Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 13:44 Skaláry vysoké
Dobrý den potřebovala bych prosím poradit pořídila jsem si skalára, onemocněl mi už si nevím z léčbou, rozpadali se mu ploutve a na těle a ploutvích má bílé vatové chomáčky nasadila jsem Bactopur rozpad se zastavil přišla o 20%ploutví ale pořád na těle se jí tvoří bílé chomáčky a nechce jít krmivo dávám mražené živočišné a vločky odmítá vše už asi prez dva týdny nic nesnedla divím se ze ještě žije, tak sem pak skusla omniopur a ectopur nic nezabírá už nevím co tam mám nalít protože každým lečivem ji ubližuji prosím o nějakou dobu pomoc fotku neumím přiložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 14:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: BRUNO
Jestli chceš seriózní odpověď, musíš položit seriózní otázku. Tj. úplný popis akvária, s vybavením a údržbou, fotku akvária a fotku ryby. Nejlépe se zaregistrovat a vyplnit prezentaci.

Edit: Tak koukám, než jsem to napsal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 14:07 R Muž ctibum [6870] Re: BRUNO
Pokud to myslíš vážně, bude vhodné přihodit informace o nádrži, fotku a fotku ryby. Ideálně se registrovat a založit prezentaci nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 12:08 BRUNO – Pterophyllum scalare, Skalar.
dobry den,moj skalar čudne plava,plutvou dole,čo mu je?už som si to všimol dhšie.Dakujem za odpoved serioznu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 21:12 Muž Asterix [2] Re: NHKG
Díky za tip. Zkusím zapátrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 20:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Asterix
Další možností jsou motolice. Řešíme to s Jardou ve vzkazech.
Měl jsem jednu rybu s "červem" v oku, tu jsem utratil. Bohužel k motolicím jsem toho na netu moc nenašel a nenašel jsem ani rozumně dostupné léčivo (asi bych ho sehnal na veterině).
www.chytej.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 20:44 Muž Asterix [2] Re: NHKG
Zkusím to také, plus karanténa a vyšší teplota...napiš pak, prosím, jestli ti léčba zabírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 10:02 Jarda62 Re: NHKG
Baktopur direct jsem zkoušel na to samé, jen se zastavil růst toho něčeho, nakonec jsem musel usmrtit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 22:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Asterix
Fotka k příspěvku Mám něco hodně podobného, viz foto. Dříve jsem s tím utratil jednu rybu, protože jsem netušil čím to léčit, bohužel už to má další.
Uvažuju o lázni v Baktopur Direct, ale co to je nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 21:42 Muž Asterix [2] – Plíseň nebo parazit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, rád bych požádal zkušenější z Vás o radu, o co by se mohlo jednat? Myslím ty černé výrůstky v okolí kořene prsní ploutve a bílé na samotném kořeni ploutve. Za ploutví má ty černé také. Skalára se chová normálně, je čilá, žere, dokonce se rozmnožuje :-)
Díky za reakci.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 19:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Můžete mi prosím poradit, co je tohle za problém, případně jak to léčit? Jedna skalára má špatné oko. Následky nějakého zranění? Nemoc? Funguje normálně s ostatními, vypadá to, že to má pár dnů, až dnes jsem to při údržbě akvária narychlo vyfotil. Ostatní skaláry jsou v pohodě. Díky předem.

rybicky.net/nadrz/26262/533.jpg
rybicky.net/nadrz/26262/532.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 20:52 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: jarda62
www.ceskaveterina.cz/… ;-) Držím palce aby se jednalo pouze o následky zranění,které pominou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 20:44 Jarda62
Fotka k příspěvku Lepší foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 19:30 Jarda62 – Skalára oko problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj na jedné z mých Nanayek jsem dnes zpozoroval, že má něco v přední části oka, jakoby to bylo zevnitř, má to našedlou barvu, oko je v tom místě vypouklé asi 1mm, ale ne celé oko...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2018 15:16 R Muž romant [27982] Re: Sucu
Jedná-li se o mechanické poškození, doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 13:30 Žena Sucu [12]
Doroste rybě ukousnutý kus ploutve ? Jedna ze skalár má dle mého ukousnutý jeden paprsek na prsní ploutvi. Ale kdyby ukousnuté dorůstalo, tak bude problém asi jinde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 23:51 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Petr
Nejen ,že to vypadá škaredě,ale plíseň se množí a může napadnout v prvopočátku každou zraněnou ,nebo oslabenou rybu.
Návod je v příbalu: citace:22 kapek nebo 1ml na 20 vody v akváriu
Pokud po 7 dnech nenastane žádné viditelné zlepšení, opakujte léčbu po 24 hodinové filtraci přes aktivní uhlí. Během léčby zajistěte vzduchování, nepoužívejte UV-C lampy a filtraci přes aktivní uhlí.
Po ukončení léčby doporučujeme filtraci vody přes aktivní uhlí.
K prevenci použijte každé dva měsíce poloviční dávku.
Nepoužívejte současně s jinými léčebnými prostředky. Použitím sera omnipur mohou být poškozeny vodní rostliny s měkkými listy.
Filtraci přes aktivní uhlí jsem nikdy neprováděl,vhodnější řešení je odkalení nádrže a 80% výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 23:15 Petr Re: Tojsouvěci
Taky , díky moc , já sem nad tím právě uvažoval, jestli bych jí to neměl sundat, už jenom z toho důvodu , že to vypadá opravdu škaredě. Zítra to určitě udělám, udělal bych to asi hned , ale jodovou tinkturu teď doma nemám.
A ten Omnipur můžu teda dát přímo do nádrže ? Vlastně bych s tím přeléčil i ostatní ryby . Musím potom ale vyměnit víceméně komplet vodu po tech třech dnech ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 23:06 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Petr
Nejedná se o bouli,ale chomáč vatové plísně.Teoreticky to vypadá na banální odřeninu,která zaplísnila ,důsledkem nevhodné kvality vody.Těžko odhadnout nakolik plíseň prorostla do tkání ryby,osobně by jsem ji odlovil ,šetrně zafixoval na vlhkou buničinu a tamponem z buničiny zvlhčeným jodovou tinkturou zředěnou v poměru 1:1 vodou, setřel plíseň z postiženého povrchu pokožky (v co nejkratším čase,jemně a opatrně, roztok se nesmí dostat do styku s žábrami a očima!!!) a rybu umístil do nádrže po údržbě, s vodou ošetřenou protiplísňovým preparátem.Použitou síťku desinfikovat,aspoň vařící vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 22:54 Petr Re: romant
JJ, ona má už tolik let , že si ani netroufám říkat kolik, a minimálně snad 5 roků tam na tom místě má nějakou vyrážku.Jenom ale na tom jednom místě , a tam okolo ani nemá šupinky. Když se jí to stratilo , tak bylo jen vidět kolečko bez šupin, za nějakou dobu se jí tam zase udělal pupínek . A tak pořád dokola, až teď zničeho nic se jí udělalo tohle, ale hned jsem viděl , že to neni jako obvykle , protože byla pořád zajetá vzadu ze velkžm dřevem a tu stranu s tím kde to má pořád otáčí bokem , takže se toho ani nedá všimnout jen tak.
Jinak je to nádrž 200 l , mám tam velký kořen (už ale cca 8 let), který pořád trochu opálově barví vodu. Né moc , ale je to vidět , když se podívám na druhé akvário .Mohlo by tohle třeba nějak vadit ?
A mám ji dát samotnou do nějaké nádoby s tím léčivem, nebo se to dává přímo do nádrže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 22:38 R Muž romant [27982] Re: Petr
Ani jedním chybu neuděláš, nechal bych to jak to je, spíš bych se zaměřil na prostředí, ono tyhle nezdoby nevznikají jen tak z ničeho nic, obvykle je na vině nicotnější prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 22:34 Petr Re: romant
Díky moc za radu, zítra to někde musím sehnat a zkusím to :-) Je to jedno který ten přípravek , nebo bys doporučil konkrétně některý ? Asi to fakt je plíseň , je to uplně chlupatá boule. A nebylo by dobré jí to nějak seškrábnout , nebo to radši nechat tak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:53 R Muž ctibum [6870] Re: Petr
Tak jestli to měla být žádost o radu, tak co to je za bouli ti nejspíš někdo řekne, ale pokud chceš řešit i příčinu, tak by to chtělo trochu víc informací o nádrži. Nejlépe se zaregistruj, založ prezentaci, vyplň co nejvíc informací a přidej aktuální fotku celé nádrže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:52 R Muž romant [27982] Re: Petr
Použij eSHu2000 dle návodu, nebo Omnipur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:45 Petr – Skalára Amazonská - boule na boku těla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 20:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: micsurg
Jo už to vidím ...
