Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:38 Muž Yirka [9126] Re: Bak
Já ti rozumím, ale sranda musí být. :-)
Ale k věci, od té doby co používám mražené Aquamaster jsem neměl s tímto druhem potravy nejmenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Nene, myslím zárodky které přežijí mráz a miláčkům v akvárku udělají ve střívkách problémek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: coleoptera
Dobrý den a co ti byčíkovci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 15:52 coleoptera Re: rriki
To je teda blbost. IT Tropic a ZooSchatz mají společného majitele a Aqumaster je přímý dovozce, který vozí pro další distributory, jako je např. Aquarimex. Těm významným to dodává s jejich etiketami. Než zas budete dělat všeználka, tak si o tom nejdřív něco zjistěte. PS - v Polsku jsou hlavně bazény pro umělé odchovy krmiva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 19:29 havex77 – Bičíkovci
Je možné, aby se ve zmraženém cyklop vyskytovali bičíkovci ? Mohou přežít to zmrazení do kostek ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: leontin
Je to jedno a to samé krmení.Zoo shatz dováží Petrák ,nebo někdo sám z Polska Aquamaster je jen překupník co si nechal na to dát svůj název.To udělají každému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:35 Muž leontin [46] - Cichlidy
Dadza má na mysli kontrétně Aquamaster.Mě se na burze dostaly do ruky od prodejce Aquamaster výrobky Aquamaster a ZOO Schatz.Obě balení jsou vzhledově totožná jen název firmy.Všiml jsem si toho až doma.Je tady mnoho prodejců,tak se ptám je to to samé.Koupila snad Fa ZOO Schatz Aquamaster nebo něco vtom smyslu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 00:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: dadza
To samé krmení má Petra Aqua a Aquarimex a V Ostravě je taky firma, která to z Polska dováží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:51 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: romant
Jasně já tomu věřím, možná to ale vozí živé... a propírají, mrazí až tady. A nebo taky ne, rozdíl po rozmrazení aquamasteru a katrinexu je ale znát...každopádně dost bylo patentek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:48 R Muž romant [27987] – Re: Deathbull
O.K. Já jsem to prezentační video Aquamasteru viděl a je tam jasně uvedený, že základní zdroje patentek jsou z Polska a Ukrajiny. Která z Polskejch firem to zpracovává to už nevím, ale pochopil jsem z toho, že tyhle patentky jsou buď Polský nebo Ukrajinský prodávaný Českou firmou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:44 Usine – Re: Deathbull
Já nakupuji na burze už spoustu let a od jednoho člověka. Samozřejmě není zrovna tem nejlacinější. Schválně se ho zeptám odkud ho má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 17:40 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: romant
Nene tam je alespoň ten pocit víš co...mě je jedno čím to je, jestli je to přepravou, uchováváním nebo čím, každopádně s ničím z polska nemám dobré zkušenosti, mám celkem široký záběr od zmiňovaných krmiv, akva techniky, přez náhradní díly na auta...trošku averze, stejně je tomu tak u číny...také se tam vyrábí spousta věci pro evropu, ale ne všechno je shit...jen to co je jejich to je shit vždy viz hračky, auta a doplňky pro ně..proste to je nekvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 17:35 R Muž romant [27987] – Re: Deathbull
Ta, ale znamená, že už nebudeš kupovat krmení od Aquamasteru. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 15:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Yirka
Což ještě neznamená...že když je stejná farma, tak finální produkt bude také stejný...možná to bude překvapující ale není..pokaždé když jsem musel rychle koupit krmivo od Katrinexu, především různé komáry, spokojený jsem nebyl. Osobně od nich už nikdy nic, radši si občas udělám výlet do Braníka pro Aquamastera a jinak to už nebude.

Co se týče Grýgery, tak jsem to bral před časem v akvaristice u Ládví a také nebyl problém, jen mi vyhovuje více blistr než čokoláda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:46 Muž kortezhugo [983] – Re: davidus
ved mozes chovat aj "slanu"....
tu zozenies hadam kazdej akvaristike

precitaj si to vlakno co som sem dal
rozdiel tam je -ze sladkovodne rastu rychlejsie,netreba sol,a narastu aj vecsie



