Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:41 Muž Tomiino [43] Re: muťa
takze kdyz to budu proplachovat horkou vodou nemuze se zkazit behem ty chvilky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tomiino
To je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:21 Muž Tomiino [43] Re: Haimdol
jasnacka :-) nekdo mi rikal studena voda,u nekoho jsem videl teplou...proto jsem se ptal.Jestli je teplota vody dulezita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:15 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Já nechávám krmivo rozmrznout, propláchnu na sítku pod tekoucí studenou vodou a zkrmuji. Toť vše. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 11:07 Muž Tomiino [43]
Ahojky,mohu se pozeptat na spravne pouziti mrazeneho krmeni?necham rozmrznout pak proprat ve vode.Ale ve studene nebo teple??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Martík
Mollyny žerou pořád a obecně živorodky jsou nenažrané. A tetry jako spíše hmyzožravé ryby mražným nepohrdnou. Já dávám kostku ještě zmrzlou a patentky umí spadnout těch 35cm na dno a tam je berou pancíci a občas si příjde i ancík. Jen občas kostku vemze za čouhající patentku samice pavího oka a roztahá to všude. To potom děkuju pancíkům, že šmejdí všude. Drobnější krmivo jako je moina nebo cyclop dávám do krmítka na nitěnky a jak do toho zobou tak se jim menší množství uvolňuje. Vydrží jim to i dvacet minut. Pozoroval jsem tam i pancíky jak zobou z krmítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:12 Martík
To jsem zkoušela, ale ty ryby jsou fakt nenažraný. Přijde mi, že by jedli, dokud by nepraskly... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:53 Muž marallo [3] - Živorodky
Ja dávam mrazené krmivo rozmrazené, a v podstate padá okamžite ku dnu. Rybky ho žerú z dna. Možno by si ho mohol dávať na dva razy. Prvú dávku zožerú ryby kým príde, a vtedy dáš druhú dávku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 08:44 Martík – Jak udržet mražené krmivo u dna
Ahojík všem, je tu někdo, kdo krmí raky (nebo jiné živočichy žijící spíše u dna) živou potravou? Mám ráčka "prcka", velkého asi cca 2cm. Snažím se mu občas dát nějaké živé mražené krmivo, ale problém je, že než se k němu dostane, nebo než si ho vůbec všimne, tak mu to sežerou platy a neonky. Nemáte někdo zkušenost nebo nápad jak to udělat, aby se mražené krmivo drželo u dna a zároveň, aby si toho "žrouti" rybky nevšimly tak brzo? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
Není to pro ryby moc jednostranná strava? Každý den dostanou kostku buchanek a kostku koretry.
Toho bych se nebál. Nejsem vůbec žádný odborník na výživu, ale stará literatura uváděla vždy jako varování nepřekrmovat nítěnkama a patentkama. O nebezpečí z krmení třeba dafniema ale nevím. Cyclop, buchanky, koretry a jiná taková žoužel má asi příznivější a vyváženější "složení".
Ale není problém sortiment tebou podávaného mraženého krmení rozšířit třeba ještě na černé komáry nebo další z pestré nabídky, která teď existuje.
