Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 21:00 radim Re: Designer
kéž by to byl i můj případ :-O už týden postrádám jednu Crenicichla cardiostigma :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
To je na cichlidach nadherne, ze dokazi takhle prekvapit. Treba jak se mi ztratila mamina a pak mi najednou privedla ukazat oblacek mladych, to pak poskoci srdce radosti, ze o rybu neprisel, ale je jich naopak jeste vic :) . A jak dokazi cichlidy schovat vykuleny poter, to je nekdy taky pekna legrace, nikde to neni, ale stale se chovaji jako ze je, ale kde?

Ale vzdyt to znas, jen mi to neda nenapsat. A ted tady na mne mamina z akvarka kouka, co kapne k sezrani, pricemz to ma byt podle nekterych popisu placha ryba (Apistogramma viejita), ktera nezere suche, ale az vyloudi granuli pro tercovce, polkne ji jak malinu :) .

Cichlidy jsou bajecne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 19:38 RAP Re: radim
I to je možné, vzhledem ke stěhování, jsem bez ohledu na výtěr, udělal včera běžnou údržbu. Ale jak píši, vzhledem k chování je možné, že pár kousků potěru mají schované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 16:42 radim Re: RAP
To pak jo. Pochopil jsem to špatně, že je zlikvidovali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 16:06 RAP Re: radim
No, vzhledem k chování je možné, že je tam maj někde zašitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 16:06 Muž Johny [4]
Neví někdo, resp. neměl by někdo na prodej cichlidky ramirezovy var. electric blue či cichlidky kakadu? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 15:50 radim Re: RAP
jen tě chtěli poškádlit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 15:31 RAP Re: RAP
Tak a dnes odpoledne jsou jikry pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 14:34 RAP Re: LiborSprysl
Nu což, to je osud. Ten pár se mi stejné moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Zcela běžné... smich tohle mi udělají ryby, které se rozhodnu prodat, protože dlouhou dobu se množit nechtějí... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 21:38 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: RAP
Hold protestujou, no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 21:36 RAP Re: vaaclav
vaaclav napsal: Dobře ti tak, nemáš kouřit. smich
Nechtěl si napsat:"nemáš se stěhovat"? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 19:56 RAP – smůla
Fotka k příspěvku Tak tohle mi provedly Mesonauta insignis týden před stěhováním. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 18:23 Muž vlacek [402] Re: radim
Tak bohužel musím říct, že tento odhad s tolerováním mladých se nepotvrdil. Mladé byly sežrány do poslední. Což mne docela mrzí, měl jsem podlehnout nutkání je odlovit. Samice teď už zase hlídá jikry. Tak třeba příště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 14:08 radim Re: vlacek
rybicky.net/forum/3107-kancik-chov
tady jsme řešili v podstatě to samé
starší potěr byl rodiči tolerován, ale druhý den už byl všechen nově vykulený potěr pryč :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 13:59 Muž vlacek [402] – Akara electric blue
Zdravím zkušené cichlidáře. Poprosím o radu. Moji týdenní nepřítomnost kupodivu pár akarek electric blue přežilo a jsou tedy tak 3týdny staré. Samec, který je hlídal, se na to už vykašlal. Akarky jsou tak 5-6mm velké, je jich tak 10. O víkendu se mi dokonce podařilo odlovit SAE, vrátil jsem nespárovaného samce akary a pro razbory espei už jsou akarky mc velké na sežrání, takže by snad měly být v bezpečí, ale... Samec a samice o víkendu čistili kameny, dlouze tancovali, střídavě jakoby okusovali listy kryptokoryny a nakonec se dlouze "líbali", takže očekávám další snůšku jiker. A konečně otázka - nesežerou rodiče mladé v okamžiku, kdy se začnou starat o další snůšku a mladé jim do toho polezou?

P.S. Měli jste naprostou pravdu s tím, že prví dva vrhy se nepočítají. Z těch přežila jen jedna rybka, kterou jsem jim "ukradl". Až tento třetí vrh malá část potěru v původním akvárku přežila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 09:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Jak se ukazalo, rano uz samice nehlida a je vuci ostatnim rybam zase tolerantni (v ramci toho, ze jde o cichlidu). Takze se nemusim plasit, hlidala si neoplodnene jikry a holt ji jen vydrzely trosku dele, nez bych cekal. Uprimne jsem rad, chci si mlade co uz mam vypiplat do dospelosti, a takhle je to celkem v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 08:04 RAP Re: LiborSprysl
Druhotné pohlavní znaky tedy rozhodující jsou...především pro samičky.
Ve většině případů ano. U Desingera jde o trochu vyjímečný případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Vzdyt jeste samecci nemaji ani cervene znaky, jsou to drobecci.
Druhotné pohlavní znaky nejsou rozhodující.

