Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
K invazi dochází především, když je něco špatně...voda, krmení, nedostatek vitamínů... třeba nové ryby...něco, co je jinak proti běžnému stavu, který by měl být...

Ve stavu v jakém vaše ryba je, nepomůže ani svěcená voda...Jinak lze používat léky proti vnitřním parazitům ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:18 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
hygiena je práve dobrá ale jako není nato žadnej lek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Špatně hledal...chce to především zlepšit hygienu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:09 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
tak aspoň aby to nemneli i druhe ryby neco jak tomu prejit sem to tu hledal a nenašel sem nic sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Nee...když už je děravý, lék to nespasí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:04 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
je nato nejaký prípravek ? lek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Většinou za to mohou zmnožení vnitřní paraziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 23:01 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
a je to nejaké nakažlivé ? alebo jak se to stalo ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 22:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Poškozený plynový měchýř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 22:17 Muž duko1995 [32]
prosím vás o radu,dneska sem prijel domu a koukam na akva a jeden skalár byl otočený hore brichem a mnel uplne nafouklé bricho ale žil ješťe,prosím vás co to mohlo-može byt ? :( dekuju moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:30 R Muž romant [27987] Re: zelak
Odroluj vláknem, vypadá to na projev děrový nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:24 zelak – Skalar vred
Fotka k příspěvku Caute, dnes som zbadal na Zlatohlavom skalarovi - vyzera to ako biely vred ( viď foto). Prosim o radu co to je a ako by sa to dalo liecit. Za kazdu dobru radu dakujem. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: bedusek
Ano, to je smysl toho výrazu. Nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:52 bedusek
Vodoléčbu v jakém smyslu? Jen třeba měnit co druhý den vodu nebo ještě něco navíc? Jinak moc díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: bedusek
Je to v přímý úměře k podmínkám v akváriu, jakákoliv nemoc vykoukne při zhoršených podmínkách. Každá ryba je v trošku jiný kondici a jejich imunitní systém reaguje na daný situace jinak, takže pokud je ten problém, jak se domnívám v tom plynovým měchýři a v namnoženejch bakteriích uvnitř postižený ryby, tak na jedince s jinou(silnější) imunitou se to tzv. nedostane. Určitě bych ordinoval vodoléčbu, která s největší pravděpodobností postiženou rybu nezachrání, ale ostatním pomoci může, tím vylepšením akvarijního prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:41 bedusek – Skalár
A nemůže nakazit tu druhou skaláru? Nerada bych přišla o obě, navíc ta zdravá je tak krásně zbarvená. A není nějaký přípravek na redukci těch bakterií? Nebo jí mám radši rovnou odlovit? Jo jinak díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:36 R Muž romant [27987] Re: bedusek
To vypadá podle popisu na poškozenej plynovej měchýř, což je v drtivý většině případů konečná. Bakterie se tak dlouho budou množit, až tu rybu nakonec umoří, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:33 bedusek – Skalár
Prosím poraďte.... Máme 2 skaláry a ten jeden se začal asi před týdnem zdržovat v bublinkách ve vzduchovátku. Všimli jsme si že z hůř plave. Rychle máchá ploutvičkama, ale jako by jí to nešlo kupředu, jako by ta voda byla hustá. Ploutve má v celku, neroztřepené. Zatím co tá zdravá udělá pár temp oběhne celé akvárko, ta druhá mácha a skoro pořád na místě.
Jinak se furt zdržuje u dna anebo v bublinkách protože jí nadnáší. Jinal na ní nic viditelného není. A žrát žere. Díky za každou odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 22:09 lockay
Tak ted uz to tam nema, ale nema ani diru.
Zustal tam jen takovy maly bledy flicek, normalne bych si toho ani nevsiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:41 lockay
Diky za rady palec , vse vyzkousim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:33 R Muž romant [27987] Re: lockay
lockay napsal:
Nejaky doporuceni na vitaminy a mineraly ?
