Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
To ne rozhodně ne v takovém rozsahu aby to takhle vybilo ryby.Nepřemýšlela jste o založení prezentace? ono se pak mnohem líp radí když se na to člověk může podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:34 BlankaŠvecová
Teď tak koukám na to prázdný akvárko a napadla mě ještě jedna věc. Mám v něm umělosmotnou dekoraci (skálu plošinu) pod kterou se schovává pancéřníček a ta skála je lehoučká jako pírko, takže když ji ponoříte musí nejprve dvěma dírkama ze spodu natéci dovnitř voda. Pak ztěžkne a sedí na dně. Ale ta voda uvnitř? Nefiltruje se, nemění se, nemůže se zkazit a být zdrojem bakterií a následně pak špatného NO2? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:41 BlankaŠvecová
To nezanevřu, když je vše jak má být, je to nádherný... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:36 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Těžce zaplacená chyba a zkušenost. Každopádně až budeš po čase pořizovat nové ryby zvaž také zda se do nádrže v pohodě vejdou. Ty skaláry tam asi trpěly i když byly zdravé. Teď vlastně zakládáš nádrž jakoby znova a určitě to dopadne lépe. Nezanevři na akvaristiku pro jeden neúspěch, je to krásné hobby. Ať se ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
To je mrzutý :( každopádně nová zkušenost, ale teď když máte testy by se vám taková věc už neměla stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:30 BlankaŠvecová
Mám ještě jeden dotaz, nejsem si úplně jistá, jestli mám dobře filtrační náplně a jejich množství. Můžu se zeptat tady nebo musít do jiného tématu? Přeskočím do tématu s filtrama, snad mě najdete. Jste dobří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 11:26 BlankaŠvecová
5x denně půl akva??? coze Tak to jsem nedělala. Ale dílo je dokonané, dneska ráno jsem vylovila zbylých 5skalár uhynulých sad Takže mám akva s rostlinkama. A vlastně tam jsou ještě dva krunýřovníci? Já jim říkám "přícucky" ty jsou v poho. Teď jsem vyměnila a budu dál. Večer změřím testama vodu. To jsou jatka... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 23:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
Pokud je NO2 takhle vysoké tak nestačí jen vyměnit část vody, chce to třeba 5krát denně měnit půl akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 23:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
Ideální by bylo přelovit je do nádrže s dobrou vodou, ale tahle šance tu předpokládám není.Klesla hodnota NO2 po té výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 22:40 BlankaŠvecová
pořád stejně místo dvou už leží tři... a poslední dvě už taky plavou trochu šikmo, ty padnou zítra :-(((
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
Co ryby pořád jsou na tom tak špatně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:53 BlankaŠvecová
Už jsem ho dneska snižovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
No i to pH je pro skaláry dost špatný.Chudáci ryby :( často vyměnuj vodu a pokud ti teče z kohoutku pH 8 tak kup i něco na okyselení vody stačí od Dajany Acid je levnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 19:54 Muž Honz [7] - Tetry
moje ryba my taky takhle lehla a potom asi po pár dnů umřela rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:47 BlankaŠvecová
Nojo, tak ph 8 a NO2 1!!!! Tak fakt jste měli pravdu. Vyměnila jsem vodu a dala od Sery Toxivec. Nevím, jestli je zachráním, ale až nakoupím nový, tak budu už vědět... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:05 pansuu
Osobně bych šel do těch lacinejších. Já koupil kapkové a ty maj trvanlivost pouze dva roky, ani náhodou jsem je nespotřeboval. Po "rozjetí" akva už nebyly potřeba ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 15:55 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Přesnější jsou testy kapkové. A myslím že nejsou ani tak drahé respektive vydrží déle než proužky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 14:07 BlankaŠvecová
OK. Vyměním a zajedu koupit testy. Máte zkušenost s testy v podobě inikačních papírků od SERY? Určí se 5 hodnot najednou pH, NO2, NO3, HN a ještě něco... Anebo jsou lepší kapičkové testy(dražší)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:56 pansuu
Pokud by to byla otrava No2, trochu pomůžou častý výměny vody, třeba denně. Časem se postarají bakterie ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:54 BlankaŠvecová
Nemám bohužel doma testy na NO2 ani NO3. Ale si jsem udělal opravdu moc věcí najednou... Jen nevím, zda se to dá nějak zastavit nebo jestli opravdu uhynou postupně všechny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:09 Muž Yirka [9126] – Re: Yirka
Pansuu mi to bere z klávesnice. Opravdu bych dále pokračoval s výměnou vody a změřil NO2. I když se to nezdá tak ta nádrž je skoro jakoby nově založená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:04 pansuu
Přikloním se k otravě NO2, podle toho co píšete v jiném tématu o vzduchování. Ta výměna dna tomu také nasvědčuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 12:38 BlankaŠvecová
Tak mi včera lehla na bok další a dneska další dvě :-( Postupně je vyndavám z akva, asi uhynou všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 20:26 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
V pohodě, škoda že to nemělo lepší konec. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 20:24 Muž O.Tom [439] – Re: provokater
mozna trochu OT, ale jak se projevuje zanet mechyre ? Mam totiz doma pancernicky a ta posledne nakoupena varka se chova podivne, casto a dlouho jsou u hladiny a nadechuji se... pak jako by se nemohli ponorit... a dneska jsem jednoho dorazil, lezel na dne bezvladne na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 20:22 BlankaŠvecová
Dobře, dám ji do sáčku a do koše, snad to bude rychlý. Děkuji za rady a za trpělivost se mnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 20:07 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Sama musíš posoudit zda se pokusit léčit nebo je euthanasie lepší. V případě utracení je však místo spláchnutí daleko lepší ji usmrtit, dát do pytlíku a do odpadu nebo spálit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 19:38 BlankaŠvecová
Mám vnější Atman CF 800. Asi ji vyndám, ale memám to srdce ji spláchnout, ale asi se trápí... Zase aby nenakazila ostatní. Zhruba asi hoďku už opustily místo těsně pod hladinou a rozpluly se dolu, ještě moc nebaštily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
O jaký filtr se jedná?
