Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 09:08 Nikoolka
Ahoj mám asi 2-3 měsíce dvě cichlidky purpurové (par) a včera večer jsem šla krmit a všimla jsem si ze samička vjede do díry v loďce ma jen jeden vstup a je tmavá a stále tam zůstává a když vyplavení tak jen na chvilku a pak tam zase vplave. Zatím venku kolem lodě a v její vliskosti střeží sameček a jakmile se tam nejaka rybka přiblíží okamžitě ji ženě... Nevím co to znamená???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 09:03 JoKa Re: ercan
Já jsem zase "postiženej" SAKem. To je moje základní krmivo. Suchánkovic rodina se za posledních deset let strašně moc zlepšila...
Dále dostávají grindal, ten milují a mražené patentky...
Také stojí za zmínku, že strašně rádi vykusují menší šneky z ulit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 15:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Kakaďáky krmím granulema od JBL. Naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 15:09 Muž ercan [38]
Všem moc děkuji za reakce! Díky!!!!!
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 20:13 Muž liborass [174] Re: ercan
nic nebrání to střídat, koupit menší balení od více výrobců a střídat to, výrobců je mnoho hikari, tetra, sera, sak... ryby ti sežerou všechno o to se neboj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2016 19:03 R Muž romant [27987] Re: ercan
Tak já osobně jsem "postiženej" Tetrou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:56 Muž ercan [38] Re: romant
Jj! Jen by mne zajímalo jaké granulky? Ono je jich velké množství a vybrat ty správné je těžké :-) . Spíš jestli má někdo s nějakýma zkušenosti které budou chutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:46 R Muž romant [27987] Re: ercan
Čím pestřeji, tím lépe, takže vše z toho co jsi uvedl je možné a i vhodné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 18:34 Muž ercan [38]
ahoj!
čím nejlíp krmit Cichlidku kakadu?
Dávat jen živé a mražené nebo koupit i nějaké granulky?
Předem děkuji za info!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 10:15 Jindras Re: NHKG
To je pravda. Mám Akary hnědé a skoro pořád se třou. Dokud jsem měl Ancistrusy,tak jikry za dvě noci zmizely. Teď už Ancíky nemám a už několikrát se Akarky vykulily. Jenže do několika dní vždy zmizí. Dosáhnou tak 2mm a jsou pryč. Jinak mám Tetry černé a SAE. Nevím kdo,ale slupnou je. Nevadí mi to,protože nemám jinou nádržku. ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 13:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Hans1983
Spousta sumců loví v noci, kdy většina ryb spí. Rodiče pak nemají šanci mrňata ochránit. Něco jiného by bylo, kdybys měl v nádrži malé neagresivní ryby. Mám ve stolitrovce párek pestřenců červených a společně s nimi je tam hejnko stříkavek a pár drobnoústek trpasličích. Pestřenci už podruhé vodí mladé, přičemž první těr jsem odvezl ve velikosti asi 2 cm a bylo jich tam skoro sto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 13:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hans1983
Spíše jsi měl dát bokem ten potěr. Potěr rodiče potřebuje jen k ochraně. Pokud jsi odlovil ostatní ryby a samička je nesežrala, tak to tak nech. Rodiče občas potěr ve stresu sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 12:08 Muž Hans1983 [0] – Cichlida mnohotrnná
Ahoj lidi vytřeli a vylíhli se mi: Cichlida mnohotrnná
Ale zřejmě samička se o vylíhlé začala starat sama a samce odehnala.

Je to podruhé co se mi vylíhli jejich jikry ale poprvé asi před měsícem třetí den po vylíhnutí najednou zmizeli. Poprvé je hlídali oba rodiče. Dost možná je poprvé ten sameček sežral.

Nicméně jelikož bych rád nějaké odchoval a vylíhli se ve společné nádrži kde mám čichavce a velké sumečky, rozhodl sem se pomoci přírodě a všechny až na samičku cichlidy odlovil do náhradní nádrže.

Malinko tápu jestli sem udělal dobře že sem odlovil i samce cichlidy, co myslíte???
Uvítám nějaké rady čím mám krmit a jestli se mám nějak speciálně starat o akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 20:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Xpe
Cichlidky jsou moc malé a choulostivé. :-P FB skupina o pořádných rybách je zde, ale Anglický. JA ryby všeobecně, ale hlavně JA Cichlidy.
www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 20:43 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Deathbull
Už tam jsem nějakou delší dobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 19:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pro zájemce o cichlidky skupina na FB :

www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:46 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
tak teda skusim lecbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:43 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Sstevo
Škoda, měl jsi sem se podívat rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova na její požadavky a hned by ti bylo jasné, že jeto na ní moc malé a čím malé tím rychle se kazí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2016 19:33 R Muž romant [27987] Re: Sstevo
Ne, podle mě by to nemělo smysl, to prostředí v těch 30 litrech je nevhodný, zřejmě vysoký hladiny N látek, takže buď rovnou na druhej břeh(tedy střelba od boku) a nebo léčba Bactopurem direct, ale pozor na nitrifikaci, půjde do kopru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:24 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
no mal som ju zo zciatku v 120l akvarium potom som ju dal do 30l akva tam je to narastlo ,pomoze ked ju prelovim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:20 R Muž romant [27987] Re: Sstevo
Přežranej, nabobtnalý krmivo a nebo třeba i namnožený bakterie, což už je horší, protože bez pomoci to nedá, ale těžko soudit, to musíš zkusit odhadnout sám, podle toho jak se ryba v posledních dnech chovala a čím byla krmena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 19:17 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
doby den covam cichlidu agasisovu sameca, ma nufuknute brucho
je to choroba??
prosim odpovedzte rchlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 13:44 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: LiborSprysl
Každopádně po léčbě jsem několikrát hloubkově odkalil a pustil na 3 dny UV lampu, každý týden měním cca 200l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2016 13:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: PedroRabiaSorda
Svůj podíl na oslabení těch ryb bude mít i léčení...a určitě to hýblo s vodou... já myslím, že opravdu tady je příčina... filamentosy jsou pořád ještě dost velké cíti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 11:59 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: RAP
Nene, už to začalo dřív. Pořídil jsem si z nejmenovaného obchodu elizabethae, po 2-3 týdnech mi začali padat, vřídek na hlavě a konec. Tak jsem celou nádrž prelecil entizolem. I tak přežila pouze jedna samice. A hned na to filamentosy začaly odcházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 11:31 RAP Re: PedroRabiaSorda
Hele a není to od té doby, co jsi dělal velkou údržbu. Máš ji psanou 9.3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 10:57 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: RAP
Cca 1,5 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 10:53 RAP Re: PedroRabiaSorda
Jak jsou staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 10:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: PedroRabiaSorda
To bych viděl jako druhotný jev... pokud se k tomu ještě nepřidávají nějací vnitřní paraziti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 10:12 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: LiborSprysl
Ono už je po ní, ale poslední dva měsíce mi padá jedna za druhou, tak bych rád zachránil aspoň ten zbytek. Na tom videu lze vidět jak má vyboulené oči. Otrava to nebude.
Edit: navíc tam mám sturisomy, ty by padly jako první. A hlavně by padlo víc ryb najednou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 10:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jestli to je z toho akva levitando, které je založené necelý měsíc tak je to pravděpodobné ...
Ono se na ty tabulky s cyklem dusíku v akva po založení nedá spoléhat na den přesně u všech akvárií a všech druhů ryb do nich vypouštěných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 09:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: PedroRabiaSorda
Tady není co léčit... ta ryba je už na zadek tuhá... podle mne, s ohledem na dýchání, nejspíš vysocí dusíci,otrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 09:51 Muž PedroRabiaSorda [83]
Uměl by někdo poradit, co je to za nemoc a jak léčit?
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 07:20 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lhajek
u mě boduje Gebauer, tetru ohnivou jsem u něj sehnala spolehlivě, i když ji nemá na stránkách skladem, stačí telefon a je vymalováno ;) mj. vozí je i na burzy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 19:03 MarloCZ
No tak do Proseče k Peukerum jezdím a v podstatě jsem tam pořídil všechno vybavení, rostlinky i většinu rybek - tedy s těch Cichlidek ty Ramirézky a Kakadu.
Thomasky jsem tam tedy nezahlédl, ale určitě si je přes ně tedy pokusím objednat.
Akorát to bude chtít alespoň tak 5-6 kousku, když se u nich nedá pořádně zjistit pohlaví co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:25 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Jj, Dušan patří mezi ty obchodníky, co když nemají, tak dovedou sehnat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 18:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: MarloCZ
Obecně na malé Cihlidky jsem se tento týden ptal v Proseči u Paukera ( www.akvaristik.eu ) napiš jim nebo zavolej. Vyloženě jsem je nehledal, jen jsem se ptal jestli je mívají a paní říkala že určitě mají Ramirezku a pak tuším jmenovala Kakadu a možná i Thomasku ... ale jistý si už nejsem, protože se po nich budu shánět až v létě a jen jsem orientačně chtěl vědět jestli je mívají a jaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 16:35 R Muž romant [27987] Re: MarloCZ
Každá slušná akvaristika, když nemá, tak má svoje dodavatele, stačí se zeptat a kdo je obchodník, jistě objedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:32 MarloCZ
A kde se dají ty Thomasky sehnat ?
Bývají v Praze na burze ?
Jsem tedy z Liberce, ale zajel bych si tam pro ně.

A existují ještě i nějaké jiné vyhovující druhý cichlidek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:14 R Muž romant [27987] Re: MarloCZ
Jj, zkusil bych ty Thomasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 14:03 MarloCZ – Cichlidky odchov PH
Ahojte, mám dotaz - jaké mírumilovnější spíš menší cichlidky by jste doporučili, které by šli odchovat při vodě celkové tvrdosti cca 10 a ph 7,5 - 8 ?
Co jsem zatím tak vyčetl, tak kakadu nejsou tak náročné (ty už mám), ale pro ramirézky je to PH na odchov už asi moc.
Prý "Pestřenec Thomasův" není tak náročný, ale asi je zase větší problém ho sehnat.
Než upravovat vodu ramirézkám k odchovu, tak bych raději nějaké kterým ta voda vadit nebude.
Mám pro ně vyčleněnou a zařízenou 84 litrovou třecí nádrž.
Předem Díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 22:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: fogy51
Nech to na rodičích, alespoñ se naučí hlídat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 22:02 Muž fogy51 [2] - AmerikaRe: MonterMonty
Aha dobre ďakujem a dajú sa nejako tieto ikry zachrániť aby mi z nich ostali aj potokomkovia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: danol
Nech je tam kde jsou, přelovením ryby akorát vystresuješ a stejně to sežerou samy, pokud chceš odchovávat s rodiči, zařiď řádně akvo aspoň 50L se vším všudy a párek tam přelov, jsou to velice plodné ryby, až se zabydlej, vytřou se zas, při kvalitním krmení se třou cca co dva týdny, nepodceňuj kvalitu vody , jsou to královny cichlidek ale každou chybu ti daj náležitě sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 21:36 Muž fogy51 [2] - Amerika
Ahojte dnes sa mi vytreli Ramirezky vo velkom akváriu. Môžem dať ikry s rodičmi do menšieho akvária, kde sa mi vyliahnu a žiadna iná ryba ich nezožerie, alebo ich mám nechať tam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 22:54 Žena danol [1] Re: Mislow
Já už nedávám ani co2!!! Nic. Kytky už rostou jak z praku.... Fakt nevím,ale zkusím zvýšit frekvenci výměny vody. Ještě mě napadlo...co mezidruhová nevraživost??? Parmička a mřenky....nemůžou je nějak moc honit nebo tak něco???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:40 Muž Mislow [304] Re: danol
Ahoj, stejne mne prekvapuje, ze tam mas tolik dusicnanu, nove zalozeny to neni, rostlinek dost, filtr slusnej, i pres ty anciky ... Bud je vstupni voda dost garda nebo je nekde nejakej hacek ... :-) P.S.: Kdyby jsi jeste hnojila, tak jo, ale v prezentaci mas uvedeny, ze jen CO2, coz vlastne neni hnojeni a hlavne neobsahuje zadnej dusik ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 21:52 Žena danol [1] Re: NHKG
Díky. Zkusím víc měnit vodu a uvidíme jak dlouho vydrží ta poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2016 14:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: danol
25mg/l NO3 by mělo být OK. Ale ta kvalita vody hlavně nesmí kolísat. Stačí 1x překrmit, zanedbat údržbu, přetížit filtr atd a bude po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 14:15 Žena danol [1] Re: danol
Zdravím!
Tak NO3 v akva je do 25 a vodovodní voda je do 10. Tak nevím,kolik by ty cichlidky měly maximálně mít,aby je to ničilo??? ☺

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=451