Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 17:18 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa spytat....... moje ryby nezozeru celu kocku od aquamaster-a...patentky
co robit??? poradite mi nejaku fintu na to
skusal som to hodit do malej plastovej nadobky a na treti den to strasne smrdelo-rozklad tak som to hned splachol
poradite mi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 00:13 Muž kortezhugo [983] Re: Fredy
"Já dávám mražené patentky přímo do akvaria, je to chyba ??"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:31 Muž motýlek [275] Re: Fredy
no - někdo může zmrzlinu ve velkém ... ale ryby bych toho požitku raději ušetřil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2010 10:26 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: Sewer
mrazene patentky dam do sitka a proplachnu studenou vodou, tim se rozpusti zmrazena krychle a zaroven proplachnou samotne nitenky, jeste zkontroluju, jestli nesmrdi a pak uz serviruju... Kdyz to nezormazis, tak poradne nepznas co davas do akva.
Edit: drive jsem to taky delal, ale je pravda, ze tim proplachnutim se procisti od pripadneho bordelu, da se i pinzetou odstranit viditelne bidne kousky ktere sitkem neprotecou a je pravda, ze pripadna konzumace na kost zmrzle potravy muze rybce ublizit, i kdyz teplota vody v akva ma za nasledek rychle rozmrznuti, nekteri nenazranci jsou schopni okamzite spolknout vetsi kus, ktery zejmena uprostred jeste neroztal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 10:24 Fredy
Já dávám mražené patentky přímo do akvaria, je to chyba ?? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:04 Muž Yirka [9118] – Re: Ljuknes
Rozhodně bych ho nenechal více než 24hod a některé druhy ani to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:57 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny
Jak dlouho vydrží krmivo rozmražené a skladované v lednici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:45 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – Mražené krmivo aquamaster
zdravím neví náhodou někdo jestli se dá sehnat někde v Brně mražené krmivo aquamaster díky za případné info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 14:42 VasekK – Re: hop
To je ale myšleno živé předpokládám? Já reagoval na mražené v ledničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:42 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petastastna
mrazené pokud jsou uzavřené a v řádné teplotě i 2roky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:41 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petastastna
zabalené ve vlhkých novinách 3-4týdny...pak už většinou dojdou...kupuji na burze po 1/2kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:20 žoržik – patentky
Živé patentky skladuji v chladničce v boxu na zeleninu až 10 dní, někdy i déle. Mám je v plastové krabičce s minimálním množstvím vody. Každý den je ošetřuji následujícím způsobem: obsah krabičky vyklopím do čajového sítka a patentky důkladně propláchnu pod tekoucí studenou vodou. Pak je vyklopím na suchou část ploché nakloněné mísy,v jejíž spodní části je voda. Živé patentky po čase odlezou do vody. Z ní je opět přemístím do skladovací krabičky. Celý postup zabere jen trochu času a výsledkem je relativně čerstvé nezávadné krmivo pro rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:11 Žena petastastna [0]
Jedná se mi o mražené... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: petastastna
Živé nebo mražené patentky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:56 Muž Vašek [56] – Re: petastastna
Řekl bych tak do druhého dne. Děle bych neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:50 Muž Yirka [9118] – Re: petastastna
Pokud má lednička výparník (jakože má) tak je to jako mrazák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 19:34 Žena petastastna [0] – Jak dlouho vydrží patentky v ledničce
Ahoj, mám dotaz, když nemám mrazák a dám patentky do ledničky,jak dlouho tam můžou být abych je rybičkám mohla dát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:35 maio777 – Re: ativ
v mrazáku kde inde,!!? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 11:20 trodat – Re: Milan
