Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:21 Muž kortezhugo [983] – Re: Forro
sa stane - pravdepodobne sa zlakol "trhol" a o nieco sa odrel...
to neries - s toho vyrastie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 15:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: skalarakva
chtělo by to víc popsat nádrž, osazenstvo a údržbu, takhle ti nikdo neporadí. Nejlíp si tady založ prezentaci s fotkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:20 skalarakva – Skalára věčně u dna + ancitrusy
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám několik skalár,jsem začátečník - skaláry mám poprvé... jinak akvaristice se věnuji přes dva roky...

Moje jedna skalára se neustále drží u dna, nepřijímá potravu, nic nechce. Co s ní? Nechat ji volný život?


Mám ještě jednoho cca 13cm ancitrusa, 11cm ancitrusa, a teď jsem obdržela od kámošky 2x 1-2 cm ancitrusy. Za jak dlouho, poznám, zda-li to je samička nebo sameček, a kdyby to byla samička a sameček, za jak dlouho se samička může oplodnit??


Díky, skalarakva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:50 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, potrebuji radu. Skalare se udelala pres noc bíla skvrna na boku a ma trochu potrhanou spodni ploutev. Pridam fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:05 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
no oni ty nový skaláři nebudou dřív jak za 3 týdny si myslim..musim nejdřív zřídit přechodné akvárko, který asi bude taky fungovat jako karanténa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Rozhodni se sám,já bych je tam nedával,a zachoval klasickou karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
Takže se nemusim bát že by to mohli chytnout další skaláry, který chci v nejbližší době pořídit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Tak to už může být oslabení imunity i věkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
Tak dík za odpověď,myslim že ty druhý 2 skaláry to čeká taky..nemaj zas tolik propadlý spánky,ale taky nicmoc..ale aspoň si užili 7 let života..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Napadení vnitřními parazity ve velmi pokročilém stadiu.Ta už čeká na smrt... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.10.2010 19:12 Muž Killer [133] - Sumci – nemoc? staroba?
Fotka k příspěvku Co je tý potvoře? má divně propadlý spánky pro ty který se asi budou chtít prát proč je fotka zepředu..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:14 Hostmir – ..
Fotka k příspěvku a tady je ještě jedna fotka..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:13 Hostmir – Nemoc skalary
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit, mám problém se skalárou. Na čele jí vyrašil malý hrbolek s bílou špičkou, vypadá to jako "jebák":-) ... bohužel není moc fotogenická, takže to na fotkách nejde moc dobře vidět, ale snad mi někdo dokážete poradit:-) nechová se jako nemocná, žere normálně, loví, je čilá a vše je ok. Ze začátku to byl jen malý hrbolek a pak se náhle zvětšil a špička zbělala.
Děkuju za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:35 Nelly – Re: JuraS
Tomu se říká provizorní řešení do pondělí než přijde výplata =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:31 JuraS – Re: Nelly
no když se ptáš na to jestli by stačila lampička ze stolu..co si o tom pak máme myslet ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:29 Nelly – Re: JuraS
Hele tohle není moje první akvárko =) Jen to sou první skaláry a jedna z nich se chovala divně tak mně to trochu vylekalo =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:18 Muž Yirka [9118] – Re: Nelly
Jaké jsou parametry vody, jak děláš údržbu? Co testy na NO2, NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:16 JuraS – Re: Nelly
než všechno 1000x omílané znovu opakovat co tak si přečíst třeba tohle...
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
a vůbec se inspirovat tady rybicky.net/rady/
nevím jak to jinak popsat..koupit si letadlo a když ne neodlepím od země tak nadávat, že má špatný motor ? nebo teprve potom číst že bych měl startovat z pevné rovné plochy a ne z parkoviště na sídlišti...či jak to slušně popsat jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:34 Nelly – Re: romant
Mno dejme tomu než pořídim osvětlení by na pár dnů mohla stačít lampička třeba ne?......taková ta Uv nevim co....prostě kancelářská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:30 R Muž romant [27982] – Re: Nelly
Než půjdeš kupovat ty kytky, tak si opravdu pořiď nějaký osvětlení, jinak ty peníze za rostliny vyhodíš. Mrkni v inzerci, každou chvilku tam někdo prodává nějaký osvětlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:28 Nelly – Re: kortezhugo
tak myslim si že přímo zboku to nebude :) okna mám za akvárkem, takže by mělo svítit spíš zhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:27 Muž kortezhugo [983]
JuraS napsal: proč v každé knížce o akvaristice je psáno, že by na akva nemělo z boku svítit přímé denní světlo ???

...ono to treba "upresnit" - denne svetlo nie je problem...
...problem je ked tam svieti priamo Slnko z boku...
...ale to dufam nebude tento "pripad"... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:21 Nelly – Re: JuraS
BTW v jedný knížce o akvaristice jsem četla že není nutný osvětlení zářivkou když člověk zkusí využít klasickýho denního světla-že to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:20 Nelly – Re: JuraS
Jsou na to tak zvyklý už od května, takže si nemyslim že by to bylo světlem, navíc nemaj šok z náhlýho rosvícení nebo tak něco, jelikož žaluzie na noc nezatahuju, takže jak se rozednívá, tak se rozednívá....stejně jako v přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:16 JuraS
Z čeho se asi lekl ? no mě by taky asi za chvíli jeBBalo kdyby slunce svítilo z boku a ne z hora jak jsem od svých předků pár tisíc let zvyklý...proč se asi dává světlo nahoru nad akva a proč v každé knížce o akvaristice je psáno, že by na akva nemělo z boku svítit přímé denní světlo ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:16 Nelly – Re: Deathbull
myslela jsem si že to je jedno jaký má člověk dno :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:11 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Nelly
Ještě si zkontroluj jestli ti v noci nepadá teplota na nějakou špatnou hodnotu a pořiď si osvětlení jinak ten nákup kytek bude tak nějak k ničemu, světlé dno rybám na pohodě také nepřidá...a časem jim bude akvárium nízké. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:04 Nelly – Re: kortezhugo
Tak moc děkuju já skočim odpoledne do zverimexu a nějaký tam nakoupim, doufám že rybka bude v pořádku :( tohle jsem u nich fakt ještě nikdy neviděla a dost mně to děsí.....mám je už od května, pořídila jsem si je k narozkám....krunýřovce mám měsíc, ale nijak na něj nereagujou....akorát teda se občas stane že ta druhá skalára (ta která je momentálně zdravá) se mu občas pokouší ukrást jídlo =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
...tiez tam nic "zle" nevidim...
okrem stresu-"strachu" v ociach...ale mozno je to len fotom...
krunýřovci...pravdepodobne nebudu problem...
ale ako pise romant...rastliny pridaj - oni sa obcas tiez radi "schovaju"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:56 Nelly – Re: romant
Myslíš že by jim mohl vadit? A čím? Mám ho asi tak nějak od poloviny srpna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:53 R Muž romant [27982] – Re: Nelly
Něco vyššího, třeba nějakou valisnerku, nebo nějakou stonovku. Ještě k tomu krunýřovci, to, že si jich nevšímá, ještě neznamená, že jim nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:49 Nelly – Re: romant
Ale ten krunýřovec si jich vůbec nevšímá :( na rostlinky se chystám ale ještě nevím jaký by se tam hodily :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:48 Nelly – Re: Nelly
Focený to je včera a žádný vzhledový změny na něm nepozoruju (jako že by měl něco na tělíčku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:48 R Muž romant [27982] – Re: Nelly
Tak podle mě jsou opravdu stresovaný z toho prostoru. Je to prázdný. Přidej tam další rostliny. Celkově je takováhle nádrž pro skaláry a krunýřovce, kterej ještě naroste nevhodná. Když už, tak bych tam nechal jenom ty skaláry a toho krunýřovce dal pryč. V malým prostoru je pak může stresovat i maličkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:46 Nelly – Re: kortezhugo
toho co je vpravo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
Fotka k příspěvku ...a kereho to "klepe"???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:39 Nelly – Re: Nelly
Tak tu prezentaci už mám hotovou i s fotkama - ty ryby tam sou vyfocený všecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:36 Nelly – Re: Nelly
jo a ten krunýřovec je asi velkoploutvej....nebo mu je aspoń hodně podobnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:36 Nelly – Re: romant
Skaláry maj tak 7-8 i s těma všema plouvema, krunýřovec má 9 cm........akvárko je dlouhý 80cm, vysoký 50 cm a hloubka je 30 cm.....kdyžtak už si dělám prezentaci nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:24 R Muž romant [27982] – Re: Nelly
Jaký jsou rozměry toho akvárka? A jak jsou ty ryby velký? A ten krunýřovec, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:21 Nelly – Re: romant
nene jen dvě ty skaláry a jeden krunýřovec jinak nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:15 R Muž romant [27982] – Re: Nelly
Jak už jsem psal, něco ho stresuje. Jiný ryby než píšeš v akva nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:15 JuraS – Re: Nelly
doplň svoje údaje o profil akva..je to jako kdybys zavolala doktorovi a do sluchátka "..pane doktore, tady jak si ukazuju tady mě píchá..co si na to mám dát...?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:13 Nelly – Re: JuraS
To je zajímavý....a čím by se mohl otrávit?Druhá skalára i krunýřovec sou uplně v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:12 JuraS – Re: Nelly
tipuji...otrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:08 Nelly – Re: Nelly
Tak to dělal znova, zase ty prudký trhaný pohyby a dokonce narazil do teploměru až to cinklo, potom plaval jakoby skoro na boku pusinkou u hladiny a měl staženou ocasní ploutvičku, ale nic nedělal (nelapal po vzduchu nebo tak něco). Te´d zase vypadá normálně. Já tomu nerozumim :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:31 Nelly – Re: Nelly
Lidi fakt to nemůže bejt nějaká nemoc?......asi už začínám bejt paranoidní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:17 Nelly – Re: vlacek
Tyjo tak já nevim ta ryba se zas chová uplně normálně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:11 Muž vlacek [402] – Re: Nelly
Zdravim, zrovna vcera vecer jsem pozoroval evelmi rychle trhave pohyby u svych rybicek (boraras maculatus a corydoras hastatus). Jako kdyby se chtely neceho zbavit nebo co. Obcas se take otrou o listy a kameny. Nikdy predtim jsem to nevidel. Behem toho take velmi rychle pohybuji skrelemi. Po chvili jsou zase v klidu, az moc. Muj tip je ze bud si vzaly moc velke sousto, nebo mi v akvarku neco radi, treba zabrohlisti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
"ale ta moje se mrskala ještě víc"
...ved aj tie moje - ale len ked "idu" bojovat...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1401