Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2024 15:05 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Akvarista
Překrmil jsi. Je to vyhřezlé střevo. Nedávej krmivo dokud se to nezatáhne zpět. Krm třeba třikrát denně v menších dávkách. ;-) Bylo by fajn kdyby sis založil prezentaci. pivo pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2024 13:34 Muž Akvarista [1] – Červená kulička u skaláry
Fotka k příspěvku Dobrý den, objevila se mi u řitního otvoru skaláry červená malá kulička. Prosím poraďte co to je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2024 11:46 Muž 4Sima [1881] Re: vojta32
Ahoj, znáš hodnoty akvarijní vody? NO2, NO3, PH? Na ten počet květin máš špatně zvolené dno, bude ti to uvolňovat spoustu živin. Psal jsi, že kytky doplníš - to udělej hned. Ideálně rychlerostoucí. Takže teď např. Egerie, růžkatec, bacopa, Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma... Pokud by tě to finančně nelimitovalo, přidal bych ještě kostku akvacitu s čerpací hlavou a posílil filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 18:35 Muž vojta32 [0] Re: RAP
Fotka k příspěvku HD Ty kameny jsou trochu ostré, to je pravda. Mám je vyndat? Ale rostliny tam jsou. Jen já jsem ho nedávno předělával to akva, tak nejsou vyrostlé. U filtru jsem jen dával nízké ať je filtr neponičí. Rostlin je tam okolo 10 a ještě budu přikupovat nejspíš 2 do zadu a nějaké dopředu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2024 18:30 Muž RAP [1546] Re: vojta32
Akva 130litrů, výměna vody 1x za 2týdny, to je dost málo informací. Ikdyž i z fotek se dá vyčíst,že akva nebude v ideální formě, kameny s ostrýma hranama, žádné nebo minimum rostlin.
Takže určitě častější výměna vody, přidat "jednoduché" rostliny a vylepšit jídelníček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 15:06 Muž vojta32 [0] Re: Kawasaki
Dobře. Dobré vzduhování mají zaplý celý den a noc, tak nevim. Krmim je vločkami a živočišnými granulkami. A vodu jim měnim jednou za dva týdny. Jen je problém ta teplota protože jinou nádrž kam je dát nemám. A ostatní ryby by to nedaly.
Díky za rady, udělám co budu moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.02.2024 14:26 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: vojta32
Ono to je složité téma. Bičíkovci žijí ve střevech skalár i jiných cichlid úplně běžně. Problém nastane, když se přemnoží. Zdravá ryba si s tím poradí většinou sama a mnohdy o tom akvarista ani neví. Je li ryba nějak oslabená nebo jinak nemocná nastává problém.
Tomu všemu se dá předcházet pestrým krmením,kvalitou vody s nízkým obsahem dusíkatých látek.
Obecně se Skaláry léčí zvýšením teploty až na 35 stupňů. Za použití vhodné medikace. Dále je nutné silné vzduchovaní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 11:08 Muž vojta32 [0] Re: Kawasaki
Dobře, pokusím se s tím něco udělat. A může se stát že to chytnou ostatní rybky? Mockrát díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2024 10:55 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: vojta32
Založ si prezenttaci. Ta rána před hřbetní ploutví by se dala něčím vyléčit,ale hlavní problém jsou ty bílé tečky na hlavě a to že nežere. Ma vnitřní parazity (bičíkovce).
Léčit se to dá,ale výsledek je mnohdy nejistý a navíc se to vrací.
Osobně doporučuji rybku utratit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 09:53 Muž vojta32 [0] – nemocná skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nevíte co je mé skaláře. Asi tak před měsícem jsem si všiml malinké rány u horní ploutvi. Ze začátku jsem si myslel, že se s někým porvala. Ale teď se to mnohem zvětšilo a je na tom nějaký sliz. Také jsem si asi před týdnem všiml nějakých bílých teček ty tečky se objevili i i pancéřníčka. Skaláru mám asi 3 roky a zatim jí nic nebylo. Akva má 130 l. Taky moc nepřímá potravu a schovává se za kořenem. Jestli máte zkušenosti tak mi prosím poraďte co mám dělat. Nechci aby mi umřela.
Edit: Teď jsem jsi ještě všiml, že má něco na oku a po těle. Má asi 2 nebo 3 takové bílé výrůstky. Omlouvám se za nekvalitní foto.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 01:21 Žena Reni68 [0] – Skalár - vred na nose ????‍????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, môže mi prosím niekto napísať svoje skúsenosti ? Mali ste už niekto takýto problém s vredom na nose?Ako to riešiť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2024 01:11 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: RAP
Jen malé doplnění,na novou generaci mohou působit patogeny získané od rodičů, z prostředí odchovné nádrže v prvopočátku vylíhnutí larev ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2024 17:50 Muž RAP [1546] Re: Skálar
Buď špatná voda nebo nevhodné krmení nebo obojí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2024 17:00 Muž Freedlo [177] Re: Skálar
Ahoj.
