Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2020 17:18 Silviebaris Re: miloš
A kolik ten několika mililitrový sáček stojí? Já ho kupuju za 7kč... Třeba takovej Kawa chová skaláry. Kolik by těch sáčků musel nasypat do akvária, aby je nakrmil? To je absolutně nepraktický, pro těch mých 14 rybek ten saček třeba stačí.... Jinak je lepší už brát větší gramáž, než ty malý sačky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 17:10 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: silviebaris
Přímo invital to má u toho napsané, že živé krmivo mají na skladě maximalně týden. Celkově to v tom sáčku vydrží 4 týdny. Kupuji už přes rok a spokojenost. Z jiného obchodu bych neobjednával. S němi mám dobrou zkušenost ;-) Zamražovat taky možnost a máte jistotu než z obchodu ty mražený srajdy a nevíte kolikrát se jim to rozmrazilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 17:07 Silviebaris Re: miloš
Na internetu bych to určitě nekupovala. Prodávaj to skoro v každý kamenný prodejně a specialně tyhle já propláchnu a zamražuju. Nevíš, jak dlouho to v tý lednici maj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 16:59 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Kawa
Pokud budeš objednávat, snaž se to co nejdřív dát do ledničky. Ted jak budou ty vedra bůh ví kde to přepravní společnost skladuje. Pokud nebudeš stíhat to zkrmit zkaženej sáček poznáš, že ten živný roztok je bílý jak mléko. Dobrej sáček je průhlednej a živnej roztok je pěkně čistej. Kup jemné sítko přes který ten sáček přecedíš a můžeš podávat rybám. Uvidíš jak se po tom pohrnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 16:41 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: miloš
Díky za radu. Mrknu na to. Jinak děkuji všem za reakce. pivo Ať vam to plave chlapi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2020 16:36 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Kawa
Čau na mražený patentky se vybodni zkoušel jsem hodně značek ale v každým je ta patentka zmražená z ňákým bordelem a pak to přebírej. rozzureny Co se mi osvědčilo jsou živé patentky z invitalu i koretry. Krmím přes rok a paráda. Navíc nehrozí riziko nemoci protože to mají v živném roztoku a v sáčku v ledničce to vydrží 3 týdny. Fakt spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 16:35 Muž Roger [1873] Re: RAP
U mě se můžou umlátit všechny ryby, stejně tak po černým komárovi, vlastně po všem až na dafnie, ty chutnají jen Garram ostatní je moc nemusí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2020 16:12 Muž RAP [1549] Re: Kawa
Mně patentku ryby skoro nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 15:23 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: NHKG
Protože chci porovnat kvalitu. Měl jsem nemocné ryby a podezření mám právě na patentky z burzy. Tam už je opravdu nekoupím. Ať se s nima jdou třeba vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 15:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kawa
Aha, sorry. Nevšiml jsem si. To svinstvo už nekupuju ani živé. Proč chceš zrovna patantky? coze
Poláci je mají v půl kilovce taky, kvalita bývala lepší jak běžný blistr, ale pořád je to patentka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 14:52 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: NHKG
Jasně palec . Já se ale pzal na kvalitní patentky? S Artemií a koretrou nemám problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 13:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kawa
Já kupuju na Ostravské burze od Poláků půl kilová balení artemie a koretry a kvalita mi prijde dobrá. Nedá se to srovnat s blistry. A mají to i dobře zmražené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 13:32 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Roger
shop.aquamaster.cz/… . Polští dodavatelé jsou sice také v seznamu,ale jedná se o kontrolované průmyslové chovy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 11:22 Muž Roger [1873] Re: Kawa
