Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 17:52 Muž Roger [1873]
RAP napsal: U těch blistrů může být problém s kvalitou jednotlivých balení.
Tyto malé blistry kupuji už jen z nouze.

Trochu mimo téma, ale proč jen z nouze? Já bje kupuji běžně a ani mě nenapdalo že by mohlo být něco špatně, samozřejmě kontroluji při rozmrazení opticky a čichem. Kupuji jen zooschatz či auqamaster. Měl bych se obávat? Jak to tedy řešíš ty?
Asi je to ve špatném tématu, ale když se to nakouslo nedalo mi se nezeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.04.2020 17:12 Silviebaris Re: pantovarnicek
Když sroluješ na týhle stránce dolů,tak to krasně popisuje MonterMonty,proč to rozmrazovat a proplachovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 17:04 Muž vlka [3442] Re: pantovarnicek
Odříznu kousek nožem a jak to je zmražené tak tím hned krmím, mám Patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 16:34 Muž Papik [617] Re: pantovarnicek
Nebo rozpustit v teplé vodě z vodovodu a pak v sítku chvíli proplachovat vodou studenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2020 16:22 Silviebaris Re: pantovarnicek
Ano,proplachovat pod mírnym proudem dokud se nerozpustí...Jsou mrtví... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 16:20 Muž pantovarnicek [2] Re: silviebaris
jako proplachovat tak dlouho až se celá kostka rozpustí? Oni se pak nejak hýbou nebo jsou mrtví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2020 15:50 Silviebaris Re: pantovarnicek
propláchnout pod tekoucí vodu,nedávej to zmrzlé... ;-) Já mám nato malý sítko na čaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 15:41 Muž pantovarnicek [2] – jak krmit mraženým krmivem?
Ahojte, tak jsem si koupil mraženého cyklopa (čokoládku). Jak s ním mám zacházet? celou kostku hodit do akvárka? nebo to napred nejak rozmrazit?pokud ano, tak jak nejlépe?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 11:42 Muž nekdo [353] Re: pantovarnicek
já cyklopem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2020 11:41 Žena tramtra [3202] Re: pantovarnicek
Pancéřníčkům malým dávám mražený cyklop a vířníka. Ale žerou i ostatní, když ho nakrájíš/nasekáš na malé kousky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 11:19 Muž pantovarnicek [2] – jaké krmivo pro malé ryby
Ahojte čím mraženým nebo živým byste krmili 20 ks teter ohnivých a 9 ks pancerničku malých (takže hodne malé ryby)? mám akva 49 l. A rád bych rybám prilepšil.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2020 21:37 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kawa
Propláchnuté krmivo v cedníčku přelít vodou cca 90°C a hned zchladit.Mikrowelle jde také použít,ale u obojího způsobu dát pozor a nerozvařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 19:48 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Kawa
Viem, že živý tubifex niekto dezinfikuje.Mrazené som kedysi premýval, teraz už sa mi nechce. Nekŕmim ale patentkou ani tubifexom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 10:48 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: ZDRI
No to je právě ono. Mam doma ryby co nestaly zrovna padesát korun. Opatrností neni nikdy nazbyt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2020 10:05 Muž ZDRI [1415] Re: Kawa
Ano, spousta mikroorganismů přežije mražení, přežijí i některá stádia vícebuněčných organismů). Osobně bych ale preventivní desinfekci mraženého krmiva nedělal. Jinak to ale mohou vidět ve velkochovu drahých citlivých ryb (např. terčovci), tam tomu rozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 09:42 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Yirka
Ja taky ne. Ale to není odpověď na mou otázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 09:05 Muž Yirka [9118] Re: Kawa
Za posledních 10 let jsem nikdy nedezinfikoval a nikdy jsem problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 07:56 Muž Kawasaki [2839] - Amerika – Dezinfekce krmiva
Včera jsem se dočetl, že je dobré dezinfikovat mražené krmivo hypermanganem nebo acriflavinem. Z důvodu, že zmrazení mohou přežít,bakterie,viry a jine choroboplodné zárodky. Máte někdo praktické zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 23:58 R Muž Anthrax [4739] Re: vaclav
Já to kupované nezatracuju. Třeba artemii používám pravidelně. Ale když porovnám jak vypadá mražená koretra z obchodů (zkoušel jsem různé obchody a různé výrobce) a ta co si mrazím sám, tak klidně skousnu, že můj mrazák má jen nějakých -18 °C. :-) . Na druhou stranu jsem taky u toho kupovaného žádný problém neznamenal. Ve smyslu, že bych si do akva zavlekl něco nežádoucího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 23:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anthrax
Tak já bych zas nebyl tak kritický k tomu co se prodává. Krmím s tím každý den roky a zatím vše v pořádku. To s tím domácím mražením nemusí být vždycky ten nejlepší nápad přeci jen je rozdíl zamrazovat při - 20-30 stupních než doma v mrazáku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 23:31 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Anthrax
To je taky možnost. Jen bych doplnil, že třeba patentky se musí důkladně opakovaně proprat. Piplacka,ale výplatí se. A burza je až v únoru. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 23:26 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Dinecek
Tropic Ostrava Přívoz. Dlouho jsem tam nebral,ale nikdy nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 23:26 R Muž Anthrax [4739] Re: Dinecek
Jestli se ti nechce na lov, tak jdi na burzu, kup živé a zamraž si ho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 23:08 Žena Dinecek [205] – Mražené krmivo - zdroj Ostrava
Prosím, nevíte, kde v Ostravě nakoupit mražené krmivo, které je bezpečné? Nějaký osvědčený dodavatel? Mám strach to koupit třeba v Hornbachu - nevím, kolikrát jim to rozmrzlo a tak. Jinak krmím grindalem, ale pořád se s ním krmit asi nedá :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2020 17:53 Muž vlka [3442] – mražená strava
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, hromádku mraženého krmiva si ,,čokoládka,, hezky hlídá a útočí na rybičky co se přiblíží. Patentky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 13:17 Silviebaris Re: filipslezak
Dik za info,zitra se za ní zastavim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 13:01 filipslezak Re: silviebaris
To nevím. Ale paní Lišková tam mraženým krmí, je možné, že ho bude i prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 12:57 Silviebaris Re: filipslezak
Do želvičky se asi nedostanu. A v akvaristice v U lišky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 12:39 filipslezak Re: silviebaris
Ano. A neměli ho ani ve Zlíně. Ale ve Zlíně u Želvičky mají docela velký výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 11:38 Silviebaris Re: filipslezak
A kde jsi byl v tom novým ve Starém městě?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 11:37 filipslezak Re: silviebaris
Ahoj, pokud vím, tak ho nemají. Teda aspoň ho neměli, když jsem se po něm ptal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 11:23 Silviebaris
Zdravim...Netuši někdo náhodou,jestli se dá v Super Zoo koupit mražené krmivo? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2019 19:53 R Muž romant [27982] Re: Lister
Základní orientace je v tom, že pokud se bude jednat o tzv. blistr je dobré se podívat, jak vypadá na zadní straně těch vaniček, tedy pokud jsou viditelní třeba propletení červíci v podobě např. patentek a mají pěknou sytou červenou barvu, možno zakoupit, je velký předpoklad že obsah byl zamražen za živa a nebyl podroben rozmrazovacím cyklům. Je-li ten obsah hodně zalitý ve vodě, toto nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.11.2019 08:59 R Muž Anthrax [4739] Re: Lister
Ano, možné to je. Jsou méně a více riziková krmiva. Třeba artemie nebo koretra jsou málo rizikové. Naopak já bych se vyhnul nitěnkám. Každopádně se neboj mraženým krmit.
Taky záleží na zdroji a jak krmivem bylo nakládáno. Nikdy nevíš, kolikrát to bylo rozmrazené než se to do obchodu dostalo. Proto si mrazím některá krmiva sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 08:54 Muž Lister [169] – Mražené krmení - možnost zavlečení parazitů?
Takový hloupý (paranoidní) dotaz.