Jestli chces opravdu poradit od mistnich chovatelu, je treba dat do tveho pozadavku vice lasky a informaci. Je treba znat veskere info o tve nadrzi, osazenstvu jak rostlinnem, tak rybim apod. = zaloz si zde prezentaci, vypln co nejvice informaci a verim, ze se ti nekdo s radou brzy ozve: )

pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2024 11:07 Žena Skálar [0]
Dobrý den, chovám skaláry. Mám malé asi 3cm a každý den mi jich plus mínus deset umre. Voda, vše ok, poradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2023 19:06 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Hanci
Typický projev při napadení bičíkovci. Spironucleus,Hexamita. Stoprocentně se to da určit z vyšetření trusu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 18:34 Žena Hanci [0] – Prosím o co se jedná?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer přeji, přítel bádá co se mu to objevilo na Skalare, ty bílé tečky.. může jít o nějaký následek z bojů? Nebo hůř, nějaká nemoc? Ještě doplním, má je 3 roky, a akvárium čistí každých 14 dnů.. Děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2023 08:53 Žena Rebelka [0] Re: Rebelka
Taky jsem si všimla,že je má červený.S vodou jsem teď docela bojovala,teď už to snad bude dobrý.Cim je přeléčit prosím dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2023 13:54 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Rebelka
Spíš by mě trápily ty otevřený červený skřele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2023 01:30 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Rebelka
Nejsou to fousky,ale břišní ploutve.Bílé chomáče, tipuji na plíseň,pravděpodobná příčina je nevhodná kvalita vody,vysoký obsah dusičnanů,+-pH,celkově nestabilní bio rovnováha v nádrži.Je to pouhý odhad ze skleněné koule,založ si prezentaci,ať se dá posoudit o čem to je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2023 00:55 Žena Rebelka [0] – Co je to bílé na fouskách Skaláry?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to bílé na fouskách skaláry? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2023 23:51 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: HowardMoon
Nešlo o historku, ale náhled do nuancí chování a životaschopnosti rybiček v situaci osobní krize. Např SA kanci někdy dokáží přežít neskutečné věci, daleko jemnější JA prozměnu dost často podléhají i naprostým trivialitám. To zvířátko se samozřejmě snaží přežít jak to jen lze, každý normální tvor lpí na životě a snaží se o něj bojovat. Pro určité, dobře v tomto směru mnoha generacemi chovatelů zmapované druhy, je ale poslední tažení jasné a zřetelné.
Dokud ta chuděrka ale bojuje, nechal bych to tak. Až to vzdá sama, poznáš to. Mnozí možná doporučí utracení, osobně to ale vidím poněkud jinak - dokud se ten tvor rve o každou minutu, prostě mu to neseberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2023 23:40 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: HowardMoon
V první řadě si založ prezentaci.
Nevíme nic o akváriu a podmínkách v něm.
Z mých zkušeností to má ta ryba spočítané. Doporučuji zkrátit jí trápení a šetrně ji utratit.
Ať se ti daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 22:20 Muž HowardMoon [0] Re: Felix
Díky za zajímavou historku i když nevyznívá moc nadějně. Ryba se stále snaží bojovat, ale asi marně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2023 22:43 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: HowardMoon
Pár let jsem dělal ve zveráči a dvě naše základní cichlidy, tehdy (v době, kdy jsem si myslel že cokoli nad 15 cm je moc :-D) rozsekané na mraky, ukradl hrobníkovi z lopaty. Měl jsem rozkaz je utratit, místo toho jsem si je schoval, na vlastní náklady léčil, krmil a vyléčil. Nikdo ze zasvěcených kolegů tenkrát nevěřil, že by vůbec mohly přežít... Ale zadařilo se (vrubouš Hugo a motagujec Potvůrka, oba dnes přes 8 let staří). Jakmile se ale nějaká skalára začala stavět takhle, bylo vymalováno. Prostě umřela. Ať jsem dělal co jsem dělal.
