Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidy a cichlidky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Cichlidy a cichlidky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:55 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
no asi dělám něco špatně protože kromě živorodek a skalaru se mi nic jiného rozmnožit nepodařilo. a pokud by se poštěstilo že by vznikly nějaké prskanice což pochybuju při mém štěstí tak věř že nemám v plánu je posílat dál. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2013 17:39 R Muž romant [27987] Re: exit
Tak jestli chceš, byť i pro vlastní použití, vyrábět nějaký zprzněnce, tak to raději ne. Někomu se množí jako myši a někdo je neudělá, ani kdyby se rozkrájel, klasika, máš spousty faktorů jenž to ovlivní, voda, její kvalita, spoluobyvatelé, krmení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:26 Muž exit [116] - Rostliny
ještě bych měl dotaz k ramirezkám a to: jestli se snadno množí např. jako živorodky. líbí se mi jak přírodní forma tak i gold a e.blue a nerad bych to pomíchal. ale zase na druhou stranu pro vlastní použití proč né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:55 - – cichlidky
Dnas som navštívil jednu zaujmavú akva chovňu.Doniesol som 30 Ramireziek electric blue.Krásne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:36 radim
snesou se ;) jen ty samice apistogramm mezi sebou bývají trochu agresivnější, ale nic extrémní...
měl jsem spolu a.agassizi a a.steindachneri a samci se úplně ignorovali X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: exit
Ramirézy, boreli a pandura, tak bych je dal dohromady, páry, nebo s převahou samic. Rozčleněný dno, dostatek úkrytů, výkonnou a hlavně účinnou filtraci a nepodceňovat výměny vody, čím víc tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:22 Muž exit [116] - RostlinyRe: Kryštof
Měl jsem na mysli ramirezky a k ním dat třeba ještě jeden až dva druhy apistogram.Vyjmenované byli jen návrh z kterých ryb chci vybírat. Takže se snesou v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:18 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: exit
pokud by bylo dobře rozčleněné akvarium, tak jo, ale ne určitě všechny vypsané :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 15:58 Muž exit [116] - Rostliny – Snesou se Mikrogeophagus ramirezi a Apistogrammy?
Chtěl bych si pořídit ramirezky a k nim přidat několik druhů apistogramm např.(agassizi, cacaduides ,viejita ,borelii ,hangsloi ,panduro)
Nemáte někdo zkušenost jestli se snesou? Byli by v 300 litrovém akvarku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 16:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Nikola90
snést by se mohli, ale nároky na vodu určitě ne! Zkus porovnat parametry vody v atlase, které chcou a pak si odpovíš možná i sama
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 15:53 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – apistograma borelli či Ramirezka nebo Kakadu
Ahojda

Mám jen dotaz ohl.snášenlivosti. Snesou se apistogrammky s halančíky?myslím s těmi malými halančíky....Uvažuju o koupi párečku cichlidek ale nevím jak se snesou s halančíky.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:57 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Tady ještě jedna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:55 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Zdravím, pomůže mi někdo s určením pohlaví? To na fotce je samec či samička? Bylo mi to prodáno jako samička, ale jak to roste, jsem na pochybách.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:41 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – Cichlidka borelliho
Ahojda lidi nevíte o někom, kdo bude prodávat nebo prodává Cichlidky Borelliho či kde je sehnat? Sháním páreček do akvária.Je možné i setkání na Akva Expo v RK co ted bude v září.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 06:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
To je celkem jedno... smich někde zkapaly, jinde zklaply...to podle regionu...pořád je změna stavu ze živých do mrtvých. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 06:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal.to by spíš ramky sklaply... :-P ;-)
nebyl to překlep? nemělo tam být "skapaly"? :-) tady je to asi fakt jen tou jednou samicí a teplem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2013 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
baletka napsala: Můj párek se pravidelně vytírá, a protože z toho nikdy nic není (zřejmě jsou jikry neoplodněné), sameček celé dny prohání (mimo dva, tři dny, kdy jsou v akva jikry) samičku po akva, ona je celá vybledlá... Pořídit druhou samičku mě sice napadlo, ale jak to popisovali jiní, zdá se, že stejně vždycky jedna z těch samiček dopadne jako pronásledovaná či odstrkovaná, takže nemám pocit, že by se tím z dlouhodobého hlediska něco extra vyřešilo.

