Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: kjura
kjura napsal: Ahoj,
máte někdo zkušenost s mraženými patentkami a cyklopem od Aquarimex? Patentky jsou pěkně červené a nesmrdí, ale u cyklopu(buchanek) nevím, jak poznat jejich kvalitu.

S mraženým od této firmy problémy nebývají nikdy...ale co není, může být... ;-) Zase se začíná oteplovat, tak si problém můžete způsobit při převozu domů....třeba... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 09:49 Muž kjura [17] - Živorodky – Aquarimex
Ahoj,
máte někdo zkušenost s mraženými patentkami a cyklopem od Aquarimex? Patentky jsou pěkně červené a nesmrdí, ale u cyklopu(buchanek) nevím, jak poznat jejich kvalitu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 07:28 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: malyLibor
Jo taky jsem na to v Praze koukal, ale domů bych je kvůli vedru nedovez. Tak se budu muset podívat v Příbrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 00:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kubasix
Zkus pro malé pandíky vzít mražený mořský viřník. ;-) Ta mražená artemka jsou dospělé žábronožky a jsou větší než centimetr... to by asi nejelo ani dospělým pandám. Zato to neuvěřitelně chutná betám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:19 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: radim
Ty nitěnky byla taková břečka, že i když jsem vzal ty nejčervenější, tak to bylo nechutný. rozzureny
Takže jsem je vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:49 radim Re: Danila
jo jo a zrovna ty nitě jsou nejlepší příklad, když to na nich jde nejlíp poznat.
Několikrát už jsem, ale měl pěkné mr. nitěnky, ale to je jako hrát ruletu...pro ryby někdy ruskou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2014 12:50 Žena Danila [4489] - SumciRe: vaaclav
vaaclav napsal: Je to opravdu dobré krmení. Potisk je od různých firem, ale výrobce je jen jeden. Jen nítě bych nekupoval. :-)




Výrobce je sice jen jeden, ale velice záleží na tom, jak dodavatelé s mraženým krmením zachází dřív, než se dostane ke koncovému zákazníkovi. V některých případech je to docela průšvih. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 07:01 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: navik
No počítal jsem tak s poloviční velikostí než říkáš. Tak aspoň pro velký no. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 00:05 Muž navik [908] - SumciRe: Kubasix
Jen jestli počítáš s tím, že vykulený plůdek nepolkne centimetrovou žábronožku... ;-)
Anebo počítáš až tak daleko, že jí budeš krmit až vyroste - tak to pak joo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:33 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
A co si myslíte o tomhle pro pandíky. Ještě jikry, ale dopředu se musí počítat palec
www.aquapage.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 20:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Já myslím živý. :-) Na burze jsem koupil mražený daphnie a koretry. Ty koretry nechcou ani betty. Daphnie jsem zatím nedával. Každopádně jsem tam koupil i živé daphnie. Kdybych to věděl, jak jim to poleze, tak jim vše vykoupím. Malý sáček za 7,-Kč. Daphnií tam bylo opravdu hodně. Každý dělá chyby.. Akorát ta, co jsem udělal já... :-O rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 20:17 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jinak daphnie jsou fakt krmivo i pro menší ryby. V pohodě mi to papkají razborky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Tak to díky všem, tak jdeme krmit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:50 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Cislo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:49 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Tak ty nítěnky, i když jsou od Kudrny, tak jsou bláto a rybám bych to nedával. Zbytek je v pohodě, skrmit, dle doporučení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubasix
Je to opravdu dobré krmení. Potisk je od různých firem, ale výrobce je jen jeden. Jen nítě bych nekupoval. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:47 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Nitěnky (těch se bojim nejvíc, ale zase si říkám proč by měly vadit)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kubasix
Normální mražené krmivo. :-) Rozmraz, umyj pod vodou(tím to i rozmrazíš) a dej to rybám :-) Zase to nepřežeň a krm po malých částech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:46 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Cislo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:45 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Patentky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Zezedu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:43 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Co si myslíte o tomto mraženém krmení? Mám to pro pandy, mečkovky a tetry. Má s ním někdo zkušenost? Jsou to dafnie, patentky a nitěnky. Díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:47 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Petr
