Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 16:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy
No,nitěnkami snad raději vůbec nekrmit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 16:28 Muž danrycka [56]
nítěnky raději živé, jinak z nich bude opravdu břečka :) znovuzmrazování není novinka, je to ale rychlejší a pohodlnější než promývat každý dílek zvlášť :-) toho bordelu je tam fakt hodně :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:17 Muž Jurasek [137] – Re: Toony
Bude to bezpečnější, ale chce to zmrazit prudce. Nicméně z nitěnek potom zbude jen taková nevábná kaše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:05 Toony
Ja jak to koupím tak to dám do akva pulku kostky a ryby to rošrotujou během chvilky. pro mě docela novinka rozmrazit, proplachnout a pak zase zamrazit. asi to tak udělám, páč, když vidím vjakým stavu mi prodávají v akvaristikách živý žrádlo, tak na to asi něco bude.Myslíte, že když zamrazím nitěnky, tak zabiju zamražením i případné nemoci?podle mě ano.Co vy na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:57 Muž jajaapaja [174] – Re: jaa
Já to dávám do malého sítka na chytání ryb.Nebo do kousku záclony a zavěsím na boční sklo.Ryby si to vytahají.A tak jak je to zmrzlé.Ve vodě to roztaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:41 Muž Byk1984 [2]
Ja rozdelim kocku na polovicu a jednu pulku hodim do akva.Do minuty sa mi to zacne rozpadat a rybky su s toho velmi nadsene.Nestihne to ani spadnut na dno a uz to nieje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:02 Muž danrycka [56] – Re: jaa
nejlepší je nechat kousek rozmrazit, propláchnout od nečistot a po dávkách skrmit. já to ale dělám tak že celou "čokoládu" po zakoupení rozmrazím, promyju vodou, dám do sáčku na led čímž si určím i koncentraci potravy a znova zamrazím. pak jen vyloupnu pecku, vhodím do vody a rybky si pošmáknou :-) je to jednodušší než pokaždé jednotlivé dávky rozmrazovat a proplachovat zvlášť :-) navíc se skrmí všechno a nezůstávají zbytky na dně ano pozor ale u velkých ryb které by mohly celou kostku krmiva spolknout naráz no pak je bezpečnější krmit rozmraženým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 13:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: jaa
Nechat rozpustit,propláchnout,eventuálně napustit vitamíny,nebo léčivy a zkrmit nejlépe do 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 13:50 Muž jaa [5] – mrazene krmivo
zdravim, chcel by som sa spitat taky "detajl"
ako krmit s mazenym krmivom (cervicky a ine potvorky v kockach). Najlepsie je asi do nejakeho krmitka. Ale mam to tam dat tak ako to vytiahnem z mrazaku (kocku ladu) alebo mimi akva rozmrazit a potom davkovat alebo este nejako inak upravovat? a co trvanlivost?kolko to vydrzi po rozmrazeny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 08:45 Muž romi [7]
stare cajove sitko - preplachnem pod vodou a krmim postupne pinzetou. dafnie su male, je ich dost, aby ich stihli ryby pozbierat.
krevetam to mozes hodit rovno po premyti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 07:13 Muž Yirka [9118] – Re: kvang1
Taky dávám do vody rozmrazím a propláchnu. Že by mi však nějaká patentka obživla a rozhýbala se,to jsem si ještě nevšiml. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 03:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Já to dávám v jemné síťce na rybičky pod vodovod. Taje to rychle a odplaví se nečistoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 23:19 jirkaa – Re: Ja
dám do kelímku s vodou a po rozmražení scedím nebo alespon sleju(cyklop).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 22:02 kvang1 – Re: Ja
rozmrazit a dat zvlast do vody...pockat az se rozhybou a pak hodit.....
:-P :-D nene rozbal a hod.....a oni se dal postaraji..... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:52 Muž Patris [1]
Hodit do vody :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:42 Ja – Skrmovanie mrazeného krmiva
Dnes som kúpila pre krevetky heteropoda sp. Yellow heteropoda sp. Yellow mrazené dafnie...
Mám otázku,koľko a ako skrmovať (najprv rozmraziť alebo hodiť do vody?).
DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 17:43 sir162
nejlepsi jsou na to co spadne na dno ancitrusy nebo labeo červenoocasé palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 12:12 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Terka
cervene pakomari larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 12:01 Terka – Patentky
Co to josu ty patentky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:55 Niky – Re: Nobody
Můžu jen potvrdit, už bych do akva nikdy jen tak zmrzlou kostku nehodila po špatných zkušenostech :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 21:33 Nobody
Mražené naházím do menších kbelíků,přidám vodu a hypermangan,po hodince propláchnu a krmím.
Ono i mražené obsahuje spoustu potvůrek,které se mrazem nezničí a po pár dnech nebude mít chovatel radost z nemoci v akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:10 Muž Yirka [9118] – Re: SAA
Bral jsem patentky ze dvou zdrojů a rozdíl byl opravdu zřetelný. Nějak mě těch 5 min navíc nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:07 Muž SAA [9] – Re: Yirka
No pro zisk se mi to zdá docela nereálné... Věnuju se akvaristice jako koníčkář, ale přece jen mám víc nádrží, než je obvytklé:). Nicméně jsem neproplachoval ani když jsem měl jedinou nádrž. Nezdá se mi, že by mražené obsahovalo hodně nečistot. Možná jiný zdroj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:04 Muž Yirka [9118] – Re: SAA
Vůbec jsem to nemyslel ve zlém, jen je zajímavé pozorovat reakce chovatelů, kteří se věnují akvarisitice přece jen ve velkém, čili mají podobný náhled na věc. (btw: A pokud někdo chová pro zisk, nevidím na tom nic špatného) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:01 Muž SAA [9] – Re: Yirka
Yirko, co je pro tebe pěstitel? Jediné co pěstuju jsou anubiasy:). Jinak se cítím být zájmovým chovatelem, moje činnost směřuje ke sbírání jihoamerických annuálů určitých rodů a jejich rozmnožování a vystavování. Ne k zisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:39 Muž Yirka [9118] – Re: SAA
Pěstitel k pěstiteli sedá......... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 22:31 Muž navik [908] - Sumci
Tak tuhle diskuzi asi "nerozštípnu". K tématu - dafnie nerozmrazuji a házím do akvárka zmražené (stejně jako koretry a cyklop či špenát) - bez toho že bych registroval nějaký problém. Patentky, černé komáří larvy a artemku proplachuji právě kvůli pročištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 22:22 jurek – Re: SAA
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 21:46 Muž SAA [9] – Re
Nikdy nerozmrazuji. Nevím, zda to rybám "prospívá", nicméně jim to rozhodně neškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 21:03 Muž Přéma [23] - Amerika
Každopádně rozmarzuji,někdy přímo teplou vodou v sítku,to trvá asi dvě minuty,někdy to nechám v tom sítku rozmrazit samo a pak to propláchnu,viz. : www.premovoakvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:53 jurek – Re: Yirka
To máte pravdu,člověk který má jedno či dvě akva si může s tím krmením hrát,ale tazatel se ptal pouze na zkušenosti s rozmrazováním,potažmo nerozmrazováním krmiva.
Já jen napsal svou zkušenost,která však nemusí být v rozporu s Vaším tvrzením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:48 Muž Yirka [9118] – Re: jurek
Já chápu postup majitele pěstírny,kde se s nějakými neidentifikovatelnými ztrátami počítá, za otázkou je však je třeba vidět majitele 1-2 nádrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 19:43 jurek – Re: Yirka
Rozmrazením a propláchnutím se zajisté nic nezkazí,ale když krmím,trvá mi to asi 40min a dávám rúzné druhy krmiva,takže každá ušetřená minuta dobrá ano .Krmím tak již nějaký rok a zatím jsem nepozoroval sebemenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:17 Muž Yirka [9118] – Re: jurek
Nekupuji taky žádné "bláto", ale zkusils někdy rozmrazit propláchnout a podívat se co ti zbyde na sítku. Jinak si také myslím, že přímá konzumace z mražené kostky rybkám neprospívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:11 jurek – Re: Yirka
No,já také nerozmrazuji a dávám rovnou rybám,ale kupuju jen ověřené mražené krmení,žádné bláto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:05 Muž Yirka [9118] – Re: kiks
Já tedy KAŽDÉ mražené krmivo rozmrazuji a některé důkladně propaláchnu než ho dám ke konzumaci. Mám totiž špatnou zkušenost s mraženými nepranými patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:37 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: kiks
Klidně můžeš hodit kostku přímo do akvária. Dělám to také tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:36 kiks – mražené dafnie-nejdříve rozmrazit?
ahoj chci se zeptat zda je nutné dafnie před podání rybám nejdříve rozmrazit a poté teprve dávkovat rybám nebo je tam mužu hodit až rozmrznou v akva sami?dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:47 Polux – Re: krysikmouse
Nebo zkus vyrazit nachytat na louku kobilky :-D Normalne jim utrhej nohy a vsechno co by se jim mohlo zpricit v krku pak to zpar vrelou vodou a zkus stim krmit co ti zbyde si zamraz :-D Mohla by to byt slusna proteinova bomba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:35 Polux – Re: krysikmouse
To jsem fakt nevedel no ja radsi dam prednost srdci od reznika :-) Se snim znam tak vim ze to cerstve.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:32 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
jojo takhle jak patentky a jsou tam vyfocený terčovci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:30 Polux – Re: krysikmouse
Jak rikam artemky jsem lihnul no po vylihnuti je to velky asi jak spendlikova hlavicka mozna mensi :-) Srdce prodavj takle v kostkach ? No pane to jsem ani nevedel ja srdce kupuju normal u reznika pak si ho namelu a proplachnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:24 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
joj osrdce maj taky rááádi . koupil jsem jim to mražný přímo pro terčovce :-) meli to v akvaristice v kostkách jako patentky :-) nevím snad čerstvě vylíhlý artemie jsou dobrý pro pulce... ale to budu ještě testovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:14 Polux – Re: krysikmouse
No tak nevim jestli todle pulec sezere neni to velke ? ja teda nevim v tedlech zebrech se neviznam.Jim davej hovezi srdce :-) ja ho davam 2x tydne Tercakum zerou me ho z ruky :-)A po tom ti rostou jako z vody + samozrejme vitaminy atd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:12 Muž krysikmouse [11] – Re: Voloďka
no jooo tak to joo :-) jenže ryby jsou na tom trochu jinak ty si doplavou nooo . ale to bys musela videt mloky :-) to je uplně jinej přístup. Oni když ucítí potravu tak lítaj jak prdlí rejděj jeden přes druhýho a po chvíli když se vyblázněj tak začnou rejdit tlamkama po dně a vybárat ty patentky, když je tam chumel patentek tak se do toho zahrytne a klepe s tím a trhá až z toho vykousne kus. Jiná věc je u žížal , ta když je na pinzetě a před ním , tak udělá takový výpad a okamžitě ji nacucne a začne polykat. ono je to dost jiné než s rybama. Ryba si to najde vždycky oni mloci jsou takoví troubelíni trochu :-) ostatně v mý nádrži je i video a myslím že tam je i krmení abys viděla o co jde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:09 Muž krysikmouse [11] – Re: Polux
no to je fakt. i když ty artemie nejsou asi to pravé ořechové jak jsem tak na to koukal. spíš to bude dobré pro pulce žebrovníků , pro dospělé už asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:06 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: krysikmouse
Ano ryby... Ale i mřenka, která normálně žije furt dole, se odváží a rejdí nahoře spolu s rybkama. A co by náhodou dopadlo na zem, je tam už připravená ancice :-) Ty máš jen v akva žebrovníky nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:05 Polux – Re: krysikmouse
Ono ty Artemie bys taky teoreticky proplachovat nemusel protoze to zije v slane vode takze by stim snad nic byt nemelo neni to naka mrcha z bahna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 00:01 Polux – Re: krysikmouse
Jednou me dosli Artemie a mel jsem v mrazaku platynko nitenek a nemel sem nako cas zajit do akvaristiky tak jsem ho cele zkrmil a taky jsem jako nemel zadnej problem ale pokad to jde tak se krmeni snima vyvaruju :-)Ale myslim ze tem tvejm jesterkam by to zas tak vadit nemuselo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 23:53 Muž krysikmouse [11] – Re: Voloďka
počkej Voloďko a co krmíš ? ryby ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=1101