Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2024 21:44 Muž Richi [0] – Terčovec nemoc nebo kousnutí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
cca. po roce ve společné nádrži 250l (6ks terčovů/hejno 20 neonek a 10 teter červenoústých) se na boku terčovce objevila bílá tečka, která se po dvou dnech zdvoj až ztrojnásobila. Jedná se pravděpodobně o samici, která se v páru občas vytírá.
Jedná se o nemoc, parazita nebo kousnutí? Zatím jsem zvýšil teplotu, vyměnil 1/2 vody a aplikoval přípravek preventin. Jak byste postupovali vy?
Předem díky za všechny příspěvky,
Richard
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2022 13:15 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: mullerjakub
odřeniny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 19:25 mullerjakub Re: Tojsouvěci
Kvalitni vodu myslim,ze maji. Pozoruji,ze se to ztraci.
Semtam stresem ryby v akva bijou o vse mozne. Vymena vody,parametry,vse ok. Jenom nevim,zda mam vhodny filtr. Mam oase biomaster thermo 600 - 1250L/h. Akva mam 450L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2022 18:21 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: mullerjakub
Pravděpodobně se jedná o povrchová poranění ( odřeniny ) související s odchytem a manipulací ryb při transportu, případně o úraz způsobený úlekovou reakcí v novém prostředí.Pokud jsou ryby ve vyhovující kvalitní vodě,tak se povrch kůže během pár dnů obnoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 17:36 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: mullerjakub
Mrkněte na Youtube na stránky Esha lab.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 15:04 mullerjakub Re: Rovano
Myslíte,že parazit? Probírám to s chovatelem a mu to nepřijde…. Prý to může být poranění….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 14:14 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: mullerjakub
Typický projev parazita. Více po mně nechtějte, nejsem odborník na to. Jen vám to píši, ať víte co zhruba hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 13:32 mullerjakub – Terčovci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Vás. Koupil jsem skupinu 8 ks Terčovců asi před 5 dny. Při koupi se mi nezdálo,že by měly nějaké onemocnění či fleky. Dnes na ně koukám a cca 3 ks mají nějaké bílé fleky po těle. Je to stres,nebo nemoc? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 17:03 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: puca
Dávkování je pro celou dvanáctidenní léčebnou kůru stejné,to znamená JEDNA TABLETA NA 20L CELKOVÉHO OBJEMU VODY V NÁDRŽI, PŘI KAŽDÉ APLIKACI LÉČIVA.Dvanáctý den pouhé odkalení a výměna vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 14:06 Muž puca [2] Re: Tojsouvěci
Děkuji za radu.jenom se chci zeptat.kdyz vyměním 80% vody ,mam dat 1 tab na 20 l. to dávkování se vztahuje jenom na tu nove vyměněnou vodu nebo opět na kompletní objem akvaria?příklad mám 100l akva,vyměním 80l vody. mám tedy přidat 5 tablet nebo 4?a dávkování je po celých 12 dní stále stejné?předem díky za odpověď a moc děkuji za pomoc při řešení této nemile situace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2022 14:31 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: puca
Příznaky - Spironucleus,Hexamita - bělavé výměšky z kůže v oblasti hlavy,v pokročilém stadiu se tvoří kráterovité otvory - dlouhé niťovité výkaly střevní výstelky se shlukovitým obsahem, nechutenství ,změna vybarvení ,apatie ryb. Prevence - nákup ryb pouze od ověřených chovatelů,nekombinovat je s dalšími živočichy (ryby,bezobratlí) a rostlinami, bez předchozí karantény a desinfekčních ošetření. Dodržovat hygienu
v nádrži,kvalitu vody a pestrou stravu,omezit stresové stavy ryb. Nepoužívat manipulační pomůcky v jiných nádržích,i zdánlivě suché síťky,odkalovače,hadice.pinzety atd., mohou být zdrojem přenosu nákazy. Desinfekce pomůcek v chloraminu - Savo,následně neutralizovat v čisté vodě.
Příprava na léčebný zákrok:
Nádrž s infikovanou rybou,se musí přeléčit kompletně.Před samotnou léčbou provést údržbu filtrů,po min. dvou dnech odkalit akvárium a vyměnit 80% vody,nastavit termostat na 32-35°C,zajistit silnější vzduchování,nebo pohyb hladiny,snížit intenzitu osvětlení,nepoužívat aktivní uhlí,iontoměniče,UV lampy.
Léčivo:
Entizol 250mg/tab. účinná látka metronidazol. Předpis lze získat u veterinárního lékaře, (většinou bez poplatku),nákup doporučuji výběrem vhodné lékárny - cena se mezi nimi může podstatně lišit..Balení 20 tablet,orientačně cca130Kč.
Jedna tableta na 20L vody (začínalo se na 62,5L,nedodržením léčebných postupů došlo u terčovců k rezistencím,,zavedený postup pozbýval účinnost).V současnosti někteří chovatelé terčovců v holonádržích odchoven používají ,až jednu tabletu na pouhých na 12,5Lvody.
Tablety je vhodné rozdrdit a potom je v nádobce s vodou (teplota cca 40°C) pomocí lžičky v cedníčku na čaj propasírovat,nebo je rozmělnit tyčovým mixérem. Vzniklý roztok včetně sedimentu rozlít po ploše hladiny akvária,nebo jej nalíít před sání skimmeru,nebo filtru.Mléčný zákal během pár minut zmizí.Ryby a bezobratlí na léčivo nereagují,chování a příjem potravy se nezmění.

