Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 13:57 Muž Bammaboy [0]
jee, Ďakujem moc za radu, rozmýšľal som o dafniách, nítenkách, čiernych larvách ale stejne to ostane na tom čo budú mať :-) dúfam že sa mi toho podarí zohnať čo najviac :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:40 dodmo – Re: Bammaboy
Poradím ještě cyklop,dafnie,kuřecí srdce,špenát,nitenky a hlavně černé komáří larvy to je nejlepší budič! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:23 Muž Bammaboy [0]
nene, mám ešte koretry a za týždeň pôjdem pozrieť ďalšie len teraz mali len tieto dve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:22 Muž Yirka [9123] – Re: Bammaboy
Mraženým krmím obden, ne však pouze patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 07:18 Muž Bammaboy [0]
a ešte, je dobré keď im to budem dávať cca. každý druhý deň alebo len tak 2x do týždňa? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 06:45 Muž Bammaboy [0]
Ďakujem moc za odpovede potlesk :-) prvýkrát som to neodhadol ale teraz už si rozmrazím menej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:33 vevrk – cyklop
Ahojda, dnes jsem si pořídila rybky, tak prosím o shovívavost vzhledem k mému dotazu, možná je hloupej.. Dočetla jsem se, že je můžu krmit naupliema (rozumím larvama) cyklopu. Je to to stejný, jako se prodává zamraženej balíček s názvem cyklop, nebo už to nejsou larvy? Jde mi o to, že ty rybky jsou fakt maličký (a asi tak už zůstanou), tak abych nekoupila něco, co nebudou schopný spapat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yirka
Pod to, co napsal Yirka bych se podepsal, dělám to přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:19 Muž Yirka [9123] – Re: Bammaboy
Já bych to viděl takto:
1/ Po rozmrazení a propláchnutí co nejdříve zkrmit, jinak se začne kazit
2/ Pár spadených larviček vodu nezkazí, je to tak chutné krmivo že se o ně i na dně někdo postará
3/ Během pár minut by měly zmizet v rybích tlamkách, musíš se naučit krmit tak akorát
4/ Zpátky bych nemrazil, jednou rozmrazené maso taky nedáváš zpět do mrazáku. Je třeba odhadnout množství viz bod 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 20:07 Muž Bammaboy [0]
to mi tu nikto neodpovie? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 17:51 Muž Bammaboy [0]
EDIT: 4. Keď ich rozmrazím moc dá sa to ešte zamraziť? popr. čo stým? vyhodiť? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 17:38 Muž Bammaboy [0] – otázky
ahojte, mal by som pár otázok ohľadom mrazeného krmiva
1. Ako dlho môže byť rozmrazené krmivo napr. na drese kým im ho podám? hmm
2. Čo keď nejaké tie patenky spadnú na dno neskazí to vodu? (používám krmítko)
3. Za aký čas to majú zjesť aby som náhodou neprekŕmil? :-O

Vopred Ďakujem za odpovede :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:28 Muž Bammaboy [0]
ahojte, viem že trochu off-topic otázka, ale neviete kde by sa na SK dalo na nete napr. e-shop kúpiť buď mrazené (dosť nepravdepodobné v e-shope) alebo sušené takéto krmivo? pretože som našiel len nejaké tie patentky a inak nič. Dík za odpoveď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:22 Vendelin – Re: Aleš
Muzu doporucit krmivo Aquamaster, malo bince, hodne "masa". Pokud to chces jenom vyzkouset kup si blister Kombo-6 (100g, 30 kostek krmeni od 6-ti druhu: bila, cerna a cervena komari larva, mysis, dafnie, artemie), uvidis co nejvic tvym rybam vyhovuje. Cena je nekde okolo 35 kc za baleni, nove je ted maji i v Pet Shopech.

Nejradeji krmim prave cervenou komari larvou (patentkou) a artemii, malo bince - nespini vodu, neplavou. Padaji krasne po kusech dolu. Vetsinou ani dopadnout nestihnou :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:56 Žena Amy01 [39]
Ja som skúšala zatial len mrazené dafnie, idú sa potrhať za nimi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:48 Muž jajaapaja [174] – Re: Aleš
Já dávám vše mražený co se prodává.Sám zamražuju rybý jikry a vodní blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:41 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Leon
Tak to musíš krmit blbě, zřejmě dáváš moc, nebo špatně artémku proplachuješ při rozmrazení. Vodu by rozhodně kalit neměla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Když už píšeš o srdci,tak bys měl napsat i to,že se musí pořádně zbavit tučných částí a odblanit.Takto lze podávat jen čistou svalovinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:31 Muž metal [96] - Cichlidy – re.leon
surove h.srdce das zamrazit.potom ho na struhadle nastruhas ,pockas 5.minut aby rozmrzlo a mozes podavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:31 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Leon
Copak se rybám potrava vaří? ;-)
S oblibou krmím pangasem, samozřejmě syrovým.
(smažit jim ho fakt nehodlám)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2009 17:24 Muž Onys [9]
ja používám nitěnky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:08 fidel
To jsem si nevšiml,ale určitě lepší než patentky a nítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:20 Leon
No artemii bych moc nedoporucoval strasne mi kali vodu a jinak se chci spis zeptat hovezi srdce uz je ke zkrmeni nebo je syrovy a musi se jeste varit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:09 Muž Yirka [9123] – Re: Aleš
S černou komáří larvou mám velmi dobré zkušenosti, ryby ji rády a bodeš to mít i pod kontrolou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:05 Aleš
A co třeba krmiva jako Glass Worms nebo Black mosquito larve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:23 Mrakoplash
Na Rychnovské výstavě v loňském roce, jsem si vzal na zkoušku mražené artémie a cyclop. Oboje od Aquamaster. Rybkám to chutná, artémie jsou zamraženy dospělé a je u některých vidět "vajíčka".
Rozhodně když budu kupovat další, tak zase od téhle firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:17 Aleš – Re: Mato00
Mražené nítěnky jsem zkoušel, ale jsem z nich rozpačitý. Po rozmražení je z nich takový vybledlý sajrajt (oproti živým nítěnkám), ani rybám nijak extra nechutnají. Patentky po rozmražení vypadjí mnohem lépe (prakticky stejně jako živé, pouze bez pohybu) a ryby se po nich mohou utlouct. Takže hledám co k patentkám. Zatím to dle vašich reakcí vypadá, že zkusím artémie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:01 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Na mraženou artemku si skutečně ryby musí zvyknout. Nebo alespoň u mne to tak bylo. Pak se jí ovšem nemůžou nabažit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:45 Mato00
Ja z mrazeneho pouzivam patentky, koretra, tubufix(nitenky) nikdy som z nimi problem nemal, tak neviem ako vy co stale na nich nadavate!Este potom spominanu artemiu, ale len velmi obmedzene, mne ju akosy velmi nechcu a este hov. srdce! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:08 Muž elko [30] - Sumci – Re: Aleš
myslím že úchylný nebudeš,vadí mi to samé např.u koretry.výborné krmení až na to že plave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:55 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Aleš
Jojo, rozumím ti. Určitě je lepší krmit takto, než tam hodit nekontrolované množství a zničit si vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:52 Aleš – Re: Killer88
Proč? No, mám rád krmivo pod kontrolou. Když nějaké krmivo plave delší dobu na hladině, proud z filtru jej pak nějakou dobu honí po hladině a pak často klesne ke dnu kdoví v jakém koutu akvária. Možná jsem úchylný, ale rád vidím, že ryby krmivo, sežraly. I pancéřníčkům krmím jen krmivo, které po vhození do vody padá rychle ke dnu. Můžu tak kontrolovat "krmnou plochu" a mám jistotu, že krmivo ve vodě nezahnívá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:49 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: fidel
přesně tak, ale to moje PROČ, bylo jako proč se ptá, né jako otázka proč nestihne dopadnout... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:46 fidel
Padá ke dnu,ale nedopadne protože je sežrána dřive než se na dno dostane. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2009 13:43 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Klesá ke dnu, ale u mě to nestihne :-D proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:39 Aleš – Re: Killer88
Jak se chová mražená artémie po rozmrazení a hození do vody? Plave nebo klesá ke dnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:22 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Mraženou artémií rozhodně nepohrdnou. A máš tam největší jistotu, že si do nádrže nezavlečeš nějaké svinstvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:07 Aleš – Mražené krmivo - co používate?
Uvažuji, jaké mražené krmivo, kromě patentek, používat. Aby měli rybky pestřejší stravu. Jaké mražené krmivo se vám osvědčilo a doporučili byste je pro běžné osazenstvo společenské nádrže (skaláry, neonky, dania, mečovky, čichavci, pancéřníčci)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:23 Vendelin – Re: švíco
Co poprosit na koleji souseda ? 2 dny vydrzi v lednici, nebo te termosce - 2x tydne zajit za sousedem zase neni takovy problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:07 švíco – Re: včelař
Jo kdybych to mohl dát pod kuře, tak sem nepíšu :) Ale zkusím to ještě bez těch novin a budu doufat že to zabere. Dělal jsem test jak dlouho vydrží samotný led v termosce v lednici a bylo to něco kolem týdnu, pak to bylo z poloviny plné vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:04 Muž včelař [44] – Re: švíco
Noviny působí jako izolace! Když v termosce tak bez novin! A jak píše Ninco veknu je dostatečná zima aspoň u nas ;-) 4 dny by to mělo pod 0°C vydržet. Ale nejlepe bych to strčil do maražáku pod kuře smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 10:02 švíco – Re: chicko
Já mám dost velký obavy z různých nemocí ze živého krmiva. Z mraženého toho asi tolik nehrozí... :-O Ale díky za námět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:59 Muž chicko [124]
A co to vzít z druhého konce - koupit si patentky živé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:51 švíco – Re: Ninco
To mě taky napadlo.... už je to za oknem. Ale já bych potřeboval nějaký fígl pro dlouhodobé použití.
O víkendu nabrat doma z mrazáku a přes týden jinde využívat. Jde mi o to že mám na koleji lednici bez mrazáku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:48 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
Neni ted nahodou venku dostatecna zima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:46 švíco – Mražené krmení bez mrazáku
Ahoj, řeším menší problém. Potřebuji udržet mražené krmivo co njedéle ve zmrzlém stavu bez možnosti použít mrazák. Zkusil jsem použít termosku plnou ledu. Kostky patentek jsem obalil novinami a do termosky vložil. Druhý den jsem na kouknul a led byl pořád pěkně zmrzlý, bez vody...ale patentky v novinách byly rozmražené. Nemám možnost to teď zkoušet bez novin.
Nemá někdo nějaký nápad jak to vyřešit? Potřebuji aby to vydrželo použitelné cca 4-5 dní. stačí když budou patentky v těplotě kolem 0 st. nebo se pak začnou kazit? díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2009 19:59 Muž Filip980 [398] - Rostliny
já je uchovávám v mrazáku mezi jídlem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:05 vitek38
já je dávám na balkón.. zvlášť v létě když praží slunko ... pak stači ty ledové kostky nalámat a hodit do AQ :-D...Jinak mám něco taky v mražáku ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:28 Žena Eliška [38]
To jsem asi divná ženská, ale mě patentky ani jiná havěť v mrazáku nevadí. U rodičů byli v mrazáku myši a kobylky, teď tam mám červíky pro ryby. A manžela jsem si naučila to poznat, aby mi to nepřidal do snídaně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:15 MirkaP – Re: ativ
Taky v mrazáku. Ve dvou sáčkách a na tom vnějším je na bílé cedulce černým fixem napsáno PRO RYBY (jistota je jistota smich )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=1001