No mě je to jasný, jen jsem chtěl říct že tento výrobce je ok, akorát abych to koupil tak ujedu celkem 140km, jelikož v okolí mají Petrauqa a Auqamaster, když se jich ptám proč neberou zooshatz tak mi odpoví že to mívali ale lidi kvůli ceně to nekupovali, tak berou levnější. Tak je mi to kolikrát řečeno. Ale raději si proto dojedu, klasické zverimexi kde jsem kupoval dříve to sotva zmrazí, když mi to dali tak než jsem vylezl z krámu tak z toho začala kapat pomalu voda, v Mělníku na mrazáku nešetří,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 11:15 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Roger
No jasně. Kdybych tam bydlel tak se neptám. Jen z Ov do Mělníka trochu zajížďka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 11:12 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ano to vím. Jen kvalita zpracování je podle více lidí mnohem lepší. Tak to chci porovnat a vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 11:11 Muž Roger [1873] Re: Filip58
Já už kupuji jen zooshatz nebo jak se to píše, sice mi přijde že aquamaster apod.. jsou stejný, ale doteď jsem neměl problém. U nás v okolí se neprodává tak jednou za čas jedu cca 70km do Mělníka a nakoupím větší množství. Patentky vypadají od nich v pohodě, ještě jsem neměl problém, občas vezmu v té prodejně větší plato 9d p. Grýgery které tam také prodávají a taky v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 10:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kawa
Asi vás překvapím, když vám řeknu, že poptávané jsou také z Polska, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 09:56 Muž Kawasaki [2839] - Amerika
Nevíte někdo kde v Ostravě seženu mražené patentky od firmy Aquamaster nebo Petra Aqua.? Ten kentus z Polska už nechci doma vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2020 21:19 Muž Hopri [468] Re: Filip58
Mám stejnou zkušenost, je to takový divný mléčný sliz, který po nakrmení musím odlovovat. Také přecházím na cyklop apod. ... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2020 21:07 Muž Filip58 [17]
Poslední dobou mám špatnou zkušenost s mraženýma patentkama. Koupil jsem balení od dvou výrobců a v obou jsou takové bílé chomáče, nemají ani tvar jako patentka, spíš takové chmýří nebo jak to nazvat. Netuším, co to je, ale raději už dávám jen artemii, koretru, dafnie a cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2020 19:23 Muž Daben [120] - CichlidyRe: vlka
vlka napsal: mražené Nitěnky jsou pěknej humus, kterej akorát zaneřádí AQ. Jako nitěnky a patentka mi nesmějí do bráku ne : :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2020 19:16 Muž Daben [120] - CichlidyRe: visek
Já kupoval půlkilovky mráža na Akvarijních trzích v Mostě,no ale teď to bylo v pr..li,a bůh ví jak to bude dál,furt ty jejich opatření ne Zkusim p.Grýgeru,jak psal Jarry níže. X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2020 19:13 Muž vlka [3441] Re: visek
Ne každej má možnost koupit ve svém okolí živé krmení. A zdá se mi, že např. kupované mražené Nitěnky jsou pěknej humus, kterej akorát zaneřádí AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2020 18:35 Muž visek [75] - Tetry
Ja si jezdim do Jirkova u Chomutova. Tam si nakoupim dobre a levne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2020 18:07 Muž Daben [120] - CichlidyRe: vlka
Super,taky furt spekuluju jak a co se živým krmivem.No občas nalovím komáří larvy v sudu u kámoše na zahrdě,ale to je tak vše. :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2020 17:50 Muž vlka [3441] – ...Artemie...
Fotka k příspěvku Hezké tropické odpoledne, slušný přebytek z první dávky líhnutí skončil v mrazáku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 13:53 Muž Roger [1873] Re: Jarry
Super, díky za tip, jsem ani netušil že někdo takto jezdí , mrknu na odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2020 12:53 Muž Jarry [1433] Re: Roger
Každé 4 týdny v pátek jezdí k Makru v Trmicích pan Grýgera ( www.nakrmryby.cz ) s mraženým i živým, jen je potřeba to 1-2 dny dopředu telefonicky objednat. Jestli dobře počítám, měl by jet příště 15.5.