já jim dávám krom hovězího a krůtího srdce,filetů ,mražené artemie,koretry,černé komáří larvy a taky cyclop.Vždycky všechno rozpustím ve vodě z akva v umyvadle a v sítku na čaj.Jen na cyclop tam dám plátýnko,protože je strašně jemný,potom část dávky vezmu mezi palec a ukazováček a ponořím do aq držím jej lehce mezi prsty dokud ho nevyďobou ,potom prsty ještě více povolím a zbytek se rozvíří v aq,ale ryby hned jdou po něm.Počkám tak 5 min ,než sežerou zbytek a potom nanovo.Je to zdlouhavé ,ale tohle krmení mám nejraději.Jinak každou potravu ,kterou jim dávám mě žerou z ruky ,ale ta je většinou do 5 min v ...Jinak mám sepsaný jídelníček na celý týden a podle toho jim dávám.stalo se mě že jsem nemohl sehnat koretry a 3 týdny jim je nedával,když jsem je sehnal začaly frfńat,nechtěly je ani za nic sežrat.Plavaly tam celý den a celou noc a nakonec je žraly poněvadž nic jinýho nedostaly,a taky jim nic jiného nezbylo.Ted už zase žerou všechno co jim jídelníček připraví,občas jim ho dám přečít ke schválení a je divné ,že nikdy nemají připomínky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 16:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Milan
Jestli dýchají zrychleně a jedou na jednu žabru,jsou to zcela jistě žabrohlísti.Najdi si témata s léčivem Tremazol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:00 Muž maxo [9] – mrazene
Ja pouzivam nerezove sitko na caj.Tam kocku rozpustim pod tecucou vodou a preklopim v aq na dvoch miestach,aby sa uslo vsetkym.Ked som daval kocku rovno do aq, tak sa mi vzdy objavila krupica.Odvtedy uz chvalabohu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:49 Milan – Re: charlie
To je právě t že na jiných rybách než na terčích se to jen tak neobjeví, já s tím krmil skaláry ve druhém akvárku asi 5 let a taky nic...nevím sice na 100% jestli to jsou žábrohlísti, ale terči dýchají někteří na jednu žábru, jeden nejmenší žábry neotevírá vůbec a tlamičkou mele jakoby mu byla zima....žábrohlísti prý doprovází tření o předměty v akva a různé výpady, dále lapání po dechu u hladiny....to jsem však nezpozoroval, jenom to dýchání. Žerou také v pohodě. To dýchání je doprovází už dva týdny a nevím co to zapříčinilo. Měním jim vodu jednou za 3-4 dny asi 80%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:43 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja mám spoločenské ryby a krmím mrazeným krmivom tak 2-3x za týždeň. Inokedy suchým. Ja to robím tak, že držím zmrznutú kocku medzi prstami vo vode, jemne s ňou vlním vo vode a ryby si z nej vyťahujú tie červíky, ktoré už trčia z tej mrazenej kocky, čiže sú už rozmrazené. Tým sa aj vyhnem tomu, aby niektorá uchmatla celú kocku a nacpala sa ňou sama, ako napr. skalár, mrenky alebo terty.Takmer vôbec sa voda nezakaľuje krvou, alebo niečim iným. Nestihnú sa tie červíky roztopiť tak, aby sa rozmočili a pustili krv. Preto si myslím, že roztápanie mimo akva a preplachovanie - roztápanie je zbytočné. Aj keď logiku to má, hlavne čo sa týka odstránenie prípadných nečistôt. Možno kedysi bolo v tých kockách zamrazené aj bahno, alebo časti dna v ktorom tie potvorky žili, ale dnes nič také nebadám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:30 JuraS – Re: JuraS
sorry mám "discus food" jen ten jsem dokázal normálně sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 08:16 JuraS – Re: Romy
Souhlas aquamaster je v pohodě..problém je, že v každé prodejně kterou jsem obešel mají jen základní výběr..pro disky jen "discus life" s hovězím srdcem..když to nechám rozmrznou pak to v akvárku udělá mrak drobných částic které logicky vůbec nežerou..já se taky mravenci neživím, že jsou tak malí...výhodnější je mražené umístit do akvárka a doufat, že to nechají na pokoji..po chvilce mi to klesne na dno a tam se to roztaje do úhledné hromádky..tam si to pak v klidu "vyzobou" i s těmi malými částmi...proplachování v sítku dělám jen pro artemie, patentky (ty ale pak ještě sekám nožem) a hovězí srdce..gammmaarusy jim nechutnají ani sekané, bílé larvy ani černé komáří samostatně taky ne, moina je příliš malá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 07:13 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ahoj sice nemam terce ale krmim jen žabronozkou 2 roky a nic uznavam to jako nejlepsi mrazeny zradlo vzdy si jich trochu necham v lednicce rozmrazit tak na 2-3 dny dopredu a sup s nima do krmitka. :) :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2010 00:14 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
provokater napsal: Hm, tak to potom asi bude vysvetlenie, preco pravidelne krmenie patentkami podporuje ruduchu... potlesk a to vám někdo řekl, někde jste to četl, máte to vypozorované nebo pro své tvrzení máte nějaké relevantní důkazy? Na mé gusto je to pořádná blbost, ale třeba budu po třiceti letech překvapený:-)

Sorry za neskoru reakciu, az teraz som si to vsimol :-) Ako som vravel, skusal som vtedy tyzden prekrmovat patentkami, bez oplachnutia, mrazene kocky rovno do vody. Pod prekrmovanim myslim to, ze som im tam hadzal vzdy dovtedy, dokym vladali zrat, zvysok som vzdy odsal, to cele 3-4krat denne. A po zopar dnoch sa rozbujnela ruducha, konkretne Compsopogon. Z toho logicky vyplyva, ze to mam vypozorovane (alebo staci pozornejsie citat prispevok, na ktory reagujete) ;-) Ostatne zradlo to nesposobovalo, ani predtym, ani potom. Z toho mi logicky vypadlo, ze krmenie danymi patentkami podporuje ruduchu. Preco to tak je, som len tipoval, to by ste skor mohli vediet Vy, ked uz mate tych 30 rokov skusenosti hmm Mimochodom, cely ten experiment bol inspirovany Sidovou skusenostou s tym, ze takmer vsade, kde riesil ruduchu, boli pri tom aj mrazene patentky.

Odvtedy patentky vzdy necham odmrazit a preplachujem ich. Vzdy existuje moznost, ze za tym bolo aj nieco ine, mne vsak tento experiment stacil na podporu toho tvrdenia. Berte to ako chcete, ja to za blbost nepokladam. Radsej to skuste zdovodnit, urobite lepsie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Milan
Najdi si téma žabrohlísti,pak bys nenapsal takovou kravinu... hmm Jinak sám používám mražené od fy.Aquamaster www.aquamaster.cz/… jsem s ním spokojený,a nejen já.Odezvy zcela jistě přijdou...Co se týče krmení,krm tak,aby raby stačily vše sežrat,a jestli máš silný filtr,tak ho při krmení raději vypni,terči nemají rádi,,vířivku".
A pokud chováš terče,měl bys o nemocech už něco vědět,stále to nejsou jednoduché ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 23:20 Milan
Jaké krmivo resp. od jaké firmy byste doporučili pro terčovce? Koupil jsem jim mražené patentky, jedou jim skvěle, ale je dost možné že z nich chytli žábrohlísty, je také možné že žábrohlísti vznikli ze zkažené potravy kterou ryby nesežraly a nasál ji filtr.
Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 15:56 Žena gaume [26] - Živorodky
krmeni mi prijde nejlepsi rozmrazit a do akvarka ho nedavat jen na jedno misto, aby se nazraly vsechny ryby, u kostky ji casto ukradne nejakych par ryb a zbytek nema moc sanci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 10:55 provokater – Re: TraumaZero
To přece nic neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 07:52 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
co kdybych ten rozmražený a jemný cyklop nasypal do plovoucího krmítka s jemnou mřížkou na nítěnky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 07:48 Muž kortezhugo [983] – Re: provokater
...aj podla mna je to blbost - ale zalezi na viacerych faktoroch
...ja som trebars krmil aj hovedzov pecienkov - a tam je "krvi" X-) :) a nic take som nepozoroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 05:58 provokater – Re: protein007
Hm, tak to potom asi bude vysvetlenie, preco pravidelne krmenie patentkami podporuje ruduchu... potlesk a to vám někdo řekl, někde jste to četl, máte to vypozorované nebo pro své tvrzení máte nějaké relevantní důkazy? Na mé gusto je to pořádná blbost, ale třeba budu po třiceti letech překvapený:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 02:11 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Romy
Hm, tak to potom asi bude vysvetlenie, preco pravidelne krmenie patentkami podporuje ruduchu... Pred 3 tyzdnami som robil pokus s krmenim iba mrazenymi patentkami (bolo tu uz o tom ine vlakno), a po zopar dnoch zacala bujniet ruducha. Krmil som vzdy celou mrazenou kockou (hodil som ju do akva), takze krv sa asi postarala o zvysenu hladinu zeleza a tym padom aj rozbujnenie ruduchy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 00:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Semtex napsal: Já hodím celou kostku do vody. Rozpouští se to postupně. Ryby většinou stíhají uvolněné kousky baštit.

U některých ryb to jde,ale u většiny ne.Žravější,nebo choulostivější ryby se mohou krystalky ledu,které jsou poměrně ostré,zranit.Větší cichlidy dokážou pozřít i celou kostku a rozmrazování potravy v žaludku asi nebude to pravé.Proto se to obecně nedoporučuje.Rozmrazit a propláchnout krmení si myslím není takový problém.Pokud jde o velmi drobnou potravu,zmrzlá kostka se dá použít,ale třeba v sítku zavěšená v akváriu.Jak pomalu rozmrzá,krmení propadává do nádrže.V tomto případě bohužel i s kalem a krví.
V dnešní době se dají levně koupit síta na třídění planktonu,dají se použít i na nejjemnější prachovou potravu a při krmení je jistota,že do nádrže jde jen čisté a propláchnuté krmení.
Je to jen trochu víc práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 22:53 Muž Yirka [9118]
Jak píše kolega Čupr. Není nadto kostku(y) dát do sítka na chvíli ponořit do vody a rozmrazit, pak krátce propláchnout pod tekoucí a krmit. Přesto bych doporučil mít mraženou potravu z dobrých a prověřených zdrojů, potom nebudou úvahy o zavlečení si nemocí.
Nemyslím si že je dobré krmit vhozením kostkyx do nádrže jednak kvůli možným nečistotám a dále pak kvůli neteplotě krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 22:22 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Hazim rybam zmrazenou kostku primo z mrazaku. Plave to na hladine a postupne se rozpada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 20:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
Já používám nerezový cedníček na sypaný čaj - pod tekoucí vodou propláchnu již rozmrazenou porci, odplavím kaly a krev a podávám čisté po malých dávkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 20:32 Usine – Re: TraumaZero
Aby jsi předešel zakalení, udělej si sítko z jemné propustné látky a pod tekoucí vodou mražené krmení nech rozpustit. Zbude ti jen vlastní krmivo a veškerý kal se odplaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Já hodím celou kostku do vody. Rozpouští se to postupně. Ryby většinou stíhají uvolněné kousky baštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:02 Žena ustavprochore [567] – Re: TraumaZero
Hmmm, to by mě taky zajímalo. ;-) Já to řeším tak, že nechávám rozmrznout v trošce vody mimo akva a pak to tam dávám i s tou vodou "po lžičkách", aby rybky jakž takž stíhaly. Asi blbej a zdlouhavej způsob, ale nic lepšího mě nenapadlo. stydim Třeba se ještě někdo o lepší fígl podělí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:14 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Zdravím, mám dotaz jak krmit mraženým cyklopem ? Po rozmrazení je to příliš jemné a padá ke dnu a úplně to zakaluje akva. Nebo hážete do akva kus kostky v mraženém stavu ? Někde jsem čet že je to nevhodný způsob a ryby se při konzumaci mohou nachladit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:49 Muž Farrael [28] - Živorodky
Jop je dobré mám s ním samé pozitivní zkušenosti. Ale upřimně kolikrát se člověk rybám ani s takovou lahůdkou nezavděčí (a to že to občas voní, že bych si to i sám dal) huby jedny moje mlsný :-) Jinak je opravdu kvalitní a hlavně je zaručené, že si v tom člověk nenatahne nějaké potvůrky do akviška :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
No,myslím si,že velikost je víc než podobná.Možná si přiděláváš práci,když děláš dvě směsi,ale možná se mýlím,jen se zeptám,jaký je velikostní rozdíl mezi drobnou artemií,dafnií a cyklopem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:30 Muž Barney [61] – Re: Romy
Pro malé ryby do jiného akvária (cyklop, dafnie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Všechno,co žerou velké ryby,žerou i malé(a to i mysis,artemii,koretry....),a to,co zbyde,žerou sumci... ;-) Co tedy kupuješ pro malé ryby?Přijde mi,že koretry,nebo artemie jsou dost drobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:21 Muž Barney [61] – Re: Romy
Artemku, mysis, koretry ... koupím v zip-locku, ale krmivo pro malé rybky koupim v blisteru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:20 Muž Yirka [9118] – Re: Romy
Pochopitelně záleží na uvažované spotřebě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Proč blister,není lepší zip lock?Je větší a v důsledku i levnější,a pro Barneyho u skalár je to nejschůdnější řešení při jejich žravosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=901