Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Žádná další stránka   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 20:52 mira
přesně tak ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 19:51 Skalár
Mira:a to jako třeba když vůbec nekrmíš prostě plavou náhle k hladině a tohle dělaj?Strašně otevírá pusu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 18:27 mira
asi to bude normální stav,mě to dělaj taky a docela nahlas mlaskaj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 16:27 Skalár
Dík, ale to je jakoby byl nemocnej protože on tam plave když není nic na hladině a úplně ten vzduch hltá z hladiny.POMOZTE co to je! :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 21:32 Usine
Já tomu říkám že koušou vodu, hlavně to dělají živorodky sbírají tak potravu z hladiny někdy i povlak který je na vodě. Určitě ale nelapají po vzduchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 21:05 Skalár – Skalár
Chci se zeptat, je normální když jedna skalára chdí k hladině a tam úplně hltá vzduch neboc co?Prostě de nahoru a tam na hladině několikrát otevírá hrozně pusu???
PS:druhá to nedělá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 11:55 Anonym
Mají naprosto jiné složení.

Baktopur obsahuje akriflavin a metylenovou modř, baktopur direct obsahuje antibiotikum nifurpirinol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 08:46 Sobolinka
Ahojky.
Tak jsem to zkusila, ale po třech dnech zatím žádná změna :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 19:15 Jana
Je to stejné, akorát ten direkt je silnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 12:14 Sobolinka
Ahojky Jani.
Dekuju za radu. Zkousela jsem dat sera baktopur, neni na tom ale napsano direct. je to tedy nejaky jiny pripravek?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 20:41 Jana
Našla jsem ti tohle:
Krvavé záněty kůže
krvavé skvrny na kůži a kořnů ploutví jsou typické pro infekci způsobenou bakteriemi Aeromonas a Pseudomonas.Občas se na kůži tvoří prokrvené vředy.Ihned po zjištění nemoci zahájit léčbu Sera bactopur direct.Aktivní substance v tomto přípravku jsou rychle absorbovány žábrami do rybího organismu a tím je umožněno léčení vnitřních orgánů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 13:22 Sobolinka – skalára - červené fleky kolem žáber a ploutví
ahojky lidičky.
s akvaristikou začínám a dostala jsem na opatrování již založené akvárium. jsou v něm i skaláry různě staré. ty mladší jsou kolem žáber a kolem předních ploutví červené, jako by měly nějaký zánět. jedna z nich už mi umřela. nevíte, co by to mohlo být? díky moc za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:29 Raďulka – skalár
Jestli je to,to co jsem viděl na té fotce na té hřbetní ploutvi,tak to není nic jiného než běžné utváření ploutví.Neřeš to!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 09:31 Bumbas9
to já když jsem je kupoval v hornbachu tak ty prodavaci měli plnou hubu keců a ty ryby po 2 dnech stejně chcíply. Kdyžto v Pet centru sem je kupoval jak sem to akva zakládal a mám je ještě teď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 09:29 Bumbas9
je to možný nebo třeba ta plata korálová nebo paví očko a nebo zlatá molly ale ta by si to asi nedovolila je taková hodně malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 09:29 Muž Horác [3942]
Tohle znám ... Dělá se jim to při stresu (např. z transportu) a nebo když se moc rvou. Když jsem je kupoval, vybíral jsem si velice pečlivě co nejkrásnější kousky (prodavač byl ze mě na infarkt :o). Jenže když jsem je vypustil do karanténní nádrže, měly všechny neuvěřitelně roztřepené ploutve (to jsem byl zase na infarkt já :o). Po pár dnech se to naštěstí ztratilo. Taky tak vypadají ryby, urputně bránící svůj plůdek. Podle mě se jim to dělá z toho častého "napínání" ploutví při zastrašujícím postoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 08:57 R Muž Mrakoplash [1776]
Tak ji to treba ukous jinej skalar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 07:44 Bumbas9
jedna dobrá zpráva asi to nic nebylo protože dneska už tam nemá takouvou díru asi jí to už zarustá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 12:04 Bumbas9 – skaláry a rozpad ploutví
Fotka k příspěvku mam 4 skalary a jedna ma jakoby vykousanou ploutev jenze neni vykousana. prosim co s tim nevim co s tim jestli ji to mohla vykousat nejaka jina ryba?? mam tam pavi ocka platu a molly pridavam fotku. ostatni skalary to nemaj jenom jedna jedinna ryba
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 19:22 Peťas – neni
VYpadá to jako střevo růžové a protkané cévami, hovno asi poznám ne. Spíš si myslím jestli se nepřežrala a opravdu jí nevyjelo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 18:14 Peťas – Problém se Skalárou
Prosím o radu, u jedné ze Skalár z ní čouhá něco jako střeva. Moc se v tom nevyznám takže si nevím rady. Zda je to nemoc nebo se chce třít. Skaláry jsem si pořídil nedávno a nikdy jsem je neměl. Zatím mám jenom neonky. Kdyby mi šel digit. foťák teda spíše blesk tak bych ji nafotil, ale bohužel. Please help

