Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Mražené krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Marketa
ja od nich mam jen dafnie a cyclop a ty mi prijdou dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:01 Marketa – Re: katterinecka
Ahoj, nekteri znami mi prave rikali, ze jim davaji zmrzlou kostu a ryby ze si z ni uzdibuji, ale mi to neprijde moc dobre. Vlastni smes jsem mela, hovezi srdce, ale terci mi onemocneli a tak uz bych radeji vsadila na kvalitu. Navic v tom aquamastru mix je mimo srdce i spenat, vitaminy a morsti zivocichove a spousta dalsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Marketa11
podle me je to dost kvalitni krmeni. Ryby by nemely jest zmrazenou kostku, pokud to jen odubavaji tak to nejspis nevadi, ale jestli schramstnou celej zmrazenej kus tak to pro ne asi neni moc dobry. Nevim jak je to s tercovci, ale radila bych krmit necim vetsim, z toho pak nebudou takove kousicky. Nebo si namrazit vlastni smes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:07 Marketa11 – krmivo aqumaster
Ahoj, koupila jsem tercovcum artemii a discus mix od firmy aquamaster, je to kvalitni krmeni? Od te doby co meli tercovci strevni parazity jsem hodne opatrna na mrazene krmeni. Mate s nim nekdo dobre zkusenosti? Taky jsem se chtela zeptat, krmite ryby az rozmrazenou kostkou? Jakmile rozmrzne je z ni temer kase, ktera se ve vode rozpousti a ryby ji pak maji problem snist. Ale zmrzlou kostku jim zase nechci davat. Kdyby to bylo nastrouhane na vetsi kusy tak je to asi lepsi, ale takhle... diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 15:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
To JuraS a Semtex: Díky :-) Chtěl jsem vědět přímo ten artikl, co jste vybrali, jinak bych si vyhledal. Ale on je tam stejně jen jeden s různým množstvím vajíček. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:48 JuraS
search.eim.ebay.cz/…
tohle už bude fungovat komukoliv...

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Maza
wap.ebay.de/…

Nevím v čem je chyba. Odkaz co jsem dával dnes v 8:14 mi funguje jak na PC tak i mobilu.
Když by to nešlo, tak stačí v eBay zadat Artemia freshwater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:17 Žena Linduš [166] – Re: Semtex
píšem a doufáme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:05 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Semtex napsal: Odkaz je o něco níž, ale dám jej sem ještě jednou

<a href="http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=freshwater+artemia&_sacat=See-All-Categories" target="_blank" rel="nofollow">http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=freshwater+artemia&_sacat=See-All-Categories</a>

Myslím, že by to chtělo samostatné vlákno.
Ten pan rýžovník je zřejmě dobrý obchodník, u každého balení je i návod k pěstění.


Nemůžu si pomoct, tenhle odkaz dává 0 výsledků. Nemáš to tam přímo na artikl, bez vyhledávání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 13:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
Tak kdybych věděl, že bude tak velký zájem, objednal bych jich víc.

Ale nezoufejte, pište, dám si vás do pořadníku a za měsíc, měsíc a půl budou vajíčka z vlastního odchovu, doufám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 12:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jů ty vypadají pěkně, za kolik a kdo mě pošle prosím, prosím pěkně koukám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 11:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
myslím, že v mražený artemce jejich vajíčka moc nebudou.... ale zkusit to můžeš...

Ten rýžovník co jsem u něk objednal tu jejich Thajskou Artemku, píše v návodu, že nové generace je přibližně asi 10x víc než té co se dá líhnout....
Pokud to půjde dobře, tak založím odchovnu na Artemku a budu jí prodávat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 11:04 Muž kortezhugo [983]
Semtex napsal: Slané mražené asi neoživíš.
Lepší je si sehnat vajíčka k líhnutí. Ty potom dochovat do dospělců.


...to hej - len vajicka "nepotrebujem" a nevyuzijem
...kupim mrazene pre skalare - tie stoja par korun a vyskusam
-ved v tom clanku pisu ze vydrzia -196 C :)
no uvidim - dam vediet tak o 2 tyzdne - lebo mrazeneho mam teraz "dost"...-teda okrem Artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 08:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JuraS
Odkaz je o něco níž, ale dám jej sem ještě jednou

shop.ebay.de/…

Myslím, že by to chtělo samostatné vlákno.
Ten pan rýžovník je zřejmě dobrý obchodník, u každého balení je i návod k pěstění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 07:49 JuraS – Re: Semtex
O těch sladkovodních jsem někde četl, že se i u nás normálně množí, že není problém si založit vlastní chov..přepočítávat :-D vajíčka nebudu ale tak za 14 dní taky objednám..kupoval jsi přes ebay ? máš link na obchod ? jen pro porovnání ...kouknu nejen na globální ale i k sousedům do němec jestli by to nebylo rychlejší s dodávkou..i když..hele..kolega v práci někde prošustroval nabíječku k digitální kameře..originál v česku za 1500 a nějaký drobný..tak jsem mu to koupil na ebay..z hk za 7 dní v praze a cena ? necelých 350,- kč..a po rozbalení..originál..(aspoň se to tak tváří..nerozeznáš..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 07:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak právě se nám povedlo zakoupit sladkovodní Artemii.
Pytlík se 120 000 vajíčky. Hned jak přijdou, vajíčka prepočítám, jen jestli rýžovník nešidí :)
Není to kvůli mě, ale protože jsem dobrák od kosti, přijdou hned 4 balíčky. Takže 3 balení budou k mání.
Kdo budete mít zájem, pište do SZ.
Zatím jdu dát líhnout nálevníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 07:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
Slané mražené asi neoživíš.
Lepší je si sehnat vajíčka k líhnutí. Ty potom dochovat do dospělců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:01 JuraS
počkám tak 14 dní..skončila mi kreditka a po těch cca 18 letech co ji mám jsem zjistil, že si novou musím sám objednat...tak až příjde (jinak nenakoupím na ebay) tak nějaké vajíčka objednám..ozvu se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 14:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
...no vies co vyskusam ja?
kupim tie "slane" mrazene a vyskusam "ozivit"
a po tom chovat - co povies? - podla mna to pojde...
ved ked "ide" cyklop pojde aj toto ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
Co já měl ty mražené od Grýgery, tak byli velké asi 2 cm.

Jo co jsem ještě pozapoměl, i u nás v některých lokalitách žiji Artemie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:42 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...ked tak pozeram...narastu celkom pekne a velke palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Semtex napsal: no tak já na tom nejsem o moc líp, v Přešticích jsem byl na vojně a v tý době jsem se naučil pár slov anglicky a počítač jsem tehdy na vojmě měl Didaktik Gama s úctihodnýma 80kB RAM.


Tak to je už hodně dávno :-D kasárna v Příchovicích už jsou dávno zrušené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Myslím že JuraS nakupuje na eBay X-) Když by do toho taky šel tak by to mohl vzít přes sebe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: stetinka
no je to propojený na ostatní národní aukra v okolních státech, s ebay tušim ne....

ale teď mě napadlo, oni by to mohli mít poláci, ti mají snad všechno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bob66
no tak já na tom nejsem o moc líp, v Přešticích jsem byl na vojně a v tý době jsem se naučil pár slov anglicky a počítač jsem tehdy na vojmě měl Didaktik Gama s úctihodnýma 80kB RAM.
Teď sem tam nějaký to PC složím, ale to je tak asi vše. Takže taky nic moc. Ale pokud jde o nákup přes ebay, tak to je v celku jednoduší než třeba aukro. Na ebay jsme už něco málo věcí nakoupili, lidi jsou tam vcelku ochotní a komunikaci přes e-mail a Google Translator s úsměvem tolerují. Ale ono ani není třeba nějak komunikovat. Klikneš že koupíš to a to, pak klikneš na paypal a pak už jen čekáš až ti to přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:56 Žena stetinka [270]
já mám účet jen na aukru,ale to je myslím nějka propojený se zahraničníma aukcema?
Poud by to tak šlo, tak to klidně objednám,a le nevím, nemám s tím zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:54 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tak to někdo objednejte já tam nemám účet :) Vzal bych si to největší balení, ať můžu zkoušet dlouho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
Akurat pozeram Wiki a tam je zo 12druhov...
Kera je sladkovodna???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:41 Žena stetinka [270] – Re: Deathbull
já bych to taky zkusila!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Semtex
Kdyby to byl třeba český eshop tak bych do toho šel :) Ale my co umíme jen pár slovíček rusky a navíc počítač je náš nepřítel tak to máme težký smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:33 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...este ma tak napadlo ked som cital tento clanok? X-)
www.artemiaworld.com/…

zohnat tie "sladkovodne" mrazene...teda ak vydrzia take extremne podmienky...urcite sa vyliahnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bob66
tak ono když se na to mrknete, tak zas tak draho to nevychází.... u těch nejdražších (120 tis. vajíček) je cena € 10,18 plus € 4,36 doprava. Teď je € za necelích 25 Kč což je necelích 365 Kč za balíček z Thajska.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Deathbull
Taky bych se přidal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:14 Muž kortezhugo [983]
Semtex napsal: Sladkovodní plankton loví nálevníky a jim podobné. Místo hrušky stačí použít seno, nachovat nálevníky a pak už jen zkrmit u planktonu.


...urcite je vela sposobov...
...ci uz seno alebo hrusku - hlavne ze je to "zadara" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:12 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud by nějaký pražák objednával z ebay tu sladkovodní ve větším tak se hlásím jako podílník, dost mě to zajímá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:11 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...uz neviem kto mi to presne pisal? - asi DrBolíto

...ze bublat netreba asi po vyliahnuti - len treba nizky stlpec vody...napr.pekac a po tom ich len chovat...
Ja som to myslel tak ze "slane" lahko zozenies a nevidim ziadny problem ze vyrastaju v slanej vode...-hlavne ze je to zive :-)

fakt - nieco zaujimave som nasiel....

Během pozastaveného vývoje (diapauzy) projevují cysty mimořádnou odolnost. Podle výsledků testů jsou schopné přežít hluboké vakuum, ionizující záření, zmrazení na teplotu -196°? i zahřátí na 103°?, působení agresivních tekutin, extrémní sušení, anaerobní podmínky (bez kyslíku) a kontakt s pesticidy i produkty metabolismu. Například v roce 1979 byly v USA během vrtů ve Velkém solném jezeře (stát Utah) ve vzorcích půdy objeveny cysty artemie mezi dvěma vrstvami soli. Po inkubaci se z nich vylíhly nauplie. Radiokarbonová analýza ukázala jejich stáří – 10 000 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
Sladkovodní plankton loví nálevníky a jim podobné. Místo hrušky stačí použít seno, nachovat nálevníky a pak už jen zkrmit u planktonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JuraS
tak něco jsem našel:

shop.ebay.de/…

doufám že se to zobrazí dobře... teď si jen vybrat počet vajíček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:59 JuraS – Re: kortezhugo
živé, bez bublání, jednoduché krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:49 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraS
...preco chovat sladkovodne?
Ved je to v podstate "jedno"...nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:47 Muž kortezhugo [983]
...uz sice neviem presne "CO"? sa chovalo kvasnicami
Ale jedno viem povedat na 100pro...
Na zahradke mam jazierko cca400L vody bolo tam asi 80 mecunov...a ked don napadalo "zopar" hrusiek voda bola skoro cierna sietkov som s tade "vybral" cca 1L - cize asi 1Kg dafnii...
Len som musel pouzit sietky 2 -hrubu na mecune a jemnu na dafnie :)
Cize doma to urcite "pojde" pohar+hruska - teda dafnie urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:39 JuraS – Re: JuraS
jak chovat jsem už našel v návodech na ebay..jen se mi nechce hledat dodavatele z usa nebo hk když bych mohl finančně pomoci někomu u nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:30 JuraS – Re: Semtex
plas třeba soukromě..sdělit kde se dají sehnat vajíčka na sladkovodní artemii, jak chovat a tka..nechi na velko výrobu ale jako živé krmivo pro moje akva..chov spíš po zavařovačkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
"Co je ale zajímavé chovat doma, tak sladkovodní artemii. Oproti slané je tu jasná výhoda, ale dospělci jsou výrazně větší než u slané. Pro chovatele větších ryb asi skvělá volba."

...su velke??? - teda ci to Skalar "zhltne"???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
přesně jak píšeš, máme teď v nádržích s většíma rybama i nějaký ten plankton, Dafnie, ale vzhledem k jejich velikosti si toho ryby nevšímají. Zato u prcků si dlouho nezaplave.

Co je ale zajímavé chovat doma, tak sladkovodní artemii. Oproti slané je tu jasná výhoda, ale dospělci jsou výrazně větší než u slané. Pro chovatele větších ryb asi skvělá volba.
Naše bojovnice se stím taky umí poprat, ale myslím že je to na ně moc velké.
Jediná nevýhoda je, že u nás jsem i ještě ke koupi na vylíhnutí neviděl.
Jen v německu v e-shopu a na ebay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:23 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
stydim šmankote, no to sem celej já! začínáš mě mít přečtenou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:18 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Este dodam ze napr. mrazeny CYKLOP sa v pohode vyliahne - "odskusane" X-) DAFNIA pravdepodobne tiez...
Kopec vajicok "prezije" v mrazenom stave...-ved nie raz sa tu riesilo ze sa vyliahla napr. aj vazka alebo sidlo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Myslíš Úvaly? :) akvacz.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: stetinka
nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 11:11 Muž kortezhugo [983]
...no ked pozeram tie ceny za kg??? - kto to bude doma chovat??? :)
-tu uz "pribeh straca dej" X-)
Jedine ak sa niekomu chce "zabavat" alebo vychovat si daaku zivu potravu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 25

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 33931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4971?od=801