kč. Sem se spíš vozí "nepovedené" ryby. Navíc se u těchto kříženců jedná o dosti agresivní ryby.


Nóóó...asi musím zklamat tebe :-)...Čakovičtí dovedou dovážet véééélmi pěkné kousky... smich ...Že by byly levné to né, ale pěkné jsou velmi výrazně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 23:15 Muž wladys [291] - Cichlidy
Hlavně ty ryby nenakupuj po dvu. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:37 Muž VojtěchK [0]
Pořádě to promyslím abych věděl no jestli mají stejnou stravu apod abych jedněm nedával do těla a druhejm neubližoval, ještě to pořádně rozmyslím a uvidím chci mít tohle akvárium podle svým nej představ. Takže uvidím. A myslíte tedy tak 3 páry maximálně? Když dám třeba pár citroný pár těch Salvinů a pár třeba černoopasých nebo Fenester? To už je asi tak nějak na mě která ryba se mi libí nejvíc a z toho vybrat tři ale každý v páru. No a to bude taky něco když koupim rybky a ony se mi nezpárují. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:25 radim Re: VojtěchK
nikaragujci se mezi tvým výběrem určitě neztratí, jsou to velmi houževnaté ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:22 Muž VojtěchK [0]
Ha tak projíždím vivarium a koukám ještě na Vieja Fenestrata a Kančík Salvinův. Co vy na to? Trochu už kombinuju, ale chci zvolit pěknou kombinaci a hlavně aby se mi navzájem nepozabíjeli. Za každou radu díky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 22:03 Muž VojtěchK [0]
Ok dobrá zůstávám u těch zaručených jako je červenohlavý a černopasý. Ještě koukám na ty Nikaragujce. Moc hezká ryba ale asi bude menší než Citronáci a spol. vid? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:16 RAP Re: VojtěchK
...touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn
No, jestli si vybíral podle fotek na netu, tak budeš asi zklamán. Na fotkách jsou většinou ryby na naše v hodnotě nad tisíc Kč. Sem se spíš vozí "nepovedené" ryby. Navíc se u těchto kříženců jedná o dosti agresivní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:27 Muž VojtěchK [0]
No a ještě uvažuju krom těch dvou druhů co sem napsal k těm Citroňákům nad touto krásně vybarvenou rybkou Cichlasoma Flowerhorn palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:16 Muž VojtěchK [0]
Už tak nějak předběžně mám vybráno. A to černoopasý a červenohlavý a k nim citronáky. No ted mi jde jen o to jak vybrat dobrý pár v pátek zajedu do Vivaria do mělníka tak snad mi poradí a řeknou co a jak. A když se zeptám dál jak je to se světlem pro tyhle ryby a co rozestavění kamenů v akváriu? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:12 Muž VojtěchK [0]
Aha aha a můžete mi tu někdo vypsat tak nějak jakoby seznam ryb který by mohli být z citronákama? Dva páry jen Citronů je nespíše blbost že? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:18 RAP Re: LiborSprysl
....citroni mi docela dobře fungovali s managujci..
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:16 RAP Re: wladys
Ta akara je v pohodě. Spíš jsem myslel ty červené. Mimochodem jsou ideální k ocelátům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já se přidám k Vláďovi... ;-) ...jen tak naokraj...citroni mi docela dobře fungovali s managujci... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:05 Muž wladys [291] - CichlidyRe: RAP
Jo klidně, souhlas.. to byl jen příklad. Ty dva druhy mě prostě v tu chvíli napadly... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:57 RAP Re: wladys
Já bych citroňáky kombinoval zase jen s SA cichlidama např. Vieja.