No to je další z klasických modelovek u cichlid. :-D Polemizovat o tom, zda jsou jikry oplozené nechci...povětšinou je to věc vývojové vody. Ale chování samce...On dává najevo, že ta holka je úplně blbá, když on chce potomstvo a ona jikry zmařila...Jak chlap v neplodném páru, když nechce jít na testy, páč on přece musí být v pohodě, né? :-D No a protože se cichlidy vyznačují tím, že mají celkem rychle po ztrátě jiker schopnost se znovu vytřít, začne ji nahánět. Ona se chová jako v přírodě...Když na to má ještě nějaký jikry, tak se znovu vytře, když ne, prchá do úkrytu. V přírodě na to samec většiny cichlid zareaguje tak, že se vytře s jinou volnou svolnou samicí. Takže je otázka, zda by se něco vyřešilo, ale záručák na to nikdo nedá. Může to dopadnout i tak, jak jsem psal níže...Cichlidy a jejich chování to je téma na doktorskou práci nejen na přírodovědě, ale klidně i na fildě... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2013 05:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Porid mu klidne samice i dve dalsi, ony se totiz umi nahanet i samice vzajemne. Kdyz doneses malou samici, situace se pro tu puvodni nejspis uklidni, sama zacne nahanet tu mensi a se samcem se daji vic dohromady... proste jim do toho souziti neco leze a tak se spiknou. Chovani Ramirezek je dosti slozite, nekdy tezko predvidatelne.

Doufám, že se to zase někoho nedotkne...mám i mnohem extrémnější zkušenost... ;-) sice ne s ramkami, jinými cichlidami, perlovkami. Ovšem různé typy chování se dají vysledovat u všech druhů cichlid...
Asi čtyři roky se mi celkem pravidelně třel jeden pár perlovek, perfektně odchovával obrovská kvanta mladých a jak stárl, najednou stop. U posledních třech výtěrů byl také už trochu problém se samicí. Ale u tohoto druhu nečastý. Samice začala řezat taťku sotva se trochu více příbližil jí a hejnu mladých tak, že jsem ho musel dát do jiné nádrže, dokud vodila. A pak zase zpět do páru a výtěr a stejná situace. No pak tedy nic...Rušil jsem jeden pár veteránů stejného druhu. Samce jsem prodával, samice neměla oko z předchozích půtek v mládí. Tak jsem ji přidal k stávkujícímu páru. Bylo to tvrdé, jak to někdy perlovky umí. Ale do třech dnů bylo po ní a pár vytřený jako zamlada v dokonalé symbioze...
No a teď se zabývejme psychologií...(Teda ne mým jednáním, bylo účelové, ne zrovna ideální stydim , ryze účelové a ještě ke všemu výsledku bylo dosaženo.) cichlid... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: Víc samiček se určitě hodí, stejně jako víc úkrytů a rozčlenění nádrže. A taky bych změřil parametry vody, zvláště pak dusičnany/dusitany

V dusících to asi nebude...to by spíš ramky sklaply... :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 23:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Samce Ramirezky dobre dokaze zamestnat Betak. Jak si normalne jinych ryb nevsimaji, v tomhle pripade jsem zazil jezeni se Betaka, nejiste nahaneni Betaka Ramirezakem, proste najednou se neco deje a Ramirezak se ma cim zabavit, a samice vlastne taky...

Netusim, zda jde o nejaky nahodny jev s konkretnimi rybami a nebo obvyklou vec, ale jak se zda, zabavit se daji Ramirezky i jinymi rybami - kdyz se vhodne zvoli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:54 Žena baletka [624] Re: vanilka
Mám podobný problém. Můj párek se pravidelně vytírá, a protože z toho nikdy nic není (zřejmě jsou jikry neoplodněné), sameček celé dny prohání (mimo dva, tři dny, kdy jsou v akva jikry) samičku po akva, ona je celá vybledlá... Nějaký čas jsem se o ni docela bála, ale ona si postupně našla úkryty a tak nějak se situace v průběhu několika měsíců uklidnila. Pořídit druhou samičku mě sice napadlo, ale jak to popisovali jiní, zdá se, že stejně vždycky jedna z těch samiček dopadne jako pronásledovaná či odstrkovaná, takže nemám pocit, že by se tím z dlouhodobého hlediska něco extra vyřešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vanilka
Porid mu klidne samice i dve dalsi, ony se totiz umi nahanet i samice vzajemne. Kdyz doneses malou samici, situace se pro tu puvodni nejspis uklidni, sama zacne nahanet tu mensi a se samcem se daji vic dohromady... proste jim do toho souziti neco leze a tak se spiknou. Tak to aspon bylo u mne. Se tremi samicemi (coz jsem mel bohuzel jen kratkce) je situace ohledne vztahu dosti slozita, nekdy az tezko pochopitelna. Dokonce jsem videl samce, jak odehnal samici od jejich jiker, ta odehnala jinou samici, ktera mela take jikry, a starala se o ne. Bohuzel je vzdycky nejaka samice, ktera je nejvic zahanena, takze mi takhle vznikla "lesni pani", ktera se zabydlela v Kryptokorynach, vsude ji zahanely ostatni ryby, ale v tom lese uz se nedala, i kdyz to je jen maly placek.

Chovani Ramirezek je dosti slozite, nekdy tezko predvidatelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2013 21:45 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ta teplota ho samozřejmě stimuluje ke tření(ta výměna vody taky), to není nezanedbatelný faktor, pokud se bavíme o nahánění ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:32 vanilka
Zrovna teď, po čerstvé výměně vody ji pronásleduje jak šílenej... já to nechápu.. hodnoty pravidelně měříme a jsou takřka na nule... jen teplota vody teď v těch vedrech je dost vysoká :-( tak 27-29 °C :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Víc samiček se určitě hodí, stejně jako víc úkrytů a rozčlenění nádrže. A taky bych změřil parametry vody, zvláště pak dusičnany/dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.06.2013 21:15 R Muž romant [27987] Re: vanilka
Ano, pořídit tam ještě jednu samičku je dobrej nápad.
Edit: Přidávat rašelinovej výluh a často měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:08 vanilka
Zdravím, poradí někdo? Mám v akva pár ramirézek... zdáli se být v pohodě, párkrát už se i vytřely, ale někdy ramirézák strašně ramirézku prohání po celým akva.. přijde mi, že je vystresovaná a má vybledlo jí i zbarvení.... je vhodný pořídit ještě jednu samičku aby se jeho pozornost rozdělila? Nebo jak to řešit? Budu vděčná za každou radu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2013 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Vy mně připadáte jako nevděčný Tatar, nebo některé báby v přechodu... :-D ...na začátku byl dotaz...
Zdravím všechny.Prosím o radu mám třetím dnem v akva(138L) 2 samce Cichlidky Kakadu a 6 samic jedná se o jeden páreček (1+1) double red a 1+4 orange. Samec double red si hned po rozkoukání začal dělat nároky na celé akva a samec orange se už dva dny snaží schovávat,pod kameny,pod kytky a prostě všude,ale je pokaždé nalezen a vyhnán opět jinam.

Vy místo abyste vděčný tomu, že se vám dva samci snáší v jedné nádrži s neviditelnou hranicí a třou s připravenými samicemi, mne pořád přesvědčujete, že když to funguje vám, tak je to správně. Tazateli se prostě dva samci do nádrže blbě vcházejí. Vám se "vejdou".
Nevím...odchoval jsem pár tisíc ryb...taky mi ledacos fungovalo. A když nefungovalo, fungovala má níže zmíněná teorie, potvrzená asi čtyřicetiletou praxí...
Tak už přestaňte být jak uražená milenka a nechte zbytečných debat...Na rozdíl od vás k tomu problému třeba Ilčin přistupuje mnohem racionálněji.
Mimochodem mnohem agresívnější T.aureus jsem odchovával v partě 3+6 v 220 litrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 12:07 radim Re: Ičin
jsou to cervenohrdlí (pravdepodobne krizenci) stáří ryb je neco pres 2 roky. Doufam, ze jim teda v tech bednach nerupne s přibyvajicim vekem hmm zatim jsou oba samci nachlup stejne velci, tak mozna i proto si porat hlavne jen vyhrozuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2013 09:53 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
šak to se nevylučuje. občas funguje něco co by ve většině případů dopadlo špatně. ale nedělal bych z toho závěry. ono se to taky ještě může změnit a jednoho dne tomu silnějšímu rupnou nervy a najednou tam bude sám. taky půjde o druh. čekal bych tak sajicu nebo jiného mírného kance
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.06.2013 08:59 radim Re: LiborSprysl
resi(la) se snasenlivost samcu a o zadne laskyplne symbioze nepadlo ani slovo. Jen jsem poukazal na to, ze to ti dva samci zvladaji s mensima potickama bez vrazednych umyslu, kdyz je dost mista. Jak jde videt, ne vzdy u vas plati, ze ryby nemusi ctit tabulky..jen kdyz se to hodí co? A opravdu si neumim predstavit co za rodeo by vzniklo kdybych dal na jednu z vasich rad a pustil tam 3 samce smich na to mam ty moje ryby asi moc rad :-) pokud mate nejake spatne zkusenosti s timto poctem ryb, tak jste asi nekde udelal chybu ahoj
a napisu to teda jak pro ... ,at je to pochopitelne. Jsou dva samci kancika, kteri maji nadrz rozdelenou cca na dve pulky. Tuto neviditelnou hranici prevazne respektuji az na dobu krmeni. Se samci jsou v akva 3 samice (ted jen 2 bo jeden samec je pri treni agresivni idiot a chce hlidat sam) a ty si proplouvaji po celem akva. Samci na ne reaguji predvadenim, nebo je trochu prozenou. Samice se nebijou... Toto vse plati pokud se ryby zrovna netrou...pak je to s tou snasenlivosti nekde jinde..hlavne agresivitou samice. Nejspis to k vasemu nechapani moc nepomuze, ale jeste mensi detail je, ze jsou ryby spolu od mala. Klidne si v tom zas neco hledejte a ukazte jak moc nemam pravdu, ale ty ryby to proste vidi jinak nez je nekde "moudre psáno" a vrazdit se mezi sebou porad a porad nechcou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9015] – Re: radim
radim napsal: kteří spolu žijí v láskyplné symbioze...

to by mě velice zajímalo od koho to máte




Cituji...
Trochu nechapu co jsem napsal špatně? 2 samci se mi střídavě třou se 3 samicema a nedělají mi trvalé páry.



To je váš výplod... smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.06.2013 04:52 radim Re: LiborSprysl
kteří spolu žijí v láskyplné symbioze...
to by mě velice zajímalo od koho to máte ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 07:06 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
varianta pro větší nádrže. v malé se stres roztříští,ale bude z toho nekončící bitka. nutno brát ohled na prostorové nároky jednotlivých ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 04:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepyyczek
Pepyyczek napsal: Mám dát víc kytek? Já jsem to nechtěl přehánět,ale jestlije to málo tak určo dokoupím a vysázím víc jen prosím tedy o radu co asi tak za kytky mám dát.

V tématu o kančících jsem před několika dny zmínil na téma dvou samců cichlid, kteří spolu žijí v láskyplné symbioze, spolu s hejnem samic, a bezproblémově se množí ....Ovšem to platí jen u několika málo druhů cichlid, a v případě hodně velké nádrže. Dva samci, to jsou prostě dva kohouti, a jeden na to vždy doplatí. Proto raději jen jeden, nebo tři...tím bych to uzavřel, aby nevznikl dojem, že je dobré v případě cichlid, ale totéž platí třeba i u mečovek, chovat samce ve dvou. Jeden, nebo tři a více.
Štěpán i když si nebyl jist, šel na to dobrou úvahou...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:27 Muž Pepyyczek [17] Re: romant
Díkes moc jdu studovat a prohlížet.Snad nějaký z nich seženu tady na Příbramsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:25 Muž Pepyyczek [17] Re: RAP
Z toho chápu tedy že jo tak díkes za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2013 21:18 Muž sasula [274] Re: Pepyyczek
A nebo pouzit fintu z chovu malawijskejch cichlid, a pridat tam jeste par samcu a samic aby se rozbila vnitrodruhova agresivita?
Je to spis namet k diskuzi od zkusenejsich ale u africkych cichlid to bezproblemu funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2013 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kmara
Potěr v pohodě přežije a z mých zkušeností s rodiči roste rychleji. Když sem jim potěr odebral, do 3 týdnů měli další. Ty ryby se umí neuvěřitelně rychle množi a jsou velmi snadné na odchov. Akorát nevím co pak budeš s malýma dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2013 21:11 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám Geophagus Iporangensis.
Chtěl bych se zeptat, v 200l akva mám pouze jeden pár těchto ryb a jinak žádné. Mám ted nakladené jikry. Takže přežijí potom s rodičema nebo je budu muset odlovit?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:09 RAP Re: Pepyyczek
kdyby náhodou ten orange nevydržel tak co ty samice???Jsou schopné se množit s double red když jsou to orange??
Je to jeden druh, jen jiná barevná forma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:51 Muž Pepyyczek [17] Re: romant
Mám dát víc kytek? Já jsem to nechtěl přehánět,ale jestlije to málo tak určo dokoupím a vysázím víc jen prosím tedy o radu co asi tak za kytky mám dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2013 20:47 R Muž romant [27987] Re: Pepyyczek
Tak tam budou rybky ve stresíku, to chce pořádnej kýbl kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:45 Muž Pepyyczek [17] Re: Pepyyczek
Fotka je z mobilu tak se omlouvám za kvalitu a pod tím velkým černým kamenem vpravo je jeskyně.Jinak ty malý čudly nad ním jsou samičky kakadu což není moc poznat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:43 Muž Pepyyczek [17]
Fotka k příspěvku Díkes za rady zkusím rozdělit to akva nějak na dvě části,ale teď musim počkat až co se stane s tim výtěrem abych jim to nezlikvidoval,tak snad zatim dokáže utíkat a přežije ty útoky.
Jo a kdyby náhodou ten orange nevydržel tak co ty samice???Jsou schopné se množit s double red když jsou to orange???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ona si příroda vytřídí zrno od plev a nějaký 2+8 je jí úplně šumák :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:02 R Muž romant [27987] Re: grunda
grunda napsal: někdy nepomůže nic, u mě samec kakadu obsadil celé akva a jakoukoliv jinou malou cichlidku ubil. Přesně tak, proto jsem použil slovo "zkusil", ono není nad osobní zkušenost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:57 Muž grunda [1781] - Cichlidy
někdy nepomůže nic, u mě samec kakadu obsadil celé akva a jakoukoliv jinou malou cichlidku ubil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:38 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Taky nějak opticky rozdělit nádrž - větší kámen, dřevo,...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 43 44

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5993-cichlidy-a-cichlidky?od=1251