Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:35 RAP – Re: Paulo
Pokud je nechceš dávat pryč nebo týrat v malém akva, tak sežeň větší min 250l. Čím větší, tím lepší. Ten prodavač by zasloužil..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:31 Paulo – Re: RAP
Dvě a k tomu ancitruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:29 RAP – Re: Paulo
Kolik jich máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:28 Paulo – Re: rolandmynar
Hele tohle mi poradili ve zverimexu. Chtěl jsem nějaké větší ryby ale nemám moc místa a tak to dopadlo. Přece je teď nevyhodím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:18 rolandmynar – Re: Paulo
Co by se mělo stát? Jen zakrní a na základě vývojové vady pojdou. Jinak nic. Proč si o nich něco nenajdeš když máš internet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:17 RAP – Re: Paulo
Vrubozubec v 60litrech, to je vtip? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:15 Paulo – Vrubozubec
Mám dotaz. Co se stane, pokud budu mít vrubozubce v akváriu 60l a jestli zere pancerníčky.
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:20 Žena sharon [126] – kapitulace
Máte pravdu, jsem odpověď příliš zjednodušila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 15:41 Anonym
sharon napsala: Americké cichlidy nemusí mít žádný písek, můžou mít klidně holé dno nebo valouny.

Musí a nemusí - třeba pro ryby rodu Geophagus či Satanoperca a další je přesívání dna jednou ze základních životních činností, takže nepřítomností písku jim celkem výrazně zasahujeme do jejich projevů...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 09:21 motýlek – sharone
pokud chceš množit třeba ramirezky, tak jemný písek je dost potřebný - dělají si v něm důlky na první dny po vykulení potěru ... mezi hrubší štěrk mladé zapadnou a už nevyplavou ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 19:48 RAP – Re: Vanďas
Klidně ještě 5 až 10 let. Jinak na 5letého je relativně malý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 19:28 Vanďas – Vrubozubec paví
Nevíte někdo kolika se dožívají vrubozubci paví?Mám jednoho asi 15 cm už 5 let a nevím jak dlouho ještě semnou bude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 16:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: wladys
Mazec...takovy zivy buldozerky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 16:19 Muž wladys [291] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ..moje brazilky dokázaly během jednoho dopoledne,když se chystaly na tření přemístit písek z poloviny akva na druhou... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 11:29 rolandmynar – Re: sharon
ano palec moje modré Akary, což není zdaleka největší cichlida, dovedou pro své mladé vybagrovat v klasickém hrubozrném štěrku jámu 10x10x5cm coze a to během pár minut ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 22:28 Vip
No, když to tak sleduju, uaru si nechám na "jindy" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 22:24 Žena sharon [126] – Re: Šámes
To si jako myslíš, že kamínky ryby nepřemisťují? Možná ne tlamovci, ale ameriky přenášejí i 5ti centimetrové valouny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 22:22 Žena sharon [126] – Re: RAP
Sehnat jdou, ale od zkušeného chovatele bych je radši, že :-D. S mými miláčky by se neshodli, to je jisté. Nutně je mít nemusím :-), ale kdyby se jednou našlo vhodné místo pro další akva...tak možná bych i uvažovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 22:05 Šámes
znám dost lidí kteří mají i malawky a tanganiku s klasickym dnem(tim myslim kamínky)a nemyslim si že by jim to nějak vadilo...jen je lepší když je ten písek..ryby si staví akva k obrazu svému..což mi někdy leze na nervy už rozzureny smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:52 RAP – re: Sharon
Při troše dobré vůli se dají sehnat i tady ;-). Jen nevím jak by se shodli s tvými miláčky? Snad jen s K.hrbohlavými, zbytek je příliš temperamentní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:45 Žena sharon [126] – Re: RAP
Do terčů bych taky nešla, sice přírodní formy jsou taky hezké, ale pro mně jsou málo akční :-). O uaru si člověk najde spoustu informací, když se trochu namáhá. Není s nimi potíž, pokud mají dostatek klidu, dobrou vodu, dobrou stravu a přiměřenou teplotu. Stejně jako u terčů může být problém s hexamitózou. Problematické jsou jenom odchovy. Můj otec vlastní asi 12ti hlavé hejno, bohužel ve státě Texas :-), jinak bych už je měla taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 21:23 RAP – re: Sharon
Za ty roky, co si s rybkama hraju, nějakou zkušenost mám. Do terčovců bych nešel, obávám se, že by se u mne neměli dobře. Když k tomu připočítáš velmi často nejasný původ (barev. forma rodičů apod.), divím se, že si na to troufne i začátečník. Jde o to, o terčovcích se hodně píše a je onich spoustu informacích. O Uarkách jen pár základních informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 19:58 kastanek – Re: sharon
zkusenejsimu chovateli??? s cim, podle tebe, jsou nejvetsi problemy??? Vis jak, ja mam akva uz pres rok, predtim taky par mensich, ale byli to jen pavi ocka, molly, cichavci, perovci a ancistrusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 19:52 rolandmynar
Mezi cichlidy tzv. vrubozubcovité patří cca 1300 druhů. To máš z čeho vybírat. :-P palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:42 Žena sharon [126] – Re: RAP
no vzhledem k tomu, že do terčovců jde každý druhý ... a ještě mu to lidi odtleskají...zkušenějšímu chovateli by uaru nemusely dělat až takové potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:37 RAP
Uaru jsou co do náročnosti podobní terčovcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:35 Žena sharon [126] – Re: Vip
pokud je uaru 5 a více, nejsou tak bázlivé, zvlášť, když je v akvárku dostatek kořenů a není přesvětlené. Jsou sice citlivé na znečištění vody a hluk v podobě repro vedle akva apod. Ale myslím, že stojí za to :-) Hodně dobře jim dělají plovoucí kytky, stíní akvárrium, odčerpávají živiny a navíc jsou oblíbenou svačinkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:30 Vip – sharon
Kytky tam snad ani nebudou, vzhledem k povaze všech ryb se o to ani nebudu pokoušet. Snad jen nějaký Echinodor. No, co se týče uaru, ryba je to krásná. K Tvému předchozímu doporučení, jsem na ni koukal v atlase na akvarko.cz. Trošku mě u nich zarazil "bližší popis" - choulostivé, akva by nemělo být na rušném místě hmm ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:28 Žena sharon [126] – Re: Nigga
Americké cichlidy nemusí mít žádný písek, můžou mít klidně holé dno nebo valouny. Hlavně, aby to, co je na dně, nebylo ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:23 Žena sharon [126] – Re: Vip
Já, kdybych měla 900 litrů a chtěla bych kančíky červené, tak bych 100% měla i hejno uaru. Myslím, že i redhead nebo červenoocí by byli kompatibilní. Zase uaru nejsou "compatible" s kytkama :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:21 Vip
jj, na všech druzích netrvám :-) . Červenohrdlý byl spíše takovou záložní rybou pro možnost kombinace...
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:14 pytel – Re: Vip
červený, červenooký, red head =dobrá kombinace. brazilky bývají dost agresivní, ale myslím že by se v takové nádrži s ostatnímy snesly. červenohrdlé bych tam nedával-zachoval bych jižní ameriku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:12 Muž Koubas [1] - Raci, krabi, krevetky – cichlidy
Ahoj já bych se chtěl zeptat jestli jsou nějaké cihlidy, které nepotřebují jemný písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 18:04 Vip
Tedy pokud bych vynechal perleťáky, tak ostatní druhy lze kombinovat?! Šla by k zbylým druhům perleťovka brazilská, případně redhead (sp.Tapajos)? V jakém počtu by jste je umístili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:55 Žena sharon [126] – Re: kastanek
cichlidy se chovají docela jinak, než ostatní ryby, zvlášť ty americké. I obyčejné sajky (kančíci zelenoocí), nebo příčnopruzí jsou docela interaktivní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:53 Žena sharon [126] – Re: Vip
kančíci perleťoví jsou celkem mírumilovní, pokud jsou chováni jako jedinci. V páru jsou docela drsní a žádné ryby z tvého výčtu bych k nim nedávala. Pokud chceš perleťové v páru, tak spíše s středoamerickými velkými agresivnějšími cichlidami, jako je rod amphilophus, herichthys, parachromis...červenoocí jsou poměrně klidní, ale při tření taky docela útoční, červenohrdlí mi přijdou docela krotcí, třeba vzhledem k octofasciátům :-D. Je ale docela možné, že v dobře zařízené skoro 1000litrovce by se srovnala většina, ale rozhodně nekombinovat červené s perleťovýma. Červení jsou velice mírné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:29 pytel – Re: Vip
já bych k perleťovým red head ani kančíky červené nedával. k octofasciatům se hodí červenohrdlí třeba i červenoocí i brazilky ale spíše bych se poohlédl po rybá o kterých mluví sharon, zkrátka střední amerika. většina ryb z jižní ameriky jsou svým temperamentem(a vlastně i nároky na prostředí) trošku jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:19 kastanek – Re: sharon
no joo, ale my meli dycky a jeste mame jen prtave rybky, pavi oka, silver molly a tak, akorat pribyly perovci. Tak si myslim, ze cim vetsi tim inteligentnejsi :-) Ale asi mas pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:00 Vip
Jaká by byla vhodná kombinace kančíků do akva 220x70x60(š h v,)- 924 litrů?
Byl by tam trnovec bělopruhý - 5x, gibbiceps - 3x.
Z kančíků mám představu: červenooký, perleťový, červenohrdlý, červený. Případně "brazilku" redhead.
klidně doporučte i jiný druh ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:30 Žena sharon [126] – Re: kastanek
nj, každá ryba se dá naučit na lidskou ruku, na určité barvy..nejen vrubozubci. Taky starší ryby jsou kupodivu učenlivější, než mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:28 kastanek – Re: sharon
prvni a posledni??? smich mozna podle toho, jak si je ktery majitel vychoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:27 Žena sharon [126] – Re: kastanek
To vůbec není pravda. Je to cichlida, jako každá jiná. Někdo zase říká, že je to jedna z "nejblbějších" ryb. V jedné anketě dokonce vrubozubci obsadili zároveň první i poslední místo v inteligenci cichlid :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:24 kastanek – Re: sharon
noo, kancik managujsky je fakt nadherny.
Jsem nekde cetla o vrubozubcich a fascinuje me, ze jsou to inteligentni ryby, ze dokonce dokazou rozeznat i toho, co je krmi :-) Jako jsem z ni nadsena.
No uvidime, kazdopadne diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:12 Žena sharon [126] – Re: kastanek
já bych na tvém místě vybrala nějaké snadnější cichlidy, třeba kančíci červenoocí jsou v Anglii docela dobře k sehnání v obou variamtách (severum, gold severum), krásná a klidná cichlida je kančík červený (chocolate cichlid), anebo co takhle uaru? Nádherná cichlida, velká a snášenlivá v hejnu. Anebo z agresivnějších třeba kančík perleťový (Jack Dempsey), do 600 litrů by šel i páreček v Anglii běžný kančík managujský (Jaguar cichlid)....co bys chtěla ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 16:00 kastanek
no jo, jenze jak to mam v obchode poznat??? :-)
Asi to bude lepsi u toho chovatele, ten by snad mel vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:57 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: kastanek
..u každé párové cichlidy je lepší,když se pár vybere sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 15:01 kastanek
A mate nekdo zkusenosti s oskary??? Docetli jsem se, ze je lepsi mit 1 nebo minimalne 4, pry 2 je uplne nejvetsi blbost, nesednou si a je konec. Ale kdyby se mi podarilo sehnat 2 prtavce???
Co myslite???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 14:48 kastanek
to wladys
Jeste zatim nemam zadne akva, ale vim, ze potrebuji spousty mista, takze tak 600l minimalne. Zatim mame 2 130ti litrove. A bez obav, vim, ze je treba se dobre pripravit na vybudovani kazdeho akva. Zatim to teda jen promyslim.
Vim, ze je spousta velkych cichlid, je jich tu hodne, a taky ty anglicke nazvy tone ale s tim vrubozubcem je to bida. Zkusim asi radsi nejakeho domaciho chovatele.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:30 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: kastanek
Velkých druhů cichlid je spousta...jde spíš o to,jak velkou nádrž máš pro ně připravenou. :) Aby to nedopadlo,jako na spoustě amerických videí,kde se dají vidět Cichly ve třístovce a pod. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:31 kastanek – Velke druhy cichlid
Ahoj vsem,
mohli byste mi, prosim, poradit, jake druhy velkych cichlid jsou nejlepsi pro chov, nebo s jakymi mate zkusenosti, vrubozubec pavi a podobne. Ziju v anglii, zatim jsme nenatrefili na male vrubozubce pavi, bohuzel jen dospele jedince a to docela v bidnem mnozstvi, ve dvou obchodech po jednom a ty jeste nebyli k prodeji.
Diky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=2001