1. první den aplikace léčiva Entizol 250mg/1tab na 20L
2. třetí den odkalení s výměnou 80% vody + aplikace léčiva Entizol 250mg/1tab na 20L
3. šestý ,den odkalení s výměnou 80% vody + aplikace léčiva Entizol 250mg/1tab na 20L
4. devátý den odkalení s výměnou 80% vody+ aplikace léčiva Entizol 250mg/1tab na 20L
5. dvanáctý den odkalení s výměnou 80% vody - léčba ukončení léčby


Napadení bičívkovci (prvoci) může mít druhotné symptomy ,v infikované oblasti někdy dochází k namnožení bakterií a virů,k jejich potlačení a posílení imunity ryb budu v příštím období testovat krmivo Dr. Bassleer Biofish Food Lapacho XXL

Edit: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2022 00:23 Muž puca [2] – Nemoc
Fotka k příspěvku Prosím o rady.co to má u toho oka,jak tomu předejít aby se to opět neukázalo a jak to vyléčit? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 14:31 R Muž romant [27977] Re: coobosh
Bactopur direct v samostatný nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2022 15:15 Muž coobosh [2] Re: romant
Jeste nejaky napad ?
Zvetsuje se mu to sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2022 15:03 R Muž romant [27977] Re: coobosh
Ano Torben lze použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2022 08:19 Muž coobosh [2] Re: romant
Fotka k příspěvku Torben ?
UV lampu ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2022 19:02 R Muž romant [27977] Re: coobosh
Silný výluh z mandlovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 12:54 Muž coobosh [2] – Terčovec - eroze na těle
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Poradite, jak mu pomoci ?
Zvyseni teploty, vzduch, vymena vody, torben… cokoliv, co muzu udelat hnef.
Diky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 20:18 Aput – Co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím, poradíte mi někdo co je to za nemoc? A čím se to dá léčit?
Díky moc Kuba
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 13:11 Muž funtcz [22] – Bílé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co to se děje s terčovcem? Bílé kuličky na těle
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 19:34 Dodoroq Re: romant
Tak to ani netrvalo dlouho :-(.
Naštěstí asi slabší kus, ostatní rybky vypadají v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 21:33 R Muž romant [27977] Re: Dodoroq
Obvykle vzdoruje velmi dlouho, leč umírání je pomalé. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 20:37 Dodoroq Re: romant
Trochu si přeju, abys neměl pravdu, ale podle toho jak se chová by to odpovídalo. Uvidíme, jestli rybka zabojuje.
Koukal jsem na nějaké "babské rady" z discusrescue.com/… , z jejich důvodů jsem ochotný připustit nízkou teplotu (29°C) a infekci. První by bylo OK, druhého se bojím. Každopádně ty jejich babské rady zkouším, Epsomskou sůl mám, teplota zvýšena. pH spiky tam dle elektrody při výměně mám, ale jak měním málo, jsou na úrovni rozdílu 0.1 pH rozdílu max. Krmím automatickým krmítkm přiměřené dávky, sežerou to skoro než dopadne na dno, skrz plastovej nástavec, do kterého se nedostanou, takže nemají proč lézt na hladinu (a normálně to nedělají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 20:02 R Muž romant [27977] Re: Dodoroq
Osobně si myslím, že se jedná o to poškození plynového měchýře. Bývá to konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 19:53 Dodoroq Re: Kawasaki
Fajn, tečky jsem zkoumal na nemocné rybě i v akvárku na pár dalších - už jsem je zaznamenal dřív, ale protože se v reálu perleťově modře lesknou, usoudil jsem, že je to nějakej zbytek zbarvení původních terčovců, ze kterých byli tihle vyšlechtěni. Na různých rybkách se objevují (nebo neobjebují) různě, někteří je mají, někteří vůbec, když už jsou, typicky jsou na paprscích ploutví nebo hranách skřelí.

Takže plíseň? Co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2021 18:39 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Dodoroq
To vypadá na odřeninu. To není ten problém. Spíš si prohlédni ty bílé tečky na žaberním víčku a nad okem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2021 15:48 Dodoroq Re: romant
Fotka k příspěvku Tak progres, a bohužel k horšímu - rybka dneska není schopná jakéhokoliv plavání.
Oddělil jsem od hejna, aplikoval eSHa 2000 a EXIT (protože co se může stát horšího) a uvidíme...
Při vytažení jsem objevil na jedné straně bílou skvrnu viz foto (ne, není to odlesk světla, je to fakt skvrna). Je jen z jedné strany, z té, co byla rybka nejspíš celou noc připláclá ke stěně za kamenem.

Ostatní rybky naštěstí zatím v pohodě, ale stejně by mě zajímalo, co to je a jak s tím bojovat, kdyby se to rozšířilo (nebo abych mohl preventivně nasadit léčbu do nádrže).

Abych odpověděl i na další dotaz, žádná z rybek neměla výkaly nijak neobvyklé (většinou je nevidím, u téhle konkrétní jsem nezaznamenal), žábry mi přijdou v pohodě (ale k odborníkovi mám daleko).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2021 00:05 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Dodoroq
Mrkni na výkaly a stav žaber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2021 17:06 R Muž romant [27977] Re: Dodoroq
A když nezabere co píše kolega, bude to s největší pravděpodobností načatý plynový měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2021 16:08 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Dodoroq
Ahoj. Vypnul bych dávkování CO2 a naopak silně provzdušňoval. Vysadit hnojiva, nehrabat se tam, klidně i den dva nesvítít, ať jsou v klidu. Samozřejmě teplotu alespoň těch 30. A pozorovat co se děje. Jo a nekrmil bych ze dva dny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2021 15:19 Dodoroq
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit.
Mám nádrž viz profil, v ní od března 8 terčovců. Dnes po ránu jsem u jednoho zaznamenal "podivné" chování - byl zalezlý ve spodním rohu akvária, jakoby opřený o stěnu, s tlamkou do písku (ale není to tak, že by tam něco žral, víceméně se nehýbá). Zkusil jsem ho tamodtud vyhnat, to se povedlo, ale po akvériu plave zmateně - když plave, tak mírně na bok, do spirály, vždy až na hladinu a zase dolů, naráží do stěn. Když zrovna zmateně neplave, vypadá to, že ztěžka dýchá, ale jinak na rybě nejsou vidět žádné nepěkné příznaky - žádná vyrážka, boláky, viditelní paraziti, co bych si jich všiml. Kdybych chtěl být extra paranoidní, řeknu, že má trochu zakalené oko, ale posuďte sami viz foto.

Ostatní ryby nemají žádný problém.
Preventivně jsem změřil vodu, pH 6.3 (mám elektrodu, ale i kapkový test souhlasí), žádné NH4 ani NO2, NO3 v normě.
Jediné, co jsem za poslední týden s akvárkem dělal, byla rutinní údržba - naposledy výměna vody v neděli, klasických cca 50 litrů (dělám 2x týdně).

Co teď? někdo nějaké odhady, co by to mohlo být a jak dál postupovat? předestírám, že náhradní nádrž nemám, takže chlapec bude muset do kýble, jestli ho mám oddělovat (ale provizorní vzduchování a topení bych našel).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 08:22 Muž coobosh [2] – Oděrka nebo co
Fotka k příspěvku Zdravim. Vcera jsem vypozoroval na jednom kusu neco jako oděrku.
Dnes rano mi prijde jeste vetsi.
Poradite, jak predejit komplikacim ?
Popr. jestli to je vubec oděrka a prostě něco ?
Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2021 10:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
1. Tu vodu ohříváš moc rychle. Stupeň za den je tak akorát.
2. Čichavci do nádrže s plackami fakt nepatří. Ony by tam správně neměly být ani ty skaláry (leda tak Pt. altum). Jiný biotop, neznámé bakterie, placky vůči nim nemají protilátky...
3. Nikde nepíšeš o karanténování těch nových čichavců, jestli jsi je přinesl z obchodu a rovnou je tam dal, tak se nemůžeš divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 08:52 Muž coobosh [2] – Úmrtí
Fotka k příspěvku Zdravim. Dnes jsem ráno zjistil prvni umrti jednoho terčovce (mám je od října). Bez jakéhokoliv varování... to jsem tam měl podezření na jiného zakřiknutého týpka, kterej “sedí” v koutě už x měsíců.
Co jsem udelal jinak v poslednich dnech: 11.2. Dosla zasilka z invitalu - od té doby 3x pridany ke krmeni živé artemie ze sáčku, dávkovani hnojivo EasyLife Profito (10ml/denně), ktere jsem ale asi s mesicni pauzou davkoval uz driv.
13.2. doplneni k jednomu velkymu modrymi čichavci v akvariu jeste 3 maly kusy ze sklorexu.
Teplota vody za posledni 2-3 dny tech mrazu klesla na 28*.

Moje opatření: vytáhl jsem rybu, vyměnil 20% vody, postupně zvedam na 30* a chci až na 32* behem dvou hodin. Zapnul jsem UV lampu a vzduchovani nonstop. A nadavkoval torben (100ml do cele nadrže).
Máte nejaky napady, co mohlo byt pricinou, popr. jaky opatření udělat jinak ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 23:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Korvin
Říkám si, jestli už to nezačíná být zralé na nějaké antibiotikum, jako je třeba Sera Bactopur Direct nebo něco jiného na bázi nifurpirinolu. Hodně vzduchovat, sledovat NH3 a NO2 a podle toho měnit vodu. Trocha soli asi taky neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 12:18 Muž Korvin [33] Re: Korvin
Zdravim a pozdravujem... tak ani po troch dnoch kuri agriflavinom ziadna zmena... menene 70 percent vody denne , dnes uz nedam nic a od zajtra skusit dvojitu davku?? ci iny medikament skusit... :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2021 08:40 Muž Korvin [33] Re: _ucx_
jj dakujem v pondelok odlovim a pouzijem ten postup... v sobotu dam vysledok...este raz dakujem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 21:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Korvin
To taky nestačí jednorázově. Takže rybu odlov do separace, opakuj plnou dávku, klidně i o 10 % víc. Zítra vyměň 30 - 50 % vody (ale klidně i víc) a opět plnou dávku a pozítří totéž. Další den jenom vyměň vodu a pozoruj rybu, můžeš použít i eSHa 2000. Budeš-li pozorovat změnu k lepšímu, přelov zpátky, pokud ne, opakuj postup se zvýšenými dávkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 14:26 Muž Korvin [33] nasadeny acriflavin
tak podana pozadovana davka ale do spol akva a efekt nulovy... oko ostalo zakalene a asi este troska viac... nejaky inny napad... dakujem ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 10:13 Muž Korvin [33] Re: _ucx_
o ou... asi uz nestihnem.. stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 20:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Korvin
Hlavne to kurýruj v separátní bandasce... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2021 14:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Korvin
Oko může být i jen odřené,pokud jsou ryby neklidné a lekavé,acriflavin je správná volba proti zaplísnění.Pozoruj,jestli se to bude lepšit,do týdne by to mělo být vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 11:03 Muž Korvin [33] Re: _ucx_
je to mozne.... vlastne to co prezilo je teraz akesi vyplasenejsie...co chodili ku sklu a zrali z ruky..dokupil som 4ks 4cm tie su zvedavejsie snad ich povytahuju... dik za radu.. potlesk potlesk nasadeny acriflavin , vysledok oznamim... este raz vdaka za rychlu radu... s pozdravom nech to plava Kuco hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2021 11:00 Muž Kawasaki [2837] - AmerikaRe: Korvin
Zákal oční rohovky. Esha 2000 by měla taky zabrat. Držím palce. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2021 10:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Korvin
Na tohle se doporučuje acriflavin... Jinak je to patrně následek ztráty imunity po té havárii u tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 10:23 Muž Korvin [33]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravym objavila sa akasi seda skvrna na ocku pigeona... akva spolocne ph 6,7 vdaka co2 , kh gh 7 , teplota 29-30 ..krmene tetra diskus granule , v sobotu prikrmenie mrazene korety komar , preliecene spolocne preventivne fluke solve... skusim poslat foto sad :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 18:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roman
Vlka to popsal přesně. Nejdřív si založ presentaci nádrže, vyplň co nejvíc můžeš. Jinak ti sice můžeme říci, jak léčit to zakalené oko, ale bude to naprosto dokonale k ničemu, protože neodstraníš příčiny té choroby a budeš mít problémy dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 18:02 Muž vlka [3426] Re: Roman
Napřed jsi měl poslat to foto a založit si prezentaci s komplet informacemi, tak se bude každý jen ,,domýšlet,, co by to mohlo být. Těch možností je více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 17:54 Roman – Asi plíseň na ploutví i oko
Dobrý den, poraďte mi prosím někdo,jak vyléčím tohoto terčovce. Má pouze na břišních ploutví jakoby plíseň a lehce zakalené jedno oko pouze čočku. Jestli mi někdo odepíše tak mu pošlu foto. Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 15:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
coobosh napsal: Jen jsem si nedovedl predstavit chytani deseti ryb v tom mym akvarku. Nez bych je nalovil, tak pulka z nich pomlaceny nebo pozdechany stresem.Ulovit terčovce je překvapivě snadné. Buď dvě síťky nebo moment překvapení, ale důležité je nevyplašit je něčím jiným, co by pro ně bylo nezvyklé. Pak to je hned...

Další možnost je moje oblíbená kyblíková metoda. Dáš jeden den do akvária kýbl, do něj kámen, aby zůstal stát na dně. Přes kýbl dáš nějakou poklici, ale tak, aby tam zbyla štěrbina, do které se vejde terčovec. Do kýblu jim druhý či třetí den dáš nějaké žrádlo, co snadno klesá ke dnu. No a za dvě tři hodiny přijdeš a vytáhneš kýbl i s rybami.

coobosh napsal: Btw. je mozny, ze se tech zabrohlistu terčové zbaví sami i bez chemie ? Jen dodržením nejakych podpurnych opatreni ? Teplota vody, vymena, vzduch, strava apod.Ano. Někdy to zvládnou i bez léčby jen díky imunitě. Když jim přitopíš, tak jim to neuškodí, ale pamatuj, že čím vyšší teplota, tím méně vzduchu ta voda dokáže pojmout. Živá strava jim taky pomůže, pravidelná výměna vody taky.

coobosh napsal: To zmiňované AU ve filtru je co ??Aktivní uhlí.

coobosh napsal: Co purigen ? Mohl by vadit ?Kdyby byl nový a měl ještě nějakou adsorpční schopnost, tak ano.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65021x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc