Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 19:52 R Muž romant [27987] Re: palko150
Takže bez odpovídajících podmínek budeš stále něco řešit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 19:51 palko150
Takže je to podmienkami mne to trocha dlhšie dopina rozum viete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 19:45 R Muž romant [27987] Re: palko150
Podmínky, podmínky, podmínky, podmínky, podmínky, podmínky, podmínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 19:43 palko150 Re: romant
Ja sa posnažím ešte dokúpiť rastlinstvo ale skúšal som to s tých skalarov utrieť ten biely povlak a podarilo sa mi to takže to bude asi nijaký parazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 18:37 R Muž romant [27987] Re: palko150
Jasně že je, to nejúčinnnější, jmenuje se vhodný podmínky v akváriu, tím začni a nesnaž se nadbíhat po nějakých třetích cestách vodiček a léčiv. Když nebude akvo v kondici, nebudou v kondici ryby a všechno ostatní je alibismus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:27 palko150 Re: romant
Ja parmički nemám a neni na tu chorobu nijaké liečivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:18 R Muž romant [27987] Re: palko150
Měnit vodu, více často, pořídit více živých rostlin, posunout tu čerpací hlavu směrem k hladině, tak aby se tato tou vytékající vodou čeřila, navštívit atlas, informovat se o nárocích jednotlivých chovanců(ideál před nákupem), třeba ty parmičky čtyřpruhý tam budou dělat jenom neplechu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:15 palko150 Re: romant
Ja sa ako snažím o nápravu ale vždy ale že vždy mi dôjdu nijaké komplikácie to je proste tak u mňa to by som nebol ja ale ako sa vraví aj snaha sa cení. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:01 R Muž romant [27987] Re: palko150
Tvoje akvo, i když se snažíš o nápravu katastrofy, má stále co dohánět, aby se posunulo alespoň do kategorie "akceptovatelné", na tom zamakej, kvalita prostředí je prvotní, bez toho nemá cenu řešit nějaký následky, když příčina ti stále bude přetrvávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 17:02 palko150 Re: romant
Nedajú sa mi od fotiť ale skúšal som ich chytiť do sieťky a tak ich vy fotiť a potom čo som ich vypustil mali tých bielych bodiek menej tak som rozmišlal neni to nijaký parazit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 16:18 R Muž romant [27987] Re: palko150
Možná nějaká plíseň, častěji měnit vodu, přidávat nějaký huminy, třísloviny, prostě rašelinový výluh. Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 10:25 palko150
Ahojte mam dvoch skalarov a keď som ich kúpil nič im nebolo no keď som ich vypustil do akvarka tak po 2 dňoch dostali také biele bodky prevažne na plutvách a krupička to určite neni ja s krupičkou mam už nijakú tu skúsenosť tie bodky sú hrubšie a širšie od krupičky netuším čo to je prosím poradte mi.ĎAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 21:15 Muž Mahony69 [3]
Páni, veľmi vám ďakujem. Budem robiť čo mi radite. Som z toho trošku nervózny lebo liečim prvýkrát a nechcem tým rybám uškodiť. Potom dám vedieť ako sa to vyvíja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 21:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mahony69
až na ploutvích čichavců nebudou žádné stopy bakterky - dal bych je do vody bez léčiv a tam měnil vodu atd..
jinak v nádrži kde léčíš dodržuj postup na letáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 21:05 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Drž se návodu a měň po těch 3 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 21:03 Muž Mahony69 [3] Re: MonterMonty
Výmenu 1/3 vody máš na mysli až v druhom 3 dennom liečebnom cykle? Lebo v návode píšu 50% po troch dňoch. Už tak sa mi zdá dlho že sú v nezabehnutej nádrži. Môžem tam pre istotu dolievat každý deň 10ml aquatanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 20:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mahony69
U toho skaláry to bude běh na delší trať , pravděpodobně zmizí to bílé (plíseň) kolem oka ale oko se bude do normálu - pokud to zabere - vracet pomaleji(osobně bych ho ládoval i tím baktotabsem) u těch čichavců to poznáš že zmizí bílé-šedé okraje těch rozpadlých ploutví ,až to bude pryč -pro jistotu bych udělal ještě jedno třídenní kolečko a dal bych je do vody už bez léčiv
o dva stupně zvýšil pomalu teplotu , krmil jednou za dva dny-malinko a měnil čerstvou vodu denně 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 20:14 Muž Mahony69 [3] Re: MonterMonty