Jinak výměna dna je zásadním zásahem do nádrže. Pokud se ti zdá, že nenastalo ani nejmenší zlepšení, rybku bych odlovil, viz podezření kolegy provokatéra na parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 16:08 BlankaŠvecová
Filtr byl již zaběhlý dlouhou dobu. nebylo to vše najednou, jen pozadí + dno. Pozadí jsem kupovala originál, nebyla to samovýroba. Jinak stejný jako včera. 6skalár pod hladinou a jedna na boku-živá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 09:23 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Ten zásah byl opravdu značný. Rovněž 6 skalárek do 112 l ja až dost. Udělal bych testy vody na N-látky a pokračoval ve výměnách vody. To pozadí byla samovýroba? Nemohlo tam dojít k nějakému problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 08:49 Muž chytek [26] - Ryby brakických vod – Re: BlankaŠvecová
Dnes už je asi po rybičce - do budoucna - výměna filtru a většího množství vody se nedělá zároveň. Je důležité zachovat parametry vody. Pokud budeš přidávat ryby nebo krevetky do akva, kde sytíš CO2, pak je nutné přidávat část akvarijní vody a pomalu je přivykat na nové prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 22:26 BlankaŠvecová
velký zasah do akva asi byl, nové pozadí, nové dno a nový filtr, ale vše zaběhnuté. Ostatní jsou trochu pomalejší a jsou převážně u hladiny - 6 skalár a jedna lehla na bok a těžce dýchá. Nevím, jestli nemám přidat vzduchování. Fakt nevím...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:04 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: BlankaŠvecová
A to lehla tak náhle? Nějaké projevy už dřív? Nebyl nějaký zásadní zásah do akvária? Krom toho polehávání a ztíženého dýchání ještě nějaké jiné viditelné změny? Jak se chovají ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 20:21 BlankaŠvecová
ano, odkalila jsem a doplnila asi 1/4 vody. Mám 112litrů. Skalára je pořád vodorovně a těžce dýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 19:32 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Odpovím otázkou. Už máš odkaleno a vyměněnu vodu? Jak se rybka chová? Je nějaká změna? Nu a dle výsledku lze postupovat dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 19:12 BlankaŠvecová
Mám tu skaláru vyndat z akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:48 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Jestli to bylo náhlé, o parazity nemusí jít. Ta zakalená voda je podezřelá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:44 BlankaŠvecová
A neměla bych něco přidat do vody, když jde o parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:32 Muž Yirka [9126] – Re: BlankaŠvecová
Odkal nádrž a vyměň vodu. Uvidíš pak co se bude dít - horší to určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:29 BlankaŠvecová
Jo a ještě přestaly žrát, všechno zůstalo ležet na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:24 BlankaŠvecová
a chcípne? Mám ji vyndat? Voda se dnes slabě mléčně zakalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 18:02 Muž chytek [26] - Ryby brakických vod – Re: provokater
pokud ta skalára byla v nádrži normálně chována, tak to může být, jak píše provokater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:50 kreten – Re: chytek
no tohle asi ono není, spíše došlo k dokončení parazitického napadení plynového měchýe a ztrátě rovnováhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:44 Muž chytek [26] - Ryby brakických vod
Skalára zřejmě utrpěla šok - byla buď umístěna do čerstvě zařízené nádrže (čistá leč chlorovaná voda) nebo do nádrže, kde se používá sycení CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 17:34 Blanka – Skalára - leží na boku
Dobrý den, prosím o radu. Skalára mi najednou lehla na bok a jen tak leží a docela ztěžka dýchá. Neví někdo, čím by to mohlo být? Děkuji, Blanka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:23 Muž Honz [7] - Tetry – Re: bigboban
HELE UDELEJ TO NEJEDNODUSEJC POSLOUCHEJ: KUP NA NETU NEBO VE ZVERIMEXU TAKOVOU VECICKU MENUJE SE ACRIFILIN JU A TU RYBU DEJ DO DRUHEHO AQ ATAM TEN ACRIFILIN NALEJ A POTOM SE JESTE JUKNI NA STRANKU:www.seralabor.com NEMOCI JU AT TO ZVLADNES CAW ;-) palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:59 R Muž Silent [5949] – Re: bigboban
Zkus přípravek eSHa 2000. Na plíseň se mi osvědčil. Potom není třeba ani sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 11:56 Muž bigboban [19] – Nepomáhá
Takže skalára už je skoro týden v karanténě ale vůbec se to nelepší. Má zjevně pořád plíseň na břiše. Co je ale nejpodivnější už i na štěrku na dně začala vyrůstat plíseň! rozzureny

Přitom jsem do vody dal prostředek proti plísni a přidal sůl dle návodu.

Zkusím tedy ještě většinu vody vyměnit a dát znovu to léčivo a sůl, jinak už fakt nevím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 18:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: bigboban
Bohužel na fotce toho moc vidět není,jen ta plíseň okolo.Chtělo by to aby bylo místo postižení lépe vidět.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1551