Druhotné pohlavní znaky tedy rozhodující jsou...především pro samičky...u lidí to většinou bývá naopak... ;-) ...u nich je lépe vnímají "samečci". Jestli se nepletu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 20:58 RAP Re: Designer
Vzdyt jeste samecci nemaji ani cervene znaky, jsou to drobecci.
Druhotné pohlavní znaky nejsou rozhodující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 15:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Jak velké jsou ty mladé z předchozího výtěru? Nezapomeň, pohlavně zralé jsou dřív než dorostou do max. velikosti. Což je blbě napsáno, pač ryby rostou v podstatě celý život. :-D
...ale jen do své maximální velikosti... :-P ...což v případě apistogram není zrovna moc dlouho... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
rybicky.net/fotogalerie.php…
Na fotce neni nejvetsi kus, ale ono je to tak nejak +/- drobne. Ani ne 3cm.
Vzdyt jeste samecci nemaji ani cervene znaky, jsou to drobecci. No ale moc jinych ne sci-fi vysvetleni nemam. Holt neni samec, byl potreba, tak to nektery kousek popohnalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 10:46 RAP Re: Designer
Jak velké jsou ty mladé z předchozího výtěru? Nezapomeň, pohlavně zralé jsou dřív než dorostou do max. velikosti. Což je blbě napsáno, pač ryby rostou v podstatě celý život. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 10:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Odchov, bez samce!
Mam trosku obavu o sve dusevni zdravi, popisu proc.

Samce rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra nikdo nevidel snad mesic, ztratil se, nejspis odesel do vecnych lovist a ja ho nenasel ani mrtveho, sneci ho nejspis uklidili. Kdyby zil, aspon bych ho nekde zahledl, protoze i kdyz je akvarium dost zarostle, pozoruji ho dost na to, abych ho tak dlouho ani nezahledl.

Samice uz se nejaky ctvrty den o neco stara, v domecku postavenem z kamenu, je znacne podrazdena, hlida pekne drsne.

Jediny samci element v akvariu jejiho druhu jsou jeji mlade, stare malicko pres 3 mesice od vykuleni (fotky v me prezentaci), nejvetsi necele 3cm.

Co tam ta samice dela? Neoplodnene jikry se kazi celkem rychle, to uz by nemela co, kdyby to nakladla sama. Mlade v akvariu nemaji jeste ani plne zbarveni, ze by neco byl pohlavne dospely samec, to se mi moc nezda, je to moc brzy.

Jestli za par dni vyplave s hloucekem mladych, budu zraly na blazinec...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 10:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlacek
Mě úplně vpohodě braly diskus granulát (na doporučení Designera ,kterej s tím má zkušenosti), celkem dobře i ozobávaly tablety pro ancáky , konkrétně Tetra wafler mix , regeneraci střevní flóry podpoří krmiva s vysokým obsahem řas , ládovat do jídla třeba Fishtamin , taky není od věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 09:54 Muž vlacek [402] Re: MonterMonty
Ok, to jsem nevedel. Krmim mrazenymi patentkami, zatim ne zivymi. Jak jsem psal, samec se na susena krmiva netvari, i kdyz predtim s nimi problem nemel. Ted je prakticky jen na patentkach (kdyz krmim susenym, tak proste nezere a pocka na den kdy dam patentky), tak nevim, co by delal, kdybych je uplne vynechal. Uz tak je pohubly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 22:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Romante , číst umím :) , jak jsem se dočetl , léčil tou eshou střevní parazity , když jsem s nimi měl problém já a něco o tom hledal , určitě u tří různých léčiv bylo nekrmení živým víc než doporučováno , tak jsem z toho usoudil , že to bude asi stejný postup při léčbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 22:25 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Jenom pro úplnost, kolega léčil něčím jiným. ;-)
Edit: Aby to nevyznělo jenom ironicky, ta poznámka o nekrmení masitou stravou po léčbě svůj smysl a to obecně má, neboť oslabený organizmus ryby a je jedno jak šetrný léčivo je použito, onem masitý půst ocení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 22:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlacek
Tak to je snad na dobré cestě , mě se při léčbě Terapem SH úplně v klidu vytřeli třeba ancáci , jen s tím živým krmením, nevím no, na tom Trapu je doslova napsáno" minimálně 14 dní po léčbě nekrmit živou ani mraženou"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 19:27 Muž vlacek [402] – blue electric akara, RAM
Po delsi odmlce pridavam update.

1. Leceny samec RAMky zije, neni prehnane aktivni a neprecpava se, ale zda se, ze paraziti byli eSHAa Hexamitou vyleceni. Je najednou nejaky vybiravy v jidle, protoze zere temer vyhradne patentky, sucheho si moc nevsima.

2.Electric blue akary - opet uz nekolik dni maji mlade. Treti vrh, opet odlisne chovani. Prvni se v peci stridali oba, druhy vrh vyhradne samice, tento treti vyhradne samec vcetne hlidani jiker! Neni sice tak poctivy v hlidani jako byla samice, ale samice u mladych neni ted vubec. Odjizdim ale na tyden na dovolenou, tak mlade necham osudu. Dnes trochu sok - v malem akvarku, kam jsem dal z druheho vrhu 15 mladych jsem dnes obevil divnou rybnicku - mala akara! Myslel jsem, ze neprezili a dnes po nekolika tydnech jsem myslel, ze vidim nejakeho divne kratkeho mladeho trpasliciho pancernicka, ale blizsi pohled odhalil, ze je to akarka :-) Barvu ma sedou a je pod 1cm velka. V akvarku jsou jen krevety, helenky, mladi c.duplicareus a hejnko c. hastatus, takze je tam bezpecno. Uvidim, jestli to prezije tyden bez pece a krmeni.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:45 kovarnicka Re: prasan
diky za pomoc, uz jsem neco podobnyho vyrobil ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2014 16:56 - Re: kovarnicka
Fotka k příspěvku Alebo ako mám ja predelené akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2014 16:52 - Re: kovarnicka
Fotka k příspěvku Mriežky sa dajú vyrobiť rôzne.Napr.viď foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2014 16:51 - Re: kovarnicka
Pridaním rašeliny v živote pH nezvíšíš,práve naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 15:58 RAP Re: kovarnicka
Ideálně z umělé hmoty.
Snížit chuť ke tření můžeš i snížením krmné dávky. Možná se to zdá divné, ale rybám to prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 15:50 kovarnicka Re: RAP
nemel bys nejakej tip, jak tu mriz vyrobit. nejaky napady ma, ale nic se mi nezda idealni...vetsi nadrz by mela byt, ale v horizontu 2-3 mesicu, tak to musej vydrzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 15:41 - Re: kovarnicka
kovarnicka napsal: zvysenim ph (napr. pridanim raseliny)se u cichlid snizi chut k reprodukci, ze proste nebudou v takovy pohode.
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2014 14:30 RAP Re: kovarnicka
Můžeš tu nádrž přepažit sítí, aby mohl potěr proplouvat od jednoho rodiče k druhému.
Nebo část nádrže oddělit mřížkou, kterou propluje samice, ale samec ne.
Nejlepší řešení by ale byla velká nádrž, odpovídající potřebám těchto cichlid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 13:42 kovarnicka Re: kovarnicka
jeste jedna vec...s tema akarama se mi to nezda dobrej napad, ty jsou jeste vetsi nez kancici a jak jsi psal tech 200l neni idealni a dve akary jsou do nej azaz, kdyz tam hodim samici kancika, tak ji neubije starej, ale sousedi.napadlo me akvarko po treni prepazit, ale zase...nevim na jak dlouho s nevim zda je lepsi mlade u jednoho z rodicu nechat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 13:41 RAP Re: kovarnicka
....kdyz necham samce s mladyma, po jak dlouhe dobe tam samici muzu vratit?
Až odlovíš mladé a samice bude připravená ke tření. Pokud bys jí vrátil a samec by ještě pečoval o mladé, mohl by jí zabít, než bys řekl švec.
Lepší by bylo mít páry rivulátů a perleťáků společně ve velké nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.06.2014 13:28 kovarnicka Re: radim
diky...na jak dlouho odlovit? kdyz necham samce s mladyma, po jak dlouhe dobe tam samici muzu vratit? hmm
taky jsem nekde cet, ze zvysenim ph (napr. pridanim raseliny)se u cichlid snizi chut k reprodukci, ze proste nebudou v takovy pohode. neco jako brom do caje:-)ale to mi neprijde taky idealni. nevis o tom prosim neco?
odlovit samici je sice reseni, ale to ji muzu dat rovnou pryc. tyhle ryby se trou skoro porad, mam pocit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 23:59 radim Re: kovarnicka
Ahoj.
Ten rozměr není zrovna ideální, když se nejedná o sehraný pár. Pokud jim mladé odebereš, tak bude samec samici nutit k novému tření. Ta bohužel není připravená rychle jako samec a zřejmě ji ubije, jak píšeš. Je dost možné, že to zvládnou a bude to jen "Itálie", ale pokud je malá tak ne... Jako možnost mi příjde, vždy odlovit samici např. k těm akrám, nebo jinam, kde se v klidu připraví na další třecí manévry a bude dorůstat. Samec může zůstávat s mladýma, jakožto plnohodnotný rodič :-)
Něco podobné jsem si prodělal teď s wild samcem od perlovky a novými samicemi, které mi ve snaze třít se zabil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:58 kovarnicka – velke cichlidy-treni-agresivita samcu
dobry den,
mam dotaz. ve dvousetlitrove nadrzi mam par kanciku perletovych. samec zhruba 5 let, samice max. 2 roky, velikost cca20 resp. 12 cm.
samice je nova, ale samec ji bez problemu prijal.
ted k dotazu. cetl jsem a na vlastni kuzi zazil s predchozi samici, ze samec casto samici ubije(stejny pripad se mi stal nekdy pred deseti lety u prechoziho paru. perletaky miluju). par se zatim sehrava, jsou spolu kratce, ale predpokladam, ze brzy pujde do treni. nevim, zda jikry a nasledny poter rybam nechat nebo jej odsat. jde mi o to, aby samec ve snaze o nove treni samici neublizil.
o mlade ryby vlastne nestojim, jde mi o bezpeci samice. v akvariu jsou sice nejake ukryty, ale myslim, ze nadrz (100x50x40) neni zas tak velka, aby samci porad utikala.
v podstate to same mam v druhe nadrzi u akar potocnich.
rad bych nejakou radu od zkusenejsich chovatelu...diky, snad jsem popsal jasne o co mi vlastne jde:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 21:38 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: radim
Jo odhad máš dobrý, dobře jsi spároval stejné kusy z obou fotek :-D takže ti budu věřit. Ryby jsem kupoval na burze poměrně malinké, jen toho samce mám zhruba necelý rok. Toho pokřiveného nepočítám, mám ještě jednoho a dostal jsem je na dožití. Údajně už byly staré na chov a nějak se jim u mě líbí, nechci radši ani vědět co všechno mají již za sebou :-D uvidím co z toho bude za pár měsíců, jen jsem se chtěl ujistit, že je šance, aby tam byla aspon jedna holka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:12 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Designer
tak to je fakt chytrá, moje po tme na druhý deň nemajú nič a môžu začať znovu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:58 radim Re: Zab01