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 12:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to Roman
nn on neležel na boku :-( ráno v pohodě plaval lovil potěr,ale odpoledne byl jen u dna a večer byl v mechu,kde skonal :-( ,ted mám vodu 25° tak se snad už nic nepřihodi i sem vyměnil asi 20% vody raději....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 09:25 Roman – ležatec
No tak se nedivím že ležel na boku.I kdyby neměl žádnou nemoc tak ryba ,která potřebuje více tepla a je chováná dlouhodobě ve studenější vodě než potřebuje,nastydne.Nastydne ji plynový měchíř a leží.Pokud chce plavat třeba pro krmení tak ani se ode dna nezvedne a jen tak poskakuje.Takže lidičky na to pozor.Může se to stát třeba,když se rozbije topítko a vy nejste pár dní doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 21:32 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
a hlavně,topitko to co mám,tak to nevyhřeje :-( ,hned v ponděli jdu koupit new ;-) ,to co mám je asi na 50ti litrovku max...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 21:17 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
hmms jako rybám to bohatě stači.nemám žádný extra ;-) a hlavně měl sem je rok v menšim akvárku,voda stejná.19-20°takže normálni sem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 21:13 Muž A2C [25] - Sumci – Skalár
si ti normálny mať ho pri 19°C ??? no pozri si niečo o nich na rybicky.net/atlasryb/skalara_a okrem toho ked ich ideš liečiť tak sa teplota zvyšuje na 32°C normálne by mala byť 24°C - 28°C coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 21:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ..
mno 25° bylo z 19° :-) ,ale už to má za sebou :-( jinak ostatni sou v pořádku :-) v ponděli musim sehnat jinýho,at ten druhej neni sám :) ,ale i přemejšlim o nákých jiných rybkách,než co mám,hlavně gupky,tedy aspon něco co to pročisti,páč jich tam je aspon 40 kusů + 50 ks potěru v druhym akvárku a 3 samice v porodnicich :-D .a nikdo od nás se tady neozval,že bych podaroval bo vyměnil,sice akvárko je syna,ale tomu je 6 let,takže zatim mu do toho mluvim :) hihi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 20:49 neo – 25
Teplota 25 je nanic musí být aspon 29 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 19:39 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ....
to jsem udělal včera,sem na dvou samicich gupek našel asi krupici((.zvedl sem teplotu na 25 asi i sůl,krupice asi zmizla,ale ten skalár mě překvapil.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 19:35 neo – rozpad
Možná bakteriální rozpad přidej sůl a zvyš teplotu!!! tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2006 19:14 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – skalár mramorák
hm tak mi asi odejde skalár mramorák,lezi u dna,neznám přičinu :-(,jediný co sem si všiml,že má potrhaný bočni ploutve,ale jinak nic jinýho,nechápu :-( ................

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 21:29 pepa – krmeni
no tak ja pevne doufam, ze nezmizne ani jedna.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 21:24 pierro – skaláre
hovorí sa, že ak sú skaláre spolu s neónkami od malička, nč im neurobia ani v dospelosti. Napriek tomu by som sa nečudoval, keby nejaká tá neónka občas zmizla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 15:36 Mimi – Skaláry
Podle mne jim to nijak neublíží , neonky jsou dobrí plavci a skaláry z mých skušeností nejsou nijak zvlášte agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 10:33 Pepa – krmeni
Mam 200l akva a mam tam 2skalary a asi 6neonek, neudela jim ta skalara nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 23:23 pierro – skaláre
So závojnatkami skúsenosť nemám, tak nechcem radiť.

Ku skalárom je najlepšie dokúpiť aspoň 150 litrové akva najlepšie s výškou 50cm. Majú totiž radi (priam vyžadujú) vysoký vodný stĺpec a veľa miesta. Čo sa týka odchovu, ikry kladú na veľké listy rastlín, ale nemajú prolém ani so sklom. Len musia mať dobré podmienky. Radi trochu poobhryzujú iné menšie rybky alebo aj pancierničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 21:55 Pepa – krmení
máš skaláry? A co jinyho mam koupit?
Co myslíš, je lepší na chov skalára nebo závojnatka, co sem tak četl, tak mi přišlo, že závojnatka je obtížnější na chov..
Mam teplotu vody 24stupnu a PH okolo 7, je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 20:57 Pepa – čím krmit skaláry
ČAU, pořídil sem si skaláry a koupil sem krmivo SERA GVG MIX - je to kombinace vloček a lyofilizovaných živočichů, myslite, že je to to pravý nebo mam krmit něčím jiným?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [39]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1901