Hele a vony se ty ryby dost požduchují viď , jak jsou starý jak jsou velký ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 18:45 micsurg – Nove foto
Prosim pozrite sa na podrobnejsie fotky. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 17:03 micsurg Re: MonterMonty
Nazdar pridal som ďalšie fotky. 360 je len dočasné riešenie - výška nádrže je ale 80cm. Pojdu do 3000l keď bude hotove...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 16:47 micsurg Re: DavFM
Prosím pozri sa na akvárium tu youtu.be/… snažil som sa nahrat foto ale tento web je trochu komplikovaný. Mi trvalo chvíľu prísť na to ako vôbec začať chatovat... každá rada dobrá. Iba dva sú choré zo 6tich a stále dobre žeru.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 16:43 micsurg Re: romant
Nazdar. nie nielen tam aj inde. Vyzerá to ako cysta. Ine ryby sa zdajú vpohode. Prosím pozri sa na akvárium tu youtu.be/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:21 Muž strappy [39]
A me zas prijde ze kvuli zminenymu prutoku musej alty neustale na plno padlovat prsnima ploutve az jim z toho vyhreznul sval prsni ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 07:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
Ten na fotce vlevo má u báze řitní ploutve flek/skvrnu.Ten pravý má něco podobného u prsní ploutve, jak už zmínil nejvyšší. Jakoby nějakou plíseň nebo bakterií. Ale bez spolupráce majitele je to všechno takové nějaké zbytečné, nejdřív jsem si myslel, že to má jen tak nějakou fotku z netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 07:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
na profilovce jsou Alta - nějak mi nepříjde že by něčím viditelně trpěli, každopádně 350L pro ně je setsakramentsky málo , to potíže teprve příjdou ,ten průtok filtrů ani nekomentuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 22:11 R Muž romant [27982] Re: MonterMonty
Ne, ne, ne, ani teď a dokonce ani já tu prezentaci nevidím, protože opravdu neexistuje, jenom tak tipuji z profilové fotky, kterou vidíš i ty, obyčejný smrtelník. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 22:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: micsurg
Nemáš profilovou fotku u nádrže ,tak žádný obyčejný smrtelník Tvou prezentaci nevidí -musíš ji tam nahrát

PS: teď Tvou prezentaci nádrže vidí jen Ti Vyvolení- co mají křišťálovou kouli viď Románku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 20:54 R Muž romant [27982] Re: micsurg
Ten problém je u těch prsních ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 20:36 micsurg – chory skalar
zdravim, prosim o pomoc s chorym skalarom, nadrz okolo 350litrov, dva externe filtre celk kapacita cca 4000l/h, voda s osmozy, 6 skalarov len dva su chore, prosim pozrite sa na foto v profile, normalne zeru...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 13:57 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Majky
Je mu smutno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 20:08 Maq Re: Majky
Kde má břišní ploutve?
A ta barva vody se mně taky nepozdává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 17:13 R Muž romant [27982] Re: Majky
Je podtrženej, pobýval nějaký čas v nevhodných podmínkách, z této ryby toho do budoucna moc nebude, to je krmná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 15:25 Majky – Skalar
Fotka k příspěvku Co mu je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2017 10:31 koretry Re: Driv3r
prošel nebo prolovil? Koretry bývají mnohem spíš ve vodě, která vypadá relativně čistě, speciálně právě u stěn a výtoků hasičských nádrží a koupališť, pak taky v lomech. Ale nemusí to být jen koretry, skaláry rády vezmou i černé komáří larvy a patentky, které jdou vyrobit na zahradě v sudu a není třeba se bát, že si člověk přinese nějaký nechtěný bonus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 18:45 Muž Driv3r [236] Re: Ivoš
Zkusím to. Na živý ale nemam kde sebrat v okoli sem prošel co šlo a but jsou to kachnaky s rybama.nebo čistý hasičský nádrže.ale znova to obejdu.případně zkusím koupit jinou várku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.07.2017 10:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Driv3r
Koretry patří k nejčistšímu a nejstravitelnějšímu živému/mraženému krmení, co existuje. Pokud máš opakovaně potvrzeno, že ryby po nich mají problémy, tak mě napadá jen jedna možná příčina - tyhle koretry byly zmraženy už jako rozkládající se, případně rozmraženy a pak opětovně zmraženy.
Já bych je vyhodil a pro ověření tohoto tvrzení bych jim nabídl koretry živé abych viděl, co to s nima udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 22:18 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Hm to jsem si dával do spojitosti.ze to mražo bude špatný.po léčbě esha2000 a hexamita.bylo zlepšení vidět.pak jsem dal ještě gdex více jsem nelečil.jen výměny vody.a po tom sem nezpozoroval nic.od te doby vse ok az potom to při krmení mrazenym.
Zkusím nový.dám pak vědět.
Pravdu máš v tom že vydrží hodně ty dva co jsem dal do chaosu a byli na chcipnuti se z toho vyhrabali sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2017 20:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
Heleď - myslím si - zdravá skalára vydrží sakra hodně blbý zacházení atd -dost dlouho -normální to chování rozhodně není ,ale zas se asi nenajde nikdo by mi chtěl namluvit ,že skalára - takový vpodstatě "pažravec obecný" bude mít problém s kusem červů
to by to krmení muselo být sakra špatný
což je ale o blistrech z akvaristik dost známo že bývaj nevalné kvality

druhý čím bych se zabýval- ta předchozí léčba (čeho jsem už fakt línej hledat)jestli jsi to pořádně doléčil (opakování atd) popřípadě jestli jsi vůbec léčil to co ryby měly - například: nevhodně zvoleným léčivem můžeš některé parazity řeknu "dočasně" ochromit - ryby po léčbě vypadá líp zdravěji - hup a za měsíc je to tu zas ...

pak tu ještě někdo zmiňoval trávící enzymy - když začneš futrovat živým či mraženým krmením rybu která to nikdy neviděla ani v časáku - může pak mít problémy s trávením , pač na to nemá enzymy - tak to chce ze začátku po troškách a pomalu zvykat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 13:50 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
Nevěřím ze je to z prekrmeni na to si dávám pozor na celi akva je jedna kostička.kdyz se jim to stalo pripadalo mi to jako kdyz jim je po tom blbě respektive,se vrátilo chování ktery sem pozoroval u nemoci.kterou sem tu řešil před pár týdny.po te léčbě atd sem krmil jen suchým.Kdyz sem si všimnul tech dvou tak zase jen suchý a byli hned v cajku.přijde mi že se muzou nakazit z toho.před nemocí teda pokud to byla nemoc.předtím jsem jim to dával taky.tak jestli to neni z toho.dva ktery na tom byli nejhůř jsem přesunul jeste před léčením do chaosu a pozoroval.a ty jsou zdraví.bez léků.může byt neco v tech koretrach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2017 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
At už jim budeš dávat cokoli , vždycky s mírou , mladé -zdravé skaláry jsou neskutečně žravé, žravost podpoří i častá výměna vody (i proto se u potěrů a mladých ryb hodně mění voda)
může dojít až k prasknutí některé části trávícího traktu, v lepším případě k vyhřeznutí části střeva -což se někdy dá zachránit -přelovením a nekrmením(aspon čtyři dny nebo dokud se to nezatáhne zpět,v separé nádrži)
jinak jim to ostatní ryby v domnění že je to kus žvance urvou , do 24 hodin je pak postižená ryba naplacato na hladině KO
pokud nemůžeš krmit častěji , postačí 2x denně ale kvalitní krmení , suché/umělé - nekvalitní krmivo je dost špatně stravitelné , většinu toho pak ryby vykadí a voda se po pár hodinách němí ve smrdutou močůvku(pokud je tam těch ryb více např odchov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 22:00 RAP Re: Driv3r
Patrně dojde k jejich přežrání. Chce to krmit s mraženým opatrně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 20:59 Muž Driv3r [236]
Jen si potřebuji ověřit pozorování,před par dny jsem dal skalarkum mraženou koretru.
Žerou ji jak šílený ale pak sem pozoroval ze se 1-2ryby začnou stranit a nežerou.
Přestal jsem jim to dávat a začal zase dávat suché a po par dnech se přestanou stranit a začnou zase žrát.
Muže to být nějak špatné?
Nechci jim dávat jen suché ale to mrážo zatím vynechavam.
Nevím co jim dávat jiného,zkusím příště filé.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=301