Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 23:18 hanyking – Re: Tomas4343
Tak to jsi frajer! Gratujuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 09:10 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Tomas4343
Tak to ti fakt gratulujem, že si ho dokázal zachrániť už takmer zožratého. Asi má silný korienok. Mojej sestre som dala jedného Perovca, lebo ja mám malé akvarko, ale je to môj obľúbený, keď k nej prídem. Vždy sa idem naňho pozrieť. Keď sa sestre stalo, že jej v priebehu dňa pokapalo asi 8 rýb (kančíky, red parroty, tlamovce), tak som sa bála, či to prežije. A prežil. Je krásny. Ja mám doma tiež takých "fúzačov" (panciernikov kropenatých), len trochu menších.A tiež sú to moje lásky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 08:40 Muž Yirka [9126]
Ne nadarmo se mříká "Co tě nezabije, to tě posílí". Myslím že se dožije požehnaného rybího věku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 23:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Tomas4343
Tenkrát jsem to tvoje téma tady sledoval a nevěděl, jak to dopadlo... A teď ty dvě fotky vedle sebe, to by člověk nevěřil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 07:50 Muž kortezhugo [983] – Re: Tomas4343
fu...tak to je co povedat... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:41 Muž karelpavel [18] – Re: Tomas4343
Ta příroda je ale mocná ! ano to si musel pěkně protrpět - chudák :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:36 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Tomas4343
tak to bych nikdy neřek, že se tak velké zranění tak dobře zahojí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.04.2010 23:28 Tomas4343 – Re: MiHl
Fotka k příspěvku Tohle je fotka zhruba po roce (omlouvám se za kvalitu - nechtěl chvilku posedět). Pozůstatky po tom poranění má znatelné hlavně na hlavě, kde měl dost hlubokou ránu, tak tam má jizvu. Jinak se pěkně vzpamatoval :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:05 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Tomas4343
pokud to fakt přežil, byla by i nějaká fotka, jak vypadal po tom, co se to zahojilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2010 21:50 Tomas4343
Fotka k příspěvku Toho bych se nějak moc nebál. Když rybce zajistíš aspoň trošku vhodný podmínky, tak se ti z toho dostane. Takhle zřízenýho péřovce jsem zachránil od známýho, kde mu ho zdevastoval keříčkovec. Všichni mi radili, ať to raději ukončím... jak myslíte, že to dopadlo?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:47 koikapor – nevadi
nevadi ja mam tiez taku rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:16 Muž kortezhugo [983]
...to tie moje sa "peru" casto ale toto sa este nestalo...
ako pise Johan - hlavne nech tam nedostane daaku "pliagu" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.04.2010 20:51 Muž voko [9] - Živorodky
Ti skaláři jsou opravdu přítulní. ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 20:32 Muž Zeky [6]
mně to samé udělal samec samici normal žila až do doby kdy ji vybyl i druhý oko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 20:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Miluška
Hodně krát sem chytl rybu, která neměla ani jedno oko a nevypadala, že by moc strádala, natož v akváriu. Pokud jí rána nezaplísní apod., tak bude v pohodě. Bez oka se žít dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 20:28 Miluška – Skaláři se poprali, jeden je bez očka
Dnes se mi poprali dva velcí smaci od skalár a jeden tomu druhému vyzobl očko :( Myslíte že to přežije? Bude vidět aspon na to druhé? Oba jsou asi 4-5let staří a mají 15cm. Poraďte co s tím prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 20:50 Muž leontin [46] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Setkal se s tím už někdo.Během jedné noci ohoblován.Na fotce je živý.Jiný skalár byl postižen jen z jedné strany a vyléčen eshou 2000.Na dalších se objevují jakoby škrábance nebo cestičky parazita.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 22:19 Žena Nerina [7] – Re: HATED
Díky za uklidnění, ještě že je kde se zeptat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:58 Muž HATED [25] - Cichlidy
Romi ma pravdu plutva sa bud yrastie alebo dorastie u mojich ocelatou to mam bezne a jeden ich ani nema vytrhla mu ich druha ryba uplne z tela a zije a vobec mu to nechyyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2010 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Proboha co to tady meleš... rozzureny zlomená ploutev není důvodem pro utracení ryby,to se stává a plotve časem dorostou,a tvoje přítelkyně v tvých 12-ti letech?...kolik jí je ? Deset??? Vzpamatuj se a piš k tématu a ne nějaké domněnky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:51 Žena Nerina [7] – Re: DaNiEl
Tak tuhle odpověď beru jako hodně blbej apríl.... a jestli jsi tohle myslel vážně, tak si pořiď do akvária plastovýho potápěče, tomu snad tvoje péče neublíží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:10 Žena Nerina [7] – Zlomená ploutev???
Ahoj všem. V akva co máme v práci si jedna ze skalár "zlomila" břišní ploutev sad (nebo jak se to jmenuje), takovou tu dlouhou, v místě zlomu to vypadá jako by byla roztřepená, skoro bych to tipovala na nějakou plíseň (foto bohužel nemám...), ale netuším z čeho, nebo možná úraz??? Akva funguje bez větších problémů asi tři roky. Chci se zeptat na příčinu, pokud jste se s tím někdo setkal, dále jak tomu do budoucna zabránit. Ostatní ryby (skalár a dva čichavci), jsou v pohodě. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: iceman
Jak píše Bob je to zkyslá voda musíš častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:02 iceman – Re: romant
Ne prostě jsem jenom změřil po dlouhé době Ph a proto mě napadlo, že by to mohla být příčina těchto problémů. Jinak děkuji za všechny příspěvky Ph jsem zvýšil roztokem jedlé sody, protože jsem neměl po ruce PH BASIC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 17:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: iceman
Je to tím nízkým Ph X-) Většinou stačí pár výměn za čerstvou vodu a ploutve dorostou ;-) Je to vidět třeba v odchovnách s hodně rybami a zanedbanou výměnou vody v důsledku toho klesá Ph :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 17:06 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: iceman
Ja bych rekl plisen tady sem vytahl neco z webu

www.akvarijni.cz/…

urcite bych ji dal do karanteny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 17:00 R Muž romant [27987] – Re: iceman
Ty parametry vody jsou stabilní, nebo jsi něco s tím PH dělal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 16:57 iceman – Konce ploutví skaláry
Fotka k příspěvku Obě skaláry, které mám mají roztřepené konce ploutví. O bakteriální rozpad se podle mě nejedná, ale určitě to není přirozené. Měřil jsem Ph: 5 - 5,6 . Může to být důvod těchto problémů???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 20:30 Muž Geri [29] - Skaláry
Taky mě napadlo že by mohli být přiotrávený, NO2, NO3 jsem neměřil, skusím zítra změřit, ale nevim nevim jestli to něco ukáže, výměnu vody jsme za poslední týden zdvojnásobili a výsledky nikde :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 19:29 Muž Yirka [9126] – Re: Geri
Ryby rostou a jestliže dříve stačila(?) 20% výměna, už tomu tak nemusí být. Provedl bych razantní výměnu vody. Co NO2,3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 19:27 Muž Geri [29] - Skaláry
Zdravim. Mám dotaz, v 400 litrové nádrži máme 100ks skalár amazonských, 3 měsíce staré kolem 3cm v těle velkých, doteď se jim dařilo dobře, byli aktivní, jezdili po celé nádrži, náhle se zhlukly do jednoho hejna, polehávaj u dna a jsou sytěji vybarvený, nejsou tak aktivní jako dřív, ani chuť k jídlu tolik nemaj... každý 3.den se pravidelně mění 20% vody, podmínky mají pořád stejné jako na začátku. Nějaká rada od zkušenějších?... Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:00 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Golan
Nech sa ti darí..veľa zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:59 Muž Golan [45] - Rostliny
Všem děkuji za uklidnění a cené rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: jajaapaja
No tak to je super..tiež v novom akva plánujem aj skaláre a skúsim rozmnožiť.snád sa podari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:05 Muž jajaapaja [174] – Re: deCORF.OBRAEN
Jo a dokonce se rozmnožuje.Žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: jajaapaja
Tiež si myslím ,že to nieje nič vážne..veľa krát som videl takéto skaláre ano ..a nevyzerali choro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:59 Muž jajaapaja [174] – Re: Golan
Zrovna takovou a stou samou skvrnou,na stejném místě ,mám taky už dva roky.Není na ní znát že by jí to vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:57 Muž jajaapaja [174] – Re: maio777
Není vždy pravda já je tak mám stále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 15:51 R Muž romant [27987] – Re: Golan
Já jsem se ještě jednou díval do Tvojí prezentace nádrže a tam píšeš, že těch parmiček čtyřpruhejch tam máš 13kusů, to bych myslel, že je už dost na dvě dlouhoploutvý skaláry. Uvidíš, když je budou otravovat, tak to musíš řešit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 14:24 Muž Golan [45] - Rostliny – Re: romant
Oka no ukáže čas, zatím jsou tam týden. Pokud bude nějaký problém, budu ho řešit. Hlavní důvod proč jsem je koupil byla láska na první pohled a také jsem chtěl párek nějaké větší ryby a nic jiného mě nezaujalo ani nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 14:06 R Muž romant [27987] – Re: Golan
Akvárko máš slušně velký, tak by problém bejt nemusel. Já jsem měl taky skaláry společně s neonkama a žádnej problém. Nejvyšší riziko, že se skaláry pustěj do malejch rybek je v momentě, kdy jsou v akva dospělý skaláry a k nim se přidají mladý menší rybky. To si obvykle nějakou uloví, ale je to o velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 13:57 Muž Golan [45] - Rostliny
No očka byly stejně jen dočasně a půjdou časem z nádrže, o ty neonky by mě opravdu mrzelo přijít, ale kamarád je má také spolu již pár let a nestěžuje si. Parmy jsou zatím v klidu a o názorech že prohání skláry jsem také zaslechl, ale na druhou stranu prý pokud je víc jak 10ks tak problém nedělaj, no uvidíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 13:51 R Muž romant [27987]
To spíš se dřív začnou strácet ty paví očka. Bude záležet na velikosti. Skaláry si rády smlsnou na mladejch okách. Ty parmičky čtyřpruhý nejsou taky moc vhodnej společník ke skalárám. Oni jsou v celku čilý rybky a většinou svojí aktivitou skaláry otravují a někdy jim okusují ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:52 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ještě detail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:48 R Muž romant [27987] – Re: Golan
Podle mě se nejedná o nic nenormálního. Této rybě jsou přes prosvítající skřele vidět žábry. U této barevné varianty je to naprosto normální. V dospělosti se ta jakoby modřina dobarví do té stříbrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:35 Muž Golan [45] - Rostliny – Nemocná skalára (červenofialový flek)
Fotka k příspěvku Dobrý den,
koupil jsem si v Plzni na burze chovný párek skalár a bohužel až doma jsem zjistil že jedna má takový divný flek něco jako modřina mezi okem a dolní ploutvičkou. Nevíte náhodou někdo jestli se jedná o nějakou nemoc? Pokud ano jak léčit? Skalára se chová celkem normálně, žere, plave jako zdravá rybka. Předem děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:02 Dorka – Re: Yirka
Dik :) to je snad jedine v co muzu verit :), jen to bylo nahle a nevedela jsem co delat, jestli jsem vubec mohla neco udelat, tak se ptam...doufam ze zadny "pryste" tohto typu uz nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:40 Muž Yirka [9126] – Re: Dorka
Někdy je těžké určit diagnózu. I lidé umírají v nečekaně mladém věku třeba z důvodu selhání nějakého orgánu zatíženého jiř geneticky. U rybek to je stejné. Ne každý úhyn musí nutně znamenat nemoc v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:37 Dorka – Re: Dorka
Prosim, nenajde se nekdo, co se vyzna? Kde jsem udelala chybu? Skalara mnela vic nez 10cm na vysku, jeste mne napada, ze se nikdy zcela nevybarvila, byl to druh koi. Ostatni jsou farebne ok. Jakikoliv napad nebo podnet vitam, dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:33 Dorka
Ahojte, chtela bych se zeptat, prave pred hodinou mi uhynula jedna skalara, z niceho nic lehla na bok a do hodiny byla pryc. Akvarium mam zalozene uz vyse roka a dosud zadny uhyn, ostatni skalare jsou ok. Rybku jsem mnela asi 8 mesicu spolu s ostatnimi, nebyla nova ani zadne jine jsem nedokopila, prosto funkcni akvarko. Rybka mnela mirne nafoukly brisko, ale to uz delsi dobu, jinak zadne jine priznaky. Zrala normalne, az bych rekla ze nejvic ze vsech. Nevim, jestly jsem je zle krmila nebo co, predem dik za radu
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1501