edit: svoje sidthimunki, které taky neberou vločky, krmím z 90% mraženým cyclopem, myslím že bez následků
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Kurník... teď jsi mne znejistěl... já dříve krmíval především vločkovými krmivya živé jsem dával na přilepšenou, ale co jsem objevil praktičnost a nízkou cenu mraženého krmiva, tak krmím denně mraženýma buchankama a koretrama... ony totiž moje Betta albimarginata vločkové krmivo vůbec neberou... a Borarasky taky dávají přednost buchankám před vločkama... Není to pro ryby moc jednostranná strava? Každý den dostanou kostku buchanek a kostku koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2012 21:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Mraženýma patentkama (když tedy nejsou živé, což je bohužel většinou) krmím nejméně 1 - 2x týdně již léta bez jediného problému. Tvrzení, že jsou z fujlokalit a tudíž je to fujkrmivo má asi stejnou logiku, jako že prasata se válej ve sračkách a žerou zbytky, tak nebudu jíst vepřový hmm
Jiná věc je samozřejmě to, že se to nesmí přehánět s jednostrannou energeticky vydatnou stravou, ale to platí (když se vrátím k původnímu příměru) pro člověka s prasetem úplně stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:14 Muž 150koni [653]
Když jsem za komančů lovil nítěnky, tak první očista byla na sítě, kdy živé prolezly sítem dolů a nahoře zůstal maras ... no a pak už svou práci dělal jen kapající kohoutek :-) ... nítěnky byli super :-) Ale to už jsme od mraženého tématu hoooodně daleko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 17:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
No, můj tatínek byl velký kutil. Udělal si takovou plastovou krabici a v té měl nitěnky. A protože v paneláku bylo málo místa, tak ji dal na záchod do takové té rozvodné šachty, kterou šly stupačky s vodou a kanalizační potrubí :-) Do té krabice pomaličku kapala voda a odtékala hadičkou do záchodové mísy. Šikovné zařízení, nitěnky tam vydržely i měsíc živé a krásně se vyčistily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:56 Muž 150koni [653]
no já to mražené asi nebudu dávat. Mám tady ještě sušené komáří larvy a po tom jedou jako zběsilé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:53 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Tak jsem jako kluk nítěnkama krmil, to už holt byla taková doba(bezpatentková, bezkoretrová, mražená) a klidně bych si jima lajsnul krmit i dneska, opět platí, že když se s nima zapracuje, nechají se vyprázdnit, je přísun čerstvý vody, stylem kap, kap, tak to funguje, neměl jsem s tím nikdy problém. V marženým stavu nítěnky považuji za eklhaft svinstvo, to radši nic než to. Na mražák u ostatních můj názor znáš. Jo mezi ten blivajzoidní výsledek v mraženým stavu řadím taktéž komáry, to už radši ty patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Jéje, já mám prostě strach z patentek čerstvých i mražených... a stejně tak nepoužívám nitěnky... A je jedno, jaká je to značka, prostě patentky a nitěnky nekupuju, když si mohu vybrat místo nich koretry, buchanky a žábronožky... Ještě bych chtěl zkusit tu moinu, to ještě neznám... ale nitěnkám a patentkám se vyhnu, myslím, že ostatní jmenovaná krmení je nahradí.

Nítě ničím nenahradíš...bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Děkuji žes mi potvrdil mou domněnku. Když jsem s nimi nikdy nekrmil, tak s tím ani nebudu začínat... Krmit nitěnkama se mi líbilo, jenže k onomu potůčku co tekl z drůbežích jatek to mám teď skoro 100 km a ony už tam teď nitěnky stejně nejsou - jatka jsou zavřená, potůček krásně čistý a tak tam jsou teď spíš chrostíci, po nitěnkách ani vidu, ani slechu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:41 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Jak jsem popsal a Libor potvrdil, je třeba s nima lehce zapracovat a jako příkrm jsou zajímavým zpestřením, ale nutný s nima krmit není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant + LiborSprysl
Teď moc nerozumím... myslíte, že patentky jsou nějak obzvlášť kvalitní krmení, aby stálo za to risknout to a koupit je? Mně se navíc zdají i dost velké... připadá mi, že koretra je asi tak maximum, co moje miniryby bez potíží pozřou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2012 16:29 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore pojďme jí nazvat "příkrmovou" a bude po ptákách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Tak ona patentka je dobře výkrmová...ale jinak je to docela dost velké svinstvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Jéje, já mám prostě strach z patentek čerstvých i mražených... a stejně tak nepoužívám nitěnky... A je jedno, jaká je to značka, prostě patentky a nitěnky nekupuju, když si mohu vybrat místo nich koretry, buchanky a žábronožky... Ještě bych chtěl zkusit tu moinu, to ještě neznám... ale nitěnkám a patentkám se vyhnu, myslím, že ostatní jmenovaná krmení je nahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:22 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jsem rád, že jsi se ozval tak brzy. X-) Tak jak jsem to popsal, je to snad jasný, taky z toho nejsem dvakrát odvázanej a krmím jenom v zimě, když dojdou vlastní zásoby dafnií. Mě šlo o to, že kolega měl strach z patentek, tak jsem mu to snad vysvětlil, že když se to posere v řetězci dodavatelů, tak je jedno jestli je to ta či ona značka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 16:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No přátelé...tak abych vás trochu ukrotil v tom nadšení z patentky...(Sám jí krmím, ale peru ji jako vzteklý - živou i mraženou.) Nepřál bych vám vidět lokalitu, na níž se těží patentky...nítěnky ze sebevětšího bahňáku jsou docela dost navoněné manekýny...
Kamarádi ze strejdou gúglem možná najdou některé veselé odkazy...A je zcela jedno, od koho jsou. Protože kdo těží, tak jede v tom fujtajblu, a kdo to nepřizná tak lže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Já nakupuju v ZOO Benji v Olomouci u Karfuru. Jsou tam fajn holky a na krmivo si nemohu stěžovat. Garantují mi, že jim to chodí pěkně zmražené, ony to mají v mražáku a já taky... a cestuje to zabalené ve spacáku, takže to taky nerozmrzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:14 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
tak mražené nitěnky taky nekupuji a ani živé :-) ale po živých patentkách se chcou utlouct. Nevím proč jim ty mražené nejedou. Všechno zbaští jen panceřníčci. Neonky si jen dlubnou a jdou pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 16:08 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Koretra i patentka, když je z dobrý lokality a správně spracovaná a následně správně uchovávaná, což je velmi důležitý, je bezpečný krmení. Problém po skrmení nesprávně skaldovaných koreter, nastat klidně může. Nejhorší je, když dojde k třeba i několikerému rozmražení a následnému opětovnému zamražení než krmení urazí cestu k zákazníkovi. Takže i krmení od Aquamasteru může být "špatný", ale ne vinou zpracovatele, ale vinou nesprávné péče obchodníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Říká se, že mohou být zkažené či nakažené... nevím proč, ale bojím se... přitom jako děcko jsem sbíral nitěnky pro rybičky ve znečištěném potoce... a rybky se nikdy ničím nenakazily... Ale teď si prostě raději koupím koretry než patentky nebo nitěnky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:28 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Bílé jsem nezkoušel ale budu muset :-) a proč se bojíš červených ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 14:21 R Muž romant [27987] Re: PaDa
Ono se to dá docela dobře odhadnout, podle toho v jakým vývojovým stádiu se ty komáří larvy nacházejí. Když jsou to jenom takový housenky, tak to jsou ještě pohodový larvy, ale jakmile už jsou s takovou výraznou kulatou hlavičkou s čouhajícím ocáskem, tak to už jsou kousky před vylíhnutím a s těma to chce obzvlášť opatrně, to jsou potom ty ranní překvápka. Ovšem je nutný napsat, aby se někdo zbytečně neděsil, že když se k tomu přistupuje s rozumem a nepřežene se to, tak problém(že se stihnou vylíhnout) nehrozí. :-)
Edit: Pro správce, počínaje tím včerejším dotazem Charlanta, bych to přesunul sem. rybicky.net/forum/3439
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:20 Muž tajfun1 [222] Re: romant
romant napsal: PaDa napsal: No jasně. Jen bacha na překrmení - není radno nechat je doma vylíhnout ;-)
Před pár lety jsem chovancům dopřál a ráno změnil strop v místnosti barvu na černo. :)


mám podobnou zkušenost, tím si musí asi každý projít sám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
A zkusil jsi jim dát koretry od Aquamasteru? Moje rybky se po nich mohou utlouct. Patentek se stále bojím a myslím, že se jim budu nadále vyhýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Charlant
Komáří larvy jsou vynikající krmení, ale jak už psali kolegové, dávat v malých dávkách, aby rybky stihly vše zkonzumovat... jinak dopadneš tak, jak psali kluci a jak jsme skončili kdysi i my s tátou... taky jsme nakrmili vydatně a co bylo nejhorší, brzy jsme zhasli.... ráno nás čekal mámin řev a spousta komárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
I já mluvím z vlastní zkušenosti ;-)
Když jsem pak tenkrát otevřel kryt, dal jsem se málem na útěk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 09:58 Muž Charlant [0] Re: romant
Tak to je drsné, to bych opravdu nerad... mám akvárko u postele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 07:59 R Muž romant [27987] Re: PaDa
PaDa napsal: No jasně. Jen bacha na překrmení - není radno nechat je doma vylíhnout ;-)
Před pár lety jsem chovancům dopřál a ráno změnil strop v místnosti barvu na černo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 01:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Charlant
No jasně. Jen bacha na překrmení - není radno nechat je doma vylíhnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 00:37 Muž Charlant [0] – Larvy komárů
Hezký den, dají se v akvárku zkrmovat klasické larvy komárů, ulovené ve stojaté dešťové vodě? (v AQ mám neonky, betty, čichavce, krunýřovce jednopruhé a parmičky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:50 Muž 150koni [653]
Nevím proč, ale mým neonkám mražené patentky od aquamasteru moc nejedou. Přitom po živých se mohou utlouci. A po sušených se tlučou taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slavko
Dobrý nápad... ale já to dělám tak, že nechám kostky roztát a pak to rybkám vyklopím, a když spěchám, tak to hned vyklopím do cedníku na čaj ponořeného ve vodě v akva, tam to roztaje za minutku a pak jim to vyklopím... Kdybych to dával do krmítka, tak by mi přežráním praskly kardinálky, ale upejpavé Betta albimarginata a Boraras uroptalmouides a maculatus by se k tomu krmítku ani nedostaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: A nebo že bych to zkusil dát do cedníku ponořeného do akva a jakmile to roztje, vyklopi to rybám?
Ja som z klasického kŕmidla na nitenky odrezal vršok, tak aby tam ostal jeden rad dierok. Dno som urobil zo sieťky, asi 5x5 mm (skôr menej, bolo v tom nejaké krmivo pre vtákov), a priviazal silonom cez tie dierky, čo ostali. Takto to je OK na 3 kocky mrazeniny (viac som neskúšal), najprv plávu na vrchu, potom klesnú na sieťku a ako do toho rybky ďubú, padá aj tým dole... No a celé je to prísavkou prichytené na skle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: dubska2
dubska2 napsala: Zdravíčko :)
Nedávno jsem četla recenzi na to, jak rybám chutnají játra. Shodou okolností jsem dneska vařila a našla jsem v mrazáku játra. Trochu jsem jich nastrouhala do misky a postupně krmila. Ryby (očka, molly, mečovky, cichavci, aj,..) se po tom mohli utlouci. Jak často doporučujete játry krmit? Je to vůbec zdravé? V jakém množství? Díky za rady :) coze


Označen za vlak jedoucí po rezavých kolejích minulosti vám řeknu, že se játra používala dříve zcela běžně (kuřecí i vepřová). Ideálnější je směs. Pochopitelně je používám dodnes, najust novým poznatkům kolegy Havleny... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 20:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dubska2
ty zive komari larvy jsou to nejepsi, co mues rybkam doprat. Je kupuju mrazene okolo ... Jeje, ja vazne netusim za koli... Budu to muset zjistit. Je to prave v takove “cokoladce“, jedna kosticka vyjde na min nez korunu, pro mych 90 rybek staci 2 kostky za den, to je asi 720 Kc za rok. A to se da.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:42 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: romant
Čas od času jim tam něco hodím, díky za radu =) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:41 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Děkuji moc za rady, čím krmit, právě jsem několikrát četla, že hodně často se zpestřuje strava nějakým masíčkem. Já osobně v létě krmím živýma komáříma larvama, jenž máme na zahradě v sudu na zalívání zahrádky :) to jim také moc chutna :) zkusím zítra něco koupit. Já jsem měla co se týče nítěnek takové kostičky, psali, že to jsou zamražené, ale byly dost drahé, tak už jsem to vícekrát nekoupila, ale to jim také chutnalo, ještě krmím Bloodwprm Mix od tetry ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:16 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Samotný játra jsem nikdy nekrmil, ale do směsky jsem je občas přidával. K té četnosti bych napsal asi tolik, základem je pestrost, takže bych ten interval zvolil ve stylu "sem tam přilepšit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dubska2
Spíše než játra bych doporučil srdce. Nemělo by se s tím krmit moc často, protože maso teplokrevných zvířat není pro ryby přirozená strava. A nemyslím si, že by to v dnešní době bylo potřeba. Dnes mražená krmiva nejsou o nic dražší než to maso, tak proč rybám nedopřát raději mražnou přirozenou stravu? Na výběr jsou perloočky, buchanky (cyclop), žábronožka (artémie), bílě i černé komáří larvy, patentky, mražené nitěnky a další dobroty. Já osobně se trochu bojím patentek a nitěnek, zato velmi rád používám cyclop a koretru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:05 Žena dubska2 [1] - Živorodky – Mražená játra
Zdravíčko :)
Nedávno jsem četla recenzi na to, jak rybám chutnají játra. Shodou okolností jsem dneska vařila a našla jsem v mrazáku játra. Trochu jsem jich nastrouhala do misky a postupně krmila. Ryby (očka, molly, mečovky, cichavci, aj,..) se po tom mohli utlouci. Jak často doporučujete játry krmit? Je to vůbec zdravé? V jakém množství? Díky za rady :) coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=601