Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 10:37 Lenka
Dnes jsem si všimla, že se to čelo pokouší drbat o pařízek, vypadá to stále stejně. Kdybych si nebyla tak jistá, že se to tam nemělo jak dostat, napadla by mě obrněnka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:21 RAP
Pokud je jinak v pohodě, nechal bych ho být. Asi mu nic není, když má choutky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:04 Lenka
No právě :-( taky si myslím, že začít ji zase hned máchat v něčem jiným by ji dorazilo. A v karanténě evidentně spokojená nebyla (nebyl - je to samec) - oni maj pevný pár se samičkou a teď kolem ní plave a dvoří se jí, představa, že ho zase lovím mi nedělá dobře. Asi jsem to zblbla a měla víc vzduchovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:00 Lenka
Ono se jí blbě dýchalo, protože měla problémy se žábrami, proto ta esha. Když to podobně měla před rokem jiná skalára, tak jí to moc pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:54 rolandmynar
Souhlas s filipsi, koupel po léčení hned zase v něčem jiném by mohla být její smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:51 Muž filipsi [1295] – Re: Lenka
Ano, oschle supiny tak muzou vypadat. Ale ze by takhle dlouhodobe vykukovala nad hladinu chmchm? To by tam mysel byt asi nejaky problem, ze se ji spatne dychalo, nebo cojavim.
Pockal bych par dni, nez bych za tim zacal videt nejakou nemoc, zvlast, kdyz zrovna jde z leceni (ceho?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:45 Lenka – skalára a problémy po přeléčení eshou 2000
V karanténě jsem léčila skaláru eshou 2000, zdála se už ok a tak jsemji přelovila zpět do akva a až tam jsem si všimla, že má na čele něco jako šedavý povlak, takový lesklý. Předtím to neměla (vylučuju zaclečení parazitů protože živým nekrmím, nové rybky nedokupuji ani kytky). Jediné, co mě napadá, že v té karanténě, byla téměř stále u hladiny, jestli to čelo nějak nevykukovalo z vody, ale to je asi blbost......taky jsem myslela na plíseň, jenže esha je i proti plísním.....nevím, co s ní, nechce se mi ji zase stresovat a přelovovat, alr taky nechci, aby to chytly ostatní ryby. Četla jsem, že Costia žije na povrchu ryb nornálně a pokud jsou ve stresu, přemnoží se......mohlo byto být ono? Moc dík za rady. Nejradši bych použila nějakou krátkodobou koupel, ale nevím jakou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:47 miro03
Anna určite a vtedy sa mohli žábro červi premnožit a teraz s tým máš problémy,lebo ako som už písal velké ryby sa s žábro červami dokážu vysporiadat a žit s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:33 Anna
Ráda bych se na ty odkazy podívala, ale nějak to nefunguje :-( Miro03 : je fakt, že jsem před časem léčila v akva krupici, ale bylo to jen pár teček (chytla jsem to včas), tahle skalárka měla jen jednu tečku a za 2 dny to bylo pryč po esha exitu, no i tak to mohlo rybku oslabit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 14:25 rolandmynar
Mrkni se na tyto stránky

file:///C:/MOJE%20SLO%C5%BDKY/Sta%C5%BEeniny/puvodci.htm

file:///C:/MOJE%20SLO%C5%BDKY/Sta%C5%BEeniny/ov.htm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 13:22 miro03 – Mno myslím, že bych vycházel z toho, odkud by se tam mohli dostat?
Skade?už od narodenia žiju ryby s týmito parazitmi a mnhými inými.Volne okom su poniektoré neviditelné.Žábro červi treba desat násobne zvetšit pod mikroskopom.Velké ryby s nimi žiju bez problémov len v čase oslabenia alebo zhoršenia kvality vody sa premnožia a vtedy to dopadne katastrofálne,pokial chovatel-akvarista nezasiahne.Najohrozenejšie su potery rýb,preto velakrát akvaristi dochovaju ryby do určitých velikostí 1až2cm-napr.a potom im padnu -uhynu a nevedia čo sa stalo,aká je príčina?Takže asi tolko k žiabro červom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 13:20 Anuk
prý z mražené potravy, ale to mi moc nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:55 rolandmynar
Sajrajt ve vodě nemám, jsem fakt opatrná, měřím ph, dusitany, dusičňany....filtruju ve dne v noci, odkaluju pravidelně...taky jsem uvažovala nad žábrohlísty, zkusila bych Gyrotox, mám v akva ancíky a pancéřníčky - snesou to? Asi nemá cenu skaláru léčit zvlášť a potom ji zase vrátit do akva, kde budou ty potvory žábrohlísti dál...


Mno myslím, že bych vycházel z toho, odkud by se tam mohli dostat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:52 Anna – gyrotox
Sajrajt ve vodě nemám, jsem fakt opatrná, měřím ph, dusitany, dusičňany....filtruju ve dne v noci, odkaluju pravidelně...taky jsem uvažovala nad žábrohlísty, zkusila bych Gyrotox, mám v akva ancíky a pancéřníčky - snesou to? Asi nemá cenu skaláru léčit zvlášť a potom ji zase vrátit do akva, kde budou ty potvory žábrohlísti dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:12 miro03
vyzerá to na žábro červi treba ju dat do chloraminu alebo formalinu.Presný postup ako sa pracuje s chloraminom je na dicus.cz.Pokial budeš mat najasnosti napíš mi vzkaz. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:10 rolandmynar
Jestli mají žábry roztáhlé, zarudlé a jinak nic, tak to můžou být žábrohlísti. Nebo třeba nějaký sajrajt ve vodě, který jim brání v dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 12:07 Anna – skalára
Setkal jste se někdo s následujícími příznaky? - skalára má odstálé skřele, zarudlé žábry, ale nedrží se u hladiny a normálně plave, někdy má žábry i skřele lepší někdy horší. Když se pokusí přijmout potravu, vcucne ji a najednou začne natahovat tlamku dopředu, trhá to s ní, směrem dozadu, škube se, jako v záchvatu, potom se zhorší i dýchání. Potravu vyplivne a pomalu se stabilizuje. Už jsem jí léčila esha 2000, bez výsledku. Jsem z toho fakt nešťastná, protože je to samička, co se pravidelně třela a byla vždy ohromně komunikativní a celé akvárko by bez ní pro mne bylo o ničem - já vím, že je to hloupý přístup....Nevíte někdo, co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 16:53 Žena azalka [38] – "má na hlavě takové bílé kousky"
Nemůže to být tzv. děrová nemoc? Jsou na ni náchylné cichlidy, proto jsou možná ostatní ryby v pořádku. Tady je popis: www.akvarijni.cz/… - citace:
"U velkých cichlid se pak často objevuje tzv. "děrová nemoc", namnožení bičíkovci se usazují v podkožní tkáni a zejména na hlavě a v oblasti postranní čáry vznikají malé, ale hluboké díry, vředy, ze kterých vyčnívá nitkovitá bělavá hmota. Podobné poškození vznikají také při infekci plísní Ichthyosporidium hoferi a při některých bakteriálních infekcích.
Léčba je možná pomocí některých léků (Furanace-P, Entizol, Hexamita, HexaEx)."
Bývá to následek málo pestré stravy - při ranným stádiu se doporučují vitamíny.
Jinak je to i tady ve fóru: rybicky.net/forum/501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 13:23 bulmas
myslím, že se plíseň dost dobře léčí s pomocí eSHa 2000, alespoň nám pomohla, když měly čichavčice plíseň, držela jsem se návodu jen udržovací dávku jsem podávala 5 dní, pozor na ancíky, nakonec jsem vyměnila 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 21:28 Muž Přéma [23] - Amerika
Taky jsem o tom pH přemýšlel,ale dnes nám nešel pH metr,tak zítra to změřím,možná jsou ty Skaláry náchylnější,ne?
Ale teď ta ,,plíseň,, ? ....... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 21:25 Sidonius
Ostatní ryby bez potíží... :-O
Měl jsem podezření na nízké pH, (CO2, pH/KH minus, rašelina...), ale pokud jsou ostatní rybky O.K., pak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 21:01 Muž Přéma [23] - Amerika
Pro jistotu jsem do akvária nalil ten výtažek huminových kyselin,tím nic nezkazím a jestli to takhle bude vypadat i zítra,dám je do karantény,ale mám jen 12 l :-)
Ale co dávkovat?Mám tady Sera Bactopur,má někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:52 Sake710
Rada od naprostého začátečníka - kup si nějaké léčivo, které je na plísně i parazity a dodržuj pokyny... Dala bych je do karantény... Ale jestli si nejsi totuto radou jistý, přehlédni ji, jsem naprostý amatér, ale tohle bych udělala já... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:48 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak už u té jedné je to dobře vidět,má na hlavě takové bílé kousky,není to souvislý povlak,ani to nejsou tečky jako krupička,bohužel nemám teď u sebe foťák :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:34 Sake710
mě to jednou dělali Parmičky čtyřpruhé a měli plíseň - pak mi nakazili i ancitruse...koupila sem nějaký přípravek (nepamatuju si jmeno) proti plísním a parazitům, a za 7 dní se z toho dostaly... taky sem zvýšila teplotu v akvariu a vypnula filtr, jen jsem zapla vzduchování... (+vysadila sem krmeni, 3 dny hladovky), pak jsem jim vymenila vodu, zapla filtr a nakrmila je... a byli v pohodě... možná je to ale odlišný problém, raději si počkej, až ti poradí někdo zkušenější, než já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:26 Muž Přéma [23] - Amerika
Ano,ostatní ryby bez potíží......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:03 Sidonius
Ostatní ryby bez potíží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:55 Muž Přéma [23] - Amerika – Skaláry u hladiny a možná plíseň
Zdravím všechny.
Asi před týdnem mi v akva nebezpečně stoupla teplota,až skaláry ( 9 ks ) lapaly u hladiny a dvě dokonce už ležely na dně skoro na boku.Okamžitě jsem zastavil přívod CO2,pustil vzduchování,které je jinak puštěné jen v noci a vyměnil část vody.Vzpamatovaly se,ale pořád se drží u hladiny,nechtějí žrát-jen 2 z nich.
U některých se mi zdá,jako by měly na sobě trochu šedavého povlaku,tím si nejsem jistý,je to neznatelné,možná,že se mýlím.Na fotce by to ani nebylo vidět,proto jí sem nedávám.
V nemocech nejsem zběhlý,proto se ptám,kdo co poradí.Odlovit všech 9 skalár a něčím je léčit,ale čím?
Nebo ještě vyčkat?
Možná přidat do vody výtažek huminových kyselin?Mám doma ToruMin od Tetry.Ale snad by ta moje voda měla být na huminové kyseliny trochu bohatá,filtruji přes rašelinu,pravda,už měsíc a nevím,kdy se má vyměnit,nikde to nepíšou a už 14 dní mám ve filtru Easy Fish BioLif.
Předem děkuji za názory a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 23:19 jajánkovy – skalárky - nemoc
Tak jsme nasadily dvakrát Baktopur- Sera a konečně se začínají schánět po jídle,máme 126 l akvárko tak 2 1/2 tab. pomohlo.Léčba trvá 3 dny bez filtru,jen vzduchovat!!!Snad je vyhráno!!! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 21:21 miro03
myslím si že sa jedná o vnutorné parazity,nikto z vás nenapísal aké maju skaláre výkaly,pokial su pruhledné tak je to střevní parazit,liečim to entizolom 1tab 250mg na 20 litrov vody,na veterinarnej klinyke stoji balenie 20 tab.jedno balenie, 70 až 80 kč.Tento liek je na parazity osvedčený a škodí menej ako liečivá kupené v akvaristikách,vetšina týchto liečiv zatažuje rybám játra a srdce preto že su vyrobené s vysokím obsahom kovových prvkov.Pokial ja dám entizol tak mám tak za 3 až 5 dní liečenu rybu vporiadku. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 17:43 Jajankovy – blakmoly-balon
koupil jsem blekmola balon,ale vůbec se mi nedaří,ze začátku byli dobré žrali,sbírali po akvárku asi 14 dní po koupi,mě jedna po druhé uhynuli,nevíte někdo proč???Ted jsem zakoupil kropenatý a opět druhý den samec a pak následovala samice uhýnem!!
