Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: Elis
Couž teď napsat jinýho než, uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:08 Elis Re: romant
ne,je úplně ok a žere. vrátila jsem jí zpátky,telota 28.je to brzo?snad už bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 22:23 JoKa Re: Elis
Nechat a nechat ji tam, pokračovat s vitamíny... Skoro každá nemoc, co se dá vyléčit, se ráda a ještě častěji vrací... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:41 R Muž romant [27987] Re: Elis
Nech jí zatím v té karanténě a futruj těma vitamínama. Jak vypadají ta místa, kde bylo to cosi bílého? Nejsou tam dírky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:38 Elis Re: romant
už vypadá ok. díky za rady!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:23 R Muž romant [27987] Re: Elis
Pobyt v karanténě do odeznění příznaků, těch zjevných, po léčbě ještě klidně týden a futrovat krmením s vitamínama, třeba od sery fishtamin, nakapanej do granulí, nebo do rozmraženýho, aby se to do nich efektivně dostávalo, to samý platí i o rybách ve spelečenským akváriu, dávat vitamíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 11:22 JoKa Re: Elis
Dokud nebude úplně v cajku. To se asi nedá paušalizovat, jestli týden, nebo dva. Klidně bych jí tam nechal ještě pár dní potom, co se vyspraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 10:25 Elis Re: Elis
Ryba noc přežila,teplotu má 28 a jdu vyměnit vodu.jak dlouho bych jí měla nechat v karanténě? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:19 Elis
A sakra...asi mam čekat to nejhorší,co. Z čeho se to udělá? mam jí dva měsíce a pohoda.Jdu postupovat podle tvych rad.dekuju !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: Elis
Hmm, myslel jsem to boužel dobře. Děrovka, to ten příznak narážení, to je hodně mizerný. Postiženou rybu přelovit do separé a léčit na vnitřní parazity, třeba Entizolem a ostatní v akváriu sledovat, možno z komerčních použít Flagellol od sery. než to seženeš, tak solnou lázeň(pol. lžíci soli na 20 litrů, ideál bez rostlin, sůl je zahubí) a druhej den vyměnit polovinu vody a event. opakovat. a zvednout teplotu klidně přes 30 stupňů.
Edit: Ve společenským vyměnit polovinu vody a přidat výluh(y), třeba Torben, Amazon, dle návodu, předávkování zde je ku prospěchu věci, ale s rozumem. Ve společným zasolit lehce(pol. lžíci na 50 litrů vody, což je bezpečná koncentrace i pro rostliny)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:03 Elis – Skalára skvrny
Fotka k příspěvku Vkládám fotku. Stalo se to během jednoho dne z ničeho nic. Zda se mi i že je najednou vic řas, že nějaka změna ve vodě? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 17:38 R Muž romant [27987] Re: Elis
Tipuju vnitřní parazity(děrovku), ale o akvu není nic známo, tak se připojuji ke kolegovi, aspoň tu fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 17:35 JoKa Re: Elis
Jak velké jsou ty skvrny? Nebyla by fotka, ta napoví víc??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 17:35 Elis – Bílá plísen na skaláře
HELP-na hlavě mojí skaláry amazonské se udělaly bílé skvrny,jako by se jí loupala kůže. Taky mi přijde zmatená a naráží do skla. Teplotu mam jako celou dobu 26 stupnu. Má s tím někdo zkušenost,co by to mohlo být? díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 19:04 JoKa Re: Ryco
Z té fotky toho fakt moc vyčíst nejde... Rozhodně bych jí ale přelovil, do separé, kde by se dalo nějak léčit a zvedl teplotu, ovšem podle toho co píšeš, asi moc šancí není...
Pokud možnost přelovení nemáš, rozhodně denníma výměnama vody nic nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 18:54 R Muž romant [27987] Re: Ryco
Osobně bych tu rybu netrápil,podle mě jí sužují vnitřní paraziti, ale můžu se mýlit, za sebe doporučuji šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:35 Ryco
Fotka k příspěvku Dobrý den
Mám Skaláru která má na hlavě díru a rozpadlou horní část tlamky.
Skalára se chová normalně, plave, žere bez jakéhokoliv problému vodu měním často.
Chtěl bych se zeptat zda stím má někdo zkušenosti a co stím?
Omlouvám se za kvalitu fotky je to focené z mobilu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:17 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Před podáním rozpustit a nalejt jako roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:16 Muž Tomiino [43]
ok :-) dodani soli do vody je nejlepsi pri vymene vody rozmichat postupne v kybli..a ne to jen tak nasypat do akva co :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:07 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Však já Ti píšu, že nejen NO2 jim může vadit, oni jsou i jiný formy N látek, ale nechme toho, nebaví mě to. Měň vodu, lehce to zasol a ten torben a bude se vidět, kam se to pohne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:04 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny ale ja tam NO2 nemam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:00 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nejen NO2 jim může vadit a to dávkování soli jsem Ti už psal, chce to trošku číst. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:48 Muž Tomiino [43]
byl jsem ted u rodicu.Provedl jsem mereni NO2 latek..test na nulove stupnici takze to je v pohode,ted budu odkalovat a menit 40l ze 300l vody.Torben dodvam furt stejne..kolik soli muze byt na 300l teda? :-) nevim teda proc ma tek velke oko..zakalene neni,stejne jako druhe i jako u ostatnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:50 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Ten hřbet je odřenej a začíná se toho chytat plíseň a to oko, pokud je vystouplý a není celkově kalný, tak by mohlo ukazovat na vyšší hodnoty N látek, takže klasiku v podobě vodoléčby, prostě jak jsem psal. Jinak sůl podporuje tvorbu slizu, jenž rybu na povrchu těla ochraňuje, takže použití v doporučené bezpečné koncentraci je vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:46 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku je trochu mazla ale ta tupka u hrbetu je videt
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:39 Muž Tomiino [43]
a na jedne jsem nasel jednou tak vetsi oko nez druhe oko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:30 Muž Tomiino [43] Re: romant
torben dodavam maji v akva na 10 l kybl pri vymene 2ml,sul do akva nedavam je to s ni lepsi??fotku uz mam tak dodam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:25 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Pokud ryba žere, tak bych to neviděl nějak tragicky a aplikoval standardní postup, častých výměn vody, lehkýho zasolení(pol.lžíci na 50 litrů vody) a aplikaci rašelinovýho výluhu. Bez fotky nedokážu odpovědět konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:22 Muž Tomiino [43] Re: romant
Ryba zere,vykal jsem zatim nepozoroval,ale myslim ze je v poradku..strani se trochu hejna ale to skalary delaji,kdyz prijdu k akva normalne zerou vse co pada do akva.Bedary jsou svetle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:59 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Jaký je chování té ryby? Straní se hejna? Žere a jaký má výkaly, nejsou takový dlouhý a jakovy dutý s píš světlejší barvy? Není ta ryba nepřiměřeně hubená?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:47 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,vsem preji krasnou sobotu.Chtel bych se zeptat na skalary devil.Jestli se jedna o nejakou nemoc nebo normalni vec...zpozoroval jsem na jedne v miste hrbetni ploutve pupinek neco jako bedar :-) vyfotit to nezvladnu nemam dobrej fotak...nejaka odpoved co to muze byt?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:32 R Muž romant [27987] Re: valerie
valerie napsal: moc vám děkuji za radu mě to doporučily ve zverimexu muc děkuji :-( Bohužel je personál v obdobných obchodech mnohdy nevzdělán a je proto docela vhodné přicházet na nákup s informací, jenž si člověk samostudiem načerpá a je tak schopen i nekompetentní prodavače poučit a nestydět se za to. To samozřejmě neplatí o všech prodejnách a prodavačích(kách) tam pracujících. :-)
Edit: Velmi důležité ze strany nakupujícího je taktéž podat personálu správnou informaci o našem akváriu, spoluobyvatelích, jeho velikosti atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:27 valerie Re: grunda
moc vám děkuji za radu mě to doporučily ve zverimexu muc děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: valerie
ani nemusíš, tu rybu rovnou vyhoď a novou už nekupuj. Máš na ni malé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:19 R Muž romant [27987] Re: valerie
Ach jo holka, ta skalára tam rozhodně nemá co dělat a to samý platí o rájovcích, tady bude všechno jiný než změna osádky zbytečným snažením se. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:17 valerie Re: romant
akvárium mám 60 litrů jsou tam ještě neonky asi 9 a 2 rájovci filtr i vzduchování mám pokusím se i o obrázek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 04:38 R Muž romant [27987] Re: valerie
Osobně si myslím že by se mohlo jednat o tzv. děrovou nemoc, nebo-li vnitřní parazity v poslednějším stádiu, což obvykle bejvá konečná. Pokud ryba nežere bude její cesta na druhej břeh vysoce pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 01:51 Muž Mislow [304] Re: valerie
Ahoj, nejlepe udelat fotku. Jak velke je akvarium, kolik ryb a jakych? Jaka filtrace, vzduchovani ano ci ne? Cim vic inf., tim lepe. Podle popisu to vypada na krupicku, ale kazda inf. o akvariu pomuze k urceni nejen nemoci, ale i priciny. Vzdy je nejlepsi prezentace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 23:51 valerie – skalár se drží u hladiny a špatně dýchá
ahoj potřebuji poradit můj skalár se drží u hladiny ztíženě dýchá a má bílé tečky u hlavy prosím pora´dte mi co je to za nemoc a jak ji léčit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 17:54 R Muž romant [27987] Re: muk
O.K. ryby přelovit do toho separé a vodu zasolit v silnější koncentraci(pol. lžíci na 30 litrů vody), do zítra dobrá lázeň a teplotu na 28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 17:51 muk Re: romant
Ok , zitra vyrazim rano na Pankrac snad tam nekde neco sezenu, idealne tedy Bactopur. Drzte palce at zabere. Dam vedet.
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 10:27 R Muž romant [27987] Re: muk
Psal jsem Ti, aby jsi odroloval kolečkem myši a přečetl si, co zde bylo razeno kolegovi s nickem kofejn, neb si myslím že se jedná o ten samý problém bakteriální povahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 10:20 muk Re: romant
Právě že furt krasně žere, patentky, koretra. Chtel bych o ni zabojovat. Tak co myslite ze to je ? A cim na to ? Jeste jednou diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 09:25 R Muž romant [27987] Re: Urtman
To je mě jasný, ale skaláry dokáží bej bojovníci a pokud to majitel hodlá zkusit a bude na to mít předpokládaný léčebný prostor, tak je možnost. Důležitým plusovým faktorem je příjem potravy, pokud se tak neustále děje, tak bych do toho i šel, pokud ne, je cesta na druhej břeh již velmi pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 08:47 JoKa Re: romant
Není už bohužel v tomto stadiu pozdě? Je to už hodně rozjeté, obávám se, že.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 06:49 R Muž romant [27987] Re: muk
Mrkni o pár řádků výš(níž) a přečti si jak jsme to řešili u kolegy kofejna, viděl bych to na obdobnou záležitost a to bakteriální nákazu. Rozhoně bych ryby separoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 23:05 muk – nemoc skalára
Fotka k příspěvku Dobrý den všem, rozjelo se mi v akva u skalár tato nemoc viz. foto. Je to tuberkulóza ? Mají to jen dvě skaláry ze 6 ti. Ostatní osazenstvo akvária je bez známek napadení. Zkusil jsem acriflavin a nic. Máte někdo ponětí co mi na nich řádí ? A zda to vůbec jde léčit ? Je to zrovna třoucí se pár, tak bych chtěl zkusit je nějak vykřesat...Moc díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 19:20 Muž kofejn [963] Re: romant
OK, jdu vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:58 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ještě několik dní bych volil var. B.
Edit: Vypadá to už velmi dobře, ale proč to pokoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:53 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Vím že tu docela otravuju, ale s léčením zkušenosti nemám. Je už rybka v pořádku a můžu ji dát k ostatním? Zdá se mi OK. Pokud ne, tak už vím, výměna a torben :).
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=851