Za mě určitě živou potravu, což je teď v zimě trošku problém. Ten Fishtamin jsem používal jak u skalár, tak u terčovců, mám s ním dobrý zkušenosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lockay
Jak napsal už Roman, Fishtamin od Sery + je vhodná třeba nějaká akvaristická minerální sůl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:29 lockay
Dik za radu, vyzkousim.

Nejaky doporuceni na vitaminy a mineraly ?
Vodu pravidelne menim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:26 R Muž romant [27987] Re: lockay
Krmil bych granulema pro terčovce a na ně nakapal vždycky pár kapek Fishtaminu od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lockay
Minerály + vitamíny a vynechal bych mražené krmení než se to zacelí ;-)
edit: hlavně pravidelně měnit vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:17 lockay
No pekny teda. A co s tim ?
Stravu dostavaji prevazne mrazenou, artemky, koretry, patentky.
To este k tomu prikrmovat vitaminama ?
A jasne ze skalary mam v mekke vode, takze pritvrdit mineralama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:11 R Muž romant [27987] Re: lockay
Počáteční stádium té děrové nemoci, až ten červík odpadne, tak tam ta díra zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lockay
Díra se vytvoří později, může to vypadat i jako takové knoty čouhající z hlavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:06 lockay
Ale to neni dira, jako vazne to vypada jako nejaky cervik, nebo parazit prisatej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lockay
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:57 lockay
Fotka k příspěvku detail2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:56 lockay
Fotka k příspěvku detail
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:55 lockay
Fotka k příspěvku Zdravim

objevil se mi na jedne skalare jakoby 'cervik'
Nekdy je to jen bila tecka, nekdy couha z hlavy 2-3mm, viz dalsi obrazky.
Ryba se chova klidne, ostatni zadne problemy nemaji.
Nema nekdo tuseni co to muze byt ?
Dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.01.2013 20:28 Žena lucie.aqua [511] Re: Nicky
Fotka k příspěvku Takhle skončila má černá skalárka po jedné rvačce...Vše srostlo beze stopy během 2 týdnů. Takže neměj obavy, ploutve srostou. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:40 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Ano dorůstají, z toho strach neměj. Jedině co nedorůstá jsou prsní ploutve, když jsou tzv. upálený od dusíkatých látek, ale to mají postižený ryby od malička od chovatelů, takovou rybu nekupovat. Zkus to blejsknout, pro klid duše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:34 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Děkuju, vodu měním, dávám Torben, tak snad to bude dobrý. Prsní a břišní ploutve mají všechny rybky v pořádku, tak doufám, že to mají jen z toho pošťuchování. Dorůstají skalárám poraněné ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2013 15:16 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Napíšu to jinak. Když budeš mít v pohodě vodu, tedy hlavně když bude pravidelně měněna, tak ty šrámy a různý natržení se budou spravovat. Jak píšeš, vjíždějí si do ofiny a ty trošku otrhaný ploutve jsou normální. kdyby to měla bejt skutečně bakterka, tak to bude rychlovka, nejdříve ožraný konce ploutví, bíle ohraničený a když se to více rozjede, tak klidně během jednoho dne je ryba bez ploutve. To co pozoruješ bude s největší pravděpodobností možná trochu zaplísněný po těch soubojích a na to vodoléčba zabírá, popř. možno přidat nějaká protiplísňový prostředek, třeba Acriflavin, ale když se dávají rašelinový výluhy a mění voda, tak to jde taky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:04 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
A nevíte prosím o nějaké fotce s rozdílem bakteriálního rozpadu ploutví a ploutví omlácených od ostatních? Všichni kromě dominantního člena hejna mají na okrajích ploutví světlé flíčky a občas kousek chybí. Ale je mi divné, že to ten dominantní nemá, tak není to jen od něj? Vím, že to je trochu OT, ale když už sem píšu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 16:14 R Muž romant [27987] Re: Karlos
Podle mě by to mohl bejt problém s plynovým měchýřem, nebo vnitřní paraziti a už v nějakým pokročilejším stádiu řekl bych a tudíž jsem skeptik, že se jí podaří zachránit. Pro to aby nemoc nepropukla jsou základem dobrý podmínky v nádrži, tam bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:48 Karlos
Fotka k příspěvku Ahoj,
mam problém se skalároou.Špatně plave a má nafoknutý spodek bříška.Schovává se buď pod kmenem,nebo za kamenem,kde leží jak zdechlina.Ostatní ryby si ji nevšímají,jen když občas vyplave,čichavci do ní šijou,tak se zase stahne pod kámen. Vyfotit se moc nedá,ale zkoušela jsem,je tam celkem tma... Děkují za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 18:49 Žena lenkan [0] – Skalára - nechutenství
Dobrý den, mám trochu problém se skalárou amazonskou.
