Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 10:21 Muž Mislow [304] Re: Milda
Ahoj, doporucuji koupit testovaci sadu a premerit parametry vody. Nerikam, ze pricina je urcite tam, ale je urcite dobre si to prekontrolovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:59 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasná věc Jirko, já chci aby ta ryba plavala v pořádně hnědý vodě, to je smyslem té rekonvalescence. X-) Jinak nejsme v žádným rozporu, ba právě naopak, moje vnímání je více sedlácký a míry používám stylem, trochu, špetku, cmrndni to tam. :) Ty jsi více pregnantní a doplníš to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Kdyby to nekoho zajimalo, pro mne bylo vicko takova dost neprakticka hodnota, takze doporuceni odpovida 2.5ml na 10l vody.

EDIT: Ja to nenapsal, tyka se to Torbenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:41 Muž kofejn [963] Re: romant
Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2013 09:36 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Vyměnil bych vodu, lehce zasolil a přidal 1/3 víčka Torbenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:34 Muž kofejn [963] Re: romant
Ono je tam vlastně od čtvrtka a dneska mám vyměnit lečivo nebo ji vrátit. Takže jen vylejt, vyměnit vodu, nasolit a přidat torben? Torbenu kolik? Víčko je na 50 a elementku mám 9l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:20 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jj, vypadá to dobře, už to není zarudlý a zatahuje se to. palec Ještě bych jí nevracel a pořádně jí vykoupal v rašelinovým výluhu a vrátil až za několik dní té rekonvalescenční péče. Vodu v nemocnici pochopitelně vyměnit, aby byl výluh účinný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 09:08 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Tak skaláru mám od pátku v nemocnici (baktopur direkt + mycopur) a rána zdá se mi lepší. Mám ji večer už vrátit zpátky, nebo léčbu ještě protáhnout (zatím 3dny), než se rána zcela zacelí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 17:12 Muž kofejn [963] Re: romant
Vzal jsem mycopur a na topení zapomněl tone.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 09:32 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Milda
Mildo, akutně bych tento problém řešil přípravkem eSHa 2000 a zároveň by to chtělo navštívit skalárfórum a prostudovat si, jak by mělo vypadat prostředí, kde mají žít ryby patřící do tzv. "černých" vod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2013 07:14 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Sůl, Maruško sůl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2013 07:06 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Dobře, stejně ještě musím koupit malé topítko. Snad se z práce vrátím v rozumný čas, jinak lečit budu až zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
No já bych spíš ještě přidal něco protiplísňového, protože to vypadá, že se rozjede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 06:55 Muž kofejn [963] Re: romant
Ok. Podle návodu klasicky na tři dny, nebo mám přidat i ten 30min šok v silné koncentraci tableta/2l? Raději bez něj, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 06:26 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Špatně, budou přítomny bakterie, takže bych volil separé léčbu Bactopurem direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 23:25 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Skaláře rána začíná červenat, je to dobře nebo špatně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2013 19:10 R Muž romant [27987] Re: Milda
Bez toho, aby jsi zde měl prezentaci by byla odpověď na Tvojí otázku jenom hádání z křišťálový koule, ale třeba se najde nějakej střelec věštec. ;-) Neber to nějak osobně, ale když nebude k dispozici co nejvíce údajů o nádrži i nějaká ta fotka, tak to bude opravdu těžké. :-) Nicméně, univerzální rada při problému s úhynem ryb je měnit vodu, tím se nic nezkazí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 18:25 Milda – Náhlý úhyn skalárů
Dobrý den
Prosím o radu.Mám nádrž cca250l,chovám v ní pouze skaláry.Během tří dnů mě uhynuly 4 kusy.Nejeví žádné příznaky nemocí jako třeba plísen,nebo krupička.Mohl by mě prosím někdo poradit,kde hledat příčinu tohoto úhynu?Akvrio je založeno již dva roky.Pouze dosazeny rostliny echinodorus.Dokoupil jsem mladé rybky,jsou tam zhruba měsíc.Voda je u nás měkká s železem.Žádné jiné ryby v ostatních nádržích nehynou.Krmím poze sušenou potravou SAK nebo TROPIC.Děkuji za Vaši radu.Milda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2013 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
"Cvičená skalára" prosperuje velmi dobře v teplotách těsně za dvacítkou, ale stejně dobře se jí vede v třicítkách...Ten interval je velký, ale měla by to být teplota hlavně pokud možno spíš stabilní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 14:25 Muž Mislow [304] Re: kofejn
22 st. se mi zda malo, cetl jsem, ze pri nizsich teplotach jsou skalary nachylnejsi na nemoci. Sam udrzuji teplotu v akvariu kolem 26 st. V pripade nemoci a zvlaste, kdyz se pouziva sul je dobre teplotu jeste zvysit, klidne na 28. Pri leceni treba krupicky se casto jde i vyse. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 13:13 Muž kofejn [963] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Topení jede, už mám vytopeno skoro na 24°C. Přidal jsem i vzduchování a rybám se to snad i líbí. Jen ho musím trochu přiškrtit, Silenta dává i přes pískovec dost docela vzduchu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
Pro zdravé a zvyklé ryby asi není 22 problém. V případě nemocných je to jinak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 12:20 Muž kofejn [963] Re: vendy
Mně říkal chovatel, že 22 stačí, že při vyšších teplotách rychleji stárnou. Stejně jako při překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 10:35 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Můžu se v mísit? Já jen skrz tu teplotu 22 stupnů mi přijde málo i pro zdravé ryby vy topíte rybkám na 22??? Já mám tedy minimálně 25... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 07:59 Muž kofejn [963] Re: romant
OK, přitopím :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 07:53 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Teplotu určitě nahoru na 25. Těch 22 zdravá ryba skousne, ale právě u plísní je dobrý tu teplotu mít vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 07:47 Muž kofejn [963] Re: Mislow
Zatím nevzduchuju, ale měním ob den 55l vody, dávám sůl, přidávám dvojnásobnou dávku torbenu. Ještě můžu zvýšit teplotu, teď topín na 22°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 00:05 Muž Mislow [304] Re: kofejn
Na druhe strane vim ceho se bojis, je to uprostred tela, me se lehke plisne objevily v oblasti ust (poraneni ze souboju) nebo na ploutvich. Tak snad to nebude neco bakterialniho nebo parazitalniho puvodu, s tim jsem nastesti nemel jeste tu cest. Sam bych doporucil vymenit pul vody, dat sul, jak Roman radi, zvysit vzduchovani, odkalit a dobre rybu sledovat ..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 23:54 Muž Mislow [304] Re: kofejn
P.S. ... nekdy to trva i mesic nebo vic, nez plisen uplne zmizi, zalezi na oblasti poraneni a situaci v akvariu, dobre je sledovat vyvoj a v pripade nutnosti opravdu dat rybu do karanteny. Ne kazdy ma tu sanci, ja tyto priznaky obcas pozoruji v male mire, jakozto mam hejno 8 skalar a mel jsem lehke plisne i u tlamovcu, kdyz mezi sebou valcili. Dukladna vymenna vody, odklaleni, zvyseni vzduchovani mi prozatim vzdy pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 23:51 Muž kofejn [963] Re: Mislow
Čekal jsem, že se to horšit nebude. Dobrá, s léčbou ještě vydržím. Ale pořád má na mysli tu druhou rybu, co měla ránu na tom samém místě. Tak to tentokrát nechci nechat dojít tak daleko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 23:36 Muž Mislow [304] Re: kofejn
Ahoj, pokud se jedna o lokalni plisen zpusobenou lehkym poranenim, tak se to za 2 dny nespravi. Pri dobre peci muzes pocitat tak s tydnem az dvema aby to zmizelo. Nechci tvrdit, ze to je opravdu ten pripad, ale lehke zaplisneni ze zraneni se mi uz objevilo u ruznych ryb a nejlepsi bylo opravdu zvysit vymenny vody, poradne odkalit a prip. pridanim soli, jak radi Roman neuskodis, spis pomuzes. Pokud vzduchujes, tak muzes pridat i na vzduchovani, jestli mas regulaci, zvysi to vireni vody v akvariu a taky to trochu pomuze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 23:19 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Takže se moc nelepší. Už jsem koupil Fishtamin do krmení a Baktopur, zítra jde na léčení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2013 07:46 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Dávám normální, žádný kopce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 07:09 Muž kofejn [963] Re: romant
Díky, s výměnama počítám. Ta lžíce má být zarovnaná, nebo vrchvatá co se vejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2013 06:34 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Teda leskne se ta ryba pěkně a to co je vidět, je podle mě buď nějaká plíseň, nebo počínající bakteriální nezdoba. Ten Torben v pořádku, nešetřit, lehce bych zasolil(pol. lžíci na 50 litrů vody) a vodoléčbu, samozřejmě a bude se vidět. Pokud se to nebude do několika dní lepšit, tak bude nutný nasadit nějaký antibakteriální přípravek, třeba Bactopur direct, ale v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:46 Muž kofejn [963] – Odřenina?
Fotka k příspěvku Dneska jsem si všiml u samice světlého fleku. Je to jen odřenina, zaplísnění či něco horšího? Už jsem to na jedné skaláre kdysi pozoroval a ta uhynula s docela velkou dírou do těla.
Je možné, že by ji to udělal otík? Jeden se chce po skalárách vozit. Je taky možné, že se připletla do šarvátky mezi dva samce, protože má zlomenou prsní ploutev.
Torben jsem přidal v neděli při výměně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 16:05 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: vendy
Řekl bych, že skladbu krmení máš naprosto OK(jen bych jim čas od času dopřál i něco živého, třeba patentky), takže se na to krůtí srdce klidně vybodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 22:54 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Ivoš
Ihned po rozmražení dávám rybkám většinou střídám ty červené bílé larvy komárů či jak se to nazývá a teď bych chtěla dávat místo toho srdce namražené krůtí pokud to není moc tučné. A každý den dávám něco jiného tohle dávám většinou dva dny před čištěním a po vyčištění krmím granulemi a vločkami. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:03 R Muž romant [27987] Re: vendy
Podle popisu bych to viděl jako normální. Problém s parazitama by byl, kdyby se ryby stranily a nepřijímaly potravu. To že mají sem tam jiný hovínko ještě nemusí znamenat, že mají parazity, ono je to taky daný tím co snědí. Nicméně fotka toho výkalu jak se drží u ryby, jak píšeš by mohla lecos ozřejmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 10:48 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: vendy
Pokud se jedná o kvalitní mražené krmení, které je těsně před zkrmováním dokonale rozmražené, tak je naprosto bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 08:28 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ne normálně jedí všichni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 22:44 R Muž romant [27987] Re: vendy
Ty ryby co se Ti nezdají normálně žerou a nestraní se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 22:42 Žena vendy [27] - Cichlidy – Začervení ryb?
Ahoj tak jsem tu zas na poradě :-) musím přiznat že poslední dobou krmím spíše mraženým je to špatně? Všimla jsem si že mají skaláry všelijak barevné ho.í které se jim drží u zadečku a místama jsou průhledné. Jedná se o parazity? Skaláry jsou jinak žravé a nemají s ničím problém spíše se mi zdá, že konga jsou štíhlejší než dříve při tom jim boule po jídle zůstává.. Nevím jak se to přenáší? Konga mi nikdá ke dnu nechodí...děkuju za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:01 Žena HaninaK [0] Re: Ivoš
ano nejmenší skalárka ... tři mají krásnou velikost baštěj už probíhá i snaha o dominanci jedné ale tahle za pul roku nevyrostla skoro vubec. asi se s ní tedy rozloučím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: HaninaK
Píšeš "nejmenší skalárku"...
Tak to bude nejspíš chcípáček od přírody, nemá cenu se s ní piplat, pořád bude mrňavá a nejmenší, já bych jí daroval smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.08.2013 14:45 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Osobně bych nevěnoval finance do léčby, proto radím jenom onu prostou vodoléčbu. Podle mě je promořená vnitřníma parazitama, já za sebe radím šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:33 Žena HaninaK [0] Re: HaninaK
no moc nepřijímá už od začátku, je utlačovaná a drží se dál od ostatních, vždy když jsem nasypala potravu odplavala na druhou stranu akvaria, a posledních pár dní se drží schovaná za listy a přijde mi že nebaští vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:15 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Vodoléčbu, zcela automaticky. Přijímá potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:12 Žena HaninaK [0] – vodnatost? nebo neco jiného?
Fotka k příspěvku zdravím, před pár dny jsem utratila neonku s podezrením na vodnatost. dnes jsem odlovila nejmenší skalárku která je už chvíly lehce apaticka, má zarudné žábry je vidět že težko dýchá a přijde mi že mí i nepřirozene vypouklá očka. poradte...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 06:28 R Muž romant [27987] Re: vendy
Ano, dělají.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=901