Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2020 20:55 Muž RAP [1549] Re: Zdendasss
Jestli je to tahle nádrž rybicky.net/nadrze/31398 , tak se nediv.
Tu ploutev bych tipoval na kombinaci nevhodného dna a vysoké dusičnany. S tou výměnou dna bych neváhal, klidně bych to udělal nadvakrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 20:40 Muž Zdendasss [15] Re: afc1886
Dusicnany mam okolo 30mg/l a dusitany jsou ok vodu měním přibližně jednou týdně dneska to dno skusim odsat a uvidím zítra ještě se pokusím přidat nějaké nové fotky do prezentace. Je fakt že s tím sterkem taky nejsem úplně spokojený nejradeji by jsem tam dal taky něco jiného akorát se mi v tom nechce moc vrtat když už se to akvarko zajelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2020 20:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Zdendasss
Je to celkem nová nádrž, rostlinek není nijak moc, voda by taky mohla být měněná ve větším množství, ta drť na dně taky není žádná výhra. Je tam dost věcí co jde zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 19:44 Muž Zdendasss [15] Re: afc1886
No skusim to změřit ale řekl bych že kvalita vody je dobrá navic ostatní rybi to nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2020 19:27 R Muž afc1886 [14655] Re: Zdendasss
Jak píše Luděk, na vině jsou nevhodné podmínky v akváriu, kde rybky chováš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.04.2020 18:51 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Zdendasss
Pravděpodobně kvalitou vody NO2,NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 18:21 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvku Spodní ploutev se rozpadá nevíte čím to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2020 09:54 R Muž Anthrax [4739] Re: Wanderer
A jiné dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2020 22:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: danielka841
Tak za prvé jsem nepsal nic sprostého, za druhé jsi tu dostala před pár měsíci rady, co máš dělat a stejně si to děláš po svém a za třetí to akvárium je pro skaláry fakt katastrofa. A koukám, prezentace už je pro jistotu smazaná, k tomu není co dodat.


Takže bych doporučil přibrzdit a místo toho měnit vodu a shánět rostliny a větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.03.2020 21:42 R Muž Anthrax [4739] Re: danielka841
Problém je v tom, že zjevně (i přes opakované upozorňování) chováš ryby v nevhodných podmínkách. Těžko můžeš čekat, že když budeš přehlížet nároky chovaných druhů, tak budou zdravé. Jestli si necháš mazat med kolem úst někde jinde, je to tvoje věc.
Proč se tedy na něco ptáš, když nechceš odpověď? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 19:49 Silviebaris Re: danielka841
a myslíš,že ty skaláry s tím pangasem se chovaj ve 100 litrech.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   14.03.2020 19:39 danielka841 Re: Wanderer
Na vaše sprosté komentáre niesom zvedavá! Ja som si normálne pytala radu nic viacej. Ale uz som si to zistila od ochotnejsich ludi ako ste vy. A keď neviete normalne odpovedať tak nekomentujte a ignorujte ! A kebyže ryby tyram tak mi nevydržia toto je prvá ryba co sa mi Nakazila tak láskavo netrepte somariny.Sa mi pozastavuje rozum nad takými ludmi ako ste vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2020 19:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: danielka841
Ještě chvilku vydrž, nic nedělej, ono se to vyřeší samo. Ryba chcípne a můžeš běžet pro novou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.03.2020 18:52 R Muž ctibum [6876] Re: danielka841
Má cenu ti něco radit? Zatím vše,co ti bylo napsáno ignoruješ a dál týráš ryby v nevhodných podmínkách. Tak se buď podle rad řiď, nebo přestaň plýtvat časem ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 16:11 danielka841 – Skalar a obtieranie o list
Fotka k příspěvku Ahojte. Viete mi poradiť mam skalara len poslednou dobou sa obtiera o list a stále s stou istou stranou tela a teraz som si všimla ze ma daco cervene nad okom. Viete mi poradiť o co ide? Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 11:52 Muž RAP [1549] Re: Sára73
Mohla si způsobit vnitřní zranění při nějaké naháněčce nebo úlekovou reakcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 10:50 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Sára73
No to se někdy stává. I v knihách je psáno (někdy bez zjevné příčiny hynou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 09:07 Žena Sára73 [68] Re: Wanderer
No ono se tomu ani jméno dávat nemusí....co skalára, to "osobnost" i když nebudu kecat, pojmenovaný je mám. Když uhyne nějakej mlaďoch nebo relativně nový přírustek, tak to člověka mrzí, ale když uhyne skalára, kterou má člověk už 3 roky, tak to už je mi pak hodně líto a jsem na sebe naštvaná, protože si myslím, že byť nevědomky, tak to musí být moje zásluha tone , obzvláště, když "obyč" skaláry jsou docela držáci a dost toho vydržej. No budiž Dračici popelnice lehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2020 09:02 Žena Sára73 [68] Re: Kawa
Tak to bohužel nebylo v poho, včera, když jsem přišla z práce, tak už holka moje ležela na dně a byla v posledním tažení, nezbylo, než jí utratit sad
Nicméně mám strach, že v nádrži je nebo bylo NĚCO špatně, takže jsem objednala alespoň základní testy a pokračuju s denními výměnami 30% vody, než se přesvědčím, že je voda ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2020 19:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sára73, Kawa
Základ je, nedat tomu jméno, to se pak v případě nutnosti hůř zabíjí.

Třeba na vsi pojmenovanej králík taky hůř chutná než ten bezejmený. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 15:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Sára73
Já to chápu. Každému je líto když něco umře nebo musí rybku třeba utratit. Ale i to patří k životu. pivo PS. Všichni si uvědomte že v přírodě se dospělosti dožije jen malé procento ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 11:58 Žena Sára73 [68] Re: Kawa
No snad máš pravdu...jako je mi líto každý ryby co uhyne, ale něco jinýho je jedna neonka nebo tetra z hejna a něco jinýho skalára, navíc když už jí mám tak dlouho, tak i k tý "blbý" rybě mám citovej vztah.

V každém případě děkuji všem za radu, úplně se děsím toho, jestli bude ještě ok, až dorazím večer z práce....tak mi držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 11:35 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Sára73
Bude to v poho. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 11:25 Žena Sára73 [68] Re: Kawa
Skaláry mám pažravky, nestává se, že by něco nejedli, ve čtvrtek se dostanu do krámu, tak koupím živý i mražený, snad si holka dá říct.

Edit: Nejdřív jsem si vůbec nevšimla, že jí něco je, protože stála nastoupená jako obvykle, ale ani si nezobla, krmila jsem moskyt a trochu vloček, hlavně kvůli neonkám, pak jsem ještě hodila asi 2 tablety pro pancíky...o ty se většinou skaláry perou a nejenom skaláry, je to defakto chumel všech obyvatel, sice tam taky připlula, ale bez zájmu :-(
Skaláry mám opravdu nevybíravé "popelnice", no snad vydrží než se dostanu do krámu a s živým krmením si snad dá říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 11:24 Žena Sára73 [68] Re: _ucx_
Testy bohužel doma nemám a nejdřív se do krámu dostanu ve čtvrtek....tak snad nebude pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 11:07 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Sára73
Někdy se stává,že pár dnů nežerou. Může to být krmením těma vločkama. Dej si každý den jídlo co máš nejradši a za týden už ho budeš mít plné zuby. Zkusil bych tedy dát něco mraženého. Jinak střídat krmiva jak jen to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 10:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Sára73
Do léčebné (karanténní je na nově přinesené ryby) nádrže filtr stejně nepatří, může eliminovat případná léčiva, takže nezbývá, než měnit vodu. Ta 54litrová nádrž si říká o výměnu deseti litrů vody ráno a deseti večer, dával bych tam jen vodu ze společenské nádrže (a do té teprve čerstvou), to výrazně sníží míru stresu.