Je možné do akvária zavléct nějakého škůdce pomocí mraženého krmiva - parazity, chorobu...

Nebo mráz všechny podobné potvory ničí včetně vajíček?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 09:51 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Krmím dafnii,patentkou,cyklopem,(artemkou občas protože je pro endlerky moc velká ale pro ancíka dobrá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 09:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Ancík není blbej on si krmení najde. Jakmile je krmení ve vodě okamžitě jsou venku a začnou rejdit to ale dělají i pancící a dajánky taky. Krmím poměrně hodně aby se na všechny dostalo a do 10-15 minut bylo všechno pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 07:54 Muž Jarry [1433] Re: KuBvA
Existují různé teorie a vhodnosti nebo nevhodnosti jedné, nebo druhé metody, podle mě je to celkem jedno.
Párkrát jsem četl, že rozmražené a propláchnuté nedodává do vody tolik fosforečnanů, ale nijak jsem to neověřoval. Sám teda krmení rozmražuju a proplachuju, ale spíše proto, aby se to v akváriu trochu rozneslo (a fosforečnanů mám i tak hodně:-)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 07:19 R Muž Anthrax [4739] Re: KuBvA
Čím krmíš a kolik toho dáváš? Ryby (a další živočichové) si to najdou. Vůbec bych je nepodceňoval. Pokud nepřekrmuješ, tak nevidím v rozptýlení po akva problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 07:02 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
No ale potom se ti to rozplave po celém akva ne ? Jak to mám udržet na jednom místě pro ancíka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:59 Muž vlka [3442] Re: KuBvA
Osobně dávám kusy mražených Patentek po odříznutí hned do AQ. Už rok. Zatim žádný problém. Mražené Nitěnky jsem vyhodil, je to sajrajt co akorát špiní vodu. Když si jen tak mimo téma uvědomím, jak lidi cpou pséky jenom granulama, tak je mi jich upřímně líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Pokaždé rozpustím pod tekoucí vodou. Předci jen to v čem byly zmražené nemusí být vždycky bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:08 Muž KuBvA [40]
Je pravda že mražené krmení je lepší pro ryby rozmražené ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.07.2019 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jarry
Velmi bude záležet kde nakupuješ , v krámech to mrážo většinou stojí za starou bačkoru- důvodem bude několikeré převážení, překládání kdy to může i několikrát "povolit" pak zas zamrznout a pod.
Patentkama krmím víc jak pět let . živými i mraženými -nakupuji rovnou u distributora, žádné problémy jsem s nimi nikdy nezaznamenal , snad jen jednou byly živé v žalostném stavu , ale bylo to v létě - ty vedra tomu dopomohly- tak to šlo potrubím.

Spíš než v patentkách vidím osobně problém v akvaristech, kteří většinou koupí mražené patentky v "blistrech" (bývají v akvaristikách k mání nejčastěji) s myšlenkou jak těm rybám občas daj na přilepšenou ...

Je to velký omyl , ryby které jsou od narození krmeny umělotinami plnými obilí a kdo ví čeho ještě všeho a to vše jen ve špatně stravitelné sušině ,jednoduše nemají trávící enzymy k trávení "masa" - proto pak celkem jistě příjdou zažívací potíže , vedoucí i ke smrti ryby.
Když to pro někoho možná úsměvně přirovnám ke člověku : dej zatvrzelému veganovi kousek libového masa a můžeš se vsadit že to z něj do tří hodin začne lítat horem dolem - z úplně stejného důvodu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 19:21 Muž visek [75] - Tetry
ja schanim mrazene cerne komary a koretry po pul kila.na mostecku to nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 12:04 - Re: Jarry
Nitenky, ak tak živé a patentky neskrmujem vôbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2019 11:46 Muž visek [75] - Tetry
ja koupil susene patentky a je to dobry.namocim procedim a to je rachot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2019 10:38 Muž Jarry [1433] Re: MonterMonty
Ono ani ty patentky nejsou nic extra, já už krmím jenom mysis, krill, artemie a občas černý komár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2019 19:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Prašan
Určitě s Tebou souhlasím , jakékoli mražené krmivo je nanejvýš vhodné rozmrazit a následně řádně propláchnout pod studenou vodou- za prvé vidím a cítím čím budu krmit , za druhé - v ideálních případech je krmivo zmražováno ještě živé , než to zmrzne tak se to ještě i několikrát stihne vyprázdnit (vykadit)- pak samo to co z toho "vypadlo" při neproplachování leješ rybám do chřtánu, potažmo do akvária přidáváš zbytečný odpad.
za třetí si o to zmrzlé ryby můžou dost "popálit" tlamku

To vlka : mražené nitě jsou opravdu velmi rizikové krmení ,podléhají velmi rychlému rozkladu - proto když už tak živé a velmi důkladně pročištěné - žije to v bahně -v organickém bordelu atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.07.2019 19:16 - Re: vlka
Neviem či je to naj spôsob.Ryby takto príjmajú studené krmivo a následne môžu mať zažívacie problémy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=101