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:30 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kortezhugo
a ty jsi zkoušel pěstovat sladkovodní artemii?Ta na té ruce je dost dobrá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2011 08:18 Muž Yirka [9126] – Re: 2lizard
Nechápu ten odsudek polského zboží. V leccčem jsou v akvaristice Poláci dále než my. Například zde často diskutované CO2 sety či některá osvětlení.
A jako perličku a možná novou informaci pro tebe - jestli si dobře pamatuji, tak při představování firmy Aquamaster na trhu bylo sděleno, že nemálo zdrojů (včetně patentek) je z polských farem..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:15 Muž kortezhugo [983] – Re: davidus
a ha X-)

daj si do googla obrazky "freshwater artemia"
a tu mas o tom cele vlakno

rybicky.net/forum/15714
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:09 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kortezhugo
04.10.10 13:42:09
o stránku spátky, rád bych pěstoval něco pro terčovce a to co tam je na té fotce vypadá pěkně jen nevím co to je a jak se to dá pěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:03 Muž kortezhugo [983] – Re: 2lizard
jj Aquamaster a to je jiné "kafe"

ale mozno zalezi aj ten "prevoz" -nesmie sa to rozmrazovat a znovu zmrazovat -teda clovek nevie cim to preslo len ak to uz kupi...

no zatial som z AM max. spokojny

davidus-v akej ruke???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 03:48 Muž 2lizard [7]
davidus napsal: Jaké máte zkušenosti s mraženým krmivem firmy Katrinex???? Děkuji

Jen to nejhorší - XL patentky extrémě smrděli, bylo tam víc vody než patentek a z větší části byli býlé, nikoli červené. Definoval bych to: polské zboží, co od něj čekat.
(pro rýpavce - nezkoušel jsem jen jedno balení)

Teď používám Aquamaster a to je jiné "kafe" - za stejné prachy jako od poláků jsou XL patentky jsou krásně červené, "voní" a i bordelu z nich je podstatně méně - pomalu je nemusím prolévat přes sítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 21:17 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Co to je za krmení na té ruce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 11:26 Muž davidus [41] - Cichlidy – Mražené krmení
Jaké máte zkušenosti s mraženým krmivem firmy Katrinex???? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:19 ludo – Re: Deathbull
Osobně používám artemii a mysis tam jsem problém neměl.Podle jednoho kamaráda z Prahy je kvalita srovnatelná s krmivy od p.Grygery, cena je asi o 40% nižší tak začínám přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:01 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: ludo
Ale zase krmivo obsahuje méně bordelu a vody než od jiné značky. Mám jen jednu nedávnou negativní zkušenost, a to že patentky XL, které jsou normálně cítit po masu, tak tentokrát když jsem si čmuchnul, smrdělo to od nějaké barvy, prostě jako když se doma maluje. Tak jsem to vše vyhodil...ale jak říkám, první negativní zkušenost, stane se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 08:39 ludo – Re: gigimasters
Souhlasím s Yirkou, tato značka je kvalitní, ale zdá se mi že v poslední době poněkud podražila a podle mých zkušeností to dost často znamená konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 08:04 Muž Yirka [9126] – Re: gigimasters
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 00:34 Muž gigimasters [8]
Dobrý večer, mohl by mi prosím někdo poslat odkaz na kvalitní mražené krmivo? Jak jsou kvalitní vločková (tetra atd...) tak jsou i nekvalitní pochybné značky. Na některá mražená krimva jsem již narazil ale pro mě neznámé značky a nemohl jsem vědět jestli je toto kvalitní krmivo.
Předem děkuji za všechny rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 12:00 Muž kortezhugo [983]
JuraS napsal: to znamená vzít třeba zelenou vodu a v ní nechat rozpustit kostku cyclopu ????a počkat pár (kolik) dní ???

trebars...
alebo pouzit Spirulinu
v podstate zeru to iste co Artemie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:51 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
no mne stacilo 1/4 kocky pre asi 40 skalarov...
a kolko to trva? presne neviem...lebo ja som to daval spolu do akva aj z ikrami skalarov ale pocitam tak cca 1 tyzden mozno aj skvor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:45 JuraS – Re: kortezhugo
to znamená vzít třeba zelenou vodu a v ní nechat rozpustit kostku cyclopu ????a počkat pár (kolik) dní ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:43 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...no oni neoziju :) ale vajicka cyklopa vydrzia mraz a vyliahnu sa...
trva to par dni... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:41 JuraS
To chcete říct, že si koupím mraženou čokoládu cyclops a ty potvory po rozmražení normálně ožijí ???? Je rozdíl mezi výrobci a nebo je to u všech stejné ? cím se vůbec cyclops živí , že bych je edy rovnou nechal rozmrznout v externím filtru aby ho ožili a sem tam byli nasáti čerpadlem do akva....jo už vím..je to jinej název pro buchanku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:35 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
cyklop 100pro -mozno aj dafnie...
ja prave takto odchovavam skalare...cyklop zije rovno v akva a nemusim sa o nic starat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:10 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
cyklops
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:43 JuraS – mražené krmení rozmrzne ?
Příroda je mocná. Mnoho živočichů normálně přežije i velmi tuhou zimu. Nestalo se vám někdy nebo nemáte zkušenost o nějakém mraženém krmení které běžně po rozmrznutí ožije ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:29 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Pinzetu používám na komáří larvy a artemie, cyklopa jsem ještě nezkoušel (asi bych pinzetou stejně nic nenabral), ale myslím že to půjde nabrat na špičku lžičky, prostě dávkovat velmi opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:19 adis – Re: jajaapaja
no take krmitko mam aj ja len sa mi jedna aby som ryby neprekrmil... pisal som vyssie ze som cital ze sa nemaju prekrmovat lebo to zle dopadne...a zrovna by som nechcel prist o tie ryby... neni to lacna zalezitost.. aj ked sa isto nejaka splachne zachodom ale s tym pocitam ze bude nejaky silnejsi samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:17 adis – Re: Tudy
....no asi to tak na buduce spravim ze rozpolim nejak tu zmrazenu kocku.

A co sa tyka toho stopovania... to co som im dal tak to zjedli tak za cca 2min, mozno 3.
Len som bol sokovany ze tam toho bolo zrazu strasne vela a cast opadala na zem a cast stiahol filter.

- a neviem si predstavit ako by som ich krmil pinzetou.....jedine ak si myslel ze by krmivo bolo este zmrazene a a z neho by som odstikaval...alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:44 Muž jajaapaja [174] – Re: adis
Já krmím dvě kostky.Nic nerozmražuju.Udělal jsem si krmítko z košíku od rostlinek.To je připevněné u hladiny.Takže ryby v pohodě uzobávají to co se rozmrazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:34 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Zkus tedy rozpůlit mraženou kostku nějakým nožem se silnější čepelí a zbytek vrať do mrazáku...

Dávkování:
Na začátku krmení si spusť stopky a krm max. 5 min. U mě to trvá ještě kratší dobu (cca 3 min.), podávám po kouskách pinzetou a jakmile začne krmení padat na dno a ryby už nejeví přílišný zájem, přestávám krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:15 adis
.. tak nejak som to aj ja spravil.. lenze po rozmrazeni je tam toho asi strasne moc... krmil som uz na 2x po castiach a aeste stale tam je tak na 2x... pytam sa preto lebo som niekde cital ze Tropheusi by sa nemali prekrmovat.. mam ich v akva 20malych (3cm) kusov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 18:39 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
Dělám to také takhle. Kostku ještě v obalu hodím do sklenky s vlažnou vodu, po roztátí obsah vložím do jemného čajového sítka a propláchnu studenou vodu (většina bordelu odplave). Půlku zkrmím ráno a zbytek večer (mezitím skladuji v chladničce, znovu nemrazit!). Rozmražené krmivo by se mělo spotřebovat do 24 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 18:26 Usine – Re: adis
Mražené krmení je dobré pod vodovodem rozmrazit a propláchnout v jemném sítku, nebo přes látku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:12 JagerMaister
ja do akva hodím kocku nech sa roztopí a ryby ich zjedia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:08 adis – mrazene cykopy
ahojte,

chcem sa spytat na davkovanie s mrazenymi cykopami.
Ako casto a ako vela krmite s tymto zradlom, kompletne ich rzmrazujete (kocku) alebo hodite celu kocku do akva nechs a o to ryby pobyju? (mam Tropheusi -male).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:54 Muž maxo [9]
Ja dam zamrznutu kocku do sitka na sypane caje a pod tecucou teplou vodou necham rozpustit. Tym sa aj odplavia necistoty.Potom vysypem do aqva rychlo zakryjem... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 11:06 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Marketa11
Kup si u řezníka půlku hověziho srdce..Odblan ho ,vyřízni jen opravdu kvalitní maso na takové špalíčky..Dej do mrazáku..Pak vždy z toho kousku srdce nastrouhej na struhadle ....Ty nastrouhané kousky propláchni v teplé vodě v sítku pod kohoutkem v umyvadle....Nadával bych do akvária žádnou zmrzlou kostku...Co mi ryby nesežerou do 5 minut odkalím...Tak to praktikuji já a je to bez problémů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 10:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Artémii a ostatní nechávám roztát a propláchnu ve vodě, pokud je z toho břečka tak je to nekvalitní krmení a vyhazuji X-) Hovězí srdce nechávám jen povolit na vzduchu a dám celou kostku, bordel z toho je je to maso a krev tak to je jasné ;-) Nesmíš to nechat rozmrznout úplně pak je z toho ta kaše :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33942x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=751