Dobre, už mi to začína byť jasné. Čo mi ale neni jasné je že ako poznám či to zaberá? U skalara by som mal zbadať že sa vráti oko do normálu. A čichavcom by sa mali tiež do 3 dní obnoviť rozpadnuté plutvy? To sa mi zdá veľmi rýchlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 20:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mahony69
co říká příbalový leták ? myslím že na tři dny , pak vyvětrat aspon 50% vody a znovu tři dny dokud příznaky nepominou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:48 Muž Mahony69 [3] – Baktopur direct
Prelovil som choré ryby do malej nádrže (60l) a dal jednu tabletu baktopur direct. Budem sa držať návodu len mi neni jasné či tá jedna tableta je na 3 dní, alebo mám dávať každý deň novú? A dúfam že tie ryby to 3 dni v nezabehnutom akva prežijú...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mahony69
Já osobně to přelovování ryb moc nemám v lásce - je to další stres pro rybu , ale pokud si myslíš že je ten rozpad v takovém stádiu že už výměny vody a lehké zasolení nepomůžou , tak je přelov , voda ze zaběhlého akvárka moc smysl nemá , pokud dodáš vodu stejných parametrů a teploty je lepší čerstvá prostá N látek - pár hodin odstátá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:57 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Na rozpadající se ploutve bude lepší ten direct, Omnipur je spíš na plísně, i když je deklarováno jako širocespektrální léčivo, ale v momentě kdy se ploutve již rozpadají, volil bych ten direct na oba dva případy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:44 Muž Mahony69 [3] Re: MonterMonty
Určite tie liečivá nebudem kombinovať. Prosim opravte ma ak nieco chystam zle,tu je môj plán liečby;

Do nezabehnuteho 60l akva kde je voda z veľkého zabehnuteho chcem dať baktopur a následne chorého skalara. Vzduchovanie pustiť na maximum a liečiť tri dni podľa návodu. Ak liečba zaberie tak vrátiť skalaru naspäť do veľkej nádrže. Ak nie tak vymeniť 50% vody v malom akva a liečbu opakovať.

Po ukončení liečby vymeniť vodu,nasadiť rastlinky aj s hnojivom a pridať Sera Bio Nitrivec. Dám tam aj bioakvacit zo zabehnutej nádrže aby som urychlil proces nitrifikacie. Filtrovať budem cez aktívne uhlie.

Po 48h tam dám choré čichavce zakrsle ktorym sa rozpadavaju plutvy a začnem s liečbou omnipurom.
Po ukončení liečby vymením 50%vody a opäť prefiltrujem cez aktívne uhlie.


Môžem to takto urobiť pani akvaristi. Vopred ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 17:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mahony69
Rozhodně ty léčiva co sis objednal nekombinuj , jediné co bych k tomu Direktu doporučil je baktotabs - účinná látka je tuším stejná , s tím rozdílem že je to žrádlo , tudíž se to rychleji a účinněji dostane do ryby tam kam má - a v tomhle případě je to tuším namístě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 17:01 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Ano zničí, takže je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 14:44 Muž Mahony69 [3] Re: romant
Vďaka za radu. Už som si objednal liečivá baktopur direkt a omnipur (koliza sa akosi rozpadavaju plutvy). Zatiaľ som si napustil malé 60l akvárium. Použil som vodu z veľkého akvaria kde mám ryby. Malé akva je nezabehnute, je tam nové dno aj filtre. Môžem tam dať ten baktopur a potom chorú skalaru? Alebo ho mám najskôr zabehnúť ? Píšu že baktopur zničí aj nitrifikacne baktérie tak som zmätený ako to mám spraviť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 16:32 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Tak pokud to má už takto dva týdny, což jsem z tvého prvního příspěvku nepochopil, potom to bude nějaký problém uvnitř, tedy předpokládám namnožený bakterie, který tlačí na to oko a to má tendenci takto vystupovat. Ano, do separé a léčil bych Bctopur direct, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 08:08 Muž Mahony69 [3]
Už to má takto 2 týždne. Vodu meriam pravidelne, pH=7,kH=4°, gH=10° NO3=20mg/l a NO2=0. Na ostatné látky ako fosforecnany atď nemám meradlá. Ja tú vodu vymením ako vravíš, ale čo tam môže byť zlé? Nejaký parazit? Mám K dispozícii ešte jednu prázdnu 60L nádrž, nemal by som ju dať do karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 04:23 R Muž romant [27987] Re: Mahony69
Ne, zranění to není, vyměň několikrát po sobě polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 01:56 Muž Mahony69 [3] – Opuchnuté oko
Fotka k příspěvku Zdravím, mám podobný problém so skalarom. Bol som na dovolenke a keď som sa vrátil tak mala opuchnuté jedno oko. Potravu prijma normálne, nevidím žiadne zmeny V jej chovani. Krmena bola len Tetraminom. V akva mám dohromady 5 skalarov, z toho 2 páry ktoré sú voči sebe agresívne. Môže to byť aj zranenie?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: TomasPerutka
Začnu z jinýho konce. Do tvého akvária skaláry nepatří. To co na té rybě pororuješ ukazuje na nevhodný podmínky, špatná voda, vyšší obsah dusíků, je možný že jde o vnitřní parazity, nebo namnožený bakterie, motolice, těch možností je více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 16:37 TomasPerutka – skalár
dobrý den mám problém se skalárou::-(
Má jedno oko bílé jakoby mírně plesnivé
Celý den se schovává v keříku
Když nasypu krmivo skalára potravu normálně začne přijímat
Pokud potravy nasypu schválně málo dokáže se o ní i poprat do posledního kousíčku
Zdá se mi trochu tmavší než ostatní
Má roztřepené ploutve
Nemohli byste mi prosím poradit co by to mohlo být za nemoc
Předem děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 13:16 R Muž romant [27987] Re: PR0V0CATEUR
S největší pravděpodobností nevratné poškození plynového měchýře. Bude nějakej čas vzdorovat, ale stejně jí to umoří. Příčinou může být méně vhodné prostředí, které dovolí rozjetí bakteriální nezdoby, bakterie prožerou plynovej měchýř a už není cesty zpět. Tedy to co píšu, neber jako tutovou věc, jenom uvažuji nahlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 13:06 PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj vespolek, mám takový podivný problém s jedním skalárem. Už víc než týden je břichem nahoru. Myslel jsem si, že se mu něco stalo a je v posledním tažení. Ale on normálně plave s ostatními, plave se i pro krmení, normálně žere, ale je prostě už víc než týden pořád břichem nahoru. Stalo se někomu něco podobného? Čím to může být? Je to vůbec nějaká nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 18:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
To by mě taky zajímalo stydim to žábro by taky mohlo ukazovat na žábrohlísty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 16:52 R Muž romant [27987] Re: nik2328
Jak víš že to jsou jenom samci? Kam odlovili? Bude nejlepší když si zde zřídíš prezentaci, uvedeš co nejvíce údajů, aby se to odladilo jako celek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 12:09 DanH Re: nik2328
Sedm skalárů ve 200L je docela maso ( navíc ještě s dalšíma rybama ). Možná je to blbost, ale nepřekvapilo by mě, kdyby to byl následek skalářích rvaček. To, že tam máš jen samce, jen potvrzuje moji domněnku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 10:08 nik2328 – skalár
prosím o radu v200l akvárku,které je pravidelně čištěné máme více druhů ryb a sedm skalárů jelikož nám samice uhynuly-2 tak máme jen samce a včera jeden z nich měl na jedné straně žábru vtisklou dovnitř tak sme ho odlovili a bohužel do rána nevydržel ,ale plaval normálně i žral nevíte čím to může být děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:20 Lenka1 – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, neví někdo co to má naše skalara na ploutvi? Už to má nějaký čas, pomalu se to horší, tím myslím, že to roste. Skalara žere normálně, máme ji již cca rok a půl, má také zvláštní útvar u ocasní ploutve, snad jde na obrázcích vidět, poslední fotka je druhé strany. Díky za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 20:20 stistko Re: romant
No nebyli uplne idealni ani u nej...bral to tak vsechno trochu hakem...ted ani u me...ale snazim se jim pripravit neco lepsiho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:39 R Muž romant [27987] Re: stistko
Tak mít prověřený zdroj ryb, to je bezesporu výhra, ale tady to až zase tak o tom dobrým zdroji býti nemusí, tady se bavíme o parazitech trvale přítomných ve střevech ryb a jejich výskyt je vcelku z velký míry fixován na podmínky v akváriu. Tedy, aby to nebylo jenom o těh podmínkách, jak jsem psal tazateli, prostě se ve skupině může vyskytnout jedinec, u ketrýho ať děláš co chceš, nikdy z něj kloudná ryba nebude, tak to prostě chodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:20 stistko Re: kody33
Promin...nemyslel jsem to zle. Jen jsem to nenasel nikde, tak jsem myslel ze si se spletl. Ja si rad necham poradit, i kdyz je pravda ze at jsem lecil cimkoliv tak mi to kdysi u tercu nikdy nepomohlo a nakonec jsem to vzdal. Mrknu na to na internetu...jeste nakupovani ze zahranici...to je neco pro me :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:14 kody33 Re: stistko
