Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:15 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Díky díky. Takže koupím Torben, časem cca 3 skaláry a mělo by to šlapat, to jsem ráda. Nerada bych, aby to u mě vypadalo jak na bitevním poli, až se budou všichni třít... Zítra ještě dorazí 5 limií černopruhých, 7 teter stříkavých a příští týden 2 ráčci CP schoko. Hladina je zatím dost nevyužitá, tak by to mohlo být akorát. Chtěla bych odchovy hlavně limií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Ještě jsem se nesetkal s tím, že by akvarijní živočichové na Torben zdechli, pokud jen trochu snáší nižší pH, což snáší po určitou dobu snad všichni...Sice je to vyráběné, ale charakter to má přírodní... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:54 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
To je ono? www.spokojenypes.cz/…
A nebudou na to citliví ráčci a rybky, co nemají rády chemii, nebo je to čostě přírodní?
Jinak bych to klidně objednala, díky za tip, koukám, že i voda by měla dostat lepší barvu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Torben není experiment...lety prověřená praxe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
K tomu Torbenu... plánuji výluh z olšových šišek, to by nestačilo? Docela se bojím víc experimentovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Do párů je nutíme...jsou to hejnové ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Ale jestli jsou nejspokojenější v páru, tak ho mají mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:44 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Abych byla upřímná, tak jsem spíš čekala, že budu mít štěstí a z těch dvou skalár nebude pár, šance na stejné pohlaví je 50% :-D na pozorování odchovů mám Ramirezky a Akary a kdyby se vytíraly ještě skaláry, nebylo by toho skoro moc? Skalárky jsem chtěla jen na koukání, takže bych úplně nejradši měla skupinku stejného pohlaví, ale jak to poznat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:56 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Souhlas s tou hranovou velikostí, ale už méně souhlas s tím čekáním na štěstí. Nemám s tímto postupem dobrý zkušenosti, daleko více se mě osvědčilo to mini hejno a vybrání páru ze skupinky a následný odlovení ostatních. Ty ryby jsou prostě v partě v daleko větší pohodě, ale třeba jsem nikdy neměl tu správnou kliku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:50 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Můžete jich tam dát více ale jakmile se vytvoří pár ostatní darujte. 150 litrů je na více jak jeden pár málo. Já bych počkal třeba budete mít štěstí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:49 R Muž romant [27987] Re: Nicky
To ovlivnění parametrů vody použitím Torbenu bych viděl jako velmi lehký, spíš je tam spousta huminů a tříslovin, který ryby ocení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:43 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Já mám vodu docela měkkou, takže s tou rašelinou nevím. A ještě přidávám sodu, jinak bych měla pH na pětce. Skaláry jsem původně ani nechtěla, tak proto jen dvě (ani jsem moc nechtěla, aby se třely, bývají u toho dost nepříjemné), ale jestli jim bude líp v hejnu, časem jich tam dám víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:01 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Nevidím na tom nic špatnýho, těch skalár bych pořídil více(ještě 4), jsou to hejnový ryby a budou se v partě cítit daleko lépe a do budoucna se bude daleko lépe sestavovat pár(y).
Edit: Nespěchal bych teď, neb je to akvo čerstváček a zaměřil bych se na kvalitu prostředí, nebo-li velmi často měnil vodu a pořídil nějakej rašelinovej výluh, třeba Torben, to se bude tvojí rybí osádce líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:42 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, včera jsem dokoupila Akary hnědé do mého akva (prcky) a teď si nejsem jistá, bude to společně se dvěma skalárami (taky malé) a párečkem Ramirezek i v budoucnu klapat, nebo mám počítat s tím, že až skaláry vyrostou, někomu je věnuji? Parametry vody, které rybky potřebují, jsem si četla a docela by to mělo klapat, takže mi jde spíš o tu kombinaci... rybicky.net/nadrze/16781 moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 11:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: ttt
Ale kolego... no domnívat se můžete, že máte bimaculaty, fotit můžete jak chcete. Všechno budou jen domněnky...pojednání o perlovkách prováděl pan doktor Hofmann ve vlákně tomu určeném. Chovám různé druhy asi dvacet let s různými pauzami, takže vím o čem mluvím.
Pokud nemáte ryby odchytové, tak se můžete domnívat, že máte bimaculaty, ale přitom to mohou být kříženci kdečeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:27 ttt
Sú to bimaculaty, pre istotu poobede sem vyvesím ich foto... O potere sa môžme ťažko baviť keďže majú ledva 4 cm..Ak k tomu dôjde určite sa s vami o to rád podelím... rád sa nechám presvedčiť o dákom rozumnom nápade, skôr by som ocenil radu od niekoho kto ich chová a má s nimi aspoň aké-také skúsenosti... Teoretických domienok som si už prečítal dosť... Nič v zlom :) Každopádne ďakujem za každú dobrú radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 09:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
ttt napsal: mám doma zatiaľ len v 140 lit. akva 3. malé prcky tohto druhu
On nám toho o výtěru asi moc nepoví. A možná ani přesné určení druhu nepůjde. Zkusit se to dá vždycky :) Ale do zarostlé nádrže bych je asi moc necpal, to je o ztrátu psychické pohody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 06:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: ttt
Právě teoreticky se domníváme, že to nepůjde...prakticky by se to muselo vyzkoušet. smich Ona je otázka, zda máte skutečně bimaculaty, a ne třeba jim dost podobné H.sp. Bangui. Pak by bylo všechno jinak. Třeba budete mít telecí pár. Nic jste nepsal o jejich výtěrech...Ale teoreticky to nefunguje v téměř všech nádržích, protože z vaší polemiky cítím, že se vlastně ani moc přesvědčovat nechcete nechat, poznáte to asi na vlastní oči... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:11 ttt
No neviem :( Nad cichlasomami som zrovna neuvažoval, nechcel do tej 300-vky zrovna veľké ryby... nemyslel som zarastené, že nebude vidno na 5 cm do akvarka :-D myslel som že tam pridam vallisnerie dake, velke echynace, veľke tŕsy cryptokorin a tak žiadny kalerábový záhon :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:59 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Říkám, že teoreticky možná, ale že to nebude nic hezkýho. Ale pokud něco, tak kanci nebo oni ancíci, ale ti se zas moc neukážou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Zarostlé dlouho nezůstane :-D to neprospěje ani jim, ani majiteli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:54 ttt
dobre a čisto teoreticky , je dáka šanca že ku nim do poriadne zarasteného akvarka by som pridal , párik guram a párik dákych akár ? je dáka šanca že by sa dokázali znášať tieto druhy v tak veľkom akváriu. Akva by bolo husto zarastené rastlinstvom a plné skrýš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Při celkem pravidelné stovce a více mladých to bude s jinými cichlidami permanentní boj...takže za mne ani tvrdší kance...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:47 ttt
to FAKT? mám doma zatiaľ len v 140 lit. akva 3. malé prcky tohto druhu spolu so skalármi... No mala by mi prísť 300-vka a neviem čo s nimi až to dorastie ... Zatiaĺ je všetko v pohode, ale dosť som čítal o ich agresivite, tak som trochu v obave... Budem ich musieť asi niekomu dať ... Škoda sú to veľmi krásne ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:45 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Vzhledem k dost nespolečenskému chování je ideální do samostatné nádrže. Snad jedině nějaký kompromis v podobě nějakých tvrdších kančíků. Každopádně ve 300 litrech to asi nebude nic extra. Ideálně udat a pořídit novou osádku nebo nechat samotné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: ttt
Mimo skupiny ancistrusů asi nic... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:38 ttt
Čo by ste odporučili do cca 300 lit. akva, ku páru Hemichromis bimaculatus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 11:16 RAP Re: radim
Nevím, jak vypadá akvárium po měsíci od posledního fota, ale to dno mi připadá prázdné.
Zkusil bych víc schovávaček a třeba dvě samičky navíc, aby neměl čas na roupy. Nebo jako rychlou pomoc rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 23:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: radim
Nemám A. agassizii dlho, ale nejakú výnimočnú agresivitu som nezaznamenal, teda nie k rybám z vyšších vrstiev. Občas síce preženie L. dorsigera, ale len zo svojej časti akva. Síce, keď sa asi po 14 dňoch v nádrži rozhodol, že A. cacatuoides má lepšiu stranu akva, tak to kakadu nerozchodil... Ale všetky ostatné necichlidy samec ignoruje.