Velikostně je to akvárium na 2 maximálně 3páry těchto cichlid s ohledem na vnitřní uspořádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:10 Muž wladys [291] - CichlidyRe: VojtěchK
Samec si stejně vybere(pokud vůbec) jen jednu samici. Já bych tam dal ještě jeden druh větších a houževnatějších cichlid(třeba Aequidens rivulatus, Hypselecara temporalis.. atp.), na dno nějakého většího krunýřovce. Hrozí totiž velice reálně, že se samec bude v akva nudit a bude samici napadat a mohl by ji klidně i zabít. Takto bude mít jak jeden tak druhý nějaké rozptýlení a měl by být větší klid v akva. Jiho a středoamerické cichlidy jsem takto vždy choval a osvědčilo se mě to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 14:44 Muž VojtěchK [0]
Ano Kančíky Citronový nechci se jich zbavovat. Nebo tedy myslis kdyz se zacnou rozmnozovat? No to by se videlo. Rozhodne chci tyto ryby jsou velky a majestatni a krasny proto sem sehnal i tak velky akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: VojtěchK
No blbý je pak co s nimi...těch se člověk zbavuje nejhůř...teda pokud myslíte kančíky... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:17 Muž VojtěchK [0] – Cichlidy citronové
Ahoj lidi pořídil jsem teď dalši akvarium a to o objemu 650 litru. A chci do něj cichlidy. Co my poradíte mam dat jen citronovy? Treba jednoho samce dve samičky at maj prostor nebo muzu i vice? Akvo je 160 dlouhy 60 siroky. Diky za rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:48 Žena baletka [624] Re: Lucky005
Jarda Rybka www.akvarijniryby.com/… Není to úplně Ostrava, ale je to kousek. Nejsem si úplně jistá, jestli zrovna Ramky odchovává nebo dováží, ale myslím, že chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:10 Muž exit [116] - RostlinyRe: Lucky005
zkus kouknout na tyhle stránky www.davmi.eshop-zdarma.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 21:11 Muž Lucky005 [197] – Cichlidka Ramirezova (Mikrogeophagus ramirezi)
zdravim, nevite o chovateli Cichlidky Ramirezove (Mikrogeophagus ramirezi) v Ostrave a okoli, bral jsem nejake kusy od jednoho pana na aquaburze, ale nevzal jsem si kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 20:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
No zkusit to jde, ale řekl bych, že je to škoda. Hlavní předností velkých cichlid jsou hlavně ty projevy spojené se skupinou. Ať už se jedná o předvádění, ustavování hierarchie, námluvy nebo péči o potěr.
Zkusit to samozřejmě jde, ale ta pravděpodobnost je malá, i kdyby se člověk trefil do samice a samce. Hlavní problém by ale byl, pokud by člověk vzal dva samce, protože by neměli žádný jiný terč (v podobě samic) a zajímali by se pouze o sebe, což by ten slabší taky nemusel přežít.
Jinak samozřejmě se dá čekat, až někdo nabídne pár, ale bude to trvat. A v případě oněch red spotted severáků bych řekl, že to bude čekání trvalé nebo minimálně hodně dlouhé. A ve chvíli, kdy bude chtít někdo prodat sehraný pár, tak bude možná stát víc než pořízení té mladé skupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:20 Muž exit [116] - RostlinyRe: Urtman
Ten leopard je opravdu nádherný, ale uvažuji spíš nad pekoltii, která by měla být v pohodě.Ale těch sumců je tolik, že jestli neseženu jeden typ v zástupu jich stojí další stovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 19:15 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
No s tím nákupem od každého více kusu a čekat až se to spáruje a posléze vytřídit bude trochu problém. Za prvé v tom budu mít nejspíš dost peněz a za druhé kam s něma potom a za třetí jsem neplánoval odchovávat mladé. I když nebráním se tomu. Nešlo by koupit rovnou pár a pokud se nespárují - nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 18:36 JoKa Re: exit
Jenom k tomu doplním toto krunýřovec leopardí, krunýřovec oranžový. Krunýřovec leopardí je nádherná ryba (dle mého soukromého názoru nejhezčí ze všech krunýřovců). Agresivní je pouze ke stejnému druhu (nebo samcům jakéhokoli krunýřovce). Takže pokud ho budeš mít v akva, tak se rozluč s jakýmkoli jiným samcem krunýřovce. A perlička navrch, sháněl jsem ho dlouho a vzdal jsem to, když jsem zjistil cenu. Maličký kus stojí 900 Kč a pokud nebude mít ideální podmínky, tak ti nedospěje a chcípne. Řešení pořídit už dospělého, ale to si připrav tak 1500. To odradilo mě, protože pořídit rybu za litr a doufat, že mám doma dobré podmínky se mi fakt nechtělo... Ale jinak je skvělý.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 17:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