Dříve byla jedna skalára (uhynul samec) s párem skalár ve 180 litrech společenského akvárka, pár začal tuto skaláru v období rozmnožování dost terorizovat a skalára jakoby se opožďovala ve vývoji, moc nevyrostla a nežrala. Po přesunu velkých skalár (asi 2 měsíce)se bohužel situace s touto jednou nezměnila. Je dost apatická, vyhublá i když pořád čilá k životu. Je ve společenském akvárku největší rybou, ale při krmení vždy připlave k hladině, dívá se na žrádlo a čeká...ostatní ryby jí samozřejmě po nějaké době všechno sežerou.
Zkoušela jsem ji zaujmout nítěnkama, živýma i mraženýma, suchým krmivem a nic...jediné co na ní zabírá a u čeho se neupejpá jsou vylíhlé živorodky, to jako by se z ní stala úplně jiná ryba. Fakt nechápu z čeho žije, živé rybky zase tak často nemá. Rozhodně se jí nechci zbavit, už ji mám nějakou dobu. Nemáte s tímto nějakou zkušennost?

Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:35 Polux Re: fido16,romant
jj vsak ano,diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:21 Muž fido16 [631] Re: Polux
Já ti nevím tohle není dobrý nápad cpát tam skaláry. Sám Romant ti tu napsal co si o tom myslí a ty už si to přeber jak chceš. Chtěl si radu dostal si ji zbytek je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:18 R Muž romant [27987] Re: Polux
Njn jenomže moje akvo je 60 cm vysoký a hluboký metr, jako roh. Já Ti jenom píšu co se zhruba stane, až budeš mít ve 100 litrech skaláry a ty se budou chtít třít, však uvidíš, už jsem to zažil tolikrát, ale přemlouvat Tě nebudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:13 Polux Re: romant
no pokud dobre pocitam a koukam na tve akva tak se nezlob ale pokud by jsi mel v ava pouze skalary zbejva ti na rybu 31L kdezto me zbejva na rybu kdyz bych taky odecet ostatni 50L tak jake male ? Navic je podle me treba brat v uvahu porost,kdyz budes mit akva 300L a zarostle ze se tam ryba pomalu ani neotoci to je v poradku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:08 Polux Re: fido16
Drive jsem mel akva 350L a tam jsem terce mel,jak jsem psal u moji nadrze ze drive nebyl problem chovat skalary v 80L akva,kamarad mel v 80L akva 4 skalary
a to byli krasne velke zdrave kousky ! Drive nic moc vetsiho a lepsiho nebejvalo
a kdyz jo tak to bylo drahe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:07 R Muž romant [27987] Re: Polux
Je to na ně malý, permanentní stres a z toho plynoucí zvýšená agresivita, no bude to mazec, to je bez debat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:03 Muž fido16 [631] Re: Polux
Já bych do takového prcka skaláry nedával a terče už vůbec ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:02 Polux Re: romant
Proc myslis ze to nebude delat dobrotu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:53 Polux Re: romant
ano kdysi jsem choval terce a mel jsem taky dva podseknute,ja vic kousku nemuzu na 6 kusu je akva male
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1051