Asi jako když terčovec zčerná. Ať je té rybičce cokoli, prostě to vzdala. Tahle pozice je jasná a nedá se s tím udělat nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2023 21:47 Muž HowardMoon [0] Re: Rovano
Přiznávám, že ta fotka není moc kvalitní co se týče detailů. Každopádně bych uvítal nějakou radu ohledně možné léčby. Každým dnem se stav zhorśuje a rád bych se ho pokusil zachránit. Mohu zkusit zítra udělat snad lepší foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2023 23:11 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: HowardMoon
I to oko, ploutve a možná i šupiny, mi nepřijdu v pořádku. Ale těžko hádat v dnešní době, kdy se fotky často vylepšují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2023 22:52 Muž HowardMoon [0] – Skalára - ztráta rovnováhy
Fotka k příspěvku Již několik dnů plave hlavou nahoru a motá se i břichem vzhůru. Druhá skalára je v pořádku i ostatní rybky nemají žádný viditelný problém. Asi plynový měchýř? Zkoušel jsem “šokovou” koupel cca 8 minut v solné lázni (5l, 5 lžic soli) ale zatím žadná změna k lepšímu. Neporadí někdo zkušený možnou léčbu, nebo je to marné?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2023 09:02 Rushgu – Skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den prosím o radu ,skalára má na oku nějaký rostoucí útvar. Co to je,jak léčit ?děkuji moc za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 20:50 Muž RAP [1546] Re: Stepanka22
Tak to je špatné. Pokud polehává a nevyprazdňuje se, může mít problém se střevy. Moc šancí ji nedávám, bohužel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 20:36 Stepanka22 Re: RAP
Trus vidět nemá žádný a leží na dně čím dál víc ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 05:01 Muž RAP [1546] Re: Stepanka22
Co trus, jak vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2022 22:28 Stepanka22 Re: RAP
Možná trochu ano,ale takové má většinou pořád....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2022 22:23 Muž RAP [1546] Re: Stepanka22
Jak vypadá břicho? Podle fotky vypadá, že je zvětšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2022 17:18 Stepanka22 – Skalára leží u dna
Fotka k příspěvku Samička Skalára amozonská polehává u dna už třetí den, pro potravu si k hladině doplave, ale okamžitě spadne zpět ke dnu. Ráno úplně ležela na boku. Stáří ryby: 2-3 roky. Akvárko založené 3 roky, čištění každých deset dní. Prosím o radu, co se se Skalárou děje. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2022 17:51 Muž RAP [1546] Re: Tompr
Vypadá to, že má poškozený vzduch. měchýř.
Navíc se jedná o relativně starou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2022 15:04 Tompr – Skalara plave na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, od včera mi plave skalara 4pruha chvíli na boku pak normálně občas hlavu u hladiny. Vzhledově vypadá ok mám ji cca 6 nebo 7 let. Je to obr. Jinak žere. Snaží se ploutvemi plavat. Vyměnil jsem část vody, filtr apod. Ostatní ryby ok.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2022 16:40 Žena Pvanova [0] Re: romant
Zkusím nastudovat. Díky za tip ;-)

Dle příznaků to bude něco jiného. Rybky jsou "jen jakoby pochudlé", vyjma toho nic viditelného, žádné změny chování, normální chuť k jídlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2022 15:14 R Muž romant [27977] Re: Pvanova
Mohlo by se jednat o Hexamitu, tzv. děrovou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2022 14:05 Žena Pvanova [0] – Skalára i mřenka propadlá záda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Máme 3 mřenky, aktivní, žerou. Jedna beze změny chování chudne na vrchní straně zad, již asi 2 měsíce pomaličku, postupně. Nyní se to samé děje skalárovi, obě rybky asi 3 roky v neměnných podmínkách
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2022 15:36 Joli – Vřed?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna ze skalar má na těle tento vřed, nevíte, co by to mohlo být a jak jí pomoci?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 14:59 Ondřej Bažant Re: RAP
Akvárium je cca 400l
Mám tam s nimi 1čichavce, mečovky ,paví očka, parmouny, neonky , bleck moly ,ancistrusi a skalár mám 16 minulí týden jsem čistil filtr
A dno cca 2měsice zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 11:23 Muž RAP [1546] Re: Ondřej Bažant
Jak je velké akvárium, jaká další osádka + počty, jak často probíhá údržba?
Mohla by to být krupice. Ale na jedné fotce to spíš vypadá jako následek nevhodného a jednostraného krmení. Takže zvýšit teplotu na 26°C, provést výměnu vody s odsátím co nejvíce bordelu a začít krmit pestřeji. ;-)
Víc vzhledem k minimu informací nelze poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 10:25 Ondřej Bažant – Jak jim mám pomocí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den
Mám skalárky které mají na sobě bílé tečky
A nevím co stím

Krmím jen vločkami
A teplotu v akváriu mám 24
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 15:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: JimBexleyUprk
řekla bych, že ji má vykloubenou, u cichlid jsem to už viděla, někdy to naskočí zpět samo, někdy je tomu prý potřeba pomoct, ale často se to opakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 15:39 Muž Nobody [-14] Re: JimBexleyUprk
Podle těchto fotek se to dá jen těžko určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 17:30 Muž JimBexleyUprk [1] – Poranění nebo nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte prosím někdo co to má s tlamou? Je to poranění nebo nějaká nemoc? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 12:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Corvo
- řekl bych že okus, zřejmě samice (z fota nelze rozpoznat)
- zkuste založit prezentaci akvária, bude se vědět více čím více informací tím lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 12:41 Corvo
Fotka k příspěvku Je toto rozklad plutiev alebo je len obhryzana? Uz to ma takto zo dva tyzdne a stale sa schovava pod rastlinami a prakticky nepapa ziadnu potravu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 12:59 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Julie
Zvýšit teplotu na 32 stupňů přidat dostatečně vzduchování. Umístit na klidné místo. Pokud nežere nekrmit. Nezlepší li se do týdne tak uttatit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc