Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 22:46 Žena vendy [27] - CichlidyRe: lulu2589
není to třeba nějaká plíseň? www.akvastranky.com/…
třeba dát torben tím se nic nezkazí? A jinak,jak mi tady vštěpují tak vodolázeň ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 22:41 Žena vendy [27] - Cichlidy – Hnědé pigmenty?
Ahoj dělají se hnědé pigmenty jako"popel" u terčovců i skalárkám?
Všimla jsem si že se jedné mezi pruhy udělalo takových pár teček hnědých nepozorovala jsem, že by se to hýbalo, ale co kdyby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 19:09 R Muž romant [27987] Re: lulu2589
Rovnou říkám, že z tohodle já nic nevyčtu tak třeba někdo jiný bude vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 19:08 lulu2589
je to trosinku videt u praviho oka.Rybky jsem odlovil a dal do provizorniho akvarecka, aby neohrozovali ty zdravé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 19:07 lulu2589
Fotka k příspěvku moc díky a fotku dodám pivo rovnou říkam, že nebude moc kvalitní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 14:03 R Muž romant [27987] Re: lulu2589
Podle popisu by to mohla bejt tzv. děrová nemoc, nebo-li projev možných vnitřních parazitů. Chtělo by to fotku. Začal bych přidávat vitamíny do žrádla, třeba pár kapek fishtaminu přímo do skrmovanýho žrádla a event. léčil na vnitřní parazity, to jako další možnost když ty vitamíny nezaberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 13:55 lulu2589 – pomoc pls.
dobrej mam par skalaru a ti maj na sobě takoví bílí tečky.jen na hlavě.krupičku poznám a toto jsou takový větší bílí tečky neví někdo co to je a jak to léčit?Budu rád za každou pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 00:22 Já963 – Nemocná skalára amazonská
Fotka k příspěvku Teď navečer se mi skaláře udělala takováhle boule.. :(
i.imm.io/…
i.imm.io/…
Když se jí dá krmení tak nejí.. Jinak nic jinýho divnýho jsem na ní zatím nespozorovala.. Tak kdyby někdo věděl co s ní je nebo jak jí pomoct napište.. sad Doteď byla v pohodě uplně zdravá..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:04 radim Re: romant
ten torben je bomba!! Díky! pivo samec je téměř zdravý...už má skoro zahojené jizvy a s láskou opět terorizuje zbylé osazenstvo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 09:19 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ahoj tak jsem dnes ráno přišla k akva a našla jsem mrtvou skaláru, ta která byla okousaná. Už se začala hojit, bílý povlak z očí zmizel a začala se zapojovat k ostatním rybám bez žraní. Nevím proč jsem ji našla na hladině :( a potom druhou černou s otevřenou tlamkou na dně:( měřila jsem hodnoty a jsou v pořádku, filtr nevypínám a vodu jsem čistila v úterý. Netuším co se stalo. Ryby se divně nechovají. Naopak konga si začaly odhánět samičky od hejna a ukazují se před nimi na mechu.. Pokud by byla nějaká otrava odnesly by to jako první pancéřníčci ne? A ryby by se držely u hladiny a lapaly po vzduchu... tone sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2013 13:23 R Muž romant [27987] Re: vendy
No proč se to stalo, inu to jsou skaláry, jeden den milenci a druhej den nesmiřitelní protivníci, to se stává.

Stran té rekonvalescence, tak určitě vitamíny, rašelinovej výluh, podpořit vodoléčbou a jestli je problém v údržbě, tak na to dohlédnout, vodu měnit pravidelně 1/3 akva čerstvou, dno odkalovat dle potřeby a když se odkaluje dno, společně s tím nečistit filtr, to činit třeba týden po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 10:18 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ok moc děkuji a nevíte proč se to stalo? To ji odmítl samec nebo co? Hodnoty bylo v normě a teplotu mívám 26 až teď na ty vedra. :( Je mi to líto nerada bych o ně přišla nebo nakazila jiné ryby.

Potom jsem se chtěla ještě vyjádřit ke skalárám u mamky jak jsem už dříve psala. U skalár se zjistily paraziti, dva skaláři přestaly úplně žrát. Mamka byla u jednoho chovatele, který ji poslal k veterinářce. Napsala ji entizol, vodoléčbu zvýšit teplotu až na 30, léčba 9 dní. Teď je asi v půlce skaláry jsou fit a žerou, jen to asi nesedlo kongo tetrám, jedna má ten samí povlak přes oko jako ta moje skalára. A neví jak pokračovat. Po ukončení léčby nasadit něco proti plísni nebo jen vitamíny? Akva má pár měsíců založené a já si myslím, že chyba je i v čištění. Protože se bojí narušení bio rovnováhy, takže když čistí vymění polovinu s tím, že čtvrtinu z jiného pár dní vyčištěného a zdravého akva a druhou čtvrtinu dává čerstvou. Do vody dává pouze akvasafe. je to s námi těžké že :-O love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 09:57 R Muž romant [27987] Re: vendy
Měnit vodu, lehce přisolit(pol. lžíci na 50 litrů) a přidat rašelinový výluh, to bych udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 09:43 Žena vendy [27] - Cichlidy – okousaná skalára a povlak na oku
Ahoj páreček který se teď často třel je špatný. Přes noc je každý na jiným mástě a totálně dotrhaný mezi ploutvičkama nemají blanku jen takové kostičky samice má dorvaná i záda a ocas a na boku krvavé šupiny, sami chybí jedna ta dlouhá ploutvička jako mají čichavci a má zakalené oko. Co se stalo? Včera tak nevypadaly. Mám koupit proti plísním kapky? Zvýšila jsem teplotu a vyměnila část vody. Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 13:04 jamajcan Re: romant
S tím plně souhlasím,jak jsem napsal,je vhodný tak na to živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 13:00 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
Souhlas, ale kolega použil ve společenským akváriu se skalárama, z nichž jedna je pravděpodobně načatá děrovkou, tak proto to moje zavržení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:57 jamajcan Re: romant
No,hodí se dobře jako preventivní desinfekce při lovu živého krmení ve volné přírodě.Ale i to není mnohdy stoprocentní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:47 R Muž romant [27987] Re: radim
Fajn, tak příště už podobný přípravky "na všechno" nepoužívej, je to methylenová modř, je spousta výrobců a různých koncentrací a v zájmu pomoci si člověk velmi snadno přivodí ještě větší problém. Tím nikoho neodrazuji, jenom sděluji svůj názor a zkušenosti s obdobnejma univerzálníma léčivama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 12:40 radim Re: romant
protoze je na nem napsane proti vetsine nemoci... a nic jineho jsem doma nemel :-O po poslani tech fotek jsem jel za hodku uz pryc.. Toš proto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 09:47 R Muž romant [27987] Re: radim
Proč preventin? To je na dvě věci, to nekomentuju. hmm Vitamíny, vodoléčbu, pestrý krmení, lehký přisolení a rašelinovej výluh. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 09:42 radim Re: romant
no o velikosti jsem nepsal.. Je to vitalni ryba, ktera sefuje a trochu i terorizuje vsechny ryby. Pred tim odjezdem jsem je poradne nakrmil, vymenil vodu osolil a dal preventinu..
Hlavne ze se mu to lepsi ikdyby to byla jina nemoc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 08:00 R Muž romant [27987] Re: radim
Kondice ryby nemusí být v přímé úměře velikosti ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 07:10 radim
jestli se teda jedna o tu derovitost, ktera je zapricinena krmenim, tak jaktoze to chytne zrovna nejsilnejsi jedinec z hejna? :-O
jinak dnes jsem prijel a vypada to, ze se mu to zatahuje a mizi to ano bude to ok...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:31 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ta optima je zbytečná(tedy alespoň podle mě). Ovšem Torben, je jiná píseň. X-) Z těch vitamínů mám velmi dobrou zkušenost právě s tím fishtaminem. :-)
Edit: Když o tom dumám, tak tu optimu lze taky aplikovat přímo do(na) krmení a tudíž ten efekt bude, když přihlédnu k tomu faktu že je to vitamínový preparát, obdobný jako u toho fishtaminu a tudíž bych svoje tvrzení o zbytečnosti poopravil a oba přípravky postavil na stejnou úroveň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
Zkusit muzes i tohle:
www.akvarista.cz/…
Ale zkusenosti nemam, nesehnal jsem to, tak jsem koupil ten Fishtamin.
Do vody davam:
www.akvarista.cz/…
Ramirezkam se to libi a Skalaram by melo taky, takze pokud neco takoveho nedavas, zacni s tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2013 18:09 R Muž romant [27987] Re: radim
Kup ty vitamíny, zejtra nakrm a tradá na víkend. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:49 radim Re: romant
tvoje vodoléčba už jede druhým dnem palec
blbe je ze jedu na vikend do Prahy a bude hladovka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:43 R Muž romant [27987] Re: radim
Mám podezření na tzv. děrovou nemoc a na tu je nejlepší dobrý krmení s ideálním přídavkem vitamínů, třeba fishtamin nakapanej na krmení před tím, než je podáváno rybám. Teď jsou rybníky a nepřeberný nádrže plný živýho výživnýho krmení třeba dafnií a komářích larev, tak se poohlédni v okolí, kde se dá nalovit. Když nebude možnost toho živýho, tak třeba granule a na ně nakápnout ten vitamín a samozřejmě polepšit prostředí lehkou vodoléčbou nebude od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:20 radim
Fotka k příspěvku má to jen jeden asi tak týden. Nejdřív jsem myslel, že se zas dokousali se samicí, ale nějak se mu to rozlézá :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:17 radim
Fotka k příspěvku ???
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:16 radim
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 17:16 radim
Fotka k příspěvku nevíte co to je a čím to léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:23 R Muž romant [27987] Re: Šárka V.
Tipuji to na zvýšený hodnoty N látek, ale opravdu jenom tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:19 Šárka V. – Zákal očí
Zdravím. Asi před víc jak týdnem jsme u našich skalár objevili jakoby zakalené oči. Taky nechtěly žrát, byly skoro apatické. Ostatní ryby v akvárku je do těch očí zobali, tak jsme je dali do karantény. Asi po týdnu vypadaly už v pořádku, zákal zmizel, normálně žraly, tak jsme je vrátili k ostatním rybám. Ale ten zákal se jim objevil znovu. Ostatní ryby v tom samém akvárku jsou OK. Nevíte, co to je a co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:05 Muž kofejn [963] Re: romant
Večer vodu vyměním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:00 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Tak jsou dvě možnosti a to buď je to reakce na ty vyšší hodnoty dusíků nebo to budou vnitřní paraziti a to by se zvýšenou hladinou N látek souviset mohlo tím, že paraziti neobvykle rozjedou v nestabilnějším prostředí. Pojem vodoléčba je Ti jistě dostatečně znám, pokud to po několika dnech nebude lepší, tak se léčbě medikamentózní nevyhneš, ale to prozatím nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:53 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Ještě ten šrám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:45 Muž kofejn [963] – Vyboulené oko
Fotka k příspěvku Objevila se mi na jedné skaláře vybolené oko. Je normálně vitální, žere, bobky má OK, ale teď ji docela honí ostatní skaláry.
Dočetl jsem se zde o bakteriální onemocnění mozku, ale nedokážu posoudit, je-li to ono. Pro lečbu bych měl zaběhlou 10l elementku, ale to by pro ní bylo spiš za trest. Na boku má odřeninu (lysinu 2x2mm), ale už asi dva měsíce a beze změny.
Nedavno jsem měl zvýšenou hladinu NO3 (do 50mg/l), dnes už jsem na zase 25mg/l.
P.S. Omlouvám se za fotku, fotit skaláru, která je pořád v pohybu s časem 1/8 jde fakt těžko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:10 R Muž romant [27987] Re: vendy
Tak sledovat chování, to je moje rada. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 15:00 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
ta hladová žádné nemá když nežere. ostatní mají normálně barevný podle žrádla a odpadávají normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 14:42 R Muž romant [27987] Re: vendy
Jaký mají ty ryby co nežerou výkaly? Nejsou takový hodně světlý a nedrží se jim dlouho u těla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 14:19 Žena vendy [27] - Cichlidy – umrtí skaláry
Ahoj :) mamka si pořizovala skaláry z bursy mladé. Byly nejprve v karanténě 2 týdny a pak je šupla do akva. Ryby v pohodě žerou, jsou trochu lekavé. A včera jsme našly jednu red devil mrtvou pod filtrem, bez zjevných příznaků, nemají potrhané ploutve,žádná krupička a ani si nevšimla že by nežrala. Myslíte, že to bylo stresem? Byly tak velikostně akorát, žádní malý špunti nebo velicí... Potom taky přestaly dva skaláři jaguar žrát, jentak do něčeho zobnou, ale nemají žádný pupík nacpaný jako ostatní.Nedrží se zvlášť a jsou v hejnu s ostatními. Hodnoty jsou ok vodu mění každý týden, ryby se nijak nehoní. Má je také s tetrama konga. Zatím jenom kouká a hlídá zda se něco neděje... Co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:51 R Muž romant [27987] Re: Nadech007
Pohledej pojem "děrová nemoc", ochrana je dobrá hygiena nádrže a hlavně přísun vitamínů ať už pestrou stravou, či přidáním přímo do krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:49 Nadech007 – Jakoby vyhnilé dírky na skalárách
Dobrý den, před prá dny jsem začal pozorovat na svých skalárách bílé pupínky, jakoby beďary a po pár dnech se z toho začali dělat jakoby vyhnilé dolíčky až načernalé uvnitř. Jedna skalára má zatím jenom jeden ten beďar a ta druhá už má ty dírky :-( nevím co to může být, chovají se uplně normálně, žerou pořád stejně, žádná apatie nic...ostatní rybky jsou v pohodě. Poradí mi někdo prosím? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
V navodu se sice pise, ze i jako prevence, ale kdyz jsou ryby O.K., nedelal bych to. Proste sleduj je a bud rad, ze si nejakymi sajrajty nelikvidujes stabilitu celeho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:22 Muž Tomiino [43] Re: romant
ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2013 19:20 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Přidávat jakýkoliv léčivo, jako prevenci je dobrá cesta jak si vypěstovat u osazenstva rezistenci a při skutečném problému se potom divit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:17 Muž Tomiino [43] Re: romant
asi tak.Jakmile uvidim bily vykal,hned se pokusim fotit.Dostal jsem od znameho eshu hexamita..kdyz nevidim vetsi priznaky nemoce jako vykaly nemam to tam asi davat co?jako prevence se to asi nehodi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:05 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Týden bedlivého sledování ukáže kdo je původcem, zdali paraziti a nebo krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:02 Muž Tomiino [43]
tak ja vam tomu vubec nerozumim...prisel jsem z prace,chtel jsem udelat fotky a ryby maji krasne hnede nebo cervene vykaly,podle barvy zradla.zadne diry kolem hlavy...je mozne ze by z vlocek mely bilé nebo pruhledne vykaly?? :-O
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=951