Jinak testy alespoň na dusitany, dusičnany a pH to celkem chce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 10:19 Žena Sára73 [68] – nemocná skalára
Ahojky,
prosím neví někdo, co by mohlo být mojí skaláře, jaké eventuelně použít léčivo, nejsem schopná identifikovat, co by jí mohlo být...
Dospělá samice stará asi 3 roky v tomto akváriu cca rok a půl (240 l v prezentaci), při údržbě 12.1. byla v pohodě, 13.1 večer už se mi vůbec nezdála, při krmení se nedržela stranou, ale vůbec nejedla, působí na mě dojmem, jako by byla slepá, plave...narazí do rostliny, stabilitu při plavání drží, na dno si nelehá, nedrží se u hladiny, nestraní se hejna a vypadá, že plave normálně, ale jakoby bez energie, za normálních okolností je to pěkná dračice. Vizuálně žádný problém, není nafouklá, neodstávají šupiny, žádné zranění ani plíseň, výkaly jsem žádné neviděla.
Jediný zásah do akva byl při údržbě zasazení 3 rostlin vallisnérií a přesazení malé rostliny h.polysperma.
Zatím jsem přilila torben a zvýšila teplotu vody na 30 stupňů, vyměnila jsem 70 litrů vody. Ráno byla pořád ještě naživu, plave, ale pořád stejný, taková mouchy snězte si mě, sice když se skaláry rozplavou na druhou stranu akva, tak taky vyvine rychlost, ale v pořádku prostě není, žádné zlepšení. Nevím, jestli jí má smysl někam stěhovat, když momentálně nemám karanténní akva, mohla bych udělat z akvárka 54 litrů, ale nemám zaběhlý filtr, který bych tam dala a i kdybych to řešila výměnami vody, tak se obávám, že by jí mohl stres dorazit. Ostatní skaláry i ostatní ryby jsou ok.
Překrmení vylučuju, protože poslední dobou krmím spíš jak macecha a živé ani mražené krmení už neměli cca 14 dní. Takže krmím pouze suché...vločky, dafnie, moskyt.
Hodnoty vody bohužel nevím, protože testy nepoužívám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 20:42 Muž ladalup [3] Re: Kawa
jj byly mražený se s nima spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 13:08 Muž ladalup [3] Re: Wanderer
Ok zajímavý že se to projevilo jenom u jednoho.Ostatní nemají problém.Každopádně dík moc hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 13:06 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: ladalup
Pokud se jen přežrala bude to v poho. Pokud můžeš dej jí bokem a nic ji nedávej. Dnes vynech krmení. Ty patentky byly doufám mražené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2019 13:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ladalup
Nech je tři dni hladem, na suché se vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 12:36 Muž ladalup [3] Re: Kawa
A dopr... To mě nenapadlo včera měli patentky ale velké jelikož klasiku neměli. To bude tím asi. Jinak je to mladá rybka má pár týdnů měli cca 6 cm když sem je bral od chovatele. Dík za tip. Zkusím je nechat na suchým asi a uvidím pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 12:25 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: ladalup
Čím krmiš? Jak je ta ryba stará.? Podle fota to vypadá spíš na zácpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2019 12:08 Muž ladalup [3] – Plynový měchýř?
Fotka k příspěvku Ahojte od rána je v této poloze na jednom místě.Do rána se jí nějak nafouklo břicho. Napadl mě problém s plynovým měchýřem.Nějakou radu někdo jestli mám pravdu? Dík za info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2019 14:44 R Muž ctibum [6876] Re: Bemis
Tady rybicky.net/atlasryb/cesky/ si zkus přečíst nároky ryb na objem a velikost nádrže, které v té stovce máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.10.2019 14:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Bemis
Brutální přerybnění a absence jakékoli údržby nádrže , těch ryb co tam vidím teď je tak na 300L litrové akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 14:29 Bemis Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   19.10.2019 19:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Bemis
Tohle se nestane ze dne na den , takový kráter v rybě a nikdo si ho nevšiml dříve - vzhledem k popsaným podmínkám ,budou v nádrži zřejmě probíhat rozjeté hnilobné procesy ,v nich kdo ví jaké bakterie atd. myslím že léčba bude dost komplikovaná a krutě drahá , pokud má nějaký smysl ... naprosto bez urážky,ale upřímně , tady to je spíš na výměnu chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.10.2019 15:41 R Muž ctibum [6876] Re: Olin
Pravděpodobně 90-100 litrů čistýho, 10 skalár, k tomu další ryby, kdovíjaký, neustále čištěný filtr... A nikdo neví, jak to akvárko vypadá ("rostliny mám" může znamenat cokoli). Dokud tazatel nevyloží všechny karty na stůl, nemá cenu dělat konkrétní uzávěry, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2019 15:24 Olin Re: lacewings
Jsem jineho názoru. Kdyby měnil vodu, pravděpodobně by neměl problém. Proto píšu že v té vodě bude zakopaný pes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 15:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Olin
-voda samotná tohle nezpůsobí, spíš to co v té vodě žije, to se samotnou výměnou vody mnohdy zlikvidovat nedá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 14:46 Olin Re: Bemis
V té vodě bude ten zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2019 14:22 Silviebaris Re: Bemis
Já teda skaláry nechovám,ale vůbec neměnit vodu.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 14:16 Bemis Re: lacewings
Zkusím je dát na izolaci do jiného aquvaria a provedu jak napsal lacewings. Skalár 10, 4 už jsou KO. Každý den jedna. Ostatní rybky jsou OK. Krmím SAK55. Výkaly jsou standartní. Chování normální. Žerou normálně. Nikdy jsem vodu neměnil. Rostliny mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.10.2019 09:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bemis
Bemis napsal: Nádrž 120l. Ryby 2 roky....... Žije si to vše svým životem..

-odčervení Praziquantelem, následně Sera med Professional Argulol
-půjde zřejmě o kombinaci vnitřních a vnějších červů
-přeléčení celého akvária, léčba je nevhodná pro šneky
-bez vyšetření, bez prezentace je určení léčby dost komplikované ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2019 07:45 R Muž ctibum [6876] Re: Bemis
Maximum informací vypadá jinak... Trochu se snaž, ty chceš poradit...
120 litrů je dost málo a měsíční čištění filtru je dost hodně... A tak dlouho se chodí..., až se ucho utrhne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 07:20 Olin Re: Bemis
Kolik skalár jsi v té 120 měl?
Kolik jich ještě žije?
Mají to všechny?
Jak často a kolik menis vody.
Čím krmiš?
Ph ?
No3?
Barva výkalu ?
Léčil jsi něčím?
Máš akva s rotlinama a substrátem?
Založ si řádně prezentaci, protože takhle ti nejde poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 02:58 Bemis Re: ctibum
Nádrž 120l. Ryby 2 roky do této doby žádná mrtvá. Nic nového jsem nepřidával ani neměnil. Žije si to vše svým životem. Jednou měsíčně čistím filtr. A najednou díry ve skalárách z ničeho nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2019 23:22 Muž vlka [3444] Re: Hanka 84
Neléčil, dal jsem je pryč.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=201