Zároveň potvrzuju, že v množství rozmraženého krmení v blistrech a těch půlkilových baleních (je to skladná placka v zip sáčku, např. 500g mražené Artemie stojí mám dojem kolem 80Kč) je obrovský rozdíl, koncem roku nebyly 500g Artemie, tak jsem musel vzít pár blistrů a bylo to utrpení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 11:00 Muž Roger [1873] Re: Papik
Vím že živé prodávají v XXXl v Ústí, a v Teplicích u Červeného Kostela v Unidoo zoo taky něco má. V XXXl jeem kupoval netuším co, už nevím, na zkoušku, ale moc ekonomický to nebylo, když jsem ten jeden sáček hodil do bazénu tak se po tom zaprášilo a přišlo mi, že toho bylo dost málo
Edit: byla to koretra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 10:46 Muž Papik [617] – Blistry
Přesně tak, v malých blistrech je spousta vody. Když jsou delší dobu v mrazáku, tak je na nich až vyloženě tlustá vrstva "sněhu". Ale s prťavým nebo narvaným mrazákem a s minimem živočichů, kdy blistr vydrží přes čtvrt roku je to asi nejschůdnější řešení. S pořádným propláchnutím.

Rogere pak prosím napiš, jak jsi se živým krmivem v okolí pochodil. Taky bych si případně zkusil namrazit, jak psal Anthrax. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 09:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chce to síťku, tyč na malování a sítka a vyrazit a hledat ve svém okolí louži kde nejsou ryby. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 08:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Zrovna na ty komáří larvy člověk nemusí být expert. Chytám je v sudu na dešťovku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 08:29 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Rozumím, jak se mi uvolní blistr vyzkouším si to, když je prázdných polí moc odstřihnu je a vyhodím, akorát živé prodávají u nás dvě akvaristiky, v jakých si sáčcích v tekutině, netuším jaká je to kvalita, spíš mám obavu abych nenadělal paseku, ale pokusy mám rád, pro zajímavost to zkusím, zkusím zjistit kde v okolí ústeckého kraje sehnat kvalitní živé. Chytat chodit nebudu, bůh ví co bych ve finále přitáhl, takový odborník nejsem abych to poznal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2020 07:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Něco lovím, pro něco chodím do jedné místní odchovny. Nebo z burzy jsem párkrát živé bral.
Dělám to jak píšeš, žádná věda. :-) Naplnit si to můžeš podle tvé krmné dávky. Nemusí to být zrovna do půlky. Můj mrazák má - 22 °C. Po rozražení vypadají stejně, jako když je dávám do mrazáku. :-)

Edit: Mrazím si koretry, černého komára, patentky a vodní blechy. Blistry taky kupuju a používám. Ale když je ta možnost mít něco kvalitnějšího... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 07:41 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
To mě ani nenapadlo, musel bych pátrat kde se u nás v okolí prodává živé krmení abych to mohl pak zamrazit. To stačí živé dát do těch blistrů jak píšeš naplnit do půlky a strčit do mrazáku? Mrazák jede na tuším -18st to stačí na rychlé zmrazení? To živé kupuješ běžně v akvaristice? Tam rozdíl v k kvalitě není? Krmím vším možným, dost černý komáry, patentky, cycklop, myssis, dafnie i koretry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 07:26 Muž RAP [1549] Re: vaclav
Máš jich víc než já a vyplatilo by se to i tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2020 06:46 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Zkoušel si někdy mrazit krmení sám? Namrazíš si toho kolik potřebuješ. Víš, co to je. Víš, jestli mrazíš živé, chcíplé nebo už v rozkladu. Víš, že to x-krát nerozmrzlo, než se to dostalo k tobě. Atd.