(skoro)Nikdy nelze tvrdit, že to tak nejde, ale dá se to z pochopitelných důvodů nedoporučit. Klidní jedinci a dobře postavená nádrž dokážou hodně, ale obecně si nemyslím, že je to úplně vhodná kombinace. Zkusit se to dá a věřím, že první rok, dva to fungovat bude. Ale jakmile dospějí a případně se budou i třít, tak bych dal ruku do vody, že to fungovat rychle přestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 16:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: agresivity krunýřovců směrem k herosům bych se vůbec nebál :) a co se týče menších ryb, asi bych to opravdu dobře zvážil. nějak si nedovedu představit jak bude ramirézkám, které mají 7cm vedle dospělých herosů, kteří mají 20. to stejné šikmopruháči. s těma malejma rybkama bych byl opatrnej, pokud člověk nepočítá s tím, že jednoho dne z nich prostě bude žrádlo

Ale mimochodem, pod altama Oldovi Zelenému altispinozy docela normálně odvodily mláďata... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 14:55 Muž sasula [274] Re: RAP
To jsem pochopil sam. Proto jsem je odvezl k sobe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: exit
U těch velkých ryb je problém, že za mlada jsou (nečekaně) malé a akvarium vypadá prázdné a až vyrostou, tak je to akvárium přeplněné. Začal bych s klasickou sestavou 5-6ks od každého druhu a počkal, jak se spárují a následné protřídil. Když bude dobře rozčleněné, tak v dospělosti by tam mohlo fungovat cca 4-5 párů velkých ryb(heros, mesonauta, skaláry) bez velkých konfliktů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:16 RAP Re: sasula
Považovali je za potravu, proto je napadali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 12:34 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
Díky za radu. A mohl bys mi poradit z těch ryb co mám v plánu (kromě ramirezek) kolik jich tam můžu dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2013 12:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
agresivity krunýřovců směrem k herosům bych se vůbec nebál :) a co se týče menších ryb, asi bych to opravdu dobře zvážil. nějak si nedovedu představit jak bude ramirézkám, které mají 7cm vedle dospělých herosů, kteří mají 20. to stejné šikmopruháči. s těma malejma rybkama bych byl opatrnej, pokud člověk nepočítá s tím, že jednoho dne z nich prostě bude žrádlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:25 Muž exit [116] - Rostliny
No uvažoval jsem místo toho jehlicovitého nad leopardím,ale pak jsem na nějakých německých stránkach objevil,že je celkem agresivní.Tak spíš uvažuji nad tou pekoltii.Každopádně ještě nemám akvárko protože čekám na vyjádření majitele bytu jestli mi to ta podlaha vůbec unese. Zatím nasávám informace, abych se později vyhnul nějakým problémům. Ještě vychytat množství ryb, charakteristiku už mám trochu nastudovanou.A uvažuji,že bych ty rozměry změnil na 200x70x50 dxšxv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: exit
exit napsal: Už celý den hledám vhodné kandidáty na spolubydlící ke kančíku červenookému. Dospěl jsem k těmto výsledkům ,a to že pořídím jen ryby převážně z jižní ameriky. Našel jsem tyhle: perleťovka winemilleri, skalára amazonská, krunýřovec jehlicovitý, cichlidka ramirezová, cichlidka vysokoploutvá, kančík hrbohlavý, krunýřovec leopardí, krunýřovec oranžový, pekoltie essequibská. Podle toho co jsem dneska stihl pochytit na internetu by tahle sestava měla být víceméně bezproblémová. Pokud se pletu budu rád když mě někdo opraví. Jen nevím kolik čeho dát aby to fungovalo i do budoucnosti. Plánuji akva o velikosti 200x60x60 a netvrdím,že tam chci dostat všechny tyto ryby- jen z čeho chci vybírat.
Díky za každou radu

Ten spilurus je tak trochu skoro středoamerický, proti tomu jak je severa výskytem jižněji. Ovšem povahou je naprosto ideální i v době výtěru (kdyby něco mám tu dva páry na prodej ;-) )... s těma farlowelama bych byl opatrný. Jsou dost křehké. Byť se spolu na lokalitě možná vyskytují, pak určitě ne ve své bezprostřední blízkosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 19:23 Muž exit [116] - Rostliny
Už celý den hledám vhodné kandidáty na spolubydlící ke kančíku červenookému. Dospěl jsem k těmto výsledkům ,a to že pořídím jen ryby převážně z jižní ameriky. Našel jsem tyhle: perleťovka winemilleri, skalára amazonská, krunýřovec jehlicovitý, cichlidka ramirezová, cichlidka vysokoploutvá, kančík hrbohlavý, krunýřovec leopardí, krunýřovec oranžový, pekoltie essequibská. Podle toho co jsem dneska stihl pochytit na internetu by tahle sestava měla být víceméně bezproblémová. Pokud se pletu budu rád když mě někdo opraví. Jen nevím kolik čeho dát aby to fungovalo i do budoucnosti. Plánuji akva o velikosti 200x60x60 a netvrdím,že tam chci dostat všechny tyto ryby- jen z čeho chci vybírat.
Díky za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:40 Muž sasula [274] Re: LiborSprysl
Napadali je z boku!!! Nebo ukously ocastu a tam neco vykouseho... jak jsem to zjistil hned sli do kyblu a priprava na prevoz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: sasula
No tak je to prostě anatomický nesmysl... 4-5 cm velké festivy mají tlamku o průměru cca 4 -5mm max...takže tam se prostě neonka nevejde... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:23 Muž sasula [274] Re: LiborSprysl
Hlad urcite ne...

Hlavacky byly o polovinu mensi nez neonky ajsou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: sasula
sasula napsal: S kancikama sikmopruhyma a jejich mirumilovnosti to neni tak ruzove. Pred mesicem jsme museli k asi 4-5cm kouskum dat par neonek( jsou u nich male hlavacky a v pohode) Ale jaksi se do neonek pustili ze behem 2h bylo 10 neonek vejpul.

Mírumilovnost se nerovná se schopností sežrat...Že by tak malí žrali neonky, to se mi tedy opravdu nezdá...asi měli hlad. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 17:51 Muž sasula [274] Re: exit
S kancikama sikmopruhyma a jejich mirumilovnosti to neni tak ruzove. Pred mesicem jsme museli k asi 4-5cm kouskum dat par neonek( jsou u nich male hlavacky a v pohode) Ale jaksi se do neonek pustili ze behem 2h bylo 10 neonek vejpul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 13:25 Muž exit [116] - RostlinyRe: Ičin
Díky za tip. Jinak myslíš že by ty cichlidky s nima byly problém kdyby spolu byli od mala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2013 12:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ano heros je krásná ryba
v jakékoli variantě. ale volil bych k němu ryby z jeho domoviny a taky dostatečně velké. ona je to sice klidná ryba, ale pořád je to cichlida slušné velikosti. šikmopruháči budou ok. dál klidně skaláry, různé střední cichlidy jako akary hnědé, kolumbijské, kančíky atd.
asii bych do toho zbytečně netahal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 12:10 Muž exit [116] - Rostliny
Objevil jsem nádherné ryby kančík červenooký var. červeně tečkovaný. Jelikož je to větší ryba tak uvažuju o novém akvarku o rozměrech 200x60x60 což by snad mělo stačit.
Uvažuju nad cca 4-5 kusy a k tomu nějaké ryby. Napadly mě tyto: cichlidka vysokoploutvá, kančík šikmopruhý, čichavec modrý, mřenka nádherná. Hodí se k sobě? Popřípadě nějaký tip na jejich spolubydlící? Podle zdejšího atlasu atlasu jsou to všechno mírumilovné ryby. Až na období tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:42 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Kryštof
jo to je pravda....naštěstí jsem si už koupila halančíky takže to už tak moc neřeším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2013 19:46 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Nikola90
to možná jo, ale celkově to nesedí, a navíc není radno kombinovat afriku a ameriku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:20 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Kryštof
tak parametry u kakadu na netu jsou spíš 22 - 28 °C, 6 - 15° dH, pH 6,8 - 7,8...tady v atlase se trochu liší ale co koukám na parametry s halančíky dvoupásým(21-25°C, 6-7 pH, 2-10 dGH) a oranžovým(21-25°C, 5,5-7 pH, 4-12 dGH) tak tam se liší trochu...takže podmínky by se daly nějak vykoumat :-) teď spíš aby cichlidky v době tření nebyly až moc agresivní na halančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:12 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
ale tak zas tak tragicky bych to neviděl. nechtěný výtěr samozřejmě bez problémů, ale nechtěný odchov ve společenské nádrži to už asi néé
ale přidávám se na tvou stranu - zbytečně nekřížit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1201