ne Stistko, nemyslel som easylife ,ale naozaj liecivo od firmy Watelife(pozri Google), no v Cesku a na Slovensku sa pouzivaju lieciva od Sera, pripravky od firmy Waterlife najdes bez problemov na Ebay.mne je to jedno co pouzijes na preliecenie, chcel som ti len poradit, ja som pouzil Flagelol- nepomohol, ryby skapali, a naviac mojom 300l akvariu som potom musel vymenit 250 litrov vody co je ako urcite vies neprakticke, lebo som nemal ani nahodou 250 litrov zabehnutej vody, a komplet som si rozhadzal rovnovahu v akva... pri druhom probleme o nejaky ten rok neskor som si dal poradit od ceskeho chovatela, ktory ma dlhorocne skusenosti s chovom skalarov -presne vedel o co ide a odporucil mi toto liecivo, a zabralo:-) Odvtedy to pouzivam:-) respektive uz nie, nasiel som zodpovednejsieho predajcu ryb, ktory ich ma v dobrom zdravotnom stave, a po prineseni ryb z obchodu do mojej nadrze sa uz tieto vnutorne parazity neprejavia, pretoze su ryby v dobrej kondicii a ja uz nemam problemy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:26 stistko Re: romant
Okey, díky moc. Udělám jak říkáš a uvidím, jestli se vzpamatuje nebo ne. Je fakt, že čas pozorovat mám nádrž tak maximálně 2 hoďky denně, ale krmím ráno a večer a je prostě netečná. Když se to nějak během pár dní nesrovná, případně se objeví nějaké jiné problémy, tak se asi vrhnu na léčbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:19 R Muž romant [27987] Re: stistko
Tak nám to leze na povrch. Dal bych tomu ještě čas, nalil do vody hodně výluhu, že bude voda jak silnej čaj a bude se vidět, jak se dotyčný vzdorovatel(ka) zachová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:17 stistko Re: romant
No já je mám týden. Zachránil jsem je od známého, kterému ruplo akva a s akvaristikou praštil, takže je chtěl poslat tobogánem na onen svět. Bylo mi jich líto...protože jsou opravdu pěkné. Co jsem ji přivezl, tak nežere. Myslím, že předtím normálně žrala, ale u mě za ten týden vůbec (ostatní se po tom vrhají) a ona ne. Občas okousne nějakou kytku, ale jinak nejeví zájem, i když to kolem ní padá dolů. Menší určitě o půlku ne...tak je cca 2/3 oproti ostatním. Je fakt, že na ni ostatní taky dost dorážejí a řekl bych, že možná i utlačují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:12 R Muž romant [27987] Re: stistko
Aha, to jsou dospěláci. Je menší jak hodně, poloviční? Před tím normálka žral? To by mohlo ukazovat na to, že to má opravdu tzv. v sobě a ve vlnách se to u něho projevuje. Pokud nepozoruješ příznaky u ostatních, tak bych prozatím všechny preventivně neléčil a zaměřil se jenom na toho jednoho jedince. Připadají do úvahy všechny tebou jmenované. Při tom přesunu pozor na kvalitu prostředí v novým, aby se nezhoupla voda a nerozjelo se něco podobnýho i u ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 17:06 stistko Re: romant
Takže doporučuješ přeléčit celou nádrž hned, i když nepozoruju žádné zjevné příznaky? Cca za 14 dní se budou stěhovat do většího, takže asi provedu léčbu v tomhle a doporučujete teda te Flagellol. Co třeba Hexamita od eSHa nebo předpokládám kody33 myslel EasyLife (místo WaterLife). Jsou to dospělci všechno víceméně cca 14 cm v těle (ale tahle je z nich nejmenší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 16:53 R Muž romant [27987] Re: stistko
Ono je to u nich takhle normálka, že z party nějaký jedinec trucuje a nežere, s největší pravděpodobností je těma vnitřníma parazitama sužována. Z těhle ryb, i když je vyléčíš už potom nic není, jsou to takový zámory a nedorostou do takovejch parametrů, jako by se mělo. Já osobně tyto ryby, po odsledování příznaků, posílám na druhej břeh, ovšem je zde otázka jak dalece jsou v kváriu již přítomny zaopouzdřený stádia parazita na což se dá použít třeba ten Flagellol, podle návodu, tedy léčit akvo jako celek. Ovšem jako vždy je to o podmínkách a ani v akváriu kde jsou cysty přítomny a podmínky jsou odpovídající nemusí se problém dále projevovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 16:17 stistko Re: kody33
Díky..to jsem samzřejmě kontroloval průběžně, ale žádné podobné příznaky jsem zatím nezpozoroval. Nevím, jestli teda preventivně přeléčit nebo to nechat být a čekat, jestli začne žrát. Normálně se s ostatními drží pohromadě, plave v pohodě (žádné trhavé pohyby, nic), ale jakmile jdu krmit, tak se stáhne od ostatních a vůbec nereaguje. Napadlo mě, jestli teda jako ji nechutná co dávám (v tuhle chvíli krmím pouze sušenou artémií, dafnií, granulované krmivo pro cichlidy a pak i granulky se spirulinou). Nemám moc vřelý vztah k mražené a živé potravě vzhledem k možnosti zavlečení. Ale ostatní to do sebe perou "pod tlakem" :-( Mám je už týden a ještě jsem ji neviděl nic žrát. Občas teda okusuje jemnolisté rostlinky, ale to je asi tak všechno.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=701