Má vytvorený priestor tak, aby nemal hore veľmi výhľad? Resp. aby bolo jeho teritórium "zakryté"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 15:22 radim – apistogramma agassizii
zdravim
jaké máty zkušenosti s agresivitou této ryby? Uz asi mesic mam v akvarku pár apistogramma agassizi double red a samec je neuveritelne agresivni ke všem rybám a nejvíc na skaláry :-O
Musím dodat, ze nejde o nějaké hlídání svého teritoria, ale o cílené pronásledování po celém akváriu( mam je v té 560) rozzureny
k samici se chová slusne jen se pred ní obcas natřásá
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:12 Jiřin Re: Cosmogagy
Díky za moc pěkný tip potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Jiřin
zkusím nadhodit první kandidáty - thorichtys meeki a nebo ellioti. Fešné rybky, se slušným podílem červené barvy a se skvrnkma lesknoucíma se perleťově do modra.. rostliny nežerou, a sic si trochu umí porejt, tak žádné opravdu velké rytí se nekoná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:33 Jiřin – Nová osádka
Ahoj,
mám založeno a v záběhu rohové akva. Čistý objem vody v nádrži je 280 l (to by člověk nevěřil kolik ty šutry a dekorace zaberou místa sad ). Protože je v záběhu je ideální doba na výběr osádky. Preferuji cichlidy a nový obyvatelé by měli splňovat tyto požadavky:
- nesežrat květenu (mám tam anubiasy a cryptocoryny)
- nepřeorat kompletně dno
- v osádce my měla být i pěkně barevná (preferuji modrou, červenou a žlutou)

Něco jsem už načetl, ale určitě bych rád znal názor zkušenějších.

Předem díky za názory potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:59 Muž eRo [3] - Cichlidy
ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:58 JagerMaister
stráni sa od ostatných, nežerie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:38 Muž eRo [3] - CichlidyRe: Buba - Gump
Buba - Gump napsal: niekedy vak nie je až tak vidieť, a mám pocit že zbytok zmlsali ostatné ryby

Aha diky :) a je aj nejaky iny poznavaci znak že samička je "tehotna" ? Okrem toho hrdla? (do budúcna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:54 JagerMaister Re: eRo
niekedy vak nie je až tak vidieť, a mám pocit že zbytok zmlsali ostatné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:39 Muž eRo [3] - CichlidyRe: RAP
RAP napsal: rybicky.net/atlasryb/tlamovec_saulosuv
rybicky.net/obr/ryby/max/743.jpg Samice s mladými v hrdelním vaku.


Práve to mi nesedí... literatúru ohľadom toho som už čítal... ale včera som sa pozeral večer na rybky žiadna z rybiek nemala toto v hrdelnom vaku a mladé tiež neboli nikde.. dnes pozerám a pri kameni bolo jedno mladé.... nechápem to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:14 RAP Re: eRo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 18:42 Muž eRo [3] - Cichlidy – Pseudotropheus saulosi coral red
Zdravím,
Dnes som našiel pod kameňom jednu malu saulosku... Je možné aby matka mala iba 1 mladé? Myslím že ostatné požrali samci -_- ale niesom si istý... Nevie mi niekto poradiť ako rozoznám "tehotnú" cichlidku?
Vďaka za odpoveď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:36 fiona901 Re: LiborSprysl
Děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Aha, madam to má posichrované na více frontách, já odpověděl u tlamovců... smich smich Tak jestli nebylo myšleno afrických cichlid a tlamovců....Protože zase africké cichlidy pokud mne paměť neklame Míla nechoval nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 09:49 host Re: fiona901
A co třeba Míla Kolařík z Úval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 09:05 fiona901
lidi neznáte někdo chovatele afrických cichlid v Úvalech a okolí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 06:29 R Muž romant [27987] Re: multivitaminek
Jako první co bych udělal, že bych se podíval do sekce nádrže a inspiroval se tam, jistě se tam akvária zkušených malawistů najdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 22:32 multivitaminek – Malawi
Chtěl bych si založit malawi, chtěl bychod odpověd od zkušeného malawisty jakou osádku nádrže zvolit. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 16:11 1979jarmil – prosim o radu
ahoj
mam v akva Tlamovec Livingstonův,je mozne ze muze mit mlade s jinym druhem?
je videt jikry,jak je prevaluje v tlame?nebo si to s necim pletu?prevaluji se mu tam nejake kulicky?
jek si to ohlidat a co potom?je potreba ji hodit nekam jinam aby byla sama?
diky moc Kamil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 06:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak sem to večer nevydržel :-) jestli má zdechnout, tak mou rukou. A snad sem udělal dobře. Přes ťvzpříčené ploutve mě to nešlo skoro ani pinzetou natož aby to vyplivla. Snad bude v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Zhasnout a nechat být. Páčit nemá smysl. A doufat...někdy se podaří vyflusnout, ale taky mi plavala dva dny ryba s rybou v hubě...A pak dobrý, asi odtrávila... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 17:53 Muž Ičin [1405] - Cichlidy – Velké sousto
Zdravím. Mám dost akutní problém.
Jedna z perleťovek si asi nabrala moc velké sousto a zdá se že ho nemůže polknout ani vyplivnout. Netuší někdo co s tím a jestli je to vůbec možné? (vím že je)
Prostě sem teď došel domů a jedné perleťovce kouká kus ocásku nějaké rybky(asi samice betty) z tlamky a netváří se, že by ji měla polknout. Zkusit ji odlovit a vytánout silou se bojím, abych jí neublížil

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1451