PORADTE PORADTE NEVÍM PROČ. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 17:37 Jajankovy – problem se skaláry
ahoj,taky mě nežerou,pořád byli hladové,žrali,ale ted sedí v koutku a jednu po druhé vyhazuji,už jsem koupil lek antibiotika,ale na chvilku byl pokoj a opět,myslím,že jsem si to zavlek mraženým patentky,koretry!!!Poradili mi v obchodě,že prý krmit suchým a zase to pomine a začnou žrát,tak zkouším.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 18:00 Muž beca [0]
mám podobný problém, taky mi přestaly asi po měsíci žrát,připlavaly k žrádlu, úplně natěšený - a nic. Zkoušel sem různý krmivo a chytly se až na živý nítěnky. A teď mi asi 14 dní zase jedna nežere-úplně propadlý břicho,bledá - každej kousek krmiva pronásleduje a ve chvili kdy by ho měla spolknout tak přestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 17:58 Vendy
Tohle měla spousta mých skalár. Ta původní dominantní je vyháněla, byly ve stresu a chytily střevní bičíkovce, nežraly a pak umřely. Dej rybu do karantény a léči TetraP SH - proti vnitřním parazitům od firmy AQUAR (pro případ že bys to nesehnal tak to obsahuje nitrofurany, fenbendazol, dimetridazol chlorid a sloučeniny boru). Mým skalárám to pomohlo během hod až dní skoro zázračně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 13:43 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
hm 3 týdny už je dost dlouhá doba na aklimatizaci a fakt musi mit hlad,takže už by určitě něco sežrali!!skalárky sou věčně hladový ryby:-)jestli se nejedná o nákýho střevniho parazita třeba,ale to je jen doměnka....ale zkus jim dát všemožnou potravu,hlavně bych zkusil potěr rybek třeba a nebo mraženky a pokud ani na to nepůjdou,mohlo by jit o nákou nemoc zřejmě...at plavou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 13:42 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Mozno ma dajake vnutorne zranenie. Problem s zaludkomzo zleho krmenia..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 11:22 Muž Miky [14]
Hmm tak to nevím některé Skaláry jsou vybíravé na potravu ten kamarád se chytnul až s tím mraženým planktonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:05 Muž Přéma [23] - Amerika
Ale ona ani nemá zájem připlout si k tom u krmítku,je buď někde u dna nebo mezi kytkama a tam strnule čeká na nevímco.Krmím suchou,mraženou i živou potravou,celkem mám 9-10 druhů krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:52 Muž Miky [14]
Ahoj může to být například stravou v pěstírně jí davájí SAK a ty ji dáváš vločky Tetramin. Tak asi není zvyklá na krmivo, které používáš kamarád měl stejný problém koupil mražený plankton a skalára najednou začala žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:47 Muž Přéma [23] - Amerika – Skalára vůbec nejí a hubne
Zdravím kolegy.Z mých 10 skalár jedna už asi tři týdny ( od založení aq ) nic nejí,pořád je na jednom místě a pěkně zhubla. :-(
Na těle žádné známky nějaké infekce ,je i pořád pěkně vybarvená.
Zpočátku jsem myslel,že je to jen stres z dlouhého transportu a změny prostředí,ale už je to dost dlouho.
Neví někdo,co by jí asi tak mohlo být?
Předem děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:30 LuXy
Aj moja nežrala asi 2-3 týždne a potom sa rozbehla a zjedla aj zo zeleninovej tabletky na dno! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 06:09 neo
mi to taky dělala, bud je přežraná nebo nemocná, měla uplně naprané břicho patentkama a víc se jich tam už nevešlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 22:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
S největší pravděpodobností je to napadení vnitřními parazity.Léčit Entizolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:38 Žena Mája [40]
Fakt nevíte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:28 Žena Mája [40]
Já jim dávám sera vipan, Tetra min, pakomáří larvy, mražené daphnie a teď měli nitěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:27 Žena Mája [40]
Bobky... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:23 Riko77
ma bile bodky alebo bobky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:23 Riko77
mozno to bude krupicka. a skus kupit ine krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:21 Žena Mája [40] – Skalárka
Ahoj!
Chci se zeptat, moje Skalára už celkem dlouho nežere-teda nežere až tak moc-a i po hladovce vyplivuje potravu, další je to, že má pořád ztažené ploutve a má bílé bobky....poraďte, co jí je?:-(
Díky předem!:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 20:54 Page
Mne to též dělají. Když nemají nic na práci smich ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [38] 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1851