Mražené krmivo
0 10.12.2016 16:05 miromigo – Mražené nítěnky
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s mraženýma nítěnkama? Četla jsem, že nejsou vhodné pro Krunýřovce, přitom jsou doporučované pro všechny sumcovité ryby a ryby dna.
Jak často s nimi krmit?
Koupila jsem je teď poprvé a rybkám hned zachutnaly.
Za odpovědi předem děkuji.
Starší reakce
fúú vdaka za info. ja som to veselo daval aj na druhý den, hoci to uz bolo kapanek zakalene,a zacalo pachnut..tak ale chutilo im to aj tak. ok budem to robit jednorazovo.
pokym nezacnu kysnut,plesniet....viac ako pár hodín(1-2)by som to nenechával->rozmrazit len potrebne mnozstvo a a vsetko naliat do akva
0 07.01.2016 21:49 neon – doba použitia mrazeneho kmiva
ako dlha je doba spotreby, po rozmrazeni jednej kocky napr artemie? kocku v pohari roztopim, par krat preplachnem a potom cez striekacku podavam do akvarka. kolko dni mozem mat v pohari takto rozmrazene artemie??
diik
Starší reakce
na množstvo musiš prísť sám- tak aby sa ryby nakrmili...maš tam mlade cichlidy, tak aby nehladovali....ale na druhu stranu ak viac krmiš musíš viac času venovať udržbe akvaria, ale to je snaď jasné
a kľudne doplň o mrazenu artemiu, ta je asi najbezpečnejšia čo sa chorôb týka...
Jj tak to praktizujem zatial a zeru mi vsetko. To preplachnutie dam od teraz do zabehu
vlockove krmiva mam tri druhy snazil som sa kupovat kvalitne krmiva tak nech len teraz su zdrave
dufam ze nedovleciem si nic do akvarka
Jednu denně v kombinaci, třeba se sušeným, v tom rozmraženým a propláchnutým stavu.
Kolko kociek mrazenej potravy(patentky,koretra,larvy pakomarov,dafnie)mam davat rybkam. Prve som daval asi 3 kocky na tyzden teraz som skusil kazdy den jednu vzdy nieco ine. Nieje to vela? Ked to dam do akva behom pol minuty mozno aj skor je to zozrate. Inak prve som to hadzal cele teraz prve rozmrazim vo vode z akva. A po precitani par prispevkov to budem asi aj premyvat.
dik za radu
Starší reakce
Bude, vyhodit .... rozmrznutí a znovu zmražení je pro veškerý mražený krmení konečná
ahojte.... dotaz: včera odpoledne jsem zapomněl mražené patentky na stole, přišel jsem na to až byly rozmrzlé. Dal jsem je zmrazit, ale dnes mám pocit, že divně smrdí... nebude to problém pro ryby?
Starší reakce
díky za typ. Něco jsem si o nich přečetl, tak je otestuju
Místo nitěněk jsou lepší patentky (třeba červené). Nitěnky jsou moc tučné. A doporučuju ještě Dafnie nebo cyclop, tyto krmiva mají větší podíl rostlinné složky.
Co se týče sušeného, tak nejlepší krmiva má podle mě Sera. Najdi si od nich něco vhodného pro tvoje ryby, já krmím Sera Diskus a to je dobré hlavně pro cichlidy.
0 29.04.2015 21:25 blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky. Krmil bych koretrou a artémií.
Z mého pohledu dvě nejlepší krmiva
.
čím je teda krmit? Vločky mám jako doplněk stravy a jako "hlavní chod" co jim dávat? Patentky?
Doporučil bych nedávat ty mražený nítěnky.
tak to jsem našel taky ale šlo mě spíš o radu v tom, kdo má v těchto druzích praxi, ne o odkaz. To bych si jich tu mohl dát i 5
Mám na vás dotaz. Mám v akváriu parmičky mechové a duhové, gold molly, tetru měděnou. Dávám jim vločky tropical basic a mražené nitěnky. Doporučil by jste mě někdo i něco jiného pro zpestření potravy. Díky
Starší reakce
radim napsal: ahoj dá se za dietní žrádlo považovat gammarus? Dá, ryby ho převážně žerou z nouze...
Teda v podobě v jaké se prodává, si na něj ryby zvykají dost dlouho, pokud vůbec. Kdesi jsem nafasoval pytel tohoto zázraku... Nakonec jsem ho raději umlel a přimíchal do směsí...
Mas tlusty ryby? Potrebuji drzet dietu?
Ahoj, mozna bych se nemel vubec ucastnit, ale co to je gammarus?
0 11.04.2015 23:25 radim – gammarus
ahoj
dá se za dietní žrádlo považovat gammarus?
Starší reakce
Tak abych uklidnil vody, žádná patentka, po bližším prozkoumání a úporném hledání na netu se bude asi jednat o šidélko, zavlečené s rostlinami. Takže krmivo je v cajku, no a já mám z těchto hostů strašnou radost...
Starší reakce
to bude spíš něco z těch rostlin
Díky všem za názory, zkoušel jsem to vyfotit, ale není tam nic vidět. Akva mám založený od listopadu a od té doby jsem tam nic nepřidával. Před 2-3 týdny jsem poprvé použil mraženou potravu (výrobce Happy Food, dovozce Vitacraft), předtím jen vločky. Teď po návratu z dovolené jsem objevil kopulující jedince na přívodu k topení a asi 2-3 bezkřídlá stadia na kameni. Nevím, kde by se teď v zimě tam co vzalo... Ještě budu pátrat, co jiného by to mohlo být.
Ještě podotknu, že písek a kameny jsou sice z místního potoka, ale vše převařeno, minimálně 30minut varu. Voda je z vodovodu. Teplota vody 24, spíše měkčí. Jedině, že bych si larvy resp. vajíčka toho hmyzu zatáhl s rostlinami (firma DAHO) (stejně jako plže, které vyhazuju denně), to je taky možnost.
Jo ták, ta byla tuzemská... no tak to ano. To by možné bylo. Nejen u patentky...Ty komerční patentky jsou inostranci a u těch bych to spíš vyloučil...
Našel jsem živou dospělou patentku při krmení zmrazeným cyklopem. Docela jsem se lekl kde se vzala.
S ohledem na to, že se mrazí už téměř neživotaschopné larvy, je to vééééélmi nepravděpodobné...
Nebývá to často, ale možné to je...
Asi se mi budete smát, ale přesto se zeptám: Může mražená patentka, která unikla sekáčku a sežrání "obživnout" a vylíhnout se? Pokud ano, za jak dlouho? Dost by mě zajímalo, co to tam mám za hmyz, podle obrázků to vypadá na pakomára...
Díky, Zdeněk
Starší reakce
Podle mě je to o střevní mikroflóře, která je u terčovců trošku jiná než u dalších cichlid a tak to přitopení je právě cestou, jak se s tím vypořádat a nabízený krmení v podobě oné srdcové svaloviny efektivně strávit a ne se požitím tohoto krmiva trávit.
Libore, nebude tady právě problém v těch, řekněme (ne)běžných cihlidách, tedy v těch terčovcích a jejich o kapku jiným metabolismu než u ostatních cichlid?
vaaclav napsal: Odbíháš od tématu, dotaz byl od někoho kdo má ve společenské nádrži několik terčovců. Z doslechu si pamatuji že krmení hovězím srdcem je podmíněno i vyšší teplotou v akváriu.
No nevím... v případě běžných cichlid a hovězího srdce jsem nikdy problém s teplotou neměl. Topím velmi úsporně... Ale melu velmi pečlivě obrané svalstvo a to je dost důležité. Protože ten bordel dělá opak...
Ahoj, ja krmim mrazenym, ktere do dna zapadnout muze (ne tedy masem, ale rozmelnenymi krevetkami a masem skebli), vecer prekrmuji, aby zustalo i pro nocni zrouty a cistotu udrzuji s pomoci el. odkalovace mimo hlavni ocistu akvaria. Obcas dno trochu projedu pres tyden bez vymeny vody, abych z neho dostal co tam zapadne. Je to take jedno z reseni.
No Hozi komerční jsem snad zkoušel jen to s astáčem a pak jsem se rychle vrátil k řezničině...
romant napsal: Tak bych chlapci řekl, že se zde poktávají názory lidí kteří nějakou tu rybárničku vlastní a na jednu stranu hledí na tu co největší efektivitu a na druhou je moc nezajímá jak to dopadne s vodou, protože se stejně mění skoro denně.
No spíš denně než skoro denně
Krmit čímkoliv, co bude zapadávat do dna je problém, tedy problém je jak to z toho dna efektivně dostávat. Problémy teprve příjdou, platíš daň za svojí nedočkavost, nejsi sám, bohužel. Krmil bych jenom tak, aby na dno nic nedopadalo(ryby dna krmit odpovídajícím krmivem) a klidně 2x denně, tak aby na dno, do dna padalo už jenom zpracovaný krmení v podobě rybích výkalů a tudíž bych se v současné fázi uchýlil pouze ke krmení granulema, abych minimalizoval odpadní látky, kterých bude z granulí méně než z masa.
patentka, artemka a všichni možní komáři nejsou problém
Děkuji za rady všem.
Takže do výměny dna ( jemnější zrnitosti ) přestávám krmit srdcem, už jsem problémů dosti.
Krmit mraženými artemiemi a podobnými už není cesta k problémům? To můžu?
díky
Já jenom doplním, že krmit srdcem v tazatelově nádrži je cesta k průseru a to přímočará. Nízká teplota(vzath k metabolismu ryb) a dno, kam to bude bááječně zapadávat a bude se to z něho blbě dolovat a v kombinaci se "stářím" nádrže to přímo volá po problému.
Odbíháš od tématu, dotaz byl od někoho kdo má ve společenské nádrži několik terčovců. Z doslechu si pamatuji že krmení hovězím srdcem je podmíněno i vyšší teplotou v akváriu.
Tak jako měsíční amatér, který čte pozorně fóra a zejména tady diskusi, tak k tomu přistoupím asi takto:
- budu krmit masem 2-3*týdně a po hodině odkalím, kvůli otravě - stejně kvůli čerstvě založenému akvu to dělám častěji ( 2*týdně 50 litrů (dno) a 1*týdně 1/3 )
- maso, kde je barvivo ( Red discus ) nebudu proplachovat, budu ho aplikovat ve zmraženém stavu pomalým vsouváním do vody ( barvivo zůstane )
- hovězí srdce budu předem proplachovat
- artemie a larvy asi taky můžu proplachovat, ale ty se nebudou kazit že? -není to maso
- večer jenom granulky nebo vločky
- po dobu dovolené mám zajištěné krmení 1*denně suchou potravou, jelikož se nebude odkalovat ( letos hory 5 dnů )
- po dobu delší dovolené ( v únoru 3 týdny ) to už bude akva zajeté také krmení 1*denně-kde budu razit názor "hladová ryba=zdravá ryba", prý vydrží bez žrádla i 14 dnů, takže by to mělo být ok
děkuji za všechny názory na mé závěry
Ono dost záleží na typu ryby a způsobu chovu Václave. Věřím že ty bys s tím vůbec nekrmil, protože krmíš pár malých čudel a nemáš žádné limity...Pokud bys dělal velké cichlidy na chov, tak bys zpíval jinou.
A teď ještě k tomu proplachování, to se tě netýká...už to tu bylo řečeno, že je to kravina a já ještě dodám, že míchám srdce s pampeliškou, mátou a česnekem...Strouhám. Umíte si vy propírači představit, jak by to dopadlo, kdyby se tato směs propírala?
Analýzou a úsudkem.
Každý by si mněl svůj názor umět obhájit proč ano, nebo ne.
Nerozmíchávat ve vodě nastrouhané srdce , protože dochází k jeho vyluhování i znehodnocení a ryby dostanou, už jen zbylý "balast".
Výluh a zbytky masa se v akvarijní vodě rychle rozkládají a otráví ryby. Proto odkalení a výměna vody.
Já bych tím vůbec nekrmil.
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 25
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33965x