od vrchu samice, samec, pokřivený zgňab

tam jak jsou ty 4 ryby, tak zadní úplně vlevo samice vedle ní mladý samec
v popředí samec a to bez hlavy asi taky...
Samozřejmě si tipuju a připadám si jak na střelnici :-P ryby jsou mladé, tak ještě počkej, až se trochu projeví při námluvách.

Ta dvoufotka v atlase, kde je srovnání samce a samice není moc šťastná... jsou to ryby pravděpodobně různého stáří a hlavně z odlišných prostředí. Ta "samice" tam nevypadá moc zdravě hmm a mohlo by to být cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:50 RAP Re: Zab01
Těžko, snad jen podle chování v akva. Můžeš se zeptat Deathbulla na jeho anabázi se samičkama. rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/fotogalerie.php… tady by měla být samička. Tedy při výběru jsem si byl jistý, dnes už si tak jistý nejsem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:41 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zab01
Fotka k příspěvku druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:39 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Pozná někdo?
Fotka k příspěvku Zvládne někdo prosimvás určit pohlaví? U druhé fotky jen vím, že prostřední na druhé fotce samec a u ostatních nevím zda jsou samice a nebo mladí samci (jsou o několik měsíců mladší) - na první fotce 2 vzadu a na druhé ta nahoře.. ta třetí nic, to je dědeček :) .. podle zdejšího atlasu se mi to moc nedaří, jelikož by to snad všechno byli samci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 18:29 Žoržik – kakadu
V kolika měsících pohlavně dospívání cichlidky kakadu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45869x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=751