Ne u všech krmiv to dělám, žábronožku kupuju. Ale ty rozdíly jsou třeba u koretry, černých komárů markantní. Jak v kvalitě tak v kvantitě. Já si plním ty blistry zhruba do půlky (víc toho nezkrmím proto jsou pro mě ty velká balení neschůdná) a i tak toho je víc, než v plně naplněném koupeném blistru. A taky konzistence je úplně o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 06:15 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Jj, to my bylo řečeno taky, že je vše od jedné firmy akorát obaly jsou jiné.
MonterMonty, díky za vysvětlení, dává to smysl, ale to je těžký, jak píše Vaclav mám asi 6 druhů krmení, netuším kde bych kupoval takové množství jak ty píšeš, velkoobchod neznám, já když koupím blister tak mi vydrží dlouho, kór když je střídám, přeci jen mám krapek menší ryby smich množství které píšeš ty x6 nebo 7 druhů no kam bych to v mrazáku dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 23:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MonterMonty
Tak většinou je to všechno od jedné firmy jen obal je jiný co si prodejci poručí. Pro pár rybek si ale nebudu kupovat 1/2 kilové balení protože ta by se mě nevešlo do mrazáku když nechci krmit jen jedním ale třeba 5-7 druhy krmení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.04.2020 23:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Roger
Řeknu Ti to jednoduše za sebe , občas z nedostatku času - dojet do velkoobchodu pro žrádlo -musím prostě v krámě koupit blistry (100g) , do odchovného akva s cca 150ti skalárami je vyklopím dva(samo po rozmrznutí a propláchnutí) po chvíli na mně ty čudly vejraj kdy bude konečně ta večeře - jestli si z nich jako nedělám náhodou prdel.
Půlkilové desky dělím na osminky a nakrmím s jednou takové akva dvě.
Blistry jsou balené cíleně pro náhodné kupující - dva tři kousky sem tam někomu
Desky 0,5kg a výš jsou cílené pro větší chovy a odchovny - tam se předpokládá stálý odběr - kdyby do nich nalili vodu , tak je s tím chovatelé pošlou do.... však víš kam
Že si v blistrech kupuješ nejdažší vodu v Evropě , o tom ví kdekdo ...
O ceně blistrů vs desky se asi ani nemusím bavit - kdo to neměl v ruce - prostě neví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 23:10 Muž RAP [1549] Re: Roger
Žábronožku, koretru, mysis, občas patentku. Bohužel černý komár dlouhodobě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 22:34 Muž Roger [1873] Re: RAP
A které, a kde bereš jistotu že je lepší než blister? Nějak mi to hlava nebere. Zatím jsem laickým okem nezaznamenal problém, proto mě to zajímá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2020 22:33 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Tohle je čajové malé sítko, tím cycklop neprojde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 21:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
V jemném sítku můžeš rozpouštět větší věci ale cyclop a podobné to už je lepší punčocha a nejlépe to funguje ve hustější špičce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 20:47 Muž RAP [1549] Re: Roger, vaclav
Kupuju půlkilové balení. Skladování není problém, nařežu si kostičky potřebné velikosti. Cenově to také vychází daleko lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 20:32 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Používám taky čokolády, rozpouštím v jemném sítku a právě ta informace od Rap mě zarazila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.04.2020 19:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Tak když si koupíš velké balení tak je trochu problém s porcováním u blistru tohle odpadá. Používám je hodně dlouho a nikdy jsem problém neměl a jsou podstatně skladnější. Pod teplou vodou je v punčoše rozpustím a je to. Jednou jsem se pídil jak je to se zmražováním a právě velké kusy vycházely hůře než ty malé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 18:57 Muž Roger [1873] Re: RAP
Takže to řešíš koupí většího balení? Které kupuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2020 18:52 Muž RAP [1549] Re: Roger
Nech rozmrznou kostičku a adekvátně velký kus z půlkilového balení a uvidíš ten rozdíl. ;-)
Např. u toho zooschatzu jsem měl místo krmiva v jedné řadě jen bordel a vodu. Možná náhoda....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=51