Já používám mražené grundle z kauflandu a nebo jestli chceš něco většího tak na i fauně je prodává někdo z Brna Bosonoh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:40 Petr
Už dlouho hledám mražené krmné rybičky nevíte kde se dají koupit velké balení na internetu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:23 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Hansel
Nemyslím že to je to isté,u mňa sa to ledvaj stíha rozpustiť,nieto ešte aby sa to vyluhovalo.Ono totiž vždy niečo unikne do tej vody,ale cieleným preplachovaním sa toho stratí podla mňa omnoho viacej.Ale každý má svoje postupy a preto je akvaristika tak krásná a rôznorodá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: savan
A nevyjde to skoro na stejno když se astaxantin rozpustí uplně stejně jen do vody v akva ? odtamtud ho ryby taky nepřijmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:24 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Hansel
Myslím,že väčšina ludí mrazené krmivo aj tak vôbec nepreplachuje,pri krmive obohatenom astaxantinem by som to vôbec nerobil pretože sa tá účinná látka vypláchne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 17:34 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Astaxantin
Zdravíčo, měl bych dotaz. Pokud mám mražené krmivo s doplneným astaxantinem a budu pokračovat v zaběhlém postupu přípravy krmení, tedy propláchnutí a rozpuštění vodou, skončí většina astaxantinu v trubkách, nebo se udrží v krmivu? Napadlo mě to při připravování kdy bylo v patentkách o poznání více "krve" než u klasických.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:17 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Předražený to určitě je, nadruhou stranu koupit mraženej špenát, hrášek, brokolice, květák, přisypat obyč vločky aby jim to trochu vonělo a pak ingredience podle gusta, třeba i ten astaxantin, vyjde cenově naprsto skvěle a je toho na půl roku dopředu. Nehrozej tolik plísně jako z okurek a salátů, nekazí to tolik vodu protože se po tom jen zapráší. Uplnou kaši z toho nedělám, ale je to kašovitá hmota s hrubšíma kouskama max cca co půl centimetru. Nelítá to po akva nikde. Hodim tam prostě zmrzlou a sumci a ryby jen rvou to co z ní povoluje. Jasně že to sem tam někdo rozvíří ale bordel z toho není. Překvapivě to i po rozmrznutí drží docela pohromadě, když u toho teda gibbiceps nemlátí ocasem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:05 radim
tak jo sypu si popel na hlavu hmm
já jim to dávám nasekané...prostě mi nejde do hlavy, když tam dáte tu rozmarazenou kaši, že to nemáte po celém akva coze
kančíci mi taky žerou zeleninu, okusují i listy římského salátu co jsou v celku.
jinak za tím, že je to předražená věc si stojím ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2014 19:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
A já si kaši nemůžu vynachválit. Dělám si svůj vlastní mix do kterýho si přidávám co chci od česneku po spirulinu a dřevní tablety, je to naprostá paráda. Sumcům to jde do krku, nikde o nestraší dlouho, zákonitě do půl hodiny bez známek krmení. A naučili se na to i kančíci coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:12 radim Re: vaaclav
neříkám že je špatný, nebo nevhodný ne jen že si neumím představit jak to žerou...vždy jsem rybám dával větší kousky, ne kaši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2014 18:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartinHavránek
Na burze jsem občas narazil na plastové formy (čokolády), dělal jsem v nich právě kritizovaný špenátový protlak s rybím masem a ancíci to žrali opravdu bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:39 radim Re: MartinHavránek
nestačilo by to dát do toho sáčku a splácnout, pak zamrazit a odlamovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:37 MartinHavránek
mate někdo nějekej typ jak nadělat kostky mraženyho planktonu ve větším množství třeba alespon z několika kyl na jednou? formičky na led sou po malo kostkach :( a sačky se blbě plněj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:35 radim
dostalo mě i to, že je v těch platíčkách podle vzhledu mletý špenát...nechápu jak by to žral po rozmrazení tnapř. ancistrus...jakékoliv L. Příjde mi to jako absolutní zbytečnost, která vydělává na hloupých lidech.
v těch supermarketech je na výběr i bez příměsí, v celku, čerstvý... Teď už je velký výběr všeho, jen si to chce určitě přečíst co je na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.01.2014 18:18 finnnp Re: radim
Aby jsi se nedivil.Hodně lidí dělá zrovna ze špenátem chybu.Kupují mražený v marketech.Ten je ovšem všechen už z příměsy.I ten mražený listový je sajrajt.....Musíš koupit listový a nijak nezpracovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:28 Muž visek [75] - Tetry
koukam ze cerstve zradlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:59 radim
dnes jsem byl v jednom obchodu a spadla mi čelist až na zem
im9.cz/…
a to se vyplatí...cenu sem psát nebudu smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:34 finnnp Re: romant
Já jsem si to myslel,že je to z tohoto zdroje.Jenže jakou má pověst Kudrna.Tak nevím jestli tomu nedávají na frak právě u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
Ono to nebylo v průhledným obalu, a jak to nezmrzne na plastu tak ta barva ani po vyndání nevynikla protože ta čokoláda byla namrzlá vodou. Po prvním krmení samozřejmě letěla do koše, pak jsem znovu z nouze zkoušel dát ještě šanci, výsledek stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
já jsem mražené přestal kupovat úplně, asi jsem měl smůlu, ale pár posledních platíček docela smrdělo, nakoupil jsem 4 druhy granulí + fishtamin a krmím tím. Na jaře založím pár násad miker a budu přikrmovat živým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:19 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Hnědou patentku nekupovat, tam už je pravděpodobnost rozmrazovacích cyklů hodně vysoká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:17 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: grunda
Já měl podobnou zkušenost s RH patentkama(dlouhodobě). Už na pohled byly hnědé a né krásně červené jako třeba od aquamasteru. Ryby to sice braly, ale o poznání hůř a 90% toho co nabraly do tlamy tak jen přebraly a prohnaly skřelema. Hlavně podle toho posuzuju zda to mražený za něco stojí. Když to ryby moc přebíraj, je to naprd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:07 radim Re: matlala
tak velké balení jsem teď na burze kupoval s tím astaxanthinem a jsem nadmíru spokojený ano geophagům začali červenat boky...obě samice od té doby nosí a kančíci na to vlítli taky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:02 radim Re: finnnp
no jo to je taky dost možné ano když jim to několikrát povolí a zase zmrzne tak je z toho solidní sr...a hmm
jak říkám doteď jsem s tím byl spokojený X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:01 Muž matlala [798] - Rostliny
jak vás tak poslouchám ("čtu"), asi se vyvaruju velkých balení a budu kupovat v ověřené akvaristice/člověka na burze 100ml balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:00 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Kudrna má přebal tohoto www.ichthyotrophic.pl
Edit: Ten největší problém bych viděl právě v tom skladování a to ponejvíce u prodejců, rozmrazovací cykly jsou prevít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:56 finnnp Re: radim
Mám dojem,že je to ze stejného zdroje jako má Aqavamaster.Každý to má jen přebalené do svých obalů.Jo to z dobrého zdroje.Může to,ale utrpět při přepravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:49 radim Re: Yirka
Yirka napsal: Měl jsem nedávno podobnou zkušenost s krmením mraženými patentkami. Zjistil jsem, že jedno platíčko bylo nějaké horší. Nevím jestli to třeba povolilo nebo bylo horší již z výroby. Jakmile jsem načal novou šarži, bylo po problému.

můžete napsat co to bylo za patenky..od koho? musel jsem teď na začátku měsíce vyhodit dvě plata co jsem koupil, protože mi to dělalo na hladině doslova olejové skvrny i po důkladném promytí a ryby to nechtěli...dokonce mě to donutilo ze strachu stáhnout hladinu a vyměnit vodu..
jestli nepustili do objehu náhodou nějakou špatnou šarži :-| jnak jsem s nima doteď